La Pavoni DOMUS BAR DMB

Domácí pákové kávovary La Pavoni
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od Ralf »

ešte by som sa chcel opýtať. ako som sa už dočítal tak košíky na pavoni domusbar atď. sú troška kapacitnejšie ako 7 / 14 gramov. pre optimálny suchý puk dávam do double cca 18 až 20 gramov!! je to viac ako by som si predstavoval pri dnešnej cene kávy ale budiš, to nieje tá vec ktorá ma až tak trápi. Zaujíma ma to, že keď plním portafilter až po vrch a zarovnám kávu tak že je portafilter presne zarovno tak mám pocit že tlak tamperom v sile 25 kg stlačí namletú kávu natolko že nedolieha na sprchu a to je tam tých spomínaných 20 gramov. Ako mám riešiť tento problém? Mám znížit tlak a utlačiť kávu len tak prvizórne alebo do páky mám mleť ešte viac kávy?? ďakujem za Vaše skúsenosti a postrehy. Btw mám pocit že som tu sám... haló
all you need is coffee
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od papun »

1. Ekonomomické hledisko skrz množství kávy je jedna věc a druhá věc je výsledná kává. Někomu káva z menšího množství prostě nechutná. Je to ale otázka preferencí. Já osobně dělám porci z cca 8-9g.
2. Spousta lidí plní misku tak, že po extrakci má na puku bláto, ale přesto všechno mají dobré výsledky a jsou spokojení. Já osobně mám lepší výsledky se suchým pukem.
3. Co se týče tlaku na tamper, tak si myslím, že to nehraje až takovou roli v tomto ohledu, protože pokud je miska akorát naplněná, tak se káva ještě utlačí o sprchu.
4. Řešit se to dá jinou miskou - tam je největší prostor na laborování a pak to ovlivní třeba těsnění v hlavě, sítko sprchy, konkrétní provedení páky. Faktorů je mnoho. A také jsem u toho dost dlouho laboroval než jsme se dostal tam kam jsem chtěl.
kika
více pokročilý
Příspěvky: 113
Registrován: pát 14. říj 2011 15:48:51
bydliště: Nitra
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Rancilio Rocky SD

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od kika »

Ja plním double tak, že nameliem povrch, klepnem o podložku, káva sa pritom trochu uprace do misky, a potom, keď treba, tak ešte domeliem. Potom klasicky zarovnám a utlačím. Niektorí utláčajú na viackrát. Je to o zvyku. Hlavne, aby nebolo málo kávy v páke.
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od Ralf »

áno hlásim dobré výsledky, celkom to ide. Bilancia je 20 káv - 200 gramov kávy čiže 10 gramov na kávu reálne, používam len dvojitú misku kedže furt sa niekto priplachtí že chce tiež :)
all you need is coffee
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od Ralf »

okej, tak až také ideálne to nieje, pokial mám byť na seba naozaj kritický tak si myslím že som stále nedosiahol správny pomer množstvo - jemnosť - utampovanie.
all you need is coffee
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od Ralf »

asi takto dávkujem, tampujem a takto vypadá puk...ale so shotom niesom stále uplne spokojný
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
all you need is coffee
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od Ralf »

Obraciam sa na Vás s jedným problémom s mojím DMB. Kávovar zapnem, nechám nahriať a prepláchnem hlavu vodou. Teraz nastáva problém, keď sa čerpadlo zapne, tak na začiatku asi prvú sekundu počujem velmi neprijémny zvuk pripomínajúci taký elektrický zvonček, niečo ako ZZZ alebo ako to opísať, trhá to uši a nieje to v poriadku, obávam sa že mi odchádza čerpadlo. Ale keďže niesom žiadny elektrikár ani expert tak neviem čo to môže byť. Vedeli by ste mi poradiť čo mám spraviť aby som napríklad predišiel výmene čerpadla? ďakujem
all you need is coffee
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od morseee1 »

tazko z tohto usudzovat, co tomu je .. skus natocit aspon na mobil ...

A ak odchadza cerpadlo, tak jedine co mozes, je zakyvat mu na cestu :-(
ale zasa vibracne cerpadla nie su extremne drahe, takze to zasa nebude tak boliet .

na nete som nasiel za cca 85 dollarov, co sa este da
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od Ralf »

ja som zatiaľ našiel toto:

Kód: Vybrat vše

http://mokaroma.sk/nahradnediely/eshop-nahradnych-dielov-pre-kavovary-/rozne-komponenty/vibracne-cerpadla/karta-01/617164-vybracne-cerpadlo-ep5-220v-50-60hz.html
all you need is coffee
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od morseee1 »

su sice z kosic, ale ND maju ..
http://kavovary-servis.sk/

skusenosti s nimi tiez nemam, ale hadam poradia ...
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od ondrada »

Ralf píše:Obraciam sa na Vás s jedným problémom s mojím DMB. Kávovar zapnem, nechám nahriať a prepláchnem hlavu vodou. Teraz nastáva problém, keď sa čerpadlo zapne, tak na začiatku asi prvú sekundu počujem velmi neprijémny zvuk pripomínajúci taký elektrický zvonček, niečo ako ZZZ alebo ako to opísať, trhá to uši a nieje to v poriadku
Takový zvuky jsou celkem normální, když z hadiček k čerpadlu uteče voda - čerpadlo běží "na sucho" než si vodu zas natáhne. Takže v první řadě zkontrolovat že v hadičkách před čerpadlem zůstává voda, že tam není nějaká malá netěsnost kvůli které se do nich dostane vzduch a při delším stání (přes noc) z nich tudíž vyteče voda. A pokud je, tak pak bude asi dobrý odvzdušnit boiler (jako při prvním plnění vodou), protože ten vzduch kterej do něho čerpadlo natlačí v něm asi taky bude.
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od Ralf »

aha zaujímavé, ďakujem za postreh. ak je naozaj chyba v tom že v hadičke pred čerpadlom sa nachádza nejaký vzduch tak to bude asi závažnejšie, lebo nestane sa mi to len po zapnutí ale aj počas používania, pri tretej, štvrtej extrakcii sa to opakuje. Tak musí odniekiaľ tahať permanentne vzduch.
all you need is coffee
Uživatelský avatar
Gondil
Příspěvky: 14
Registrován: ned 13. led 2019 12:37:28
bydliště: Bošany
kávovar: La Pavoni Domus Bar DMB, moka G.A.T. 3 salky
mlýnek: intogrovany

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od Gondil »

Vie mi niekto prosim povedat kde zozeniem zoznam dielov na Domus Bar DMB s konkretnym popisom, cislom dielu a kde sa daju nakupovat? Nasiel som niekde nejaky diagram ale neda sa mi podla toho nic normalne najst. Inak ako zistit aku velkost hlavy mam (aku misku pouzit/kupit?). Odmeral som si posuvnym meradlom svoju double misku (vnutorny priemer), vyslo mi 58mm. Pozeral som preto 58mm slepe misky na backflush. To co mi ale prislo malo vnutorny priemer 59mm a vonkajsi 60mm a do portafiltra sa mi to nevoslo (mimochodom za 2€ posuniem keby niekto chcel). Niekde som sa docital ze Lelit domace masiny a La Pavoni su 57mm ale to mi pride blbost lebo neviem kde tych 57mm je ked vnutorny priemer sitka je 58mm.
Uživatelský avatar
stanislav
Příspěvky: 17
Registrován: ned 03. bře 2019 23:06:28
bydliště: Praha
kávovar: Lelit PL62W Mara
mlýnek: Eureka Mignon Silenzio

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od stanislav »

našel jsem toto:

Kód: Vybrat vše

https://www.lapavoni.com/wp-content/uploads/2016/11/domus_bar_spare_parts.pdf
kde když znáš číslo dílu, tak můžeš oslovit/hledat dodavatele

a například zde

Kód: Vybrat vše

https://www.theespressoshop.co.uk/en/La-Pavoni-Domus-Bar-Spare-Parts-Diagram/cc-132.aspx
mají očíslované díly, které se dají po jejich prokliknutí přímo nakoupit. Nejsou to samozřejmě všechny, ale nepsal jsi co konkrétně potřebuješ. Tak rychle než bude ten brexit :lol:
Uživatelský avatar
Gondil
Příspěvky: 14
Registrován: ned 13. led 2019 12:37:28
bydliště: Bošany
kávovar: La Pavoni Domus Bar DMB, moka G.A.T. 3 salky
mlýnek: intogrovany

Re: La Pavoni DOMUS BAR DMB

Příspěvek od Gondil »

No momentalne hladam slepu misku, vyzera to tak ze by malo ist o nestandardny rozmer 57mm ale nikde som sa nedocital ci to tak naozaj je lebo neviem co 57mm znaci. Moja double miska ma napr 58mm vnutorny priemer takze kde v keli ma tych 57mm akoze byt to neviem. Takuto misku som na tej stranke zial nenasiel.

A tiez uvazujem o vymene celeho parneho ramena ale tam sa zas neviem dopracovat co mi tam sadne. Idealne by bolo keby tam mozem dat napr. zo Silvie ako sa to robi napr. v pripade Gaggia Classic. To je prijatelna suma len nejak neviem zistit ci mi to zapasuje na zavit atd. atd. Myslim ze by tam mali sediet aj diely z Lelit PL42 ale to nie je asi uplne iste.
Odpovědět

Zpět na „LA PAVONI“