Rowenta Prelude

Sem pište vaši zkušenost s konkretním typem kávovaru
Pište jak dobrou, tak i špatnou.
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Rowenta Prelude

Příspěvek od David »

V principu kvalitní, ale zpracováním problematický výrobek. Nejčastější problém je (zřejmě) s ventilem přes který jde voda do sprchy a parní trysky. Je nekvalitní, voda někdy protéká tryskou, jindy horem kolem hlavy. To jednak snižuje tlak vody, jednak je to krajně otravné a možná i nebezpečné, pokud by to vnitřkem nateklo do elektriky. Musíte mít štěstí na kus. Jinak by to byl kvalitní strojek, rozhodně za cenu, za kterou se prodává (+- 2k Kč.).
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Rebeca
Příspěvky: 16
Registrován: úte 29. črc 2008 0:25:13
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od Rebeca »

Čínský výrobek - k tomu se nedá nic jiného dodat. Kolem hlavy teče v případě příliš jemně namleté kávy. Při odkapávání z trysky nutno občas odvzdušnit.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od David »

No way, kolem hlavy teče, protože je to šmejd. Pravidlo, že káva musí být tak namletá, aby estrakce trvala 25 vtreřin a nateklo 25 ml platí vždy.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Rebeca
Příspěvky: 16
Registrován: úte 29. črc 2008 0:25:13
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od Rebeca »

Jo, ale to je dáno nastavením pressa. Pokud je káva příliš jemně namletá, ucpe sítko, spojí se s vodou, vytvoří "blátíčko" a voda, resp. káva neproteče a že nemůže spodem, teče vrchem. Hihi... a k tomu šmejdu nemám co dodat... i když... dnes už je pomalu problém vybrat dobrý výrobek za rozumnou cenu... jakýkoliv... nemluvím jen o pressech...
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od Maroslav »

Nechci tady tuhle mašinku nějak extra obhajovat, protože zcela jistě má své mouchy. Ačkoliv za svojí směšnou cenu si je myslim snad i může dovolit. Chcete toho po ní trošku moc. Ta prostě není stavěná na to, aby z ní kontinuálně padali perfektní espressa v profikvalitě. Kdo to myslí s espressem opravdu vážně, nesmí se bát zainvestovat 10x větší sumu, než stojí tahle Rowenta. Tahle mašinka je dobrá pro úplné začátky, pro osvojení si základních principů a úkonů, jako je mletí, distribuce, atd...
Taky vám tady nechci sahat do svědomí, ale to stále omílané "tečení kolem hlavy", je dle mého názoru vyloženě chyba toho, kdo mašinku obsluhuje. Je to totiž u téhle mašinky typický znak přeplnění portafiltru. Vzhledem k její levné = plastové konstrukci tam není taková tuhost, jako u dražších mašinek, takže při přeplnění jednoduše nedojde k optimálnímu utěsnění portafiltru v hlavě. Další příčinou "tečení" může být i příliš jemně namletá a upěchovaná káva, kdy mašinku tzv. zadusíte. Třetí nejběžnější příčinou jsou nečistoty na hlavovém těsnění, popř. přímo na portafiltru.
Právě proto, že je tahle mašinka tak citlivá na každou drobnost, a každá chybička se projeví na průběhu "shotu", je zajímavá pro osvojení si správných návyků. O to snáze a efektivněji se vám bude později pracovat i s daleko dražšími a kvalitnějšími stroji, které nejsou zdaleka tak háklivé na lidský faktor...
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od David »

Nesouhlasím - na základě půlročních zkušeností s tímto klumpem. Ten plastovej verk tam nemá co dělat a je to chyba technologie. Dále připomínám, že doporučená cena byla 6 kKč.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od arny71 »

Maroslave, myslím, že se mýlíš. Prelude má výrobní chybu, to nemá s přeplňování páky nic společného. Tento pressovar si pořídilo hodně čtenářů tohoto fóra a téměř všichni ho po krátkém čase s klením vraceli ze stejných důvodů. I já Prelude měl, první týden absolutní spokojenost a poté, co jsem několikrát použil parní trysku, odešel ten slavný plastový bazmek (plastová hřídelka na páce, která ovládá páru - viz viewtopic.php?f=12&t=239&start=10) a mašina mi začala také protékat. Páku jsem rozhodně nepřecpával, spíše naopak.

A co se ceny týče - ano, prodává se levně a je zjevné proč - ušetřilo se na kvalitě výroby.

Je to prostě křáp.
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od Maroslav »

Arny71, já tady ale vůbec nepíšu o problému na který odkazuješ ty. Má reakce se týkala problému, který zmiňuje David+Rebeca...to znamená protékání kávy při extrakci vlivem netěsnosti mezi portafiltrem a hlavou...
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od David »

Mě to ale teče horem, pod plechem kolem vypínače. Nikoliv kolem páky.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
vapno
Příspěvky: 47
Registrován: pát 16. kvě 2008 1:15:37
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od vapno »

... vsem to tece stejne... z toho plastoveho "ventilu" na bojleru... jen ti, kteri to neodkrytovali nevi, kde je puvodni unik a popisuji pouze to, kde se voda objevuje pod plechem a kolem hlavy...

... ma proste konstrukcni chybu... pokud ji neodstrani vyrobce, drive nebo pozdeji to odejde kazdemu... ty mekoucke gumove O krouzky v plastovem pouzderku jak na detske vodni pistolce proste dlouhodobe tesnit nemohou...
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od Maroslav »

...no tak to je škoda, že šetřili na nesprávném místě, páč jinak z toho za určitých podmínek teče docela slušné espresso...
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od Vaseq »

Já musím tedy zaťukat, od návratu z reklamace je už několik měsíců klid, tak snad ještě dalších pár měsíců bude. Za vložené peníze je to poměrně slušně kávu dělající stroj a na vyzkoušení, zda dotyčný bude ochotný při přípravě kávy pokaždé absolvovat rituál s mletím, nacpáním do sítka, čístěním...to bohatě stačí. Z vlastní zkušenosti vím, že spousta lidí nakonec strčí pressovač do kouta a kávu na něm nedělá vůbec nebo jenom čas od času, tak proč by jim mělo v koutě stát třeba 10 tisíc, když to můžou být jenom 2-3. Rowenta nějakou dobu vydrží a až nastane její čas, tak se pořídí slušnější mašinka.
Uživatelský avatar
vapno
Příspěvky: 47
Registrován: pát 16. kvě 2008 1:15:37
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od vapno »

...uvazoval jsem podobne... bohuzel ten "jeji cas" nadesel asi treti den... zacala teci po asi 15 az 20 presech... to myslim neni ani na to vyzkouseni...

...drzim palce at vam po oprave vydrzi...
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od primacafe »

Další zajímavosti kolem reklamace tohoto kávovaru najdete ZDE
Další z odstrašujících příkladů tohoto výrobku je zde
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
zvonareva
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 21. bře 2013 14:23:13
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Rowenta Adagio

Příspěvek od zvonareva »

Nejhorší kávovar, jaký jsem kdy vůbec viděl. Málo teplá voda, zkoušel jsem reklamovat, prý je to v pořádku. Při nejbližší možné příležitosti jsem ho dal pryč.
Uživatelský avatar
RRR1970
Příspěvky: 24
Registrován: pát 20. led 2012 21:24:22
bydliště: Liptov
kávovar: DeLonghi eco 310,Rancilio Silvia
mlýnek: Iberital challenge,Eureka Mignon Specialita 17NX Black

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od RRR1970 »

Mal ho otec ,po dvoch rokoch mu praskla páka a .po troch rokoch už išiel do smetí .Bol to vyslovene šmejd.
Odpovědět

Zpět na „Moje zkušenost s levným kávovarem“