Bialetti Venus 2

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Poly
Příspěvky: 21
Registrován: stř 31. bře 2010 19:40:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Bialetti Venus 2

Příspěvek od Poly »

Tak jsem si pořídil novou konvičku Bialetti Venus 2. Navařeno už asi víc než 100 káv, funguje zcela bez problémů a to se mi podařilo ji velmi škaredě připálit. Je nerezová a tak je káva připravena mnohem rychleji. Řekl bych, že je to tak polovina času proti hliníku. Původně jsem plánoval koupi Bialetti Musa, ale nakonec jsem tuto dostal na Vánoce a nejsem ani trochu zklamaný. Zrna si melu na mlýnku Lodos. Jinak káva chutná jako každá jiná konvičková káva. Je zcela bez pěny, což je změna protože spolubydlící má hliníkou konvičku Bialetti express junior 3 a ta trochu pěny dělá. Každopádně já pěnu nepožaduji. :-)
Bialetti 2.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Bialetti Venus 2

Příspěvek od Rujir »

Ja mam presne tu istu a tiez sa nemozem stazovat. Ale predsa len - preco si myslis, ze nerezova robi kavu rychlejsie ako hlinikova? Ved hlinik vedie teplo lepsie, nie?
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
Poly
Příspěvky: 21
Registrován: stř 31. bře 2010 19:40:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bialetti Venus 2

Příspěvek od Poly »

Myslím že hliník opravdu vede teplo rychleji, ale zase na druhou stranu, hliník není tak pevný a proto mají hliníkové konvičky mnohem tlustší stěny. Asi to pak potřebuje nahřát tu masu. Možná se mi to jen zdá :-) Neměřil jsem to nějak přesně. Bratranec má Bialetti MOKA EXPRESS 1, tedy nižší objem a uvaříme to neprosto za stejný čas. Ale neberte to jako nějaký argument, není to nikterak objektivní informace, aby pak můj názor nekdo nenapadal....
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Bialetti Venus 2

Příspěvek od Rujir »

No ja nemam k dispozicii hlinikovu, takze to uz vobec neodmeram. Len moja skusenost s turistickym esusom hovori, ze hlinikovy vzdy vedie teplo lepsie ako nerezovy. Aj ked je hrubsi.

Inak vrele odporucam toto video. Pouzivaju tam dokonca tu "nasu" konvicku:

Kód: Vybrat vše

http://vimeo.com/2905947
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
Poly
Příspěvky: 21
Registrován: stř 31. bře 2010 19:40:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bialetti Venus 2

Příspěvek od Poly »

Doplním info o konvičce. Konvička už má solidní patinu, a tady je vidět jeden problém či spíše nedomyšlení konstrukce. Kvůli závitu má konvička uvnitř vrchní nádoby takovou prohlubeň, kterou tvoří samotný závit. Je asi 2 mm široká ale tak 5 mm hluboká, samozřejmě se táhne kolem celého obvodu. Je celkem problém se do ní s něčím dostat. Patina je sice pěkná a patří k perkolátoru, ale půl centimetru svinstva, které by se pouhým vyplachováním usadilo je spíše o břichabol. Chce to nějaký kovový trn, který se obalí hadříkem a spára se dá jakž takž vyčistit. Gumové těsnění nejeví po půl roce známky opotřebení a to mě kamarád strašil, že ho mění co půl roku :)
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Bialetti Venus 2

Příspěvek od ondrada »

Vida, a já si říkal, zkama Ikea okopírovala design tý mojí :)
Odpovědět

Zpět na „BIALETTI“