Rocket Mozzafiato, moje začátky

Co espresso je, jak se připravuje
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
kluso
Příspěvky: 6
Registrován: ned 03. pro 2017 18:39:03
bydliště: Náchod
kávovar: Rocket Mozzafiato
mlýnek: Rancilio Rocky

Rocket Mozzafiato, moje začátky

Příspěvek od kluso »

Všem zdar,
tak jsem asi po měsíci studování zde na foru zakoupil stroj :P
nejdříve jsem měl vybranej Catler ES8012 ale nenašel jsem zde jednu jedinou kladnou recenzi
další v řadě byl Oscar II,jenže pak jsem koukal na různá videa a to provedení se mě prostě nelíbilo
tak to vyhrál Rocket Mozzafiato + Rancilio Rocky,cena krajně nepříznivá,ale mě se prostě líbil :pardon:
Vzhledem k tomu,že jsem zde přečetl snad všechno tak jsem myslel že to hned zvládnu
no první shot se nedal chlastat ani druhej a třetí......(hrozně kyselá a teklo to jak voda)
tak jsem upravil mlýnek doladil tampování a už to asi po 20 pokusech docela jde
jo a samozřejmě jsem vyhodil kávu ze supermarketu a koupil v PC
Pak mě zajímala teplota vody a její stabilita,dodělal jsem tedy teploměr abych měl rámcově představu jak se kávovar chová
nešlo mě ani tak o to jestli mám při extrakci 90 nebo 92 stupňů ale jakou má vliv na teplotu krátké odpuštění vody před extrakcí a jaká
je teplota v průběhu.
Přikládám průbeh teploty https://www.youtube.com/watch?v=Zo8oOcU ... e=youtu.be
Teď jsem se malinko zasekl,když dělám s double pákou tak je vše ok
ale pokud dám single tak musím naplnit cca 9-10g jinak je v misce prostě málo kávy na utampování (košík mám z Bunacafe 7g)
A pořád mám v misce blátíčko,z dvojité misky je krásnej puk
Přikládá pokus s Bottomless https://www.youtube.com/watch?v=O4I7sN_ ... e=youtu.be
Teď začínám s pěnou a výsledky zatím neuspokojivé :pic:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
kluso
Příspěvky: 6
Registrován: ned 03. pro 2017 18:39:03
bydliště: Náchod
kávovar: Rocket Mozzafiato
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: Rocket Mozzafiato, moje začátky

Příspěvek od kluso »

Přeji všem do nového roku hlavně zdraví a hodně dobré kávy
marteccino
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 22:14:51
bydliště: zaaahoriiii, slovakia
kávovar: La Scala Butterfly
mlýnek: upraveny Wega Max 6.4 aka Compak K6...

Re: Rocket Mozzafiato, moje začátky

Příspěvek od marteccino »

zdravim nejsem zadny expert ale myslim si, ze rancilio rocky nerobi dobru sluzbu tomuto krasnemu kavovaru, co mate...to vidim minimalne na mazzer jolly, aj ked radsej by som isiel do Majora! taka masina potrebuje co najlepsi mlyncek...ten kavovar je masserati a ten mlynek asi nejaky volkwagen golf podla zhrnuti teho, co som sa docital

ja sem hned na prvy pokus urobil fantasticku kavu ze starej la scala a este starsiho vyjeteho compak k6 mlynku, ktrery ma este puvodne kamene ... (dneska cekam na nove, a dufam, ze budu pasovat). takze problem vidim v tem rockym....aj ked ja sem zacatecnik, ale proste sem videl, ze na neho nejsu chvaly a myslim, ze mlynek je nejlepsi profi...

tady toto sem urobil s tym mojim nadobickem dneska rano po oprave regulatora tlaku ktery odesel hned na zacatku

https://player.vimeo.com/video/253935764
Uživatelský avatar
Endynko
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: stř 19. črc 2017 13:47:58
bydliště: Modra
kávovar: Lelit PL162T Bianca
mlýnek: Lelit Wiliam PL72, Comandante

Re: Rocket Mozzafiato, moje začátky

Příspěvek od Endynko »

Dovolím si oponovať - Rocky je dobrý mlynček, samozrejme, že sú aj lepšie ale vo svojej kategórii patrí medzi najlepšie. Jasné, že aj on má svoje muchy ale určite sa s ním dá spraviť výborné espresso čo ti v podstate môže potvrdiť veľa príspevkov na tomto fóre a mnoho spokojných majiteľov tohto mlynčeka.
Poslúžili v minulosti:
Lelit PL41TEM
Eureka Mignon, Lelit PL043MMI, Hario Skerton
Odpovědět

Zpět na „Začínáme s kávovarem na espresso“