SAECO ODEA GIRO Orange

Domácí kávovar automat Saeco
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
jazzzman
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04. srp 2012 17:27:02
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO ODEA GIRO Orange

Příspěvek od jazzzman »

Díky za cenné rady! A taky za nabídky, PavleN... ale protože netrpělivost je matkou blbosti, tak jsem nelenil a koupil to ještě předtím na E-Bayi za 250 korun...ach jo, mohl jsem mít ušetřeno na jedno kafe:( Ale návod na naštelování od dapra je cenný, díky moc! Hned, jak to dorazí ze Západního německa, budu informovat o výsledcích!
Uživatelský avatar
dapr
Příspěvky: 28
Registrován: úte 03. srp 2010 16:26:13
bydliště: Slaný
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO ODEA GIRO Orange

Příspěvek od dapr »

to:jazzzman
ještě malé doplnění, jak jsem to tuhle fotil tak jsem si s mlýnkem zakroutil a ejhle, utáhnul jsem to víc než bylo zdrávo, aniž bych to v tu chvíli nějak tušil, hlavně že upozorňuji na to aby si člověk pamatoval, kde to původně měl, jsem se nic netuše chytil do vlastní pasti.

Co se stalo? vcelku nic, kávu jsem si dělal asi o hodinu později, normálně se to umlelo, umletou dávku zmáčklo a začalo spařovat, dlouho předlouho trvalo, než to začalo ukapávat jak starej prostatik, načež mašina usoudila, že tudy cesta rozhodně nevede a sama zrušila cyklus (začal blikat vykřičník) a v okamžiku kdy spař.jednotka začala povolovat k uvolnění a vyhození puku se ozvala docela slušná rána, měl jsem pocit že něco prasklo, naštěstí vše dobře dopadlo. Žádný problém jsem nezaznamenal, jednotku jsem opláchl a vyčistil a nechal vyschnout a další dávka po povolení mlýnku už byla v pořádku.

Vyplývá z toho jednoznačně, pokud budeš utahovat, tak opravdu s citem, dělat jednu kávu za druhou a utahovat mlýnek postupně, klidně s nějakou levnější kávou, až začnou puky padat sušší, tak začít s lepší kávou a případně korigovat.
Jestli jsem to dobře vypozoroval, tak s horší, resp. starší kávou může dojít k tomu (v případě hodně jemného mletí), že při pokusu o zmáčknutí dávky automat sám usoudí, že dál už nelze a nebude spař.jednotku trápit (prostě to už víc stlačit nelze) a dávku vyhodí (zde není puk, káva je suchá - nutno spař.jednotku vyjmout, opláchnout a nechat uschnout). Čerstvou kávu se možná povede zmáčknout, ale zase to nejspíš nepoteče a stejně dojde k vyhození. Výše popsané bylo u modelu Odea Go, v případě modelu Odea Giro v takovémto případě nejspíš zasáhne saeco adapting system, že si to v rámci nějakých mantinelů upraví podle sebe, ale pokud to bude i pro něj mimo, tak to nejspíš dopadne stejně.

Raději jsem toto upozornění napsal, aby se na mne pak nesnesly hromyblesky :-)

David
Uživatelský avatar
jazzzman
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04. srp 2012 17:27:02
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO ODEA GIRO Orange

Příspěvek od jazzzman »

Paráda, budu na to myslet! Jinak klíč ze Západního Německa už dorazil, takže jdu na štelung. Ještě před tím bych se ale chtěl pro jistotu zeptat: můžu štoubem točit i v případě, že je v násypce káva? Nebo je nutné nastavit - nasypat - uvařit - vysypat - nastavit?
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO ODEA GIRO Orange

Příspěvek od PavelN »

Co je důležité a to je u všech mlýnku stejné že pokud je v něm káva tak nastavování na jemnější mletí se dělá pouze za chodu mlýnku,
Uživatelský avatar
dapr
Příspěvky: 28
Registrován: úte 03. srp 2010 16:26:13
bydliště: Slaný
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO ODEA GIRO Orange

Příspěvek od dapr »

Tady to zrovna nejde, protože když se sundá kryt násypky za běhu mlýnku tak se mlýnek zastaví - je tam čidlo na magnet, který je ve víčku. Proto jak už jsem psal, je nutno při utahování postupovat po menších krocích.
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO ODEA GIRO Orange

Příspěvek od PavelN »

někdesi sežeň kousek magnetu a přilož zvrchu na čidlo, stačí i dobře zmagnetovaný šroubovák
Uživatelský avatar
jazzzman
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04. srp 2012 17:27:02
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO ODEA GIRO Orange

Příspěvek od jazzzman »

Takže po nějakém čase jsou tu výsledky! Mlýnek jsem nejprve nastavil na minimum na PC Santosu. Chuť byla znatelně výraznější, ale začaly se v ní objevovat mírně kyselé chutě, které normálně u této kávy nezaznamenávám.Puky se kupodivu příliš nezpevnily a zůstaly mírně vlhké. Kupodivu lepší výsledky měly kávy z jiných pražíren. Ty dělaly sušší a kompaktnější puky, jenže jejich chuť zase není standardně tak výrazná, jako u PC. Tunit mlýnek ještě na jemnější mletí než je umožněno standardně se mi proto příliš nechtělo, protože jsem se obával, že by se nežádoucí složky chuti ještě víc vypíchly.

Takže jsem skončil jako sedláci u chlumce - pokorně jsem mlýnek přenastavil zpátky do polohy "něco málo pod prostředkem" a smířil se s měkkými puky. Holt asi nemůžu od automatu chtít výsledky jako z pákovky...nebo je to jinak? :)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: SAECO ODEA GIRO Orange

Příspěvek od primacafe »

Dva dny zpět co nám odešla Gaggia Classic. Oprava bude časově náročnější a tak jsem vytáhl starý (plecháč) automat Saeco Family Digital (nemá v sobě žádné napěňovací prvky) Je to klasika. kde výsledná káva je daná jako u pákovky množstvím kávy a hrubostí mletí.

Budu se opět opakovat.
Z automatu je káva taková řidší. Možná by se dalo přiblížit chuti (plnosti) z pákovky, ale je to na hraně možností automatu a kávovar automat by určitě hodně trpěl.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
vilose
více pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: stř 23. lis 2011 18:40:39
bydliště:
kávovar: Bezzera Unica, LaPavoni Europiccola, Faema Family
mlýnek: Mazzer Super Jolly, Fiorenzato T80

Re: SAECO ODEA GIRO Orange

Příspěvek od vilose »

Zhoda náhod. Mne tiež práve včera začal na Faeme unikať tlak pod trojcestným ventilom.
A tak dnes pijem kávu z automatu. Na Europiccolu je vhodné mať trocha viac času.

Z môjho hľadiska je ale podstatné to, že vo všetkých strojoch, vrátane automatu, používam rovnako zomletú kávu na veľkom mlynceku, rozdiel v prietočnosti vyrovnávam iba drobnou úpravou hmotnosti dávky. Okrem toho je na automate vyradený napeňovací systém. Káva je už veľmi podobná tej z pákového stroja, ale aj tak je trocha redšia.
Uživatelský avatar
ceeert
Příspěvky: 1
Registrován: pon 27. bře 2017 9:49:56
bydliště: Praha
kávovar: Saeco Odea Giro
mlýnek: Temp

Re: SAECO ODEA GIRO Orange

Příspěvek od ceeert »

Ahoj......
Odpovědět

Zpět na „SAECO“