Rowenta Prelude

Domácí kávovar pákový Rowenta
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od primacafe »

Jestli to někdo koupil za 1700,- tak asi není co řešit. Když se u toho bude měnit čerpadlo, tak to vyjde pří svépomocí asi na 800 až 1000,-. To je ta cena kávovaru velice příznivá, teď jde o to jaký kdo měl při výběru štěstí nebo jaký kdo má při nešťastné volbě nervy s reklamací.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od hnup »

kafíčko píše:Asi budu působit trochu jako rebel... extrakce (pokud to odkápávání mohu tak nazvat) 35 ml trvala cca 60 s...
Áno, pôsobíš tak. Tak vitaj, si na správnej adrese :-)
kafíčko píše:...přesto všechno drží a je těsné...
Možno to má súvis s tým, že nepoužívaš parnú trysku. Ventil sa hneď na začiatku raz a navyždy zavrie a je pokoj. Podotýkam možno. A možno si mal šťastie pri kúpe a trafil si dobrý kus.
kafíčko píše:...teplota kávy je 90 oC...
Len toto ma zarazilo - teplota kávy, či teplota vody zo sprchy? Ak kávy, tak to by už bolo fakt príliš veľa.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od David »

No, ono taky když extrakce 40 ml trvá 20 vteřin tak to je sakra fofr a ukazuje to na hrubě namletou kávu. To nekapalo z trysky ani mě. Ovšem skutečné espresso je max 25 ml za 25 vteřin. Tedy kafíčko extrahuje cca 2x rychleji, než by měl. Ano, taky mi v servisu radili, že když mi kape z trysky, tak mám namlít kávu hruběji :o)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
kafíčko
Příspěvky: 9
Registrován: sob 29. bře 2008 18:20:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od kafíčko »

David píše:No, ono taky když extrakce 40 ml trvá 20 vteřin tak to je sakra fofr a ukazuje to na hrubě namletou kávu. To nekapalo z trysky ani mě. Ovšem skutečné espresso je max 25 ml za 25 vteřin. Tedy kafíčko extrahuje cca 2x rychleji, než by měl. Ano, taky mi v servisu radili, že když mi kape z trysky, tak mám namlít kávu hruběji :o)


Ano, dle definice SCAE by skutečně mělo preso natékat 25 vteřin, ale při 9 barech. Myslím si, že právě snaha docílit pomalého natékání "ucpáváním" páky co nejjemněji mletou kávou ,v přístroji, který vyvíjí tlak o více než 60% vyšší, může být hlavním důvodem závad tohoto přístroje (ačkoliv si samozřejmě nedělám iluze o kvalitě výrobků v této cenové relaci).
Rád bych znal názory ostatních, zda jsou schopni (i na přístrojích jiných značek) docílit natékání 25 ml za 25s. Videa, která jsem shlédl na tomto serveru, tomu rozhodně nenasvědčují.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od hnup »

Záleží aj na porcii kávy. Do originál misky dodávanej ku Gaggii sa zmestí cez 12 gramov, bola chyba tlačiť to na 25ml/25s. Včera mi Libor (primacafe) doniesol 9 gramovú misku a zrazu akoby som pil úplne inú kávu. Takže ak niekto používa Gaggiu s originálnymi miskami, tak za 25s by malo mať výsledné espresso cez 35 ml.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od David »

Nikoliv o 60 %, ale o 33 %. SCAE uddává 9 +- 1, tedy klidně 10, Rowenta má 15, a to je víc jen o 1/3. Nehledě na to se můžeme bavit o typu čerpadla a pak především o výsledné chuti. Když proženu sítkem 40 ml vody za 20 vteřin, tak je výsledek sakra odlišný od espresa. Zkrátka a dobře, primárním problémem Rowenty prelude je, že je to bastl, kde jsou klíčové části z plastu, jak jsme se ostatně přesvědčili. Další otázka zní, proč ausgerechnet ostatní značky s takovým protékáním problémy nemají.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od hnup »

A čo vlastne znamená údaj 15 bar na nejakej nálepke?
Ak si vezmem napr. čepradlo ULKA E5 (používa sa vo väčšine "normálnych" domácich kávovarov), výrobca udáva max. tlak 15 bar, ale pri nulovom prietoku! Teda pri nejakej jednej kvapke za minútu. Myslím, že takú kávu tu nik nerobí. Čím väčší je prietok, tým nižší je tlak, na stránke výrobcu je graf aj s príslušnými toleranciami. Pod akým tlakom robí Rowenta espresso 25ml/25s sa inak ako meraním zistiť nedá, ale 15 bar to určite nebude.
A 40ml/20s už tobôž nie, to sa myslím nepribližuje ani tým 9 barom.
Čo sa týka tých vecí z plastu - nuž niekde sa šetriť musí. Keď dám nerez na obal (a obal predáva), tak už holt neostalo na poriadne ventily. No problémy nemá len táto Rowenta, aj na Krupsy sa veľmi nadáva, že tečú, pritom niektoré sú cenovo úplne inde.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od Maroslav »

Těch udávaných 15barů na nálepkách nebo v reklamách je jen max. tlak, který by čerpadlo mělo ustát. Je to vlastně výkonová rezerva, aby čerpadlo vydrželo vyšší tlaky než 9 barů při příliš najemno namleté kávě. Za normálních, resp. ideálních podmínek (25s/25ml) by mělo běžet na těch +/-9barů.
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od David »

Tak už mi to taky teče kolem hlavy. Xindl.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od arny71 »

Upřímnou soustrast a pohodovou reklamaci.
Uživatelský avatar
r3000
Příspěvky: 19
Registrován: pát 13. čer 2008 17:52:25
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od r3000 »

Také jsem si pořídil Prelude, doteď jsem měl Solac Profesional, který tekl po dvou letech i z vypínačů. Musím zaklepat, Roventa neteče. Kdybych měl porovnat tyto dva stroje, tak Solac má větší misky a menší dírky, které se ucpávají. Menší miska od Solacu je o 2 mm nižší než velká z Roventy při stejném průměru a tvaru. Takže kafe vařím pouze ve velké misce a z Roventy je podstatně lepší (prozatím jsem zkoušel pouze Segafredo). Jelikož pijí pouze kapučíno, tak s napěňovačem mléka nejsem spokojen - pěna je moc řídká, aspoň to nedělá hluk jako Solac. V Solacu jsem si mohl udělat pěnu jakou jsem chtěl, podle toho, jak hluboko jsem ponořil trysku. Kdyby někdo přišel na to, jak udělat husté mléko a ne mléko s pěnou, dejte vědět. Prozatím třepu s džezvou, abych se zbavil přebytečného vzduchu, ale není to ono.
Uživatelský avatar
Krudd
Příspěvky: 14
Registrován: úte 25. bře 2008 18:27:37
bydliště: Praha
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od Krudd »

David píše:Tak už mi to taky teče kolem hlavy. Xindl.
Tak jsem tak taky skončil.Až si najdu čas, dovezu to do servisu. :(

Nějaké zkušenosti s reklamací?
Coffee should be black as hell, strong as death and as sweet as love.
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od arny71 »

Krudd píše: Tak jsem tak taky skončil.

To je jak 10 malých černoušků. :shock:
Uživatelský avatar
sioux
Příspěvky: 50
Registrován: ned 03. úno 2008 19:30:32
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od sioux »

Tak jsem asi po třech měsících uspěl s reklamací Prelude. Servis - protože obchod měl od počátku problém se servisem - mi odmítal reklamaci uznat, první neuznal, když jsem to poslal po druhé tak taky nechtěl. Pomohlo až konstatování o předání celé reklamace právní kanceláři...Nicméně i potom jsem čekal asi dva měsíce. Hrůza.
Takže mohu teď mít buď ten samý Prelude, nebo si vybrat jiný. Asi půjdu do Ariete Singer s tím mlýnkem. Na foru má dobré hodnocení. Závěrem tedy servis na Rowentu katastrofa.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od David »

Bacha, když nevyřídí reklamaci do 30ti dnů, tak máš nárok na vrácení peněz, bez toho, jak reklamace nakonec dopadla.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od Maroslav »

Obrázky vnitřností:
row1.jpg
row2.jpg
Velký podíl plastů vypovídá o tom, kde všude se šetřilo. Mě osobně se jako největší problém u této mašinky jeví použití plastu v zámku hlavy, kam se upíná PF. Hrubším zacházením nebo jen postupem času se tento díl zákonitě vymačká, načež pak PF při extrakci nedosedá k těsnění tak jak má...takže dochází k protékání.
Je to velmi kontroverzní mašinka, na které lze za splnění určitých podmínek vyrobit slušné espresso i provádět zázraky s latte-artem, nicméně slušivý kabátek skrývá poddimenzovanou konstrukci odpovídající velmi nízké ceně. Někomu může tato mašinka spolehlivě sloužit i několik let, někdo ji odrovná během pár týdnů...
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od David »

Model už se přestal vyrábět, mimochodem. A z druhé ruky bych ji rozhodně nekupoval.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od primacafe »

Já bych ji nekupoval vůbec, určitě se nevyplatí při koupi kávovaru až tak šetřit.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od Maroslav »

Pravda, vzhledem k četným negativním zkušenostem s touto mašinkou tady na fóru bych už ji asi nikomu nedoporučoval, ačkoli se už beztak neprodává. Jsem snad byl jedinej, kdo s ní neměl žádný problémy... :grin:
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta Prelude

Příspěvek od primacafe »

To jim brzo došel dech.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Odpovědět

Zpět na „ROWENTA“