DeLonghi 3000 B

Domácí kávovar automat DeLonghi
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od Marcela »

Dobrá kávu vyzkouším , právě ,že jich je tam moc . Espresso zatím měnit nechci , ale výhledově ,abych měla zkušenosti a informace i jiných lidí. Ta předchozí espressa vydržela jen ty tři roky tak uvidíme jak dlouho vydrží tato , starám se o ni jak o vlastní a čistím všude kam se dostanu. Teď mě napadlo v poslední době se mi špatně na jedné straně vyndavá spařovací jednotka ,opatrně jsem ji po dvakrát přemluvila , ale co až se mi to nepovede. Díky Marcela :)
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od Redmann »

Kávu nyní používám ILLY, RIOBU,Segafredo, Dagberka připadá mi to stejné.
On to asi bude zámer výrobcov, pripraviť kávu tak, aby chutila univerzálne, aby vyhovela čo najväčšiemu počtu ľudí.

Určite sa skúste ponoriť do skúšania káv z ponuky PC, možno sa Vám otvorí nový svet. :-)
A tiež by som odporúčal začať zmesami.
Uživatelský avatar
zorin87
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pon 21. úno 2011 17:54:51
bydliště: Boskovice
kávovar: Futura Kikka, Bialetti, Aeropress
mlýnek: Eureka Mignon

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od zorin87 »

Tento pressovar už nikdy víc. Mám ho 1,5 roku a je už na své třetí opravě. Dvakrát se zasekla spařovací jednotka, jednou byla závada v elektronice...
Další kanditát bude nejspíš páka - Electra Family Micro Casa. Mohlo by se tu o ní založit vlákno. .)
Life is too short to drink bad coffee...
No matter how old you are!

...
Zkušenosti s: kávovarem La Scala Butterfly, Magister Stella Profesional, Jura Impressa C5, De'Longhi ESAM 3000 B Magnifica a s mlýnky Macap M2M, Eureka Mignon Perfetto, Krups GVX242, Eta 0066 (80. léta) :)
Uživatelský avatar
metalunion
Příspěvky: 1
Registrován: úte 02. pro 2008 0:11:41
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od metalunion »

Delonghi znám a opravuji je,spařovací jednotka se zasekne pouze v případě,když se jí uživatel pokouší vyndat při zapnutém kávovaru,což je v návodu výslovně zakázáno a dojde k tomu,že jednotka není zcela dole,ono to nejde,ale už to většinou nejde ani zpět zajistit,potom si to člověk uvědomí,kávovar vypne,jednotka popojede a je zaseknuto.Ještě horší je,když se takto zaseknutý kávovar snaží vypínat a zapínat,v domění,že se to snad spraví,potom dojde buď ke spálení motoru,nebo elektroniky.Co se spolehlivosti týče,hodnotím ESAMy velmi kladně
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od Marcela »

Dobrý den , Delonghi jsem měla 4 roky až ted se mi začal zasekávat. A zapnuty nebyl , naposledy když jsem presso měla umyté a chtěla jsem ho předat synovi ,protože jsem si koupila Rancilio Silvia, když jsem ho dávala dohromady chtěla jsem ukázat jak se spařovací jednotka vyndavá a už to nešlo, syn mi pak říkal ,že to doma zkusili a už to zase bylo v pořádku , tak nevím. Při zapnutém automatu jsem se vyndavat jednotku ani nepokoušela. Marcela
Uživatelský avatar
jaho
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 25. pro 2008 14:06:49
bydliště: Liberec
kávovar: DeLonghi ECAM 353.75, Hario V60, ex. Rocket Appartamento,
mlýnek: Niche Zero, ex. Eureka Mignon Specialita

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od jaho »

Dobrý den všem kávičkářům. Jsem nyní vlastníkem tohoto kávovaru a konečně se mi podařilo na konkrétní zrnkovou kávu nastavit přístroj tak, že namele cca 9g kávy s dobou extrakce cca 27 sekund a množstvím hotového espressa 40ml. Problém je v tom, že mlýnek je už teď nastaven na stupeň 1, tedy nejjemnější mletí.
Poradíte mi, co a jak udělat dále? Obávám se, že brzo přijde den, kdy mlýnek nebude schopen takto jemně kávu umlet. Kávovar je cca 4 roky starý, ale byl minimálně používán.
Ještě poznámka: 80% kávy dělám capuccino (mléčná pěna zde jde perfektně), 20% čisté espresso.
Díky za rady. Jarda
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od Rodom »

Měl jsem kdysi od DeLonghi taky automat s integrovaným mlýnkem, stejně jako ten váš i s násypkou pro vlastní mletou kávu - takže se dal použít samostatný mlýnek.Tak až jednou vestavěný mlýnek nebude zvládat, můžete začít číst zdejší vlákna o mlýnkách.

A jestli dopadnete jako já a spousta dalších, časem si k mlýnku pořídíte pákovku a pak až zjistíte, že je rozdíl mezi tím, co teče z automatu a co teče ze slušné pákovky :)
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: DeLonghi 3000 B

Příspěvek od papun »

Ce se týče toho mlýnku tak se tu dost často řešily podložky. Především u mlýnku Graef. Je to samozřejmě úplně jiný mlýnek, ale konstrukce kónických kamenů by mohla být podobná. Tak si zkus přečíst toto vlákno a třeba ti to pomůže:
viewtopic.php?f=65&t=1309

Osobní zkušenost s tím ale nemám, tak když tak potom oslov přes SZ někoho kdo to přímo upravoval a třeba ti pomůže víc.
Odpovědět

Zpět na „DELONGHI“