DeLonghi ECO 310

Domácí pákové kávovary DeLonghi
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od Jeremy »

Bohužel nejsem jasnovidec. Není vyloučeno, že můžou odejít i lepší přístroje (čistě teoreticky). Pokud odejde do dvou let né mojí chybou můžu ho reklamovat. Ale už dnes vím, že u tohoto strojku určitě nezůstanu. Jinak moje příspěvky měly být čistě informativní, rozhodně zde nechci propagovat tuto značku nebo nutit zkušenějším "kolegům" názory mladého začátečníka. Já sám jsem nenašel o tomto přístroji téměř žádné uživatelské informace a to jsem chtěl původně napravit.
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od primacafe »

Jeremy píše:............Já sám jsem nenašel o tomto přístroji téměř žádné uživatelské informace a to jsem chtěl původně napravit.
A dobře jste udělal.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
jojak
Příspěvky: 3
Registrován: pon 24. říj 2011 19:04:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od jojak »

chcem by som kupit tuto masinku ale ak som presiel toto vlakno niekto si chvali iny nie.

Pripadne co v tejto cenovej kategorii by ste doporuculi?
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od Redmann »

Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od Jeremy »

Pro Jojak: S odstupem času určitě nedoporučuji tento stroj!! Vzhledem k tomu, že je ještě k vidění za 4.500 korun českých :shock: už vůbec ne. Při extrakci kávy má příliš vysokou teplotu, tak přepaluje kafe ze kterého vystupují hořko kyselé tóny a hodně. To jsem zjistil až při přechodu na jiný kávovar. Pak má spoustu jiných chyb např. jako celkové zpracování nebo přetlakové misky(kapitola sama o sobě). Doporučuji číst fórum a začít tam kde vás odkázal Redmann. Za pár dní a nocí budete chytřejší..
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
jojak
Příspěvky: 3
Registrován: pon 24. říj 2011 19:04:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od jojak »

kazdy tu zatraca lacne espresa, urcite musi byt niejaky co spravi dobru kavu, ja nie som kavickar takze momentalne nepotrebujem drahy kavovar. forum so presiel z vacsa odporucaju gaggia ale na slov. eshopoch nikde neni.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od hnup »

jojak píše:ja nie som kavickar takze momentalne nepotrebujem drahy kavovar
Tak si kúp za 1€ v Kauflande French Press alebo plastový zázrak na filtrovanú kávu (k tomu sadu filtrov za 1,50€) a si vybavený.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od Fox_25 »

Kde se dá koupit za 1E french press?

Pokud chceš levné Espresso tak ti poradím mocca konvičku, je to skoro stejný princip a pomalu se na tom nemá co pokazit. Je to stejné jako by si se zeptal na hifi fóru jestli stereo zesilovač pioneer za 3500 bude dobře hrát a dlouho vydrží. Samozřejmě hraje hnusně a vydrží sotva dva roky, kávovar to samé v bleděmodrém. Možná bude stačit když ti někdo ukáže páku z Gaggie a ty se pak podíváš na ostatní v obchodě, budou to jen plastovo plechové výlisky.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od primacafe »

jojak píše:kazdy tu zatraca lacne espresa, urcite musi byt niejaky co spravi dobru kavu,...........
většina z nich tak dělá z vlastní zkušenosti. Levný kávovar nějaký to kafe podobající se espressu snad udělat umí. Jenomže za pár měsíců používání začne mít problémy (pokud je ne hned) a pravděpodobně se nedožije ani konce záruky. Z celé přípravy kávy budete otrávený a díky krámu který jste si koupil, vás přestane příprava espressa zajímat.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od Seky »

levný kávovar "kávu" udělá, často lepší než v obyč. kavárně, ale tím to končí. Jste určitě dospělý, tak zvašte sám, kolik chcete investovat, co chcete pít a taky nezapomeňte, že je to hodně o hraní si a dělání si radosti. A s levným to nejde dost dobře. Taky sem si tu cestu prošel, taky sem nevěřil... A řeší se to tu pořád dokola... Pokud nechcete investovat do kvalitního stroje, mlýnku a suroviny, kupte si mocca konvičku a zbylý peníze si přidejte třeba na lepší dovolenou........
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od primacafe »

Seky píše:levný kávovar "kávu" udělá, často lepší než v obyč. kavárně, ............
samozřejmě podstatný vliv na výsledek má taky surovina (káva) která se do kávovaru použije.
Pokud k tomu všemu vašemu rozhodování je vám jasné, že budete pro kávu chodit do Super-Hyper a to nejlépe co nejlevnější, opusťte tuto parketu a nechejte myšlenku na dobrou kávu ještě uležet.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
rogue
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 19. led 2012 16:36:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od rogue »

Kávovar mám přes rok a mám s ním vcelku dobré zkušenosti. Není to zázrak, možná to ani není dobrá volba pro začátečníka - neudělá na něm kávu z fleku ani to za něj samo nic nevytvoří. Člověk se musí naučit s ním trochu pracovat, ale při pár pokusech se z něj dá stabilně dostávat kvalitní espresso. Chce si to dávat pozor na namletí kávy, její "upěchování", správné nahřátí, teplotu vody v zásobníku. Nebát se experimentovat a ochutnávat.

Kávovar za vás nepohlídá přepálení kávy nebo její nedostatečnou extrakci, to si musíte pohlídat sami.

Mikropěna se pomocí parní trysky dá také vytvořit, tady to chce ale skutečně trochu cviku a klidně na kávovaru zkoušet dělat jenom pěnu. Kdo má zkušenosti od jinud udělá i tady dobrou pěnu z voleje. Klidně si i sundat z trysky ten plastovej "usnadňující" kryt a nechat jen tu úzkou (ale upevnit ji jiným způsobem, sedí jenom na těsnění!) - člověk pak má víc kontroly :).

Parní tryska mi neteče, vyjma tak jedné kapky když upustím páru.

Kávu jsem si mlel v oldskůl mlýnku s mlecími kameny a nastavitelným odstupem kamenů v šesti stupních, nově mám tu ETA co to sype všude okolo, ale jinak mele dobře.

Narozdíl od většiny jsem si prošel opačným směrem - džezva, frenchpress až po kávovar. Nicméně, ani jednu metodu jsem doposud nevyloučil. Dělám dle chuti to či ono, espresso ale převažuje. Do kávovaru jsem používal Lavazzu, Illy, Romcafé, Lamborghiniho, nějaké drobnější italské značky, pak jsem přešel na Doubleshot tandemy (odkud jsem bral kávy na pomalou přípravu) a různé kousky od Coffee source, poslední dobou beru pomalu už výhradně jednodruhovou od Doubleshotu (s oblibou v Los Lajones Honey). Pody jsem nikdy nezkoušel. A překvapení - crema záleží v první řadě na použité kávě a jejím namletí, v druhé řadě na jejím upěchování. Ale nejsem cremovej znalec, má pro mě význam asi jako pěna u piva - dobrá je dobrá, ale jestli maj bublinky tolikle setin mm nebo tolik už pro mě nemá zdaleka takový význam jako chuť samotného produktu. Takže jestli jinej kávovar dokáže průměrně vytáhnout cremu o 0,1 mm silnější není pro mě zásadní. Chuť kávy kávovar nezkazí, pokud ho k tomu nedonutíte :)

Vliv kávovaru na výsledek považuji za marginálnější, přirovnal bych to tak k dálkovému ovládání a kabelům u hifistů (dobře, to je trošku přehnané) - pokud se nejedná vysloveně o průšvih. Čím jednodušší tím u domácího použití - alespoň pro mě - lepší. To Icona splňuje.

Kávovar má ve své cenové třídě solidní dílenské zpracování (možná ale záleží kus od kusu, protože tu čtu dost názorů na průtok) - v tomto ohledu je akorát mínus chvění přístroje a malý rozchod otvorů v páce. Po nějakém tom seznámení s přístrojem (tak týden - dle předchozích zkušeností) z něj člověk dostane stabilní výsledky. Není user-friendly na první použití.

V neposlední řadě je povedený design přístroje.

Mimochodem, v kávovaru není problém prohnat i orzo s perfektními výsledky.

Hodnotit to lze tak 80-90% v cenové třídě do 5tis.

Trochu bokem...
Když pominu, že espresso je tak trochu znásilňování kávy, tak člověk asi bude brát italské espresso jako ideální. Jenže co je Italské espresso? Kraj od kraje je to různé, v Marche bývá třeba menší než Toskánsku (a to plno českých kávových veleználců tvrdí cosi o standartní velikosti espressa...nesmysl), podávané s "příslušenstvím" je zas třeba více v Trentinu a o tur. dest. jako Řím, Benátky, Florencie, Verona nemluvě... a to jsou jenom regionální rozdíly, značka od značky, kavárna od kavárny - o tom samozřejmě nemá smysl ani mluvit...naprostá většina Italů neřeší kávu tolik jako někteří mudrcové na soutěžích. Ač každý má nějakou životní vášeň, a já to respektuju, nic se nesmí hnát do extrému hraničících s magií a póz načuchnutých placebo. Stejně jako u oněch HiFistů :) Receiver od Pioneeru koneckonců nemusí být vůbec nic zlého.
Ještě trochu tu mánii okolo sotva znatelných nuancí chápu u pomalých příprav kávy, ale u espressa? To je - když to přeženu - jak řešit jemné chuťové nuance u Spritzu... A stejně tak tam záleží hlavně jakej likér a frizzante použiju, než jak moc vychlazený a v jaký sklence to mám :)

Pro ty ostatní budiž espresso chuťový a energetický shot po ránu, o přestávce, jen tak, rychlý rituálek v uspěchané době.

Zajímavé, že v ČR i u kávy platí papežštější než papež - a tak mnoho moderních kaváren (nejen ty vyhlášené jako Jílové u Prahy, Dům Kávy na Letné...) u nás přináší lepší servis a vymazlenější espresso než je italský průměr. Přesto český skepticismus velí nadávat na vše české hlava nehlava...
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od martin.b »

zdravim. nasiel som na tomto (inak velmi podarenom) fore vlakno o kavovare ECO 310. Som velmi velky zaciatocnik, kavu mam cas si doma robit max 3-5x za tyzden preto planujem kupu lacnejsiej masinky do max 120 eur. uz som trosku zufaly z citania roznych rad, viem ze vacsine z vas sa vlasy stavaju dupkom vzdy ked niekto takyto pride na forum. zaujal ma posledny prispevok: ako dosiahnut aby tento kavovar kavy neprepaloval? odpustenim vody pred samotnou pripravou alebo?
planujem kupit bud tento model Delonghi alebo Philips HD 8323 resp. 8423 (neviem aky je v nich rozdiel). Na zahranicnych recenziach som nasiel zmienku ze prilips ma lepsiu regulaciu teploty, neviem vsak co je na tom pravdy. planujem kupovat cerstvu zrnkovu kavu a mlet ju zatial na rucnom mlynceku.
je uplne jedno ktory z tychto dvoch modelov? dakujem za pripadnu radu
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od dape »

rogue píše:... A překvapení - crema záleží v první řadě na použité kávě a jejím namletí, v druhé řadě na jejím upěchování. Ale nejsem cremovej znalec, má pro mě význam asi jako pěna u piva - dobrá je dobrá, ale jestli maj bublinky tolikle setin mm nebo tolik už pro mě nemá zdaleka takový význam jako chuť samotného produktu. Takže jestli jinej kávovar dokáže průměrně vytáhnout cremu o 0,1 mm silnější není pro mě zásadní. Chuť kávy kávovar nezkazí, pokud ho k tomu nedonutíte :)
já teda nevím, psalo se to zde už asi 1000x, předpokládám, že používáte přetlakové misky, protože tam OPRAVDU nezáleží na tom, jak to upěchujete, crema jsou naplivané bublinky a o espressu absolutně u přetlakových misek nelze mluvit. Kdybyste měl nepřetlakové-klasické, pak byste se divil, jak na tom upěchování (tedy množství kávy v páce) záleží.
Rozdíl mezi přetlakovýma a klasickýma (espresso) je zcela zásadní a diametrální.

Navíc nejde o to, zda crema je o 0,1 mm silnější ale o to, jak probíhá extrakce a co Tvoří ten odpor (tlak 9 bar, zda káva a nebo malinkatý otvor v přetlakových miskách) a v tom je celé to kouzlo.
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od dape »

martin.b píše:zdravim. nasiel som na tomto (inak velmi podarenom) fore vlakno o kavovare ECO 310. Som velmi velky zaciatocnik, .......................planujem kupit bud tento model Delonghi alebo Philips HD 8323 resp. 8423 (neviem aky je v nich rozdiel). .....................
Philips umí dělat holící strojky ale ne kávovary.
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od martin.b »

praveze ani tie strojceky nevie:)
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od martin.b »

do limitu 120 eur sa vsak nic ine nevojde. philips mi je sympaticky tym ze sa da z jeho misiek velmi jednoducho spravit nepretlakovane (to sa da aj u delonhgi ale pri vybrati gumovych casti sitko nedrzi pevne, v philipse ano)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od primacafe »

Tak potom je volba jasná. Ikdyž neschvaluji ani jeden.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od dape »

jasně, limit je limit, vím o čem mluvíte, sám jsem měl před tím Krupse. Rodičové mají ECO 310 a jsou spokojeni. Káva z toho je celkem dobrá (ale espresso to není). Mají to už 2 roky a jsou spokojeni. Takže tak. Jinak, snažit se vybírat tak, aby páka byla co nejtěžší, plast jen držadlo, bez hejblátek.
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od martin.b »

primacafe píše:Tak potom je volba jasná. Ikdyž neschvaluji ani jeden.
podla Vas Philips alebo Delonghi? celkom jasne mi to nevyznelo:) osobne som skor prikloneny k Philipsu.
je mi uplne jasne ze kvalita ci uz kavy alebo samotnej masiny nebude nijako valna, neocakavam od toho vela, neplanujem vsak kupovat predmlete pseudoznackove zmesi, takze predpokladam ze pitelne to bude. mozno ma to vsak chyti a po roku kupim Gaggiu Classic. clovek nikdy nevie
Odpovědět

Zpět na „DELONGHI“