Jak na kávovar Rowenta Prelude

Domácí kávovar pákový Rowenta
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
katka
Příspěvky: 10
Registrován: pát 21. bře 2008 23:33:00
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od katka »

David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od David »

Jo, tyhle firmy znám - dotaz na dostupnost. Při dotazu vždycky s lítostí sdělí, že už ten poslední zlevněný kus doprodali. Jen tahák, aby vyskočili na prvním místě v bootech porovnávajících ceny.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
katka
Příspěvky: 10
Registrován: pát 21. bře 2008 23:33:00
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od katka »

No nevím, v pondělí jsem si u nich jeden objednala ( psali poslední dva kusy), dneska mi ho odeslali a v pátek ho mám mít.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od primacafe »

Mrkněte tam někdo po týdnu, jestli náhodou furt to nebudou ty dva poslední kusy.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Zdenis
Příspěvky: 41
Registrován: stř 20. úno 2008 9:26:33
bydliště: Ostrava, Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od Zdenis »

Ještě než tu začnu psát zkušenosti, tak si počkám na objednanou kávu od primakafe, jinak bych jen nadával :-) Ale jen takový poznatek, já nejsem skoro schopný vyklopit nenásilně puk do koše, musím ho rozšprtat nebo něco podobného, holt adagio co máme na firmě mě trochu rozmazlilo :lol: A ještě z jiného soudku, je prodejna primakafe i v hmotném stavu? Docela dost jezdím po republice, tak mě napadlo že bych si ho místo posílání mohl vždy někde vyzvednout, bohužel na stránkách sem se nedočetl žádnou adresu ...
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od David »

Já s tím pořádně klepnu o druhou ruku - vyletí v celku.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Krudd
Příspěvky: 14
Registrován: úte 25. bře 2008 18:27:37
bydliště: Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od Krudd »

Tak káva dorazila, Brasil Santos bude káva pro mě.

Bohužel můj pokus s napěchováním 2-porcového sýtka se jaksi nepovedl. Vše se zdálo v pořádku, ale po chvíli mi začala voda trochu crčet stranou(kolem těsnění) - přišlo mi, že se mi nějak posunula páka. Netuším, nikdy předtím se mi to nestalo. Mám za to, že jsem to možná napěchoval hodně. Výsledek byla hodně silná káva, protože jsem to musel brzy vypnout a 2 porce se teda vešly skoro do stejnýho množství jako na porci 1. Puk už byl o dost pevnější a taky jsem měl problém ho vůbec vyklepnout.

I když jsem cítil hodně silnou chuť způsobenou velkým množstvím kafe, chuť mi přišla hodně výrazná, takřka parádní, protože přesně takovou mám rád. Ještě udělám pár pokusů v práci na Adagiu. :geek:

Ale sranda musí bejt, ještě na ty začátky budu rád vzpomínat. :mrgreen:
Coffee should be black as hell, strong as death and as sweet as love.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od David »

Když to teče kolem, tak je tam toho moc. A taky bacha na mletí. Pro R. adagio melu na jednu porce na stupni 2 a je to naprosto optimální. U R. preludio ale melu na jednoporcové sítko na stupni 4 - 5, což myslím odpovídá mletí z primacafe. Na stupeň 4 to tak teče-kape, na stupeň 5 to teče a je lepší trochu kafe přidat. Ale zatím se mi na preludio nepodařilo udělat tak kremovej extrakt, jako na adagio. Jako by to čerpadlo bylo nějaký slabší, nebo co.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od primacafe »

O tom, že se páka dotažená na doraz u R.Prelude sama povoluje mě už někdo říkal. Snad se ozve a napíše o tom víc. Ale teď si nedovedu vybavit v jaké souvislosti (co a jak musí být) se to povoluje. Možná to bylo s tím když je v sítku víc kávy.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od David »

To se trošku pohne i Adagio, ale není problém.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Krudd
Příspěvky: 14
Registrován: úte 25. bře 2008 18:27:37
bydliště: Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od Krudd »

Taky si myslím, že je to v souvislosti s větším množstvím kávy, protože to jediný jsem udělal teď jinak. Příště si to trochu víc pohlídám a budu sledovat. :geek:

------

Právě jsem zkusil udělat Brasil Santos na Adagiu a musim říct, že chuť více vynikla u Prelude, i když je to asi daný tím, že tohle je firemní stroj a tam byla údržba poněkud nedostatečná. A taky už má něco za sebou.
Coffee should be black as hell, strong as death and as sweet as love.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od David »

Ne, je to teplotou vody. Adagio má vyšší, vylouhuje víc hořčin a přerazí chuť kávy.

Jinak má vnitřní průměr sítka 52 mm a vnější 53,6 mm :twisted:
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
kafíčko
Příspěvky: 9
Registrován: sob 29. bře 2008 18:20:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od kafíčko »

primacafe píše:Mrkněte tam někdo po týdnu, jestli náhodou furt to nebudou ty dva poslední kusy.
Ve čtvrtek jsem ho objednal( byla tam hláška "poslední kus". Po objednání stránka s touto nabídkou zmizela a včera jsem dostal zprávu, že mi kávovar přijde v úterý s číslem balíku. Cena 1699,- Kč. :lol:
Můžete mi blahopřát na tomto fóru :P
Až ho odskouším, rád se s vámi podělím.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od primacafe »

Blahopřejeme k získání tohoto posledního kousku a zároveň k rozšíření skupiny uživatelů tohoto kávovaru. Uvidíme jak si bude stát tento kousek.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Krudd
Příspěvky: 14
Registrován: úte 25. bře 2008 18:27:37
bydliště: Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od Krudd »

primacafe píše:O tom, že se páka dotažená na doraz u R.Prelude sama povoluje mě už někdo říkal. Snad se ozve a napíše o tom víc. Ale teď si nedovedu vybavit v jaké souvislosti (co a jak musí být) se to povoluje. Možná to bylo s tím když je v sítku víc kávy.
Potvrzuju, že se páka opravdu posouvá, pokud je v sítku moc kávy. Chce to trochu s citem. :geek:
Nakonec jsem se pro svoje potřeby rozhodl nepoužívat sítko pro jednu porci, protože mi to prostě příjde moc málo a když se pokusim tam dát víc a napěchovat, dopadne to, jak jsem zmínil. :mrgreen:

Jinak také gratuluji k té výhodné ceně. Škoda, že jsem to taky nechytl.
Coffee should be black as hell, strong as death and as sweet as love.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od primacafe »

Je to zajímavý poznatek, to by dělat nemělo a ani mě není jasný proč to dělá. A to jednoporcový sítko se mě zdálo taky dost malý. Několikrát jsem to vážil, do misky nevejde ani 7g. Je to těsně pod 6.5 až 6.8g.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Zdenis
Příspěvky: 41
Registrován: stř 20. úno 2008 9:26:33
bydliště: Ostrava, Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od Zdenis »

Takže sem se po nějaké době pokusů s kávou rozhodl podělit o své ne moc dobré zkušenosti. Objednal jsem si kávu od primacafe (krásně voní a chutá opravdu vynikajícně :-) děkuji ) ovšem bohužel jsem se nedočkal žádné creamy... Sítko na jednu porci je jak už tady skoro všichni zmínili malé a ani při použítí většího se situace moc nezměnila, taková povrchní milimetrová pěnička, která ani zrnko prachu nezastaví. Navíc se mi zdá že voda je vážně příliš horká, zítra stáhnu z práce kalibrátor teploty a zkusím něco naměřit. Problému s utíkajíci pákou sem si ještě nevšiml, ovšem upadávají mi okrasné plasty z páček :-( Na funkci (ani živočicháře) to vliv sice nemá, ale dobrý dojem to ve mě zrovna nevzbouzí. BTW.: udělátka na pěnu nepoužívám... Takže pokud by mohli absolutní začátečníci napsat jakou creamu se jim podařilo vytvořit, budu rád

Jinak co mám zkušenosti z práce z adagia, páka couvne při zapnutí čerpadla, když se dotáhne nafest, ale ne dost na to aby se zacvakla za nejbližší zobáček, či jak bych to nazval, to potom couvne na poslední co byl na řadě a zasekne se o něj. Snad je to dost pochopitelné :geek:
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od David »

Pěna chybí ve dvou případech (pokud je káva čerstvá): Je jí málo v páce, nebo je hodně špatně namletá. Kolik do jaký mističky dáváš a jak rychle to teče?
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od Maroslav »

Páka by se samovolně posouvat neměla. Příčina takového pohybu může být v tom, že zůstala nějaká nečistota na těsnění nebo na páce. Těsnění je dobré vyčistit od zbytků kafe nejlépe pokaždé, co se po extrakci vyjme páka z hlavy. No a u páky se musí před upnutím do hlavy očistit okraj, který právě dosedá na hlavové těsnění.
Taky to může být příznak přeplnění sítka, kdy se právě při dotahování páky s přeplněným sítkem část kávy dostane mezi těsnění a páku...
Jinak co vím, tak Rowenta Prelude měla původně sítka o vnitřním průměru 51,5mm (měřeno posuvkou ;) ), přičemž se pak průběžně přešlo na průměr 52,5mm, což bylo možné díky modifikaci pružinky v páce. Na obrázku je vlevo původní a vpravo současné sítko+pružinka:
singlefiltry.JPG
Do menšího sítka lze bez problému nacpat i 9g kávy. Tady je 9g (Indian Parchment od PrimaCafe) před upěchováním:
9gramu1.JPG
A tady po upěchování:
9gramu2.JPG
No a takto vypadá 9g puk po extrakci:
9gramu3.JPG
9gramu4.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
Zdenis
Příspěvky: 41
Registrován: stř 20. úno 2008 9:26:33
bydliště: Ostrava, Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od Zdenis »

David píše:Pěna chybí ve dvou případech (pokud je káva čerstvá): Je jí málo v páce, nebo je hodně špatně namletá. Kolik do jaký mističky dáváš a jak rychle to teče?
No káva je čerstvá, v páce jí je až až (ale ne moc upěchované, musim vymyslet nějake pěchovatko) a kolik přesně teče sem ještě neměřil, zitra se na to vrhnu, ale imho tak 30ml za 20sec. Do malé misky sem to dal skoro s kopečkem a do velke tak 3-4mm pod horni okraj po mém skromném pěchování...
Odpovědět

Zpět na „ROWENTA“