DeLonghi EC700

Domácí pákové kávovary DeLonghi
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
rené
Příspěvky: 1
Registrován: úte 16. úno 2010 21:55:15
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC700

Příspěvek od rené »

Zdravím , jsem vlastníkem přístroje Delonghi ec 155 a tam ten "integrovaný tamper" se dá normálně vytáhnout a dá se používat ručně nevím možná to u EC700 to de taky – možná…. :roll:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi EC700

Příspěvek od primacafe »

trubka píše:....Přiložený obrázek presíčka je z modrého jacobse už trochu vyčpělého, ale přesně takovou pěnu to udělá i z kávy přímo pro espresso (Douwe Egberts Espresso z Tesca) - už se těším, jak po novém roce koupím nějakou kávičku tady ;)....

celý jeho příspěvek je TADY
Jak to tak vypadá, prvotní nadšení z kávovaru opadlo "trubka" sliboval ještě nějaké další fotky. Těch jsme se však nedočkali, naši kávu pravděpodobně ani neobjednával a na foru už taky dlouho nebyl.
Že by teda fotky dodal někdo jiný?
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
vidlak.milan
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 24. lis 2011 16:50:52
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC700

Příspěvek od vidlak.milan »

8-) Ahoj vsichni. Zdravim napred Libora. A ted k tematu, jsem jiz ctyri roky majitelem DELONGHI EC 700.Pul roku to jelo, pak to zacalo trocu zlobit, asi kamen. Vsechno jsem cistil a udrzoval. Po znacnych problemech jsem se snazil vycistit usady, a zjistil jsem, ze:
1. Tento krasny stroj se sklada ze zbytku, kteri po sobe asi zanechali italsti bezdomovci, a obalili ho krasnou (mozna) obalkou. Celek je smontovan samoreznymi srouby, a kde nebylo cim to spojit, pridali kus plechu. (kdo tomu trochu rozumi, pochopi).
2. Je mi lito tech, kteri se tak, jako ja, potykaji se snahou, dostat masinku pod svou kontrolu.
3. Doporucuji se o tom nikomu nezminovat, nebot by se mohly italske odbory vzbourit a nahazet nam veskerou svou vyrobu pres hranice.

Po delsi dobe snahy se mi podarilo vstoupit a prihlasit se k tomuto bohulibemu serveru. ;)
Tesim se na nejakou odezvu a doporucuji kupovat jen precizni vyrobky overenych vyrobcu.
Dekuji, Milan.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) primacafe dne čtv 24. lis 2011 20:05:05, celkem upraveno 2 x.
Důvod: dovolil jsem si přesunout a doplnit obrázkem
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi EC700

Příspěvek od primacafe »

Zdravím dlouholetého přítele (jo kde jsou ty zlatý časy) a děkuji za věcný příspěvek. Ono není co dostávat pod kontrolu, přetlakový systém a pár kroutících se plastů. Myslím, že dost nově přicházejících na toto forum, už uvažuje trochu jinak jak kávičkáři před několika lety a hned od začátky se ohlíží po kvalitnějším kávovaru.
Pokud jim k tomu pomohlo toto forum, tak je to jen dobře.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
zeppo
Příspěvky: 5
Registrován: sob 09. lis 2013 13:26:53
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC700

Příspěvek od zeppo »

Jako nováček ve světě kávy jsem kvůli zajímavému poměru cena / výkon zakoupil tento kávovar, použité se pohybují v ceně cca 2000,- Kč. Domnívám se, že se solidním mlýnkem mohu dosáhnout slušných výsledků (Ascaso i-Mini je na cestě), po zaučení se poohlédnu po něčem lepším.

Největší obavu jsem měl z toho, zda jde ze standardně dodávané přetlakové misky vyrobit nepřetlaková. Pro ostatní tedy posílám užitečné odkazy:

Jednoduchá dočasná / permanentní úprava přetlakové misky:

Kód: Vybrat vše

http://protofusion.org/wordpress/2010/02/depressurizing-the-ec-155-portafilter/
Do páky také pasuje 51mm miska z kávovarů Breiville + video (pokud by někdo věděl, kde zde misku sehnat, budu vděčný):

Kód: Vybrat vše

http://www.seattlecoffeegear.com/non-pressurized-basket-upgrade-for-breville-delonghi-espresso-machines
Odpovědět

Zpět na „DELONGHI“