Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

rady, poznatky, postřehy k přípravě kávy, především na espresso
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
LJM
Příspěvky: 17
Registrován: stř 10. kvě 2017 22:33:23
bydliště: Slavkov u Brna
kávovar: DeLonghi EC820
mlýnek: Krups

Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od LJM »

Dobrý den, jsem tu nový. Trochu se tedy rozepíšu.
Kávu piju týden, jednu denně. Před tím cca jednu za rok a ne celou. Takže jsem takový "skoro ortodoxní kafemilec" :-)
Koupil jsem DeLonghi EC820 a po pár espressech v přetlakových miskách jsem vyzkoušel klasické sítka.
Výsledek je zdrcující.
Mletí už mám skoro na pudr, tampuji to tak, že se o to opřu celou váhou a pořád to přes tu misku prohučí ani ne za 15 sekund (těch 30 ml) a bez crémy!
Taková žbrnda, ale tmavá. Jakobych zalil turka.
Měřím čas (25 s) jakmile to začne téct z páky. Pořád jsem o skoro 8 až 10 sekund rychlejší. Ale co je hlavní, nemá to crému.
A to jsem si myslel, že bude naopak mnohem hustější, olejovitá...
A z misky pak vyškrábu nacucanou mokrou kaši, v žádném případě to není pevná "tableta".
Kávu namelu vždy čerstvou a zkusil jsem i větší dávku kávy. Těd se to skoro povedlo (asi na šestý pokus), ale musel jsem dát více kávy a tampovat to největší silou jakou dám. To ale moje baby nezvládnou. Tampovat by se mělo přiměřeně, spíše jen váhou tamperu a mírně přitlačit a pootočit abych usadil rovinu. A ne aby to baby musely dávat pod lis. Jenomže trochu espresso mi z toho teklo jen když to zatemuju "na kámen" se zvukovým projevem nasraného medvěda.
Melu zatím na takovém plastovém Krupsovi za sedmnáct stovek co má v sobě nějakou parodii na kameny, ale světe div se, mele to zatím od "písku" po "pudr" s homogenní texturou. Asi mám dobrý kus. Jakmile to ale někdy vyčistím a znovu složím, už to tak mlet natuty nebude. Tamper mám nějaký hogofogo za osmnáct stovek. Pěkně vypadá a má rovnej spodek :-) jinak je to jen předražený kus železa. Škoda, že nemám v dílně soustruh :-) Káva je Lavazza Dolce Créma 80%/20% a Lavazza ORO 100% Koupil jsem kilovky abych mohl zkoušet a vylejvat. Ta ORO je kyselá jak skysaná zelenina a půjde asi celá vylejt na pokusy, ale to odbočuji.
V přetlakových miskách již po pár dnech systematických pokusů dosáhnu cca 7 mm vysokou pěnu, která je i docela pevná a drží se na stěnách.
Ale v těch profi miskách je to jako přes překapávač ETA.
Má někdo nějaké know how co je špatně? Samozřejmě vím, že kávovar, káva i mlýnek :-D Ale dát sto táců za domácí kávování dokáže kde kdo. Já chci dosáhnou obstojnou kávu (= kávu, která obstojí) i z komerčního kuchyňského stroje. Navíc samotný kávovar je v pohodě. Je bytelný, dělá co má a dělá to dobře. Dokonce má velmi stabilní teplotu vody narozdíl od boileru. Páru dělá taky v pohodě, jednoduše kávovar je ten poslední problém když se vyladí věechno "před ním"... tak ten řešit zatím nechci.
Tolik moje postřehy z pár denní zkušenosti. Jsem připravený na kritiku i na pomoc.
Omlouvám se, když jsem otevřel téma, které se tady již probíralo. Snad se najde milec, který mě nepošle někam a poradí.

Ještě bych upřesnil - nechci pít několik káv denně. Jednak nemám rád závislosti a taky to nepotřebuji, ale hodně mě baví ten rituál, ten process, ta technika, ta vůně, a dělat kávu pro návštěvy. Já jsem vlastně technický typ, o samotné pití kávy mi až tolik nejde. I když... na espresso bych si asi zvykl velice rychle... uvidíme, podle toho jaké z toho dostanu.

Budu rád za know how jak na ty "profi" sítka. Ony těsní i o trochu méně, protože nemají po obvodu zvýšený prolis jako originální tlaková sítka, ale těsnění ve sprše kávovaru je nové a zvládá to zatím těsnit. Voda zatím kolem sprchy neteče.
--------------------------
P.S: před odesláním mi to napsalo "Vaše zpráva obsahuje příliš mnoho smajlíků. Maximální povolený počet smajlíků je 3."
To je co prosím?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
LJM
Příspěvky: 17
Registrován: stř 10. kvě 2017 22:33:23
bydliště: Slavkov u Brna
kávovar: DeLonghi EC820
mlýnek: Krups

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od LJM »

... tak teď jsem se jinde dočetl, že čas extrakce se počítá ihned po zapnutí čerpadla. Tak to mi pak plusminus sedí :-)
Čerpadlo po zapnutí načerpá vodu, pak ztichne, natlakuje, pak začne zase vrčet a po chvilce teče káva. A do té doby je to dobrých 6 i více sekund, které mi chyběly. Měřil jsem totiž až od doby kdy se káva pustila plným čůrkem z páky.

Teď před chvilkou jsem jednoporcovou misku nacpal až po vrch, tak aby se páka dala utáhnout jen ztuha a káva se zřejmě dotýká sprchy. Je utemovaná jako bunkrový beton (to nevím jak budou baby doma dělat) a vylezlo z toho něco velice podobné espressu, plné chuti, a defakto to bylo celé créma a pak se to oddělilo a créma zůstala nahoře. Bude to chtít ještě laborovat. Protože tolik kávy v jednoporcové misce nechci! :-)
Budu rád za váš know how.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od j.bill »

Asi by měl poradit někdo, kdo má EC820. Za sebe poradím jen: Vyměň mlýnek a vyměň kávu. (Kávovar vyměníš později.*** :lol: ) Kup třeba Prima Standard nebo Prima Presso a začni znova. ;) :grin:

***Nastavení pracovního tlaku na 8-9 bar.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od lubono »

No, já mám pocit že jsi to vzal za špatný konec. Napřed koupíš a pak se radíš . Je potřeba postupovat krok za krokem - kvalitní suroviny ( káva ) kvalitní mlýnek ( není to nic levného ) a pak laborovat se strojem jeli toho vůbec schopen. Těch kávový začátků je zde popsáno dosti, jen hledat a číst. Trpělivost a bude se i dařit
Uživatelský avatar
LJM
Příspěvky: 17
Registrován: stř 10. kvě 2017 22:33:23
bydliště: Slavkov u Brna
kávovar: DeLonghi EC820
mlýnek: Krups

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od LJM »

Děkuji za reakce. Kávovar má dobrou teplotu vody, tlak plusminus jak má mít, filtrovanou vodu, a dělá dobrou páru. Nevím co víc bych měl po něm chtít. Myslel jsem si, že to bude větší průser, ale překvapil.
A už to v podatatě běží. Stačilo vyměnit kávu (Serrano Café, nějaká nedefinovaná směs, low-cost italská káva, ale pro mě vynikající výsledky) a ještě nějaké drobnosti ohledně pěchování a množství. Mletí mám homogenní a skoro "na cement" (trochu jsem si pohrál s těmi jakože kameny a už to fičí), takže tam problém nevidím. Možná, že mikroskopicky nejsou všechny zrnka stejá, ale opticky ano. Mlýnek koupím na vánoce když bude velký rozpočet. Potřebuji něco s menším hlukem, do páky a opakovaně přesně s opakovatelnou hrubostí což je pro mě zásadní = chci věci, které pak už nemusím řešit a můžu se věnovat dalším koníčkům. Nejsem barista ani nemám restauraci.
Ale zatím jsem jakž takž spokojen. Ještě budu samozřejmě vylejvat dál, ale zatím se to lepší. Přes ty nízkotlaká precizní sítka to už jede docela obstojně. Lépe než přes tlaková což je přinos. O to mi šlo. Nechci z toho zase dělat raketovou vědu abych nespadnul do celoživotního laborování, protože espresso má stejně desítky podob, a tisíc lidí řekně tisíc rozdílných názorů :-)
Kávu skusím samozřejmě koupit i odtud, reference jsou dobré, ale zatím nějaké degustační balíčky, ale to bude stačit až s tím mlýnkem. Zatím mi z toho leze káva o pár levelů lepší než z tlakových misek, takže za mě zatím ok. Samozřejmě pořád je co ladit a kupovat a zkoušet, ale... chce to i trochu sebreflexe. :-)

Pokud se tady najde někdo kdo má komerční kávovar EC820, tak můžeme pokecat. Natuty se dá z něj dostat s normálními sítky obstojné presso, akorát je to duchařina jako prase. Já si včera dovezl ješte jeden jako záložní.
Ale jak se znám tak možná si na vánoce koupím nějaký Rocket, ale zaatím mám na 50 táců + 15 za mlýnek lepší vyyužití.

Díky za zastavení. Kdyby něco, opět se zeptám. Anebo to do mě klidně hustěte. Ale to, že je "všechno špatně", to už vím, takže mě zajímá know how ohledně postupu na EC820. Takže kdyby se někdo překonal a dokázal normálně poradit vzhledem k mému vybavení tak budu rád.
Fórum samozřejmě čtu, ale jsou toho kilometry a ne vše je validní.

Kávě zdar! Jsou povoleny, nevím proč, jen tři smajlíky, takže musím šetřit dobrou náladou. Tak tedy poslední :-)
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od puschpull »

Luboši zdar! Trpělivost. Ono to půjde. Kluci zde jsou trpěliví, každý si prošel fází zkoušení. Někdo nerad, když se mu radí a najde si svou cestu metodou pokus-omyl sám. Na tam kávovaru koneckonců záleží nejméně. Musíš mít na experimentování něco kvalitního, co zde lidé znají. Pro začátek klidně nějakou směs - třeba to Prima Presso. Výdyť to máš do Kovalovic ani ne 10 kilometrů. :-)
Uživatelský avatar
LJM
Příspěvky: 17
Registrován: stř 10. kvě 2017 22:33:23
bydliště: Slavkov u Brna
kávovar: DeLonghi EC820
mlýnek: Krups

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od LJM »

Ahoj Petře! Díky za reakci :-) Ano, zastavím se tam. Stejně to chci vyzkoušet. To každopádně. A směsi mám rád, mnohem raději než čisté arabiky.
Ale zatím mám 2 Kg Lavazzy na vylejvání. Ono to nakonec jde jakž takž i s ní a snažím se to vyladit na komerční kávě (Lavazza není zas taková sračka si myslím, akorát není čerstvá) a pak to na čerstvě pražené půjde o to lépe.
Ono, u nás se vypije v pěti lidech kilo kávy tak za dva měsíce takže i ta Prima káva bude časem stará. Káva není celý můj život, takže totálně čerstvou nebudu mít pravidelně. Pouze pár dnů když ji koupím a pak bude pomalu stárnout až dokud ji nevypijeme :-)
Musím sehnat dobrý mlýnek, který mele opakovaně stejně. To je teď pro mě zásadní... ale taky to počká. S tím Krupsem jsem se trochu pohrál jehlovými pilníky a vypadá to, že už to i mele. Akorát to nastavování si dělá co chce. Pětkrát je to super a po šesté průser. Atd...
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od puschpull »

Kávu můžeš mít uloženou v mrazáku. Také to tak poslední cca 3 měsíce už konečně dělám.
Uživatelský avatar
LJM
Příspěvky: 17
Registrován: stř 10. kvě 2017 22:33:23
bydliště: Slavkov u Brna
kávovar: DeLonghi EC820
mlýnek: Krups

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od LJM »

V mrazáku? A nebude pak vlhká? To jsem kdesi minule četl a kroutil jsem nechápavě hlavou. Byl jsem přesvědčený, že zrna mají být totálně suchá aby se dobře pomlela.
To pak odsypu s zé zmrazené kávy do nádobky a nechám ji v pokojové teplotě vyschnout? Anebo rovnou zmraženou do mlýnku? :-)
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od puschpull »

Zmraženou do mlýnku. A sáček zas pečlivě uzavřít a zpět do mrazáku. Chutná pak i po týdnech skoro jako z čerstvě otevřeného sáčku.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od j.bill »

S tím kávovarem je to tak, že klidně může vyhovovat, ale stálo by za zvážení zkontrolovat, jaký tlak vody dává při extrakci. Většina těchto domácích kávovarů má nastavený vyšší tlak kvůli možnosti používat PODy a vyšší tlak je ke škodě při normální přípravě espressa. (Možná proto musíš mít namleto velice jemně, jinak Ti to proteče rychle a je z toho hrušková voda) Můžeš se podívat, jestli je tam možnost nastavení tlaku. Jinak pokud jsi technik a baví tě se v něčem vrtat, tak můžeš časem pořídit starší malý profesionální stroj a mlýnek a trošku si s tím pohrát a máš věci skoro na celý život většinou bez kompromisů a se štěstím se vlezeš klidně do 10-15t. Není potřeba 50.000,-. S novými je to už trošku horší, ale dá se cca do 20.000,- s malými kompromisy. Všechno je tu na fóru mnohokrát napsané a chce to jen číst a číst. Je toho fakt hodně. Třeba o té zmrzlé kávě. :grin:
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
LJM
Příspěvky: 17
Registrován: stř 10. kvě 2017 22:33:23
bydliště: Slavkov u Brna
kávovar: DeLonghi EC820
mlýnek: Krups

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od LJM »

puschpull:
aha, tak to zkusím. Diky za info :-)

j.bill:
tlak vody v kávovaru nemůžu měnit. Je to klasická kuchyňská technika i když lepší. Ale máš pravdu, že bude vyšší, už jen kvůli tlakovým miskám. Dnes jsem ale namlel záměrně "písek" (přeháním, ale prostě o něco hrubější kávu) ale dal jsem ji tolik aby šla páka ztuha, utemoval tak akorát, jen tlakem ruky, a bylo to myslím si super - presso pěkné a z páky šla vyklopit polosuchá tableta na horní straně s otiskem sprchy. To už se mi trochu líbílo. Jen mě sere, že celý proces je citlivý i na malé nuance, nad kterými bych mávnul rukou, ale které dost drasticky ovlivní výsledek. Jsem si myslel, že káva není až taková duchařina. Ale když se nad tím zamyslím, tak asi musí být, protože tam neexistuje jedinná exaktní věc, která by byla opakovatelně stejná. Takže každá káva bude mírně nebo hodně jiná i když vždy může být dobrá. Asi se urychleně přestanu zabývat přílišným studiem a budu to brát pocitově. :-)
Uživatelský avatar
LJM
Příspěvky: 17
Registrován: stř 10. kvě 2017 22:33:23
bydliště: Slavkov u Brna
kávovar: DeLonghi EC820
mlýnek: Krups

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od LJM »

Puschpull:
tecemse koukal a mám to od baráku do Kovalovic 12 km = cca 16 minut autem :-) Budu se tam musel zajet podívat a něco koupit ať mám pořádnou referenci.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od j.bill »

Napřed tam ale zavolej a domluv se. Na sklad, že jedeš kolem a stavíš se pro kávu, myslím nepraží. I když z Váž. je to coby kamenem dohodil ;)
LJM píše:... Asi se urychleně přestanu zabývat přílišným studiem a budu to brát pocitově. :-)
Přesně tak, jde především o pocity konkrétní osoby, ale některá fakta je i přesto dobré vědět, když ty pocity mají za něco stát..... :grin:
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
LJM
Příspěvky: 17
Registrován: stř 10. kvě 2017 22:33:23
bydliště: Slavkov u Brna
kávovar: DeLonghi EC820
mlýnek: Krups

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od LJM »

jj ty fakta studuji, ale ty jsou defakto naučené ihned. Pak už je to jen praxe a styl, který je potřeba pilovat a který bude stejně vždy trochu jiný, protože káva není matematika :-) To je na tom nejvíce přitažlivé :-)

Aha, já myslel, že tam stačí zajet a odvézt si kávu. Ok, raději tam tedy napřed zavolám.
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od puschpull »

Určitě zavolej předem, nebo si ji objednej přes e-shop a domluv si osobní odběr.
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od Effe »

Kdyby jsi si ušetřil energii s psaním úvodního příspěvku , pročetl zdejší fórum a objednal kvalitní surovinu tak jsi už mohl být o kus dál....Lavazza
Uživatelský avatar
LJM
Příspěvky: 17
Registrován: stř 10. kvě 2017 22:33:23
bydliště: Slavkov u Brna
kávovar: DeLonghi EC820
mlýnek: Krups

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od LJM »

Nebojte se všichni, koupím si i Prima Café :-) Ale zatím chci dostat dobré presso z Lavazzy. Z toho Prima Café to pak bude asi i božské :-D

Edit: oprava, z Lavazzy je to obtížné, ale Serrano Café (z Benátek) je super a funguje. Přitom je to komerční low cost káva za 200 korun kilo. Luxusní chuť i vůně. Na pytli není ani složení směsi. Ale výrazně kávová chuť, ani náznak kyselosti a pěkná tmavá "mastná" créma. Za 200 korun kilo a to bůhvý jak dlouho ležela v jejich skladu. Takže čerstvá asi moc nebude :-)
Uživatelský avatar
lubost
Příspěvky: 33
Registrován: stř 23. srp 2017 8:39:05
bydliště: Ždiar
kávovar: Lelit Elizabeth PL92
mlýnek: Eureka Mignon

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od lubost »

Starsia tema, ale zaujala ma, hlavne tie nepretlakove misky pre EC8xx... mam doma uz dost dlho 850ku, pisal som v inych prispevkoch, ako som natrafil na toto forum na dovolenke a studoval a studoval...
Uz som kupil jednu nepretlakovu misku, ale nie je to ono, tecie po okrajoch, neprilieha spravne, nema tu original "prirubu", ako maju tie pretlakove...
Tak sa chcem opytat, ake konkretne nepretlakove misky boli pouzite, kde sa daju zohnat...
V sucasnosti pouzivam cerstvu kavu, ktora dosla aj s lepsim temperom a jej vysledok je uz celkom dobry, bol som milo prekvapeny z cistej robusty (z Indie), kde ta crema bola naozaj vacsia a na pocit kava "silnejsia", ako je to teraz pri cistej arabike...
objednal som si uz aj dalsiu pretlakovu misku, ze ked, tak ju skusim "upravit" na nepretlakovu (vyrezanim toho dna)...
Do buducna sa urcite rad prepracujem k lepsiemu mlynceku a urcite aj inemu kavovaru... ale zatial musi stacit to, co je... (aj ked po zmene postupov a suroviny ide aj z toho uplne iny vystup, ako to bolo pred tym, ako som nasiel toto forum).

Lubo
Lubo
======================================
Kavovar: Lelit Elizabeth PL92 (predtym Lelit PL41PLUST, predtým De Longhi EC850M a nepretlakove filtre)
Mlyncek: Eureka Mignon (predtym Krups GVX242)
Uživatelský avatar
Rychtar84
Příspěvky: 22
Registrován: stř 02. lis 2016 15:15:57
bydliště: Praha 5
kávovar: HARIO V60, DeLonghi EC850.M
mlýnek: Lelit PL043, Hario Skerton

Re: Nepřetlakové misky k DeLonghi EC820 - zkušenost

Příspěvek od Rychtar84 »

použil někdo tyto?

Kód: Vybrat vše

https://www.rhvending.cz/delonghi-nd-sitko-filtracni-525mm-do-paky-pro-1-porci-bar-41-ec100200/
zvažuju jejich nákup k EC850
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „k přípravě kávy“