Trocha zamysleni nad FP a BODUM

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Poly
Příspěvky: 21
Registrován: stř 31. bře 2010 19:40:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Trocha zamysleni nad FP a BODUM

Příspěvek od Poly »

Přidám slovo do pranice. Na Vánoce jsem dostal FP Bodum KENYA 0,35l. Byl jsem samozřejmě nadšený, protože FP mám rád a používám nějaký noname Ikea. Když jsem ho rozbalil, trochu jsem byl zklamán, že je stejný jako ten z Ikei, jen trochu víc oplastovaný. Na první pohled stejný tvar skla atd. Při bližším zkoumání mě zklamání rychle opustilo, protože sklo je o dost tlustší. Stejně tak kovové sítko je pěkně ohraničené, takže se nebude třepit. Obruč, která drží zespodu sítko je také z masivnějšího materiálu, což je poznat až po rozebrání. Pohledově jsou totiž úplně stejné, jen ta ikeácká je z uhnutého dutého plechu. Chut kávy je podle mě stejná - zkoušena Costa Rica Tarrazu.
Uživatelský avatar
ghostdog
Příspěvky: 6
Registrován: ned 08. kvě 2011 12:43:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Trocha zamysleni nad FP a BODUM

Příspěvek od ghostdog »

chci si koupit taky FP, protože jsem přeturkován, ale nemám s přípravou tímto způsobem zkušenost. nakopl mě k tomu kámoš . mají doma teď pressovač lavazza za 16 000Kč tuším to je panečku kávička. no ale dřív používal FP neříkal jakou značku a model :) na netu jsem našel jen toto

Kód: Vybrat vše

http://www.cerstvakava.cz/479-french-press-bodum-brazil-3-salky-tmave-sedy/ a http://www.cerstvakava.cz/319-french-press-bodum-crema-8-salku-cerny/
ten BRAZIL bude asi šikovnější když je jen na 3 šálky což je ideální... ale odrazuje mě to že ať je to FP za pár kaček z tesca nebo bodum za tisícovku tak to kafe bude chutnat stejně podle toho co píšete... má to tedy cenu koupit drahý bodum? vydrží mi déle? Děkuji
Odpovědět

Zpět na „French press“