Krups GVX242

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Trixy
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: úte 30. bře 2010 14:44:22
bydliště: zlinský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od Trixy »

at pročítám jak chci,tak prostě aspon trošku rozumný mlýnek na turka či překapávanou kávu za rozumnou cenu neexistuje :? :? :?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Krups GVX242

Příspěvek od primacafe »

Otázkou je (už se o tom taky někde tady psalo), co je rozumná cena.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Trixy
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: úte 30. bře 2010 14:44:22
bydliště: zlinský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od Trixy »

rozumnou cenou rozumím cenu krupse za který mi byli vráceny peníze...chci mlýnek na kávu ruční nebo elektrický,aby se s ní dal udělat turek či překapávaná (bez hrubých kousků)
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od Rujir »

Odporucam japonske rucne mlynceky s keramickymi kamenmi a to bud Hario Skerton Mill alebo Kyocera.
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Krups GVX242

Příspěvek od FANDA »

Jak píše Rujir, japonské ruční mlýnky jsou zárukou kvality.

Já používám s úspěchem ruční mlýnky Zassenhaus (i na espresso) :)

Myslím, že mlýnek po babičce s alespoň trochu slušnými mlecími kameny je záruka dobře namleté kávy pro filtr nebo turka.
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od Rujir »

FANDA píše:Myslím, že mlýnek po babičce s alespoň trochu slušnými mlecími kameny je záruka dobře namleté kávy pro filtr nebo turka.
Obcas mam dojem, ze tu vladne presvedcenie, ze na turka alebo filter staci zobrat kladivo a poriadne tie kavove zrna rozbuchat. :lol: A pritom vsetci, co tomu rozumeju, tvrdia, ze zohnat kvalitny mlyncek na filtrovanu kavu je tazsie ako na espresso. Totizto zaklad je vzdy co najrovnomernejsie pomletie, aby bola rovnomerna aj extrakcia z jednotlivych kuskov kavovych zrn. A je jednoduchsie mliet rovnomerne na jemno, ako na hrubo. ;)
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Krups GVX242

Příspěvek od FANDA »

Nechci tady zakládat nějaké hádky a roztržky, ale už jsem zde psal, že se mi zatím nepodařilo připravit french press pomocí ručního mlýnku bez jemného šlemu na dně hrnku, což právě způsobuje nerovnoměrné namletí.
Bavíme se zde ale o levném řešení a né o mlýncích typu Mahlkönig Guatemala za desítky tisíc peněz.

U extrakce espressa jsou poměrně vysoké tlaky, které u filtrované kávy nejsou. Tím se myslím eliminují nedostatky nerovnoměrného namletí a jemnější částečky stejně zachytí filtr. Dále mám u filtrované kávy absolutní kontrolu nad dobou extrakce (louhování), čímž také mohu korigovat výslednou chuť v šálku.

Fanda
Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 19. črc 2012 14:58:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od mar.tan »

Jaké tedy doporučujete minimum pro Espresso?
Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 19. črc 2012 14:58:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od mar.tan »

Přátelé, kamarádi, bratři :-)

Dneska jsem měl reklamovací náladu, tak jsem milý mlýnek sebral a odnesl do Datartu na reklamaci, od níž očekávám vrácení peněz (easy way) nebo opakování reklamace do vrácení peněz (hardcore way). S vědomím toho, že si doma nemám z čeho vyrobit kávu jsem skočil do Oxalisu a koupil 50g mé oblíbené a nechal si ji namlet na espresso. Doma hned putovala do kávovaru a na první pohled (konkrétně na druhý pokus, protože na první jsem dal moc kávy a čerpadlo to nepřetlačilo) je kvalita espressa jinde, tmavší pěna a výrazně lepší chuť. S příjemnými dozvuky na patře a úsměvem na rtu píšu tento příspěvek.

Takže pokud mohu doporučit, nekupovat. Bohužel v téhle cenové kategorii a v běžných elektrech člověk slušný kafemlejnek nekoupí.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od Fox_25 »

Gratuluju, konečně další co procitl. Možná by stačilo věřit příspěvkům zde. A oxalis bohužel stojí za prd, já už jsem s nimi skončil. Nejenom že kávu nekoupíte pokaždé alespoň přibližně starou, ale má poslední kilovka byla plná poničených zrn plus z kávovaru teklo něco černého bez pěny jen za 800. A to jsem si pro ni byl přímo ve Slušovicích.

Třeba já bych hrozně rád bral kávu z primacafe, ale nemůžu si měsíčně dovolit kávu za necelých 1000 korun.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 19. črc 2012 14:58:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od mar.tan »

Né, že bych nevěřil, ale na toto fórum jsem narazil až po nákupu. Mně od nich chutná pouze jedna - Guatemala Maragogype Superior.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Krups GVX242

Příspěvek od primacafe »

I kdybyste narazil dřív, tak si ho koupíte. Jo, není nad vlastní zkušenost.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 19. črc 2012 14:58:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od mar.tan »

Tak jsem na CoffeeItalia objednal Mahlkonig Vario Home. Hold letos budou vánoce o trošku dřív.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Krups GVX242

Příspěvek od primacafe »

Věřte tomu, že budou. Protože to je kvalitativní skok velmi výrazný. Už se těším na ten šok.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 19. črc 2012 14:58:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od mar.tan »

Dobrá zpráva, dnes mi z Datartu napsali, že reklamaci vyřídili odstoupením od smlouvy, takže zítra jdu pro peníze za mlýnek.
Uživatelský avatar
radox1
Příspěvky: 1
Registrován: úte 13. pro 2011 13:59:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od radox1 »

vyriesil som problem s hrubym mletim.ta cast kamena,ktora sa da vybtat pri cisteni obsahuje 3sroby.rozobral som ho a vlozil tam 3 podlozky.musia byt co najtensie.tym sa zvacsil pritlak na druhu cast kamena.vysledok?na 5.stupni melie skoro na prach.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Krups GVX242

Příspěvek od primacafe »

Prosim vás, už z důvodu, že tento mlýnek není osazen mlecími kameny, nemůže mlet. Protože to co obsahuje místo mlecích kamenů, se tak opravdu nedá nazývat. viz zde: http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 1409#p1409
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Ramez
Příspěvky: 6
Registrován: pon 05. lis 2012 18:37:13
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od Ramez »

Mlýnek Krups GVX242 jsem před týdnem reklamoval, bez dvou měsíců vydržel 2 roky. Po zapnutí se mlýnek roztočil tak na max 5 sekund, někdy vůbec. Při reklamaci mi bylo sděleno, že se oprava nevyplatí a že mi nabízí nový kus nebo peníze.
Vzal jsem peníze a dnes už vím, že do mlýnku za cca 1200,- už znovu nepůjdu.
Rozhodně ne do značky KRUPS.
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od PavelN »

vada elektroniky, dá se do 400,- opravit
Uživatelský avatar
petk0
Příspěvky: 9
Registrován: stř 16. led 2013 15:48:16
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od petk0 »

Ahoj, dostal sa mi do ruk tento mlyncek Krups GVX 242 ako pokazeny. Po pripojeni do elektriky len cukne a nerozbieha sa. Na tlacitko len cukne a nic. Po mnohych pokusoch sa obcas rozbehol. Ale stav sa zhorsoval a uz nesiel nijako nakopnut. Mlyncek sme rozobrali a zistili zaujimave veci. Casovac je trvale pripojeny na 235V a na napajanie pouziva ten najhorsi mozny sposob, zrazacim odporom. Na odpore sa tak trvale meni elektrina na teplo. Odhadujem spotrebu vo vypnutom stave na dobrych 20W! Konstrukcia elektroniky a pouzite suciastky zodpovedaju obdobiu okolo roku 1985. Motor je spinany vykonovym prvkom. Ten sme najprv vyhodili a premostili, mlyncek sa rozbehol bez casovaca. Plosny spoj bol zhnednuty okolo vykonoveho odporu, rezistora. Vyzeral ako uvolneny, ale npomohlo prepajkovanie vsetkych spojov. Ako dalsia suciastka boli podozrive elektroliticke kondenzatory, ktore boli blizko horuceho odporu. Teplom sa elektrolyt vysusi a kondenzator strati kapacitu. Vymenili sme 2 kusy a mlyncek ide. cena suciastok je par centov, cize par par halierov.

Pri mleti sme spozorovali ze melie na hrubo. Kamene nedosadaju az na spodok. Sposobuje to preskocene ozubene koleso. Niekto to asi silno dotahoval a posunul nulu. Stacilo povolit dve skrutky a natocit to na doraz. rozdiel bol len jeden zub.

Mlyncek melie ok. Pri najjemnejsom stupni to uz pripomina puder, ale su v tom aj hrubsie zrna. Jemny prach lieta na bocnu stranu, kde sa to elektrostaticky prilepi. Do plastovej krabicky pekne pasuje naberacka na jednu davku co bola pribalena ku kavovaru. Cez vyrez sa da pekne aj oklepat. Ako sa spominalo aj inde, krytka na mletu kavu je dost zle spravena, skoro vzdy mi vypadne, nema ziadny uchyt, ani pant na otvorenie. bud spadne do kavy, alebo na stol a vsade sa rozleti kavovy prach z krytky.
Tento model sa uz asi nevyraba, pretoze v obchodoch je vypredany, len sem tam sa najdu posledne kusy. Ako kavickar zaciatocnik hladam nieco podobne. Paci sa mi casovac, ktory je velmi presny a 2 davky presne pasuju do dvojiteho davkovaca na pakovom kavovare. meliem na najnizsom stupni, teda najjemnejsie. Obcas by som prijal aj jemnesie, ale to uz kamene suchali o seba.
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“