Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

rady, poznatky, postřehy k přípravě kávy, především na espresso
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
lubost
Příspěvky: 33
Registrován: stř 23. srp 2017 8:39:05
bydliště: Ždiar
kávovar: Lelit Elizabeth PL92
mlýnek: Eureka Mignon

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od lubost »

Podla obrazka vyzera, ze maju "prirubu", tak snad by to mohlo nielen pasovat (to pasovala aj ta, co som kupil), ale aj tesnit... Ak by to niekto kupil a odskusal, poprosim, nech da vediet aj do SS.
Ako som spominal vyssie, kupil som original pretlakovu jednomisku, kedze uz to bolo riesene cez tesnenie gumickou, tak som vybral to "sitko" a v pohode navrtal dierky do casti, co robila "pretlak". Nasledne vratil "sitko" a robim kavu takto. Mam v zalohe aj original pretlakove sitko, ked robi kavu obcas manzelka (dcera), tak aby sa s tym nemuseli tolko "hrat".
Aj z povodnej pretlakovej dvojmisky som urobil podobnym sposobom nepretlakovu, po naplneni namletou kavou (zatial stale 50 € mlyncek) mi vychadzaju k mojej spokojnosti celkom dobre dve kavy, do ktorych za 30 sekund natecie cca 35 ml extraktu... Nasledne (aspon sebe) dopustam priamo z kavovaru este cca 15-20 ml horucej vody, aby som mal "predlzenu" kavu... Podobnym sposobom to riesim s tou jednomiskou, kava zatial chuti, skusam rozne praziarne v okoli, alebo ked objednavam nejaky doplnok a ponukaju aj cerstvo prazenu kavu, tak nejaku vzorku objednam...

Lubo
Lubo
======================================
Kavovar: Lelit Elizabeth PL92 (predtym Lelit PL41PLUST, predtým De Longhi EC850M a nepretlakove filtre)
Mlyncek: Eureka Mignon (predtym Krups GVX242)
Uživatelský avatar
OndraPod
začátečník
Příspěvky: 78
Registrován: sob 30. lis 2013 20:28:48
bydliště: Praha východ
kávovar: Rancilio Silvia BC PID
mlýnek: ECM S-Manuale 64mm

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od OndraPod »

Rychtar84 píše:použil někdo tyto?

Kód: Vybrat vše

https://www.rhvending.cz/delonghi-nd-sitko-filtracni-525mm-do-paky-pro-1-porci-bar-41-ec100200/
zvažuju jejich nákup k EC850
Viz. http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 367#p34964
Pasujou do všech DeLonghi s průměrem 52.5mm
Uživatelský avatar
Rychtar84
Příspěvky: 22
Registrován: stř 02. lis 2016 15:15:57
bydliště: Praha 5
kávovar: HARIO V60, DeLonghi EC850.M
mlýnek: Lelit PL043, Hario Skerton

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od Rychtar84 »

misky úspěšně používám již 3 měsíce... co mě ale trápí, je jejich objem: tzn aby byly skoro plné, musím tam nasypat cca 10-11gramů kávy.
co vy?
Rostacl

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od Rostacl »

Dobrý den, mám na vás velkou prosbu.

Mám mlýnek Ascaso I-steel s plochými kameny a bohužel kávovar Delonghi EC685. Dokoupil jsem jednoporcovou NEPŘETLAKOVOU misku, kterou plním 9g kávy. Utlačím s citem, spíš méně. Vymlel jsem na pokusy docela dost kávy, ale stále se mi nedaří. Chtěl bych podle doporučení nějak dodržet poměr váhy kávy a nápoje 1:2, takže 18g nápoje za nějakých 25-35s. Jenže když nastavuji mlýnek (kávy dávám stejně a tampuji také stejně),tak se sotva dostanu na čas 23 vteřin-což tedy znamená,že káva teče rychle, ale při tomto nastavení už z páky káva po pár vteřinách jen odkapává: takže mi přijde, že jemněji mlet nemohu, to už by to asi kávovar neprotlačil vůbec. Nemáte prosím nějakou radu, jak docílit správné extrakce?

Děkuji moc za každou radu :)
Uživatelský avatar
OndraPod
začátečník
Příspěvky: 78
Registrován: sob 30. lis 2013 20:28:48
bydliště: Praha východ
kávovar: Rancilio Silvia BC PID
mlýnek: ECM S-Manuale 64mm

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od OndraPod »

Já jsem používal DeLonghi EC850 s nepřetlakovýma miskama víc nž 3 roky a káva byla velice dobrá.
Moje doporučení je používat pouze dvouporcovu misku, vejde se do ní cca 14g kávy. Jednoporcovou jsem velice rychle zavrhl.
Jinak mám stejnou zkušenost, musel jsem mlýt hodně jemně, abych se dostal na extrakční poměr kolem 50% a občas to pouze kapalo.
Někdy pomůže lehce hrubší mletí a přeplnit misku, do té dvouporcové se dalo dát až 16g.
Uživatelský avatar
Rychtar84
Příspěvky: 22
Registrován: stř 02. lis 2016 15:15:57
bydliště: Praha 5
kávovar: HARIO V60, DeLonghi EC850.M
mlýnek: Lelit PL043, Hario Skerton

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od Rychtar84 »

měls ty dvouporcové z rhvending.cz ?
Uživatelský avatar
OndraPod
začátečník
Příspěvky: 78
Registrován: sob 30. lis 2013 20:28:48
bydliště: Praha východ
kávovar: Rancilio Silvia BC PID
mlýnek: ECM S-Manuale 64mm

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od OndraPod »

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „k přípravě kávy“