Moje první kappu

rady, poznatky, postřehy k přípravě kávy, především na espresso
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
LJM
Příspěvky: 17
Registrován: stř 10. kvě 2017 22:33:23
bydliště: Slavkov u Brna
kávovar: DeLonghi EC820
mlýnek: Krups

Moje první kappu

Příspěvek od LJM »

Nejhezčí trikolóra ze všech vlajek.
Pěnu taky ještě neumím. Resp, zatím jsem netrénoval. Nemám ani konvičku z titanu ani atomovej mlýnek :-)
Jinak je to dvojité espresso, 14 gramů, 50 ml, 40 sekund, káva Serrano mletá na jemný "písek" (stupeň 5 od nejjemnějšího), mléko obyč z Penny pěněné v plastikové odměrce, která se už nedala udržet v ruce :-D
Miska nepřetlaková dvouporcová, ale více kávy než 14 g se do ní nevejde. Po silném utampování je káva cca 3 mm pod povrch misky a páka jde hodně ztuha na sprchu. Těsnění pod hlavou už mělo trochu problém a pár kapek pustilo i kolem sprchy (neoriginální miska nemá po obvodu speciální prolis). Puk defakto suchý, drolivý.
Kávovar DeLonghi EC820. Mlýnek Krups GVX242. Zatím nemám pořádnou kávu, jenom samé Lavazzy a to Serrano, které ač je suché a neznámého složení, dává celkem ucházející výsledek na to, že je to má asi pátá káva v životě a první kapučíno. Hodně jsem sázel na ty Lavazzy (Oro a Dolce), ale je to docela průser. Ale pro baby s cukrem budou líbívé a vypijou se. Teším se až koupím nějakou PrimaCafé směs a prodám auto aby bylo na mlýnek. :- D
Tak to je vše. Baristé by mě zavřeli na doživotí, ale mě docela chutnalo :-) Manželce vykroutilo hubu, ta by si do něj musela dát pět ČL cukru. Silná kávová chuť jako když rozkoušete zrníčka.
Tak mi dejte co proto. Třeba to bude za rok lepší...
DSCF3818-1000.jpg
DSCF3819-1000.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Vlad
více pokročilý
Příspěvky: 145
Registrován: stř 15. čer 2016 12:49:19
bydliště: Michalovce
kávovar: jura, delonghi, french press bodum, bialetti, atd.
mlýnek: Lodos

Moje první kappu

Příspěvek od Vlad »

Na to ze je 5. kava v zivote - velmi pekne:)
Odpovědět

Zpět na „k přípravě kávy“