Krups

Nepište sem dotazy. Jen Vaši nespokojenost s konkretní značkou a typem kávovaru. Popište i závadu která se vyskytla na Vašem kávovaru. I maličkosti mohou být podstatné při výběru nového kávovaru.
Pravidla fóra
Nepište sem dotazy. Jen Vaši nespokojenost s kávovarem konkretní značky a typu. Popište i závadu která se vyskytla na Vašem kávovaru. Toto fórum je určené pro prvotní rychlou orientaci mezi kávovary.

Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Krups

Příspěvek od David »

Tedy, stavoval jse se tuhle v servisu co dělá taky Krupse, a měli tam od nich kávovarů jak na... Jak jsem pochopil, taky jim ukapává tryska.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
disonance
Příspěvky: 1
Registrován: pát 30. kvě 2008 11:02:04
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups

Příspěvek od disonance »

Pořídila jsem si Krups K2 XP 4050 s tím, že už se těším na domácí latte. Ovšem velmi nemile mě překvapilo, že tryska na napěňování mléka smrdí plastem nebo jiným nedefinovatelným zápachem. Ten se mi nepodařilo odstranit ani mnohočetným pěněním čisté vody, důkladným mytím ani namáčením. Mléko tedy nepěním, ale díky tomu jsem aspoň přišla na chuť normálnímu presu. :-)
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Krups

Příspěvek od David »

Mimochoem, asi tak před měsícem jsem si v servisu objednal sítko - zatím není :o)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Krups

Příspěvek od primacafe »

disonance píše:....... Mléko tedy nepěním, ale díky tomu jsem aspoň přišla na chuť normálnímu presu. :-)
Opět se potvrdilo, že všechno zlý je k něčemu dobrý.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Krups

Příspěvek od David »

Tak někdy koncem března jsem si v pražském Elpragu objednal sítko do Krupse. Dodneska ho nemám, je to už asi tak čtvrt roku od objednávky. Ten servis dělá mimo jiné i Rowenty. Opravdu nechci vidět, jak by to vypadalo, kdyby se mi na kafovaru něco vysypalo.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups

Příspěvek od arny71 »

Já bych je zas tak nehaněl. Od Elpragu jsem bral náhradní single sítko do svýho Krupse. Objednával jsem ho telefonicky, pak jsem jim ještě zaslal fotku štítku z přístroje, pro který jsem sítko chtěl. Do týdne mi volali, že si ho můžu v Brně převzít.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Krups

Příspěvek od David »

Nepřeháním. Někde to mám kopii mailu, kterým jsem objednávku urgoval začátkem května.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
pajo
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 07. led 2009 14:27:27
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups

Příspěvek od pajo »

Na Krups a vlastne na vsetky kavovary, kde su pouzite pretlakove sitka pozor, po mesiaci pouzivania kavy zomletej na presso, nie kupovanej v supermarkete, objednana zomleta na preso sa pravdepodobne pretlakove sitko upchalo a kavovar zacal cakat vodu odniekial zvnutra. Po vybaveni reklamacie, vraj odyslo tesnenie spravil po tyzdni to iste, opet reklamacia a po vybaveni dalsej reklamacie prislo k navrateniu financii chvalabohu. Cely tento proces vsak trval asi 3 mesiace, nakolko na kazdu reklamaciu maju zo zakona 30 dni a to viete, ze tych 30 dni vzdy dodrzali.....Mozno keby som tam daval super na hrubo zomletu kavu z obchodu....
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Krups

Příspěvek od Redmann »

Mne sa na krupse odlomil šrobik, ktorý drží spršku. Za opravu chcu 73 € - riešia vymenením celého dielu aj s boilerom. Takže idem asi do Gaggia New Espresso. Neviete aká je poruchovosť Gaggia kávovarov, prip. ako funguje servisv Bratislave?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Krups

Příspěvek od primacafe »

Na Slovensku by to snad neměl být problém, píše se o tom TADY
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Krups

Příspěvek od Redmann »

Dakujem za odpoved. Som rad, ze f. Interlinea ma take dobre referencie, lebo dalsi oficialny servis znacky Gaggia - Hospol - mi ako jedinu moznost opravy mojho kavovaru dal iba vyssie spomenute.
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups

Příspěvek od DeTT »

Ja pro zmenu nedoporucuju automaty Krups, velice rad se na nich kazi pretlakovy distributor vody, je to velka soucastka, ktera stoji 1000 Kc u stareho stroje (rok 2005, 2006) a 1500 Kc u novejsiho.
Uživatelský avatar
hewlo
Příspěvky: 7
Registrován: pon 08. čer 2009 15:00:25
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups

Příspěvek od hewlo »

KRUPS 7020. Totalni smejd. Vsechno plastovy, vydrzel tri roky (3300kav). Nedoporucuju.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Krups

Příspěvek od papun »

No myslím si, že toto hodnocení není příliš přínosné.

Ce se přesně třeba pokazilo? Jaká káva se na tom připravovala? (espresso, kapučíno...)
Uživatelský avatar
hewlo
Příspěvky: 7
Registrován: pon 08. čer 2009 15:00:25
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups

Příspěvek od hewlo »

NEmám na všechno fotky, ale v tomhle bílém rozbočovači, nevim na co to je, ale rozděluje se tam voda na kafe a na páru to teklo. Poté tlačítko zapínání přestalo fungovat, povedlo se slepit a nedávno odešel ten stlačovací válec, co pěchuje kafe - je plastový a v tom drží Okroužek, tak ten plast je zničený.
mlýnek mele nepravidelně množství, protože to padá takovou plastovou šachtou a občas tam něco zůstane a spadne to do dalšího kafe a občas ne, ale to je možná problém všech levných automatů.

Obecně se mi zpracování nelíbí, vše je strašně forový, od hadic spojek, rozdvojek, drátků.....

Problém je, že servis na Krups mi přijde velmi špatný, nechci jmenovat konkrétní firmu, ale ochota nulová.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups

Příspěvek od Fox_25 »

Koukám že je to horší jak automaty saeco, tam alespoň koupí za nějakých 1200 novou spařovací jednotku a jede se dál. Možná by nebylo od věci kontaktovat zahraniční servis s dotazem na novou spařovací jednotku. Pokud prozradí její označení tak se už snadno objedná pokud ji mají větší dodavatelé dílů na kávovary.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups

Příspěvek od DeTT »

Dalsim problemem je, ze opravovat Krupse je prace pro vraha. Ty pristroje jsou velice kompaktni a neco vymenit je horor. Od Krupsu se snazim drzet dal, protoze nedejboze, kdyz bych mel menit bojler, to je na rozdelani cele masiny... Takze servis vyjde taky draho automaticky.

Saeca jsou v klidu krome tech novych typu Talea, Primea... Tam maji dokonce elektricke pojezdy odkapove misky a samozrejme cim vic elektroniky, tim vic se to kazi.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups

Příspěvek od ondrada »

<OT>To si dycky vzpomenu, jak Luboš opravoval Lakatoše :)</OT>
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups

Příspěvek od Fox_25 »

DeTT
Já vím, říkal mi o tom jeden známý, prý by si krups kvůli tomu už nepořídil. Praskl mu v něm nějaký spínač a odněkud kapala voda, kávovar po záruce, sotva udělal kafe, ale byl na něj zvyklí. Nakonec jej opravil a pak s radostí prodal a pořídil si na můj popud páku, tuším druhou generaci silvie.

Tak saeco to musí nějak udělat ne? Pokud by všechny byly tak jednoduché jako spidem villa tak by na tom moc netrhly. Mě akorát děsí ten náš automat, chci jej dát kamarádovi do autodílny ale na té svini se sekla spařovací jednotka v poloze "utlačení". Asi ji destruktivním způsobem vyndám a objedná se nová.

Ale bohužel se blbě neopravují jen kávovary. Měl jsem doma na servis ajfouna 3GS a to byl teprve porod. Závada byla jasná, v sys. konektoru někdo šikovně vylomil "držák" jednotlivých pinů které se samozřejmě zohýbaly, buď se k tomu někdo choval jako prase a nebo závada materiálu.
Fajn, nový origo díl stál asi 270kč, ovšem po výměně se začali dít věci. Ten telefon totiž asi fakt používalo prase. Uvntiř jsem našel něco málo pubického ochlupení, spoustu prachu a vše co mohlo, zoxidovalo. Asi 20 krát jsem jej rozebral a složil než jsem jej dal do funkčního stavu a prožil u toho 5 velmi ubíjejících hodin.
Já sám používám v mobilním světě veterána kterému je už 9 let a trpí artrózou. Je to Nokia 9500, ale když jsem asi před rokem měnil komplet kryty tak jsem v něm nenašel nic podobného a jako bonus fungoval hned po prvním složení.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups

Příspěvek od DeTT »

Ten automat mas Saeco? Ona se da vyndat bez zniceni pomerne hodne lehce ;)
Viz

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=NV_TppITQZI
Spis by me zajimalo, proc se vubec zaseknula teda... Kvuli zaspineni pristroje/sparovacky tipuju? Pozor at se nevylamou zuby v prevodovce, pokud se nemuze ta jednotka pohybovat.
Odpovědět

Zpět na „Problémové kávovary“