Espresso s kávovarem Solac C 304 G2 Titan Espresso 18 bar

Domácí pákové kávovary Solac
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
mik114
Příspěvky: 20
Registrován: stř 07. led 2009 12:35:31
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Espresso s kávovarem Solac C 304 G2 Titan Espresso 18 bar

Příspěvek od mik114 »

Ahoj přátelé,
po dlouhém pátrání, hledání informací jsem zakoupil tento kávovar. Vydržel jsem a s otevřením balíku jsem počkal až na ježíška :grin:
Po rozbalení se na mě smál pěkný a moderně vypadající kávovar. Prolétl jsem návod a pustil se do testování. K tomu jsem měl 2 druhy kávy, Keňa a Indonésie, namleté do pressovače prodavačkou v obchodě. Kávovar jsem propláchl a začal. Při proplachovaní jsem zjistil, ze voda teče i nad pákou a začal jsem být lehce nervozní. Nicméně po naplnění kávou si to sedlo a už tekla jen káva. Výsledek mě ale vůbec nenadchl. Káva vypadala jako černá voda z překapávače, pěna žádná. Zkusil jsem více udusat kávu v páce a výsledek byl lepší. Tak si říkám, jak dosáhnout tlaku 20kg na kávovaru, který váží jen pár kilo :?
U asi desáté kávy se výsledek aspoň trochu podobal tomu, co bych čekal. Zkoušel jsem pak přidat do kávy mléko a napěnit. To už vypadalo velice dobře. Jen je potřeba dát více kávy do dávkovače a udělat méně kávy. Jinak mléko sebere kávě chuť.
Druhá káva - Indonésie nedopadla o mnoho lépe. Opět bylo potřeba dělat pěnu dodatečně a postrádal jsem sílu a výraznější chuť.
Jak jsem tu již několikrát četl, káva je alfou a omegou všeho a tak jsem se vydal do zatracovaných supermarketů a po delším vybírání koupil kávu Segafredo espresso. Vakuově balená, mletá káva, 250g za nějakých 140kč vycházela podstatně levněji, než předchozí vzroky a tak jsem nečekal žádný zázrak.
Jaké ale bylo mé překvapení, když se hrneček začal plnit pěnou, která se držela na lžičce jako klíště a to jsem ještě neochutnal. Vůně byla několikanásobně intenzivnější. Naplnil jsem hrneček, ochutnal a málem omdlel :shock: Ta síla byla neuvěřitelná, vzled jako na fotce, prostě bomba !
Poslední zkouška byla jen nápad, jak si poradí presso se sypaným čajem 8-) S přípravou čaje mám větší zkušenosti a tak jsem to vzal jen jako nápad - co kdyby, že... Použil jsem černý, sypaný čaj a udělal první hrneček. Pěna na čaji mě zarazila, ale čaj chutnal dobře. Nicméně, udělal jsem z té samé dávky ještě jeden hrnek a čaj měl výbornou chuť, intenzivní vůni a sílu :lol:
A co říci k samotnému espressu? Nejsem odborník, toto je první espresso doma a mohu ho jen doporučit.

Mé laické hodnocení
+ nádoba na vodu 3L
+ velký zásobník na mletou kávu
+ potichý chod
+ předehřívání hrnečku
+ snadná údržba
+ s dobrou surovinou výborné presso
+ polohovatelná podložka dle velikosti hrnku

- podložka pod hrnek je z nerezu, který se poškrábe již při prvním použití
- při zapnutí pařáku teče poměrne dost vody i z páky
- postrádám něco extra na udusání kávy v páce
Uživatelský avatar
mik114
Příspěvky: 20
Registrován: stř 07. led 2009 12:35:31
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Espresso s kávovarem Solac C 304 G2 Titan Espresso 18 bar

Příspěvek od mik114 »

tak bohužel, radost z dobré kávy netrvala dlouho a dnes přestal pracovat. Myslím, že se něco stalo s čerpadlem, protože kávovar vydává divné zvuky a naplnění hrnečku něčím, co vzdáleně připomíná kávu trvá třeba 3 minuty :( Budu věřit, že jsem měl jen smůlu a zítra ho posílam zpět na reklamaci.
Uživatelský avatar
mik114
Příspěvky: 20
Registrován: stř 07. led 2009 12:35:31
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Espresso s kávovarem Solac C 304 G2 Titan Espresso 18 bar

Příspěvek od mik114 »

tak kávovar mám doma 14 dní a opět přestal fungovat. :cry: Nemám co dodat, Solac - Nikdy více !!!! :x
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Espresso s kávovarem Solac C 304 G2 Titan Espresso 18 bar

Příspěvek od primacafe »

62_original.jpg
Pro nás kteří netušíme o co se jedná přidávám obrázek tohoto kávovaru.
A jak rychle se názor změnil?
7.ledna 2009 - kávovar mohu jen doporučit
15.března 2009 - Nemám co dodat, Solac - Nikdy více !!!!

Budiž to poučením mnoha dalším kteří si nedají říct a myslí, že ušetří.

Neušetří.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
mik114
Příspěvky: 20
Registrován: stř 07. led 2009 12:35:31
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Espresso s kávovarem Solac C 304 G2 Titan Espresso 18 bar

Příspěvek od mik114 »

Dobrý den,
rád bych Vás poprosil o radu. Trošku jsem zkoumal, v čem je problém a našel. Čerpadlo tentokrat tlakuje, ale voda neproteče přes filtr s kávou. Zkusil jsem použít druhý filtr a vše funguje.
A já se ptám - po použití kávovaru mám filtr sundat, omýt a nechat stranou, nebo ho pak ještě propláchnout v kávovaru a nechat pod tlakem v něm ? Co může toto ucpání filtru způsobit ? (mimo špatné kávy - používám balení Segafredo do presovače ) A dá se někde zakoupit jen náhradní filtr ?
Předem děkuji za radu.
Michal Kubát
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Espresso s kávovarem Solac C 304 G2 Titan Espresso 18 bar

Příspěvek od primacafe »

Pochopil jsem, že kávovar je v podstatě nový. Proč by teda měl být filtr (předpokládám, že je tím myšlena miska v páce) ucpaný. Jestli je to přetlaková miska s jednou malou dírkou, je snad možné ucpání po tak krátké době, jen špatnou kávou. Hlavně asi nevhodně mletou. Jiné vysvětlení takto na dálku mě nenapadá.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
mutubi
Příspěvky: 25
Registrován: pát 27. lis 2009 12:40:45
bydliště: M.Lázně
kávovar: lelit PL41EM
mlýnek: Iberital

Re: Espresso s kávovarem Solac C 304 G2 Titan Espresso 18 bar

Příspěvek od mutubi »

Ahoj mik114.Jsem taky vlastníkem SOLAC C304G2 Titan asi půl roku a zatím spokojenost.Po objednávke primacafe se zlepšila pěna i chuť.Jediný co mi vadí je nepřesné dávkování kávy tj.stráty ze zásobniku.Napěnení mléka jsem neskoušel piju čistý.Schánim sítka 55mm a potom uvidím.
Odpovědět

Zpět na „SOLAC“