Distribuce kávy v neposlušné jednopáce

rady, poznatky, postřehy k přípravě kávy, především na espresso
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
pchx
Příspěvky: 42
Registrován: stř 01. čer 2011 22:55:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Distribuce kávy v neposlušné jednopáce

Příspěvek od pchx »

Zdravím,

V kavárně se zamýšlím nad tím jak rychle a efektivně rozdistribuovat kávu v jednopáce cimbali, s kuželovitou miskou. Klepáním se údajně dostává káva přes sítko a pak je v formě lógu v šálku, což nechci. Nemůžu tam ani nasypat horu kávy a pak zarovnat, protože 7g co tam má být je třeba 4mm pod okrajem. Docela se mi osvědčilo několikrát otočit pouze vlastní váhou položený tamper v páce, tou rotací tu kávu roznese rovnoměrně, jen mě zajímá váš pohled, zda to nemá nějaké jiné nevýhody. Díky!
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Distribuce kávy v neposlušné jednopáce

Příspěvek od elwoodblues »

Klidně bych klepal. Správně namletá káva se přes sítko nedostane. To byste nesměl kafe ani tampovat (jak je to česky?). Jinak se dá tamperem klepat na páku zboku. To je dost efektivní. Směr klepání lze podle potřeby strategicky měnit :) Předpokládá to solidní páku, na které po každém klepnutí nezůstane vryp. Páka Cimbali by to snad ustála...
Každý svého kafe strůjcem
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Distribuce kávy v neposlušné jednopáce

Příspěvek od mill »

Klepat z boku druhou stranou tamperu na tu stranu, kde je v páce míň kávy, ona se potom dorovná. Já to jenom lehce tampuju, potom ještě jednou klepnu, spadnou dolů zbytky, a tampuju běžným tlakem
Uživatelský avatar
pchx
Příspěvky: 42
Registrován: stř 01. čer 2011 22:55:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Distribuce kávy v neposlušné jednopáce

Příspěvek od pchx »

Jasně, klepal jsem dlouho, ale dostal se ke mě rumor od Petry Veselé o tom že tam zrnka propadávají, je ale fakt že by jejich velikost měla propadnutí zamezit.
2mill: Tohle se mi právě moc osobně nelíbí, i tím lehkým tampem se z toho už stane nějaká pospolu držící struktura, nerad ji klepáním ruším a pak znovu dolepuju finálním utlačením k sobě, pouze otírám hranu tamperu
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „k přípravě kávy“