Gaggia Baby Twin

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od hnup »

Fando, čo chceš na tom videu vidieť? U všetkých kávovarov sa backflush predsa robí rovnako.

Backflush nie je problém u žiadneho kávovaru s elektroventilom, ten je tam na to, aby sa po skončení extrakcie uvoľnil tlak z páky. Je mu jedno, či uvoľní tlak zo slepej misky alebo z páky naplnenej kávou. U Gaggie vidím jediný problém v materiáloch, netuším, ako sa správajú detergenty k hliníku (Gaggia má v hlave kus hliníku), niekto tu na fóre spomínal, že Urnex si s hliníkom príliš nerozumie.

Teoreticky by sa dal backflush na Gaggii urobiť po vymontovaní sitka sprchy a toho hliníkového disku, no prášok detergentu by sa musel vopred rozpustiť, inak by ho mohlo nerozpustený nasať do elektroventilu, čo by sa mu nemuselo veľmi páčiť.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Redmann »

... preto ho na Hňupovu radu robím iba s vodou a možno raz som ho robil s detergentom, ale po vymontovaní hliníkového disku pod sprchou.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Jsem to z detergentem dělal jednou a vytekl z toho pěkný humus a káva mě po tomto čistění nechutnala (ikdyž jsem pořádně propláchl), takže pak jsem už nikdy nečistil.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od FANDA »

Dobrá, díky všem. Vyzkouším to.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

Takže mnou slíbená odpověď na BackFlush na Twinu: ,,Ano čištění přes slepou misku doporučuji,,o tetergentu ale nepíše,takže bych se přiklonil raději k hnupovi a jeho teorii....
Dále mi bylo napsáno:Bohužel s výrobky zn Gaggia jsou problémy, nikoliv technické , ale obchodní.
Značku koupil „moloch“ Philips a není možné v současné době co ČR legální cestou dodat žádný typ kávovaru.
Mimo to doporučoval jako kvalitní alternativu Polo-profesionální kávovar CUADRA A007(mosazný boiler+profi součástky),což je ale jiná cenová kategorie. :grin:
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Redmann »

"Značku koupil „moloch“ Philips"
No super... :-/ A môžme sa tešiť na Super extra bomba crema system.
Uživatelský avatar
skriatok
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 02. pro 2010 8:43:44
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od skriatok »

Po prečítaní všetkých článkov som sa rozhodol kúpiť Gaggia baby twin. Rozhodne vôbec neľutujem, takúto kvalitnú kávu dostanem z desiatich kaviarní asi tak v troch. Prvý mesiac používania bol veľkým sklamaním, káva bola vyslovene hnusná, kyslá, úplne iná ako na starom automate KRUPS ktorý sa po dvoch rokoch porúčal do večných lovíšť. Problém bol hlavne v miskách. Ku kávovaru boli dodané iba pretlakové misky pri ktorých som nedokázal odhadnúť hrúbku mletia, proste šuvix. Po zohnaní profesionálnych nepretlakových misiek, správnom nastavení mletia a perfektnej čerstvej kávy priamo z pražiarne som začal robiť skutočné dobre espreso. Backflush som ešte neskúšal, ale po rozhovore s mechanikom mi to bolo odporučené ako bezproblémové a akákoľvek citlivosť na čističe bola z jeho strany vylúčená. On pri servise kávovarov používa na odvápnenie prostriedok cheiron ktorého cena za liter je približne euro a nikdy nemal žiadny problém. Po vykonaní backflushu pridám informácie.
Jediné nevýhody tohoto stroja vidím v malej odkvapovej miske a dotykovom ovládaní, pretože takým veciam pre dlhodobé užívanie moc neverím. V každom prípade netreba ušetriť pri kúpe mlynčeka, mám MDF a som spokojný. Kamarát investoval do stroja la pavoni 900 eur a kúpil mlynček za 30 eur a po pol roku urobil dobrú kávu až keď ten mlynček zahodil a kúpil poriadny.
Celkovo ho určite odporúčam.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od hnup »

skriatok píše:Backflush som ešte neskúšal, ale po rozhovore s mechanikom mi to bolo odporučené ako bezproblémové a akákoľvek citlivosť na čističe bola z jeho strany vylúčená. On pri servise kávovarov používa na odvápnenie prostriedok cheiron ktorého cena za liter je približne euro a nikdy nemal žiadny problém.
Backflush sa nerobí odvápňovacím prostriedkom, ale detergentom. A napr. pri Urnexe niektoré zdroje neodporúčajú jeho styk s hliníkovými dielmi.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od FANDA »

Tak přátelé backflush proveden a...
jde to!
Zkoušel jsem zatím bez detergentu a co mě tedy překvapilo (schválně jsem si před akcí vypláchl odkapovou misku).

Voda která vyteče do misky je úplně čistá. Jak to máte vy?
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Redmann »

Mne tiež vyteká, relatívne čistá voda.
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od FANDA »

Z toho vyplývá, že při zpětném proplachu v té rouře nejsou zhola žádné zbytky kávy nebo to nečistí tak jak má.
Uživatelský avatar
skriatok
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 02. pro 2010 8:43:44
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od skriatok »

neboj sa hnup nepokusal som sa robit backflush odvapnovacom to som tam iba nejako skomolil. backflush som urobil detergentom, ale voda s penou vytekala takmer cista. po cisteni som rozobral este sprchu ako je to v navode a tam bolo toho hnusu dost vela. zrejme bude najdôlezitejsie rozoberat hlavne sprchu a obcas preventivne backflush
Uživatelský avatar
uvi
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 27. led 2011 20:36:13
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od uvi »

Tak jsem se dnes stala majitelkou GAGGIA BABY TWIN. Nevím, jestli hrdou .... Moje Rowenta Adagio mě opustila po úctyhodných 13 letech - tehdy to byl hit sezony, o něco později jsem zjistila, že má všechny nectnosti levných kávovarů, ale kávu dělala jakž takž,tak jsme to spolu vydržely. Ale to je na jinou diskuzi. Zakoupila jsem v Caffe Servis v Ostravě "použitou" Gagii - byla jsem ujištěna že šlo o předváděcí kávovar a že na něm bylo uděláno tak 30 káv... No a stál 7450 - NO NEKUPTE TO ! Až při přebírce jsem zjistila, že na krabici už byla nějaká soukromá adresa pána z Mníšku pod Brdy. ŽE BYCH MU NAPSALA :grin: ???? Záruka 1 rok.
První rozčarování bylo když jsem rozbalila kávovar a nebyl tam cizojazyčný návod - ne že bych si toužila prostudovat návod anglicky, ale když nevíte co se myslí "zmáčkěte tlačítko 3 a 2" tak to je vám český návod na houby... No logicky jsem se s tím nějak poprala a udělala si jedno Illy, které jsem si tam koupila, protože kávomlýnek zatím nemám. Po třetí zkoušce jsem měla ochuceno kafe nějakým šroubkem, který tam spadl. No dala jsem ho tam zpátky a uvidíme. Zítra jim zvednu mandle. Mám vydržet ? Diskuze jsem prostudovala všechny, pro Gaggii jsem se rozhodla na základě jich a s názorem že raději mírně jetý, než nějaký "bazmek" souhlasím.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Co na to říct? Mohli by vystupovat seriózněji.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od hnup »

skriatok píše:neboj sa hnup
Neboj sa, skriatok, nebojím sa.
skriatok píše:voda s penou vytekala takmer cista. ... a tam bolo toho hnusu dost vela.
Potom bude asi niekde chyba...
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Standa
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 20. lis 2008 21:10:29
bydliště: Rychnov nad Kněžnou
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Standa »

Po problémech s nástřikem barvy odkapávače, kdy se mi krátce před uplynutím záruční doby začal odlupovat, jsem odšrouboval základnu, abych se podíval jak na tom je. Bohužel tak, jak jsem se obával. Barva už utvořila velké puchýře, které se už na několika místech odchlipují. Škoda jen, že jsem nebyl důslednější a nekouknul dříve. Teď už je po záruce. Nyní budu řešit, čím to nechám nově stříknout. Nebo že by nikl či chrom?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Zizass »

Nazdar Stando,koukám že seš taky od Rychnova?Mně končí záruka tuším v srpnu a barva v odkapové misce se začíná loupat taky (zatím jen v tom zaobleném výstupku,co se dává pod základnu)
Ne že by to byla nějaká problémová závada,ale na záruku to asi je,tak to tam asi s nějakým jiným problémem,který určitě přijde později odešlu...
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od FANDA »

Mě napadá - chemicky nechat odstranit stávající barvu a nechat galvanicky pokovit (jak píše Standa - poniklovat či pochromovat).
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od ringo »

Galvanické chomování či niklování oceli má svá velká úskalí. Před korozí ve vlhkém prostředí příliš neochrání. Jako podklad chromu na oceli slouží měď či měděná slitina, která s ocelí tvoří el. článek, čímž, sice pomalu, ale dochází k elektrochemické korozi. Galvanické pokovení takto "na zakázku" je většinou nekvalitní, v tenké nehomogenní vrstvě na které se objevují póry a mikrotrhliny (okem neviditelné), a již samo o sobě chemicky poškozuje ocel. Pokud nevěříte, zavzpomínejte na nedávný šlágr koupelen a kuchyní - drátěný program z pochromované či niklované oceli. Za rok za dva rezavé vše, co bylo ve styku s vlhkem (třeba jen s vlhkým vzduchem).

Pokud je na někde na těle základny ostrá hrana, tak bych ji srazil a základnu nechal nastříkat komaxitem. Ten už nikdo a nic nesundá.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
preso
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 03. úno 2011 21:13:25
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od preso »

Mám presovač Gaggia BT asi 2 měsíce a pod stojanem se mi objevuje voda.při první
kavě malo a u dalších stále víc.Nemá s tím někdo zkušenost.První reklamaci mi vratili
,že nic nenašli a tak budu reklamovat podruhé.Misku hlídám aby tam nebylo moc vody.Další dotaz mám zda existuje nepřetlak.filtr tak na 1,5 davky.Z 1davky se mi kava moc nedaří.Děkuji za odpověď.
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“