Rowenta Prelude

Domácí kávovar pákový Rowenta
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od David »

Krudd píše:Dobrá, díky. Pokusím se nacpat, co se vejde do té jednoporcové. Případně do té dvouporcové a použiju větší hrnek, aby mě to zase nesložilo. :geek:
No, hele, bacha. Dle mých zkušeností se do lunga (většího hrnku) vylouží z jedné dávky znatelně víc kofeinu než do 40 - 50 ml espresa.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
coudi
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 13. bře 2008 15:31:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od coudi »

Já teda na radu odborníka narvu mističku co nejvíc, nijak nestlačuju a puk mám taky ;)
Uživatelský avatar
Krudd
Příspěvky: 14
Registrován: úte 25. bře 2008 18:27:37
bydliště: Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od Krudd »

Dobroš, pak podám informaci, jak se povedlo. Káva mi dorazí řekl bych tak do pátku.
Coffee should be black as hell, strong as death and as sweet as love.
Uživatelský avatar
coudi
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 13. bře 2008 15:31:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od coudi »

pedro13 píše:Jen technickou 8-) .
Mikrovlnka z principu není schopná ohřát nic co nemá pohyblivé molekuly (snad jsem to formuloval správně),takže hrnek určitě neohřeje,pokud v něm není něco tekutého.Proto se nám ohřeje jídlo,ale talíř nikoliv.
Další věc je,že výrobci mikrovlnek přímo v manuálech varují před rizikem zničení,při spuštění prázdné mikrovlnky (energii vydávanou magnetronem nemá co absorbovat),což mikrovlnka s prázdným hrnkem bezesporu je.
Pokud tedy ohřívat hrnek v mikrovlnce,tak vždy aspoň částečně naplněný vodou.

Aha....já teda nejsem technický typ, ale hrneček je horkej i prázdnej, tak nevím :lol: Ale jinak to zní logicky, asi na tom něco bude....teda myslím to "riziko zničení", nikoliv to "neohřátí" ;)
Uživatelský avatar
coudi
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 13. bře 2008 15:31:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od coudi »

Krudd píše:Dobroš, pak podám informaci, jak se povedlo. Káva mi dorazí řekl bych tak do pátku.
Bane, určitě nejdýl ve čtvrtek, tady je to děsnej fofr ;)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od primacafe »

Však tak by to mělo být. Né? Furt se něco děje.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
coudi
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 13. bře 2008 15:31:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od coudi »

tany
Děje.....piju poslední dnešní kávičku a hurá do pelíšku :D
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od hnup »

primacafe píše:Nahřívání šálků v mikrovlnce tady ještě nepadlo. Zdá se mě to jako typicky ženský přístup, mi chlapy do toho napustíme horkou vodu z kávovaru a taky to funguje.
K tomuto môžem pridať len citát "odborníka": "...nahrivaci podlozka na salky neni vubec spatna funkce. Ja nahrivam salky horkou vodou coz je mene hospodarne."
Uživatelský avatar
sioux
Příspěvky: 50
Registrován: ned 03. úno 2008 19:30:32
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od sioux »

Tak už mám zprávu z reklamace Prelude (protékající ventil parní trysky).
Jak se dalo čekat, podle technika v servisu nic neteče :-), takže klasika, já už jsem
se připravil na dvouleté dopisování a posílání sem a tam. Podle obchodu máme právo na jiný servis. Protože vím na 110% že ventil teče.
Slýchával jsem cosi o komunistickém šmejdu v dobách před 89 rokem, nicméně jak tak koukám ono je to stále stejné.
A v globální vesnici už nelze ani spoléhat na nějakou vyhlášenou německou (nebo jinou) preciznost, když se vše dělá v Číně.
Uf.
Uživatelský avatar
kafíčko
Příspěvky: 9
Registrován: sob 29. bře 2008 18:20:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Rowenta Prelude

Příspěvek od kafíčko »

Zdravím všechny kafíčkáře. Jak jsem slíbil, dělím se o první skušenosti s novou Prelude. Na první pohled je dílenské zpracování slušné, ačkoliv plasty působí trošku "křaplavě". Ve srovnání s Adagio je patrné proč je takový cenový rozdíl. Zatím jsem vyrobil cca 20 káv a jsem příjemně překvapen. Káva má slušnou cremu, oproti adagiu je teplejší . Pravděpodobně vytváří nižší tlak než Adagio- stejné množství kávy teklo o cca 5s déle (měřil jsem až po předspaření) takže dochází k lepší extrakci i s neoptimálně namletou kávou. U adagia musím mít kávu hodně jemnou abych dosáhl trošku slušné pěny a zdržel natečení presa (40 ml) na aspoň 20 s.
Adagio mám asi 4 roky a jsem trochu zmlsaný systémem utažení kávy v páce a i následným snadným vyklopením puku, což mi u Prelude chybí. (ale to vyklápění je asi specialita Adagia, já jsem se s ním u jiného presovače nesetkal).
Takže po prvních dvou dnech jsem spokojený a mohu vřele doporučit.
Uživatelský avatar
sioux
Příspěvky: 50
Registrován: ned 03. úno 2008 19:30:32
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od sioux »

Tak jsem zjistil, že po návratu z reklamace mi to navíc protéká kolem "hlavy" páky, jestli to tak mohu
nazvat. A přitom to nijak nepěchuji ani nemám jemné kafe - vezmu koupené z kauflandu (odborníci prominou), nasypu volně malou misku a zatáhnu páku na fest. Při extrakci protéká kolem těsnění-tedy přesně to kvůli čemu jsem si nekoupil model Krups... Máte prosím nějaký nápad? (kromě další reklamace).
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od primacafe »

Kávovar otočit a mrknout na těsnění v hlavě. Kromě nějaké výrazné nečistoty (kávy) by neměl být důvod aby to teklo. Snad jen prasklé těsnění, ale to už myslím zacházíme moc daleko.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
sioux
Příspěvky: 50
Registrován: ned 03. úno 2008 19:30:32
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od sioux »

Zdravím tak jsem velice otráven.
Tedy káva z primacafe došla a je absolutně super, doporučuji, jen to prelude pořád teče -
tedy kape jak parní tryska tak to přímo teče i kolem hlavy. Vzal jsem kávu namletou z primacafe
naplnil malé sítko, nepěchoval jen volně nasypal a teče to.....jakmile dám hrubou kávu tak to neteče, dám správně namletou, asi 2 vteřiny teče preso jak má být a pak to začne téct...to těsnění asi vůbec netěsní, prasklé není a nečistoty
tam také nejsou. Jinak první servis který mi tvrdí že parní tryska neteče je Kofr-Elspo, nedoporučuji. Holt to pošlu znovu na reklamaci do jiného. Takže jsem vzal super kávu primacafe a dělám z ní turka - a ten je také super :-).
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od Vaseq »

Tak jsem se po delší době podíval zase do fóra a bohužel tu musim zanechat nemilou novinu ohledně naší Prelude. Místo do sítka teče voda všude okolo, z vnější strany uchycení páky, zepředu z mezery mezi nerez panelem a plastem, prostě jedna velká sprcha. Vypadá to na netěsný hlavní kohout, takže zítra jí asi vezmu do práce (chodim na brigádu do obchodu, tak to mám aspoň pod nosem a v reklamacích jsou na mě hodný...). Moc dlouho si u nás holka nepobyla, co se dá dělat.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od primacafe »

Tento typ kávovaru snad skládá nějaký zoufalec v garáži nebo pod schodama v paneláku. Bylo by zajímavý dát dohromady statistiku, kolik těchto kávovarů je tady na fóru a kolik jich má vážný závady. A to si myslím, že když kape z parní trysky voda a nejde to zastavit, nebo když valí voda všude možně jen né přes kávu, tak to asi dost vážná závada bude. Výrobce by se měl taky dost vážně nad tím zamyslet.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od hnup »

Mě by jenom zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu...
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od Vaseq »

...sekaj to v Číně jako Baťa cvičky. Voda z toho tekla takovým způsobem, že jsem jí čekal i ze zástrčky. Ale už je v krabici, jsem zvědavej, co s tim človíčci v servisu udělaj, snad to bude mít po opravě delší trvanlivost (jak tak koukám na účtenku, bylo to nějakých 20 dní, to neni moc...).
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od arny71 »

Vaseq píše:...snad to bude mít po opravě delší trvanlivost (jak tak koukám na účtenku, bylo to nějakých 20 dní, to neni moc...).
Náhodou máš odolnej kousek, mě vydržela bez poruchy 8 dní... :mrgreen:
Uživatelský avatar
kafíčko
Příspěvky: 9
Registrován: sob 29. bře 2008 18:20:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od kafíčko »

Asi budu působit trochu jako rebel, ale mé zkušenosti s Rowentama jsou jen ty nejlepší. Adagio mám více než 4 roky, udělám na něm průměrně 8-10 káv denně a zatím se neprojevila jediná závada. Zhruba pro polovinu káv pěním mléko (moje žena si nechává kazit kávu mlékem a skořicí) a přesto nic neodkapává a všechno funguje tak jak má.
Prelude mám více než 2 měsíce, používám ho v kanceláři a dělám na něm cca 4-6 káv denně. Parní trysku nepoužívám, zatím funguje vše, nic neprotéká ani neodkapává. Extrakce trvá cca 20s (40 ml), teplota kávy je 90 oC, pěna slušná (pokud použiju slušnou kávu). Za cenu cca 1700,- Kč předčil kávovar všechna očekávání.
Vyzkoušel jsem několik "brutálních extrakcí", kdy jsem namáčkl do jednoporcové misky 10g jemně mleté kávy, takže extrakce (pokud to odkápávání mohu tak nazvat) 35 ml trvala cca 60 s, přesto všechno drží a je těsné.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od David »

Tak to jsi čestná výjimka :D
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Odpovědět

Zpět na „ROWENTA“