Bodum Chambord

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
matesek
Příspěvky: 23
Registrován: stř 10. bře 2010 22:23:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Bodum Chambord

Příspěvek od matesek »

Chtěl bych se zeptat majitelů FP Bodum Chambord.
Dnes mi poštou došel z daleké ciziny FB Bodum Chambord 0,50 l v originální krabici a i samotný FP má všechny náležitosti, ale i přesto jsem byl trochu překvapen.
Materiál ze kterého je nádoba mi nepřipadá jako sklo, ale spíše jako "plast", mohlo by to být nějaké odlehčené sklo...???
Co mě ale hlavně překvapilo je, že uvnitř nádoby není ten stláčecí mechanismus rozdělávací, ale tvoří ho jeden celek, který je celý plastový (samozřejmě kromě sítka) a ne jako na všech obrázcích, kde je tento stlačovací mechanismus úplně jiný a hlavně je tvořen z kovových prvků....
Jaké vy s tímto máte zkušenosti, popřípadě nevíte jestli přistoupili ve firmě Bodum k šetření na materiálech, což by byla škoda.

Ale jinak zpracování a design je velice pěkné a vše sedí jak má, jen ten plastový filtr mi k tomu nějak nesedí.

Díky za případné reakce.
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Bodum Chambord

Příspěvek od zdenok »

Ja tento FP nemám ale čo som pozeral tak Bodum stále používa výhradne sklo a nerez, takže ak je tam plast, tak je to podozrivé.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
2-czech
více pokročilý
Příspěvky: 278
Registrován: čtv 28. úno 2008 10:04:39
bydliště: Praha, ČR
kávovar:
mlýnek:

Re: Bodum Chambord

Příspěvek od 2-czech »

sklo by melo byt borosilikatove a ten silikonovy filtr jsem uz take u Chambordu videl ... ale obvyklejsi je kov
Uživatelský avatar
duri191
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: čtv 05. lis 2009 16:02:47
bydliště: Trnava
kávovar:
mlýnek:

Re: Bodum Chambord

Příspěvek od duri191 »

priloz nejake foto toho plastu...
...snažím sa zorientovať vo víne a káve, chce to ešte veľa cviku.....ale ja cvičím poctivo :-)
Uživatelský avatar
matesek
Příspěvky: 23
Registrován: stř 10. bře 2010 22:23:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bodum Chambord

Příspěvek od matesek »

duri191 píše:priloz nejake foto toho plastu...
To přiložím, jen musím přijít na to jak vložit, protože když jsem se o to pokoušel, tak mi to nebralo z důvody velikosti a když jsem fotku upravil velikostně, tak pak už na ní nebylo nic vidět. Poradím se jak vložit a ihned fotku vložím.
Uživatelský avatar
matesek
Příspěvky: 23
Registrován: stř 10. bře 2010 22:23:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bodum Chambord

Příspěvek od matesek »

Moc děkuju p. Konečnému za pomoc s fotkama....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Bodum Chambord

Příspěvek od Rujir »

2-czech píše:sklo by melo byt borosilikatove a ten silikonovy filtr jsem uz take u Chambordu videl ... ale obvyklejsi je kov
Presne tak, Bodum pouziva trochu zvlastny typ bososilikatu, ktory naozaj trochu posobi ako plat. Ale je to sklo... :) Neviem ako je to v pripade tohto kontkretneho FP, ale tipujem, ze to bude to iste...
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
matesek
Příspěvky: 23
Registrován: stř 10. bře 2010 22:23:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Bodum Chambord

Příspěvek od matesek »

....už jsem to vyčetl i z krabice od FP, je tam napsané : borosilicate glass (shatterproof), ale fakt to vypadá jako plast.
Hlavně jsem překvapený z toho sítka uvnitř, které působí dost levným dojmem.
Odpovědět

Zpět na „French press“