Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Domácí pákové kávovary Ariete
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
mila001
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: úte 19. srp 2008 22:29:25
bydliště: Roudnice n.Labem
kávovar: Vibiemme Domobar,Lelit PL 41TEM, Gaggia Baby Class
mlýnek: Ascaso I-Steel,Nemox

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od mila001 »

Cena v servise(Praha) je 400kč/hod. tak záleží jak dlouho by ta oprava trvala možná lepší koupit nový mlýnek já se na to chystám(Nemox lux nebo Isomac Macinino).
Uživatelský avatar
vinea
Příspěvky: 12
Registrován: pon 25. úno 2008 19:22:22
bydliště: Havířov
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od vinea »

Nový mlýnek by mi doma neprošel, musím doufat, že ta částka za opravu nebude nějak závratná, v opačném případě si budu objednávat buď mletou kávu nebo budu pokračovat v ručním mletí, spíš to ale vidím na tu mletou kávu.
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od arny71 »

Já bych to reklamoval. I Německu/Rakousku platí záruka, ne?
Uživatelský avatar
vinea
Příspěvky: 12
Registrován: pon 25. úno 2008 19:22:22
bydliště: Havířov
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od vinea »

Záruka sice platí,ale otázkou je, zda cena dopravy do zahraničí, nepřevýší náklady na pohodlnější opravu tady. Takže se to prvně pokusím zjistit a uvidím.
Uživatelský avatar
Peti
Příspěvky: 16
Registrován: úte 23. zář 2008 11:40:01
bydliště: Vídeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od Peti »

Dobrý den, tyto stránky sleduji asi 4 dny. Chtěla bych si pořídit "nějaký" strojek na presso. Bohužel jsem omezena cenou. Další potíž je v tom, že s tím moc manžel nesouhlasí :cry: .Je přesvědčen, že levny stroj neudělá dobré presso. Dneska jsem odkázaná na rospustnou kávu, ale ráda bych si dala latté, nebo presso i když nejsem žádný kafař. Jak jsem brouzdala po tomto fóru (a že jsem tu teď trávila hodně času) :o , zalíbyl se mi strojek Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329. Jen nevím, jak přesvědčit manžela, že tato mašinka zvládne dobrou kávičku.
Mám několik dotazů. Je vhodné pořídit si takový stroj, pokud budu dělat třeba jen jednou deně šálek. Není mi jasné, jak je to se silou kávy. Pokud chci jen slabé kafe,nebo velké, tak si je musím naředit? Jsem pěkný barbar a asi se odborníkům zvedá žaludek, ale já si ráda udělám kafe do hrnku tj. 2dcl kávy a do toho mléko. V práci jsme měli profesionální kávovar a dělali si velké "kafe". Nikdy jsem neměla žádný stroj na kafe, vlastním jen rychlovarnou konvici :)
Ráda si přečtu vaše názory a rady, zda jít do toho.
Ještě bych chtěla poděkovat za tyto stránky, protože je tu spousta dobrých rad.
Petra
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od David »

Hele, tak to nelámej přes koleno a kup si za pár stovek french press a především kvalitní kafe. Budeš mít víceméně nekoncentrovanou chutnou kávu Podle toho, kolik dáš vody). Tyhle mašinky si lidé kupujé především proto, že skutečně chtějí espreso, tedy +- 25 ml kávového koncentrátu.
Když budeš prohámět přes lógr vodu tak dlouho, aby ti nateklo čtvrt litru, tak to bude hořký a trpký a pak už tam to mlíko dát musíš.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Peti
Příspěvky: 16
Registrován: úte 23. zář 2008 11:40:01
bydliště: Vídeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od Peti »

David píše:.
Když budeš prohámět přes lógr vodu tak dlouho, aby ti nateklo čtvrt litru, tak to bude hořký a trpký a pak už tam to mlíko dát musíš.
Zdravím,
to jsem nemyslela, že bych proháněla vodu přes lógr. Jen bych přilila horkou vodu. To by na chuti snad nezměnilo. Bude samozřejmě slabší. :)
Uživatelský avatar
Peti
Příspěvky: 16
Registrován: úte 23. zář 2008 11:40:01
bydliště: Vídeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od Peti »

David píše:Hele, tak to nelámej přes koleno a kup si za pár stovek french press a především kvalitní kafe.
Jenže ten mi nenapění mléko. :cry:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od primacafe »

Peti píše: Zdravím,
to jsem nemyslela, že bych proháněla vodu přes lógr. Jen bych přilila horkou vodu. To by na chuti snad nezměnilo. Bude samozřejmě slabší. :)
Určitě je to rozumnější kávu dolít čistou teplou vodou.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od arny71 »

Peti píše:Jen bych přilila horkou vodu. To by na chuti snad nezměnilo. Bude samozřejmě slabší. :)
To co popisuješ je v podstatě americké presso, není to žádné barbarství. Jen bych to nehnal až na 200 ml, to už je téměř homeopatické kafe. ;)

Jinak ten Davidův nápad s frenchpressem bych nezavrhoval, přijde mi pro tebe docela vhodný, navíc pořizovací náklady jsou nesrovnatelně nižší. Pěnu na cappuccino si můžeš snadno vytvořit mixérkem na 2 tužkové baterie z Ikei za cca 30 Kč.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od David »

A především, pěnění mlíka je opruz. Potřebuješ konvičku, tu pak musíš umejt, napěňovací verk musíš umejt, rozcákaný mlíko utřít, to tě za chvíli přestane bavit. 8-)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Infernits
Příspěvky: 33
Registrován: ned 17. srp 2008 16:57:41
bydliště: Jihočesko
kávovar: Astoria Compact CKX, Gaggia Coffee Deluxe, 2x Bialetti
mlýnek: Hario Mini Slim Pro, Nemox LUX

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od Infernits »

Zdravim,
co se týče mléka, zkouší stále pěnění a myslím, že jsem tomu přišla na kloub. Normálně to sice našlehá krásnou mikropěnu, ale je moc nadýchaná na to, aby z toho šel latte art. Teď zkouším jinou metodu (včera se my povedlo krásné husté mléko) a až ji budu mít fakt vychytanou, dam vědět. Co se týče "bordelu" kolem tvorby pěny, přijde mi daleko menši, než při přípravě kávy. Kapku mléka setřu a konvičku šoupnu do myčky.
Také jsem tak trochu barbar. Dělám si jedině latté nebo capuccino. Espressu jsem zatím ještě nepřišla na chuť. Pokrok u mě je už to, že jsem přestala sladit :oops: .

Ale zato nastal problém a to při dotahování páky. V podstatě už od začátku šla dotáhnout dost z těžka (měli jsme i obavy, abychom přístroj neulomili). Nemám s čím srovnávat, takže ani nevím, jestli má jít dotáhnout celkem zlehka nebo hodně nasílu, jestli tam má páka při dotáhnutí někam zacvaknout nebo prostě kam to půjde, tam to půjde. Při posledních cca 5ti kafích jsem si také všimla, že jakmile pustim vodu, tak se páka o kus vrátí a poslední 2 kafe (před chvílí) nám páka úplně vylítla :o Přitom jsme tam dávali stejné množství kávy,.. ani druh jsme neměnili. Prosím vás o radu, čím by to mohlo být? :cry:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od primacafe »

To povolování páky může mít podstatu v tom těsnění. Řeší se to TADY
Páka nesedne do tvrdého těsnění, ale do měkké gumy která pod tlakem ustupuje. Protože se páka zatahuje do hlavy po spirále, tak se zase tak povoluje.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Infernits
Příspěvky: 33
Registrován: ned 17. srp 2008 16:57:41
bydliště: Jihočesko
kávovar: Astoria Compact CKX, Gaggia Coffee Deluxe, 2x Bialetti
mlýnek: Hario Mini Slim Pro, Nemox LUX

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od Infernits »

Tak jsme se na to koukali a logicky uvažovali. Ona totiž ta neorigo miska je o něco vyšší než origo dodávaná dvojmiska. Tudíž se nedotáhne přes ten závit do vodorovné polohy a tím pádem sklouzává dolů.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od primacafe »

Ono je to v celku věda skloubit všechny věci související s kávovarem a přípravou kávy. Misky jsou různé, páky jsou různé a taky výška (síla) těsnění do hlavy je různá. Na tohle se u profi kávovaru hledí a slaďuje se to tak, aby to sedělo jak má. U těch domácích je tohle všechno trochu problém. Ale asi i tady by se to snad dalo.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Infernits
Příspěvky: 33
Registrován: ned 17. srp 2008 16:57:41
bydliště: Jihočesko
kávovar: Astoria Compact CKX, Gaggia Coffee Deluxe, 2x Bialetti
mlýnek: Hario Mini Slim Pro, Nemox LUX

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od Infernits »

Každopádně jsme se tedy vrátili k přetlakové origo misce (stejně si většinou děláme kávu s manželem společně) a vše je ok, crema je parádní (nebublinkatá) a páka "neutíká". Už teď je nám jasné, že tohle není první a poslední štace, ale pro příště už víme pár věcí, na které si dávat pozor a co za funkce ještě požadovat (například samostatná termostat pro páru, když se dělá vícero káv s mlékem, tak se musí po udělání pressa čekat na zahřátí termostatu na teplotu pro páru...). Je to tak trochu pomalejší ;) Kávu si sice děláme tak 1krát denně, ale i tak je to znát. Ariete nám zatím slouží jako relativně levný, prozkoumávací začátek. Hlavně nás příprava baví a káva chutná (i když zatím pouze s mlékem), takže i přes nezdary určitě nekončíme....
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od David »

Nebude to spíš přecpaná páka? Tohle je typický příznak. Narve se tam moc kafe, nedotáhne, a ono se to pak vrací či přeteče.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
vinea
Příspěvky: 12
Registrován: pon 25. úno 2008 19:22:22
bydliště: Havířov
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od vinea »

Souhlasila bych s Davidem, taky se mi to už dvakrát stalo a vždycky to bylo množstvím kávy nebo teď v posledním případě, když se mi ráno nechtělo mlet ručně kávu a dala jsem do páky nějakou mletou lavazzu, o které jsem věděla, že je hrubě mletá, tak jsem se jí snažila do páky po každé lžičce pořádně utlačit tamperem,ať z toho dostanu aspoň nějakou pěnu. Po pár kapkách páka vyletěla. Ale jinak se to nestává.
Uživatelský avatar
tamara
Příspěvky: 1
Registrován: pát 26. zář 2008 9:33:04
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od tamara »

Prosím poraďte, zakoupila jsem tento kávovar, ale při zahřívání mi dost kape voda z trysky pro napěnění i z misky na kávu, pokud samozřejmě není nasazená páka. Taky při napěňování mléka mi vystřeluje černý trychtýřek ze závitu. Nevím, jestli mám poslat kávovar na reklamaci, je ještě v záruční době, nebo je to normální.
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Ariete Cafe Roma DeLuxe 1329

Příspěvek od zdenok »

ak to kvapka oboma cestami (aj cez trysku aj cez hlavu) a mate dobre dotiahnutu paku prepinania para/kava tak by som to urcite reklamoval
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Odpovědět

Zpět na „ARIETE“