ZELMER 13Z018

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
mukipuki
Příspěvky: 4
Registrován: pát 04. zář 2009 20:29:37
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

ZELMER 13Z018

Příspěvek od mukipuki »

Popis ZELMER 13Z018 nerez
* Pro přípravu pravé italské kávy
* možnost použití mleté nebo porcované kávy
* okamžitá příprava pressa max. 60 ml.
* cappuccina, latte
* odnímatelná koncovka pro napěnění mléka
* ohřev šálků
* tlak čerpadla 18 bar
* max. příkon topného tělesa 1300 W
* 3 stupně nastavení teploty
* 4 automatické programy
* nerezová nádoba na ohřev vody
* vyjímatelný zásobník na vodu o objemu 1,5 l
* Crema systém - pro bohatou pěnu
* Thermoblock systém - pro ideální teplotu spařování kávy
* Smart Press systém - umožňuje použití jednoho sítka pro přípravu 1 nebo 2 šálků pressa

K tomuto kavovaru nie je tema, tak pripajam aspon zakladny popis. Cena kavovaru osciluje medzi 5000SKK a 6000SKK.

Hlavnou pricinou preco vobec otvaram temu, je moje rozhodovanie medzi Gaggia Espresso Colour a Zelmer 13Z018. Skuste poradit.

Info o mne. Doteraz som nevlastnil ziadny presso stroj. Nemam este ani mlyncek /mam 2 starsie rucne po starej mame, uvidime :)/. Milujem dat si dobre presso niekde "vonku". :)
Na nakup presso masinky nemam viacej ako 6k, tak prosim neriesme stroje nad tuto sumu. Kedze som uplny zaciatocnik netrufam si ani na nakup pouzitych strojcekov. Nehladam "super" kavicku za 5000SKK, ale strojcek ktory uplne nesklame sa hadam kupit da. Moc dakujem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: ZELMER 13Z018

Příspěvek od primacafe »

Na Zelmer toho zde moc napsaného nebylo. Myslím, že jen dva majitelé, jeden ze začátku nadšeny (kdo ví jak je na tom dnes) a druhý nenadšený hned od začátku. Je to 50 na 50.
Proto bych asi volil osvědčenou značku Gaggia. Třeba proto, že Zelmer asi strategii přetlakových misek neopustil a tyto misky udělají espresso s tou divnou pěnou. Je to velmi pěkně popsané ZDE. V případě že u Gaggie budou nevyhovující misky (třeba co do objemu kávy), dají se sehnat jiné. U Zelmera by to byl asi problém.
Zelmer 13Z018 má atraktivní displej, pokud funguje. Případná výměna desky elektroniky bude asi dost nákladná. Gaggia jsou jen obyčejné vypínače, takže poruchovost minimální.
Toť můj pohled, určitě přijdou i další názory z jiného úhlu pohledu.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
DeadMan
pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: pon 07. dub 2008 18:00:32
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: ZELMER 13Z018

Příspěvek od DeadMan »

Určitě bych souhlasil s panem konečným a koupil osvědčenou Gaggiu. Nejlevnější se dá koupit pod 5000 a je to jiná liga. A hlavně s trochou cviku si uděláte pravé espresso a né nápoj s "vyhoněnou" pěnou :-).
Určitě bych se vyvaroval levným strojům z číny. Stejně je dělá jedna továrna, a je jedno, jestli je to Zelmer nebo AEG. A podle toho se u nich taky projevují stejné vady pořád dokola.
Taky jsem na něčem takovém začínal a za pár měsíců trápení jsem si koupil stejně Gaggiu. Takže radím neudělat stejnou chybu :-).
Odpovědět

Zpět na „ZELMER“