Jak na kávovar Rowenta Prelude

Domácí kávovar pákový Rowenta
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od arny71 »

Zkusím taky přiložit obrázek. Rowentu mám 3 dny, s pressem jsem začátečník, ale pěnu mi dělá Rowenta dobrou. Na obrázku je Brasil Santos z Primacafé, presso se mi nepovedlo (příliš upěchovaná káva, takže extrakce trvala cca 45 sekund.), přesto se udělala crema cca 5mm vysoká.
Brasil Santos.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ja.Ro
Příspěvky: 9
Registrován: pát 01. úno 2008 14:52:44
bydliště: Lovosice
kávovar: Rancilio Silvia PID
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od Ja.Ro »

Zdenis píše:A aby toho nebylo málo, tak mi teď při přípravě kávy začala téct voda všude kolem páky ...
Zřejmě se mi stalo to samé. Rowentu mám v servisu od 13.3.08 (zakoupena 6.3.08). Závada - vadný ventil, a že to tak dlouho trvá - ještě odkudsi nedorazil - téměř po mesíci :-(
Pokud to není v mém případě náhoda, tak ti přeju pevné nervy. Jsem rozhodnutej, že pokud se nepodaří oprava ani příští týden, odstraním ventil a mechanicky zadělám výstup z "hlavy" do toho ventilu. Klíďo se obejdu bez trysky - bez presa nikoli. Jarda
Uživatelský avatar
Zdenis
Příspěvky: 41
Registrován: stř 20. úno 2008 9:26:33
bydliště: Ostrava, Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od Zdenis »

No mi už to začíná kapat i z trysky, ale nejde silou, jde ještě větší silou :-) Zdá se mi že se rowenta neukazuje v dobrém světle. Teď sem sice v Plzni, ale hned jak dorazím domů, kouknu na to zblízka a rozhodnu se jestli to nepošlu na reklamaci. Jinak k těm reklamacím, myslím že rychlost reklamace hodně záleží i na prodejci, ale nemusí to být vždy tak...
Ja.Ro
Příspěvky: 9
Registrován: pát 01. úno 2008 14:52:44
bydliště: Lovosice
kávovar: Rancilio Silvia PID
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od Ja.Ro »

Koupil jsem ji v jednom nejmenovaném internetovém obchodě cca za 2200Kč (asi o týden později je nabízeli za cca 1900Kč). Nechtěl jsem dál "investovat" do poštovného atd., tak jsem reklamaci řešil přímo s autorizovaným servisem (v UL). Z dnešního pohledu vím, že jsem udělal blbost. Z internet. obchodu už bych měl zpátky korunky a ty investoval do kvalitnější mašinky - Rowentu již asi nikdy. Pozn.: v tom servisu jsem viděl cca 6 krabic s preovači zn. KRUPx čekajících na opravu.
Uživatelský avatar
Zdenis
Příspěvky: 41
Registrován: stř 20. úno 2008 9:26:33
bydliště: Ostrava, Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od Zdenis »

Takže teď už mi voda teče uplně všude, zjistil jsem že to odkud kape neni z pod paky ale přímo z pod toho krycího plastu a po stěně se to dostane až na páku, takže mě to zmátlo, ale teď, když už mi to teče i ze předu pod plastovým krytem skoro proudem, došla mi trpělivost. Nejspíše v těch místech bude nějaké téčko co tu vodu větví, doufám že sem ho neodpálil tím, jak mi čerpadlo tlačilo a káva netekla :-) Dávám na reklamaci a pak se ozvu...
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od arny71 »

Zdenis píše:Takže teď už mi voda teče uplně všude, zjistil jsem že to odkud kape neni z pod paky ale přímo z pod toho krycího plastu...
Hm, tak se hlásím jako další do party, voda teče kolem páky zpod krycího plastu...
Dneska večer balím Rowentu do krabice a posílám z5 do e-shopu.

Škoda, presso dělá Prelude dobré, ale kvalita zpracování tedy dost kulhá. Už se začínám koukat po nějaké nové mašince... :(
Naposledy upravil(a) arny71 dne pon 14. dub 2008 14:53:57, celkem upraveno 1 x.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od David »

No, tedy fuj, fuj. To je ostuda. Uvidíme, esli mi vydrží. Nebylo by od věci, kdyby se rozsypalo tak za rok a kousek, eště v záruce :o)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od primacafe »

Takže jak se to tak začíná rýsovat, Rowenta Prelude je asi taková sázka do loterie. Je sice levná, ale problémová mašinka. Počet jejich uživatelů se začínal rozrůstat. Chtělo by to mrknout a zvolit něco i dražšího, ale hlavně kvalitněji zpracovaného.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od arny71 »

Já bych si tipnul, že problém souvisí s parní tryskou na kapučino. Dokud jsem ji nechal být v klidu, vše fungovalo na 100 %. Teď jsem ji několikrát (cca 5x) použil a ejhle, kávovar začal protíkat (ale tryska samotná paradoxně neteče).
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od primacafe »

Že by o-kroužek nebo něco podobnýho? Jenom snad nějaká maličkost.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od David »

Tam bude nějaký konstrukční problém, buď to protejká, nebo to obtejká.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od primacafe »

Tak to někdo rozdělejte. Je to takový problém?
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od David »

Já to rozdělávat nebudu. Teď to funguje bez problémů. :twisted: A základní instalatérské pravidlo říká: nešťourej do něčeho, co neteče ...
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od arny71 »

Také nic nebudu rozdělávat. Za prvé je tam dost špatnej přístup (zespodu, málo místa) a za druhé nechci přijít o záruku. Rowenta je v krabici, zítra ofotím papíry a pošlu do obchodu. Jsem zvědav, jak se k tomu postaví.
Uživatelský avatar
sioux
Příspěvky: 50
Registrován: ned 03. úno 2008 19:30:32
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od sioux »

Zdravím tak jsem velice otráven.
Tedy káva z primacafe došla a je absolutně super, doporučuji, jen to prelude pořád teče -
tedy kape jak parní tryska tak to přímo teče i kolem hlavy. Vzal jsem kávu namletou z primacafe
naplnil malé sítko, nepěchoval jen volně nasypal a teče to.....jakmile dám hrubou kávu tak to neteče, dám správně namletou, asi 2 vteřiny teče preso jak má být a pak to začne téct...to těsnění asi vůbec netěsní, prasklé není a nečistoty
tam také nejsou. Jinak první servis který mi tvrdí že parní tryska neteče je Kofr-Elspo, nedoporučuji. Holt to pošlu znovu na reklamaci do jiného. Takže jsem vzal super kávu primacafe a dělám z ní turka - a ten je také super .

Jinak tady kdosi zmiňoval servis v ústí n. labem - mám to blízko, dá se to tam dát v záruce a vezmou to bez problému?
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od David »

F praglu je taky servis.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od Maroslav »

Sioux: vkládáš do páky pod sítko ten plecho-gumovej napěňovací kroužek?
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
sioux
Příspěvky: 50
Registrován: ned 03. úno 2008 19:30:32
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od sioux »

Ten napěnovací kroužek nevkládám, nepoužívám je, ta pěna totiž je pak jiná, není to ta pravá...
čili jen sítko, nasypu lžičkou kávu, zarovnám s hranou sítka nožem a dám do stroje. pak teče.
pokud dám hrubě mletou tak neteče (a není pěna samozřejmě)...už jsem to i otáčel a kontroloval těsnění a je v pořádku.
jen mám pocit že při utahování páky to nemá moc velký odpor.
Uživatelský avatar
Zdenis
Příspěvky: 41
Registrován: stř 20. úno 2008 9:26:33
bydliště: Ostrava, Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od Zdenis »

sioux píše:Ten napěnovací kroužek nevkládám, nepoužívám je, ta pěna totiž je pak jiná, není to ta pravá...
čili jen sítko, nasypu lžičkou kávu, zarovnám s hranou sítka nožem a dám do stroje. pak teče.
pokud dám hrubě mletou tak neteče (a není pěna samozřejmě)...už jsem to i otáčel a kontroloval těsnění a je v pořádku.
jen mám pocit že při utahování páky to nemá moc velký odpor.
Podle toho co jsem vystudoval ja to kolem tesneni nad pakou netece, zprvu sem si to sice myslel, ale jakmile to zacalo tect i zepredu z pod plastu, tak sem se podival zblizka a to ze to tece kolem paky je jen proto, ze se tam ta voda naoko dostane z mista kde se spojuji dva kusy kryciho plastu odkud to nejspise utika. Sice jsem se nedival dovnitr, ale mam takovy pocit, ze pod tim krytem je nejaky mechanismus, ktery vetvi vodu bud do paky nebo do trysky a z nej to musi pod tlakem utikat, bez protitlaku to bere nejjednodussi cestu ven a to je pakou, ale pokud naplnime kavou od primakafe poctive namletou, mechanika to nevydrzi a nejjednodussi cesta ven je holt nekde pres spojnice hadic, trubek nebo co tam je za bazmek...

Jinak do reklamacniho protokolu jsem nechal uvest, ze dle paragrafu 616 odstavec 3 obcanskeho zakoniku, nechci kavovar opravit ale vymenit za novy kus, tak sem zvedavy jak se k tomu postavi a jak se bude ten novy frajer chovat... Jelikoz mi stavajici nedelal moc radost, doufam ze novy zacne delat penu a nepotece :-)
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Jak na kávovar Rowenta Prelude

Příspěvek od Maroslav »

Sioux: ...tak to bude asi na reklamaci.
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Odpovědět

Zpět na „ROWENTA“