Zelmer 13Z010

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
firerescue
Příspěvky: 9
Registrován: pát 25. led 2008 11:09:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Zelmer 13Z010

Příspěvek od firerescue »

Vloženo 17.01.2008 12:50:08
--------------------------------------------------------------------------------
Ahoj, budu velmi rád, když mi sem napíšete zkušenosti s tímto presovačem (Espresso Zelmer 13Z010). Nikde jsem nenašel recenzi, ani zkušenosti, tak se s důvěrou obracím na Vás. Měl jsem v merku i Espresso Krups XP402030 K2 XP 4020, ale jak jsem četl je dost poruchový. Nejsem žádný expert, ale mám rád dobré presso, jestli by jste volili jinak rád si přečtu Váš názor. Má investice by měla být do 3000,-
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od pedro13 »

autor: pedro13
Vloženo 17.01.2008 16:55:46
--------------------------------------------------------------------------------
Zkušenosti a další s tímto Zelmerem jsou na polském fóru http://www.caffeprego.pl/phpBB2/index.php.
I to co z něho lze dostat:
Obrázek
Pokud byste tam něčemu nerozuměl,tak tu ten text zkopírujte,já vám ho přeložím.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
firerescue
Příspěvky: 9
Registrován: pát 25. led 2008 11:09:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od firerescue »

Vloženo 17.01.2008 18:04:37
--------------------------------------------------------------------------------
No moc pěkná fotečka sice sem laik, ale tohle bych typoval na vypláchnuté lešeňové trubky a ne presso :-) i když těžko říct co je na to pravdy podobné fotky jsem viděl i u presovačů nad 10.000,- konkrétně AEG. Jestli to spíš není úmyslné pošpinění značky neveřím, že by něco takového mohlo z presovače vytéct. Díky za typ na stránky, zkusím to přelouskat. Co Vy by ste mi doporučoval za mašinku?
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od David »

Jezus :) tohle je kvalitní presso, jen to je focený za žárovkovýho světla, proto je to dooranžova.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
firerescue
Příspěvky: 9
Registrován: pát 25. led 2008 11:09:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od firerescue »

Vloženo 17.01.2008 18:26:18
--------------------------------------------------------------------------------
A je to tvoje fotka...to znamená, že máš tu mašinku doma? Nebo je to z toho fóra?
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od Maroslav »

Vloženo 17.01.2008 18:46:25
--------------------------------------------------------------------------------
Na tom obrázku je vidět perfektní espresso, přesně jak má vypadat. Ani se mi nechce věřit, že to na tom Zelmeru lze takhle připravit. Opravdu je to z toho Zelmeru?
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
firerescue
Příspěvky: 9
Registrován: pát 25. led 2008 11:09:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od firerescue »

Vloženo 17.01.2008 18:53:21
--------------------------------------------------------------------------------
No právě...taky chci slyšet osobní zkušenost a ne nějakou fotku z netu. Zelmer jsou sice poláci, ale dělají hodně na vývoz, já osobně od nich mám mikrovlnku a byl jsem příjemně překvapen kvalitou jejich zpracování.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od pedro13 »

Vloženo 17.01.2008 18:56:27
--------------------------------------------------------------------------------
Je to z tohoto threadu:
http://www.caffeprego.pl/phpBB2/viewtop ... ght=zelmer
Jde tam zhruba o toto,pán koupil toho Zelmera,moc se mu nedařilo,pěna nic moc,atd...tak se radil ve fóru,a to kafe na fotce je už po radách z fóra,atd...je to z dvojitého sítka,káva Tchibo espresso gusto,namletá v obchodě....moc důkladně se mi to nechtělo číst,tak omluvte nepřesnosti
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
firerescue
Příspěvky: 9
Registrován: pát 25. led 2008 11:09:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od firerescue »

Vloženo 17.01.2008 19:03:24

No už stahuju Pl jazyk pro PC Translátor a hodlám to forum pořádně pročíst, jinak jsem na stránkách Zelmera našel ještě jednu moc pěknou mašinku, ale u nás jí nikdo neprodává, tak jsem hned psal na české zastoupení, jestli to budou v budoucnu dovážet.

Kód: Vybrat vše

http://www.zelmer.pl/sprzet_kuchenny/ekspresy_wysokocisnieniowe/ekspres%20_maestro/art269.html
Uživatelský avatar
firerescue
Příspěvky: 9
Registrován: pát 25. led 2008 11:09:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od firerescue »

Vloženo 17.01.2008 20:39:06
--------------------------------------------------------------------------------
Tak z toho fora sem moc nepodchytil, buď to píšou nějakou hatmatilkou, nebo translátor neumí překládat. Snad se ozve někdo kdo to má doma a napíše jak je spokojen.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od pedro13 »

Vloženo 17.01.2008 21:24:19
--------------------------------------------------------------------------------
Trošku jsem to tam prošel,hodně příspěvků je tam offtopic,takže popíšu jen konkrétní zkušenosti konkrétních majitelů:

Sarah-mám ten přístroj,je OK,jednoduchá obsluha,káva s cremou,její jakost záleží podle druhu.Velmi dobře pění mléko.

kirkor-mám ten přístroj a potvrzuji,že:
mléko pění velmi dobře,před pěněním je třeba 20-30sec profouknout,nepoužívám koncovku trysky.
ohledně kávy moc nechce psát,protože používá mletou z obchodu,tak aby nebyl na fóru za vola.
Co se týče provedení,tak není špatné,něco z nerezu,lehce se udržuje.Nejsem expert,ale mě vyhovuje.

zaqqaz-nedávno jsem ho koupil,zařízení je řekl bych střední jakosti,zatím zkouším na mletých kávách z obchodu v ceně kolem 100Kč za kg.
Nicméně nepodařilo se mi získat cremu.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
firerescue
Příspěvky: 9
Registrován: pát 25. led 2008 11:09:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od firerescue »

Vloženo 18.01.2008 08:42:37
--------------------------------------------------------------------------------
Hmmm díky za překlad, já si osobně myslím, že v dané cenové kategorii, pro nenáročného spotřebitele je to asi rozumná volba. Kvalita a zpracování bude asi solidní. Sice sem chtěl Krups, ale fakt mě mrzí, že značka zabívající se výrobou presovačů má takové problémy s kvalitou. Takže asi do toho půjdu. ještě počkám co mi napíšou od Zelmeru, jestli budou dovážet ten lepší model.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od primacafe »

Vloženo 18.01.2008 09:57:14
--------------------------------------------------------------------------------
Ten Zelmer 13Z010 mám dojem, že někdo tady ze čtenářů má. Třeba napíše jak mu funguje.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od pedro13 »

Vloženo 18.01.2008 10:18:34
--------------------------------------------------------------------------------
Teď jsem si teprve všiml,co jsem to napsal za magořinu,ten majitel psal,že zkouší na kávách kolem 100Kč za 250g,ne za kilo :-)
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
firerescue
Příspěvky: 9
Registrován: pát 25. led 2008 11:09:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Recenze Zelmer 13Z010

Příspěvek od firerescue »

Zdravím všechny příznivce dobré kávy,
jelikož jsem sám měl co dělat, než jsem si vybral presovač v záplavě funkcí a nabídky. Rád bych Vám dnes představil méně známou značku polského výrobce Zelmer. Značka Zelmer u mě vyhrála, díky dobrému poměru cena/výkon (funkce) a pěknému vzhledu, jinak to byl krok do neznáma.
Obrázek
Po rozbalení krabice, kde se nacházel samotný presovač, záruční list, návod k použití (i v českém jazyce), odměrka na kávu s „dusátkem“, páka a dvě velikosti sítek, jsem byl velmi mile překvapen dílenským zpracováním přístroje. Nikde nic nevrzalo a jednotlivé díly k sobě přesně lícovaly. I když polští výrobci v nás nevzbuzují zrovna nadšení a důvěru v kvalitu výrobku u Zelmeru je to jinak. Firma vyrábí hlavně na export a asi by si těžko někdo myslel, že to dnes půjde i s nekvalitním zbožím. Zatím jsem spokojeným majitelem mikrovlné trouby téhož výrobe a doufám, že tomu bude tak i s Zelmerem 13Z010.
Presovač je vyroben v kombinaci leštěného nerezu a matného černého plastu. Použité materiály se mi zdají kvalitní a ani nádobka na vodu není cítit nějakým podezřelým zápachem. Podle návodu jsem prošel první spuštění přístroje, kde výrobce doporučuje „prohnat“ vodu presovačem třikrát naprázdno a to samé i u parní trysky. Nádobka na vodu se dobře sundává z přístroje a zatím jsem nezaznamenal žádnou netěsnost. Já osobně nádobku nesundávám, ale vodu nalévám z konvičky.
Za chodu je Zelmer trochu hlučnější a díky použití přísavek na spodu sice dobře drží na svém místě, ale při práci se trochu chvěje, což může mít za následek „cestování“ šálků po podstavci. Ale stává se to jen když budete používat lehčí šálky, při klasických robustních šálcích na presso a mírnému prolisu na odkapávací ploše je vše v pořádku.
Páka má plastovou rukojeť a tělo je z hliníku i tak působí robustním dojmem a dobře se s ní pracuje, do ní se umístňují sítka na kávu, buď na jednu nebo dvě porce. Páka obsahuje i zarážku, když chcete vyklopit použitou kávu jen páčku přidržíte palcem a obsah sítka vyklopíte aniž by sítko vypadlo. Jen „pěchovátko“ na upěchování kávy v sítku je plastové a ne zrovna vhodné, je i o cca 4mm menší než by bylo potřeba, proto zvažuji pořízení jiného a kvalitnějšího „razítka“.
Samotná příprava pressa je snadná, páka dobře drží v dané poloze. Po naplnění nádobky na vodu a zapnutí přístroje se presovač zahřeje a je připraven k použití, pak si stačí jen vybrat jeden nebo dva šálky, dle potřeby a kávička už nám teče. Přednastavené množství vody je opravdu velmi malé, vhodné spíš na picolo, ale obě tlačítka jak na jednu, tak i na dvě porce kávy se dají libovolně programovat, takže si můžete uzpůsobyt množství protékající vody dle Vaší potřeby. Nebo použít tlačítko nenaprogramované a dokud budete tlačítko zdržet, tak bude presovač pracovat. Dále přístroj nabízí funkci nastavení teploty presa, buď normál nebo teplejší, ale nikde sem se nedověděl konkrétní teploty.
Parní tryska mě překvapila ze všeho nejvíc, všude sem četl jaké je to umění a věda napěnit mléko s parní tryskou. U Zelmera je tomu přesně naopak, nemusíte kupovat speciální mléko na capucina ani s hrnečkem kroužit, kvedlat a provádět jiné kousky. Stačí vychlazené mléko v hrnečku, zapnout funkci „pára“ počkat až se přístroj nahřeje a ponořit nádstavec na tvorbu pěny asi 2-2,5 cm pod hladinu, otočit kolečkem pro spuštění páry a pomalu přidávat. Já osobně sem maximálně otočil do jedné třetiny stupnice a za cca 20s máte takovou pěnu, že jí do hrnečku nakladete na kopec, pak stačí jen trochu skořice a capučíno je jak z obrázku.
Dále jen ve zkratce, další funkce: Nahřívání hrnečků na horní ploše, podle mě je to jen aby se neřeklo, že to přístroj nemá, plocha se nahřívá dlouho a jen velmi slabě.
Funkce reset, kdy se přístroj nastaví do továrního nastavení.
A jaké dělá Zelmer presso? Jak se tu už několikrát psalo, když se to umí a člověk si s tím pohraje, odmění se Vám výbornou kávou. Což podle mě až tak nezáleží na výrobku, ale spíš na druhu kávy a způsobu přípravy.

Snad jsem Vám trochu pomohl při rozhodování a ti kteří se pro tento přístroj v cenové kategorii do 3000,- rozhodnou přeji spoustu příjemných chvilek u dobrého šálku.

Napsal Firerescue firerescue79@seznam.cz


omluvte prosím chyby a nepřesné formulace...je to můj první pokus o recenzi.
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od Maroslav »

Opravdu pěkný, dá se říct vyčerpávající popis! Ještě by to chtělo nějaké foto toho espressa nebo cappuccina...
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
firerescue
Příspěvky: 9
Registrován: pát 25. led 2008 11:09:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od firerescue »

Určitě fotky přidám, jen čekám až mi přijde kavá od primacafe.cz v průběhu tohoto týdne snad stihnu fotky udělat ;)
Uživatelský avatar
leňa
Příspěvky: 37
Registrován: pát 08. úno 2008 13:47:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od leňa »

My jsme koupili tento přístroj rodičům na vánoce, byli jsme s ním i u p. Konečného - co jsme zkoušeli, tak dobré presso se nám podařilo udělat pouze z misky na 2 kávy (a té kávy jsme tam museli dát opravdu hodně) ,ale pěnu to našlehalo opravdu super. I když jsme přidali kávu od Primacafé, zjistila jsem, že rodiče si dělají kávu pořád z Jihlavanky (je fakt dobra ...),takže NO COMMENT..Radši se jich už na nic neptám :twisted:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od primacafe »

Zdravím Vás a dík za Váš příspěvek, že jste se k tomu odhodlala i k tomuto kávovaru. Trochu jsem se musel nad tou Jihlavankou pousmát. Holt, zvyk je železná košile. Takže tou Jihlavankou tomu nasadili korunu. Ale když jim chutná - proti gustu ...
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Zdenis
Příspěvky: 41
Registrován: stř 20. úno 2008 9:26:33
bydliště: Ostrava, Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer 13Z010

Příspěvek od Zdenis »

Ahoj lidi,
dalo by se říct že mám asi problém. Včera mi dorazil můj první "pressovar" a ani za nic z něj nemůžu dostat dobré presso s pěnou. Mléko mi to jen ohřeje a rozprská po kuchyni :x . Nevíte někdo co můžu dělat špatně?
Kávu jsem použil jednou klasiku za pár šupů a podruhé TCHIBO ESPRESSO GUSTO ORIGINALE. V práci si dělám presso z klasické jihlavanky co nám kupuje zaměstnavatel na rowentě adagio a i přes použité kafe je to mnohem lepší zážitek :| . Kdyby někoho něco napadlo, budu moc rád za pomoc.

EDIT: Takže, nedalo mi to a musel jsem využit dovolenou ne k tomu abych upravoval byt, ale abych si hrál s novou hračkou 8-) Vyplýtval jsem sice mléka cca za 20kč, ale po pár experimentech se mi podařilo ho napěnit, sice to chce ješte trochu cviku, ale možná to půjde. Ovšem s tou kávou nedokážu hnout :roll:
Odpovědět

Zpět na „ZELMER“