La Pavoni Cellini

Domácí pákové kávovary La Pavoni
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Dominator
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 15. pro 2008 15:14:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

La Pavoni Cellini

Příspěvek od Dominator »

Nasiel som 2 odkazy na videa z akcie tohto stroja. Zda sa mi, ze to spravilo aj tigra. Ak by niekto este nieco nasiel, poslite. Ked ma zas niekto nezrusi, asi pojdem do toho.

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=EpnvjoiaTTI
http://www.youtube.com/watch?v=rDqnkmeKAvw
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Cellini

Příspěvek od mill »

Proč by tě, proboha, měl někdo zrušit? Ptáš se nás na názor a dostáváš odpovědi, toť vše! Co si koupíš je tvoje věc, my z toho přece kafe pít nebudeme.
U Cellini teď poprvé na videu vidím zblízka páku. Systém s pevnými spouty (to jsou ty vemínka) jsem zažil pouze u kávovarů v hodně nízké třídě a u hliníkových pák. Nevím, jestli to něco vypovídá o celém kávovaru, to už dohledávat nebudu, ale můžeš mít občas problémy s trefováním se do hrnku. Pokud si koupíš úzký a vysoký hrnek (které taky existují a jsou i hezké), tak se do jednoho netrefíš. A o průměru sítek tady taky bylo napsáno víc než dost, raději si to ověř i z jiného zdroje, než jenom u jednoho prodejce.
Uživatelský avatar
pajo
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 07. led 2009 14:27:27
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Cellini

Příspěvek od pajo »

Ta paka na tom cellini vyzera vazne lacno, tiez som si to hned vsimol na tom videjku. Inak ten kavovar nemusi byt zly. cerpadlo tlaci iba 14 barov,ale myslim, ze toto je uplne jedno, hlavne, ze tlaci cez 10. toto je zas jeden z kavovarov, kde sa mi zda, ze platis za design. ale neviem,ako vravim, nemusi byt zly, nepisu o nom moc, pochybujem, ze niekto odtialto ho ma a napise ti nejake preferencie. ani na nete neni o nom nic moc popisane, je to minulorocny model, to je vsetko. Tigra spravi urcite... :-) V podstate je v poriadku, len ma zaraza ta paka, to ako vyzera a trosku aj ten priemer. Ja som si ale naschval vyberal 58mm, keby som nahodou nieco zhanal, nech je to dostupnejsie, uz aj tak je zo vsetkym problem, tak nech neni vecsi....
Uživatelský avatar
Dominator
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 15. pro 2008 15:14:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Cellini

Příspěvek od Dominator »

Zdravicko,
dnes som volal s majitelom casa del cafe, co predava na Slovensku vyhradne len La Pavoni a Francis. Cellini vobec neodporuca, minuly rok ho aj vyradil z ponuky, kvoli poruchovosti a neschopnosti naslednej opravy zloziteho systemu ohrevu vody, ktory je ale udajne pokial funguje o triedu vyssie ako stroje typu DMB, pucino, buondi a pod.. Paku vraj vobec nema lacnu a ma ju dokonca tak masivnu a tazku, ze to az zbytocne prehnali. Co sa tyka DMB, pucina, buondi, vsetko su to vraj crevami aj priemermi pak (58mm) jedny a tie iste stroje, len maju ine dizajny a co sa tyka mlynceka v DMB, je vraj zhodny s JDN a to ze ma len 7-8 stupnov mletia je len zavadzajuca blbost, lebo na tomto mlynceku sa hrubost nastavuje krutenim kolecka a nie cvakanim hlavy zasobnika, cize tento mlyncek dosahuje rovnake vysledky, ako napr. JDN a podobne stroje ako rocky, MDF.. Co sa tyka nahrievania zasobnika na kavu od zvysku stroja, nad tym sa len pousmial, ze bezne si pravy kavickar sype len tolko kavy, kolko mieni prave minut. Sam mi vsak odporucal X1-ku. Ma ju uz doma 8 rokov a je s nou nadmieru spokojny. X1 ma 58mm paku, takze nie je problem. Ano, v zakladnej vybave uz Bohuzil vyrobca nedodava dve paky na mletu kavu a na POD a vyriesil to rafinovane tym, ze si moze zakaznik kupit bud klasicky typ X1, ktory je len na mletu kavu, alebo typ X1 TRIO, ktory je len na POD. To je jedina vec, ktora mi na tom vadi, ale hadam prekusem, ze PODy mat nebudem. Preco to tak vyrobca urobil neviem, ale asi si to mohol dovolit..
Uživatelský avatar
pajo
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 07. led 2009 14:27:27
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Cellini

Příspěvek od pajo »

Este si mal vsak povedat majitelovy Casa del Cafe, ze ju nechce kupovat u nich,ale na internete o 300 EUR lacnejsie ako ju maju oni. No a preco vyrobca spravil tie inovacie, hmm, vyvoj nezastavis, otazka uz je len ta, ze kto je ten vyrobca. Lebo FF znacku sice poznam, len ich portfolio vyroby nie,az na tych par kavovarov. Ale to uz sa tu preberalo. Niekde sa tu spominalo, ze DMB ma 54mm paku, mal som tam prispevok, ze to nieje mozne, ze vyzera ao moja 58cka a hned je tu aj odpoved...
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Cellini

Příspěvek od mill »

to Dominator: já bych to z mé strany uzavřel oblíbeným "....listí v krmelec nanášet, srny nemaje!"
Asi pro tebe bude nejlepší FF X1-ka, ostatně moji známí ji mají (pouze na PODy) a jsou nadšení. A je určitě ještě někde k mání i s pákou na PODy, takže budeš mít k dispozici excelentní čerstvou kávu třeba od ILLY. Na klasickou páku bych se vykašlal! Dneska psali ve Vlastě, že PODy jsou nejlepší a nejčerstvější káva, co se dá sehnat (a prý to říká i Lucie Bílá!!!!!!!)
Uživatelský avatar
Dominator
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 15. pro 2008 15:14:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Cellini

Příspěvek od Dominator »

mill,
mas pocit, ze uprednostnujem pody? Ak nie, tak potom neviem o com tocis?

pajo,
o 54mm priemere paky pri DMB a 62mm pri cellini ma informoval clovek z kavicka.sk! O 58mm pri DMB, clovek z casa del cafe... Podla mna tusi, ze si to nechcem kupit u neho. C ty si myslis, ze by som za poskytnutie zakladnych informacii mal?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: La Pavoni Cellini

Příspěvek od primacafe »

Dominator píše:.. Co sa tyka nahrievania zasobnika na kavu od zvysku stroja, nad tym sa len pousmial, ze bezne si pravy kavickar sype len tolko kavy, kolko mieni prave minut. .........To je jedina vec, ktora mi na tom vadi, ale hadam prekusem, ze PODy mat nebudem...
Tak aspoň já jsem z toho pochopil to, že se tady přesně to už psalo, že se do mlýnku sype jen tolik kávy kolik se zrovna namele.
A když se někdo těžko vyrovnává s tím, že do kávovaru nebude mít možnost používat PODy, tak o co mu asi jde. Taky si myslím, že takový kávičkář může klidně do mlýnku nasypat kávy kolik chce a na dlouho dopředu.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
pajo
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 07. led 2009 14:27:27
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Cellini

Příspěvek od pajo »

Pocuj, dominator, ty si podla mna nevyberas kavovar co robi dobru kavu ale designovy doplnok, uz sme sa tu o tom bavili. Lebo keby bolo po tvojim, kupil by si Silviu, dobre vies, ze to je kavovar, pre FF X1 si sa rozhodol kvoli designu, je to pekny kavovar a je dobry len uz velmi vela ludi tu napisalo a porovnalo, ze minimalne 100 libier doplatis za design. Al etak to proste vo svete chodi, za design sa plati. Pozri na silviu, ta je zas skareda jak noc,ale robi kavu, je to proste kvalita, si na nu nahradne diely a je to firma co robi kavovary. Ked je vyhradny dovozca casa del cafe, tak si nechaj poradit, ked vravi, ze je ten kavovar super, ze ho ma a ze je dobry, tak si ho kup, paci sa ti, urcite neslapnes vedla, len si zisti, ze co s nim, ked sa nieco stane, casa del kafe by to snad mali aj vyservisovat, ked su predajca tej znacky. a s tou pakou, mne je to uplne jedno, ci je to 62 na celiny,alebo 54 na DMB, ja viem, ze mam 58, to som chcel, to mam, snazil sa ti tu kazdy poradit a stale sa to len opakuje dokola.
Uživatelský avatar
Dominator
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 15. pro 2008 15:14:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Cellini

Příspěvek od Dominator »

primacafe,
trosku si to zle a zavadzajuco vytrhol z kontextu, skomolene citoval moj text a neviem co ta k tomu viedlo.Vyznieva to teraz tak, ze jedina vec co mi vadi na DMB je nahrievanie zasobnika aj ked viem, ze si to tak nemyslel, ale nie kazdy to tak moze pochopit a zas tu na mna nezmyslne tapat, napr. o illy. Mam doma jeden "zazrak" od gaggie a este ani raz ma nenapadlo dat don viac kavy, ako som prave stihol minut, takze to je ta posledna vec, co by mi vadilo na DMB! Keby som tu chcel zavadzat, ako niektori napr. s napenovacimi pomockami u niekt. strojov, aj ja by som mohol vybehnut s takym nezmyslom ako: "puccini, baby, dmb, silvia su aj na pody, asi to nebudu dobre kavovary, ked ich vyrobca navrhol aj na tento system". Tazko by som znasal tak akurat to, keby mi X1 nerobil min. tak dobru kavu, ako puccino, silvia a podobne, tak prosim nekomol moje slova.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Cellini

Příspěvek od hnup »

Mám taký dojem, že skôr Ty si nepochopil slová od primacafe. Dobre si prečítaj, čo si napísal:

"To je jedina vec, ktora mi na tom vadi, ale hadam prekusem, ze PODy mat nebudem. "

Myslím, že každý tú vetu pochopí tak, že Ti vadí, keď mašina nemá páku na PODy, vadí Ti, že ich nebudeš môcť používať. Tak sa potom nečuduj, že sa to tu potom na Teba tak pekne zosypalo.
Väčšina diskutujúcich tu už totiž mala možnosť zistiť, že čerstvá káva je o niečom úplne inom ako POD, stará káva či Illy... Preto akonáhle si spomenul POD, automaticky si sa zaradil na opačnú stranu. A rúhanie sa na tomto fóre nevypláca :-)

Myslím, že všetkým je jasné, že išlo o nedorozumenie (ak si to teda s tými PODmi naozaj nemyslel vážne).
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Cellini

Příspěvek od Maroslav »

pajo píše:...Pozri na silviu, ta je zas skareda jak noc...
Tak to prrr! ...Mě se třeba Silvia moc líbí...
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: La Pavoni Cellini

Příspěvek od zdenok »

veru, veru, s tou škaredosťou slečny Silvie to Pajo poriadne prehnal.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Cellini

Příspěvek od hnup »

Pripájam svoj hlas k dvom predošlým.

Aj keď vkus je vec čisto subjektívna, niekomu sa páči to, inému ono. Mne sa viac páči Silvia ako to čudo Cellini či X1.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
pajo
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 07. led 2009 14:27:27
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Cellini

Příspěvek od pajo »

Postavim sa pred mur a ukamenujte ma. Aj mne sa zas viac paci Silvia,ako celiny. Ten vyzera ako mimozemstan z filmu 5 element. Taky gulaty tam boli na zaciatku. Celiny je vazne dost skaredy. No silvia, hmm, mozno nieje az taka skareda,ale az tak sa mi nepaci, len to som tym chcel povedat. Ale az tak skareda zas nieje, ze by som si ju neupil domov... :-)
Naposledy upravil(a) pajo dne čtv 22. led 2009 13:08:28, celkem upraveno 1 x.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: La Pavoni Cellini

Příspěvek od David »

No, vem to tak, že espresso, to pravé, italské, má svoje pravidla, kulturu ... která je bohužel v českých zemích a zřejmě i na Slovensku celkem pokřivená. Takže v principu by se mělo připravovat z čerstvě vypražené a namleté kávy ... a nijak jinak. Když koupíš drahý přístroj na pody, tak jsi prakticky vyhodil peníze, protože celá ta mašinka je (z pohledu ortodoxních espressařů) zcela zbytečná, bo si do ní to čerstvý kafe nikdy nenameleš. Tož tak 8-) Takže pojmy pod, cremajakýkolivbazmek, atd. vyvolávají podvědomou reakci ... jakou s tu viděl :geek:
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Dominator
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 15. pro 2008 15:14:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Cellini

Příspěvek od Dominator »

Co bolo, to bolo, dlho to trvalo, ale uz je konecne objednane. Podarilo sa mi nakoniec presvedcit manzelku na to rancilio o ktorom som iba snival a uz som bol zmiereny s tym, ze ho mat nebudeme. Nakoniec, vdaka spuste argumentov z roznych stran povolila, no aj napriek novemu dizajnu silvie (mne sa teda velmi paci), je to ten najskaredsi stroj aky si vie predstavit v nasej kuchyni a moc sa nan netesi. To nic, vsak ona si ho hadam casom oblubi. Zobral som uz k tomu aj rockyho, nech mam pokoj. Tak zatial dik za rady a kave zdar.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Cellini

Příspěvek od pedro13 »

Dobrá volba. :yes: :yes:
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
pajo
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 07. led 2009 14:27:27
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Cellini

Příspěvek od pajo »

Ta nova Silvia vyzera o dost lepsie ako ta stara. A s Rockym to je super kombinacia. Urcite si neslapol vedla. Podla mna si sa rozhodol vyborne a tvoja manzelka si zvykne urcite, hlavne ked budete mat super kavicku. :-)
Uživatelský avatar
Dominator
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 15. pro 2008 15:14:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Cellini

Příspěvek od Dominator »

pajo,
prislo ti uz to pucino z caffeeitalia, lebo ja uz cakam druhy tyzden (poslali to vraj 26.1.) na zasielku a ani sa mi neunuvaju poslat cislo na dhl a ani mi nechcu prezradit kde to vobec je, len ze je to na ceste a to je vsetko. Zacinaju ma uz vytacat. Dobre komunikovali len na zaciatku, kym mi nestrhli peniaze z uctu. Nebojim sa, ze mi to nepride, len ma nasieraju, ze nekomunikuju.
Odpovědět

Zpět na „LA PAVONI“