Kávovar na kapsle

Sháníte levný kávovar - TOTO je Vaše fórum
NEZAPOMEŇTE se podělit o zkušenosti s Vašim kávovarem
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
nikes
Příspěvky: 37
Registrován: sob 02. led 2010 18:52:29
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Kávovar na kapsle

Příspěvek od nikes »

Zdravím,

mám specifickou otázku pro ty, kdo mají zkušenosti i s kávou z kapslí (Gusto etc.)..

Které kapsle (výrobce) (+ přístroj) mají nejlepší kávu?

Proč? Sháníme dárek pro tchána. V současné době vlastní starší plastový bazmeg (rozumějte espresovač) a tříštivý mlýnek. Výsledkem je, že kupuje již mletou kávu v plechovce (lavaza ???). Popravdě kávu jsem u něj přestal pít, protože mě z ní bolíval žaludek.. Jsem na to citlivý. Nějakou zkušenost s espressem již mám. Nicméně jsme s ženou zhodnotili, že nemá smysl rodičům pořizovat kvalitní pákovku + mlýnek, protože na to není místo, peníze a čas si hrát s přípravou, kvůli 2-4 kávám týdně.

Mimochodem jsem byl před 14 dny v Itálii a těšil jsem se na pravé presso. Jaké však překvapení bylo, že v hotelu ke snídani a i na coffebreaku na konferenci servírovali kapslové preso. A nebylo vůbec špatné.

Tudíž jsme zhodnotili, že kapslový kávovar by mohl být pro tchána vhodný.. minimální údržba a nároky na přípravu. Na nějaký plnoautomat zase nemáme peníze. Je mi jasné, že kapslové kafe bude pořád stejné, možná nudné, a časem drahé (cena kapslí).

Dnes jsem náhodou v Globusu ochutnal Tassimo (Bosch) - kafe dělá Jacobs (měl jsem pocit, že na předváděčce říkali Tchibo).. Espreso sice mělo 60ml a Ristreto dělají 50ml, ale budiž :)). Kupodivu ta káva byla dobrá (žádná instantní voda).. a rozhodně neurazila.

Tož tak..

Děkuji za názory a zkušenosti s kapslovými "espressy".
Doma: Gaggia Classic + Iberital Challenger, French Press Melior + Ruční mlýnek Lodos
Práce: Rancilio Silvia + Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Kávovar na kapsle

Příspěvek od Redmann »

Ak máš možnosť niekde kupovať kapsle Nespresso, tak to.
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar na kapsle

Příspěvek od Seky »

za mě taky Nespresso. Řešili sme něco podobného, v rodině chtěli jen a pouze něco na kapsle. Když sme ochutnávali, Nespresso bylo vážně nejlepší. Tassimo byla varianta č.2, přestože na něj můžu mít výraznou slevu, i tak sme vzali Nespresso
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Kávovar na kapsle

Příspěvek od elwoodblues »

Mám denní zkušenost s asi nejlepším kávovarem na podobném principu - FrancisFrancis X2.
Výběr káv je VELMI omezený (což možná bude u jiných principů lepší, ale s kvalitou na tom budou hůř) a zrovna mně chuťově naprosto nesedí. Bral bych ho leda tak za odvoz. Po špatné kávě (jak píšete) se sice jedná o pokrok, ale brzo se pak začnete rozhlížet po něčem s opravdovými možnostmi.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Kávovar na kapsle

Příspěvek od Redmann »

Ja mám aj opačnú skúsenosť. Kamarát má doma Puccino s MDF a Nespresso mašinku. V podstate pije už iba Nespresso. Jeho tá príprava až tak moc nebaví a Nespresso mu veľmi chutí.
Výhoda Nespressa - vie pripraviť aj kávu vo veľkosti espressa, čo myslím ostatné kapsle nevedia. Nevýhoda - zle sa zháňajú kapsle.
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Kávovar na kapsle

Příspěvek od elwoodblues »

redmann:

samozřejmě možno i tak. Já psal o svém názoru a své zkušenosti. X2 samozřejmě klasické espresso umí taky. Nejsem si jist, jestli to, co teče z Nespressa je espresso. Ale nebudu po tom pátrat, je mi to jedno. Máte pravdu v tom, že to může být pohodlné řešení pro ty, kdo kávu zase tak neřeší. Ale opravdu jen pro ně.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
skuba88
Příspěvky: 50
Registrován: stř 26. zář 2012 15:10:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar na kapsle

Příspěvek od skuba88 »

Tak zrovna tassimo jsme nějakou dobu měli a kapsle s nápisem espresso nic tomu připomínajícího nevyrobila, choťově a i vzhledově to bylo jak českej turek, což ani neni nic překvapujícího, když v kapsli neni káva nijak stlačená, tudíž ní voda projede, jak když si normálně konvicí zalijete kávu. Takže za mě tassimo určitě ne.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar na kapsle

Příspěvek od pedro13 »

Možná by nebylo od věci vzpomenout i ekonomickou "výhodnost" kapslí a spočítat za jak dlouho by se místo toho zaplatil nějaký levný automat spolu s kupováním čerstvé kávy v ceně 500-600 Kč/kg.
Při ceně za kilo kávy z kapslí Nespresso cca 2000,-Kč nebo kilu kávy Tassimo od cca 1300,-Kč + cena kapslového kávovaru by ta doba nejspíš nebyla ani moc dlouhá.
Tedy pokud chcete mermomocí nějaký elektrický stroj. Pokud na tom nelpíte,tak doporučuju moka konvičku nebo džezvu. Výsledný nápoj a konzistence kávy z těchto "přístrojů" nebude o nic horší než z kapsláče a chuť bude při použití čerstvé kávy úplně někde jinde. O ekonomice provozu ani nehovořím.
A ekonomika provozu, to je to proč většina majitelů tyhle kapsl. přístroje po počátečním, reklamou podpořeném nadšení, odloží...
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Kávovar na kapsle

Příspěvek od Redmann »

Viem, že to je drahé, ale nie každý to potrebuje riešiť. Ono trebárs kombo Silvia + mlynček je tiež dosť drahá vec, hlavne keď si k nej budeme kupovať kvalitnú kávu.

Nie som rád, že sa zastávam kapslí, ale musím povedať, že "espresso" z Nespressa mi chutilo viac, ako keď si raz za čas spravím moccu. Z automatu som ešte kávu, ktorá by mi chutila asi nepil.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar na kapsle

Příspěvek od hnup »

V práci máme automat za necelých 400€ a kávu robí veľmi slušnú. Čo mňa prekvapuje, že už dva roky robí (okrem víkendov) približne 15 káv denne bez jedinej poruchy.
Ja som naopak ešte nepil dobré espresso z kapslí.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
nikes
Příspěvky: 37
Registrován: sob 02. led 2010 18:52:29
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar na kapsle

Příspěvek od nikes »

Pánové děkuji,

jdeme do Nespressa. Jak budu mít nějaké zkušenosti, tak to sem postnu (někdy z jara).
Doma: Gaggia Classic + Iberital Challenger, French Press Melior + Ruční mlýnek Lodos
Práce: Rancilio Silvia + Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
historik
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 24. led 2011 20:00:22
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar na kapsle

Příspěvek od historik »

Najlepší výber kávy (a nie všeliakých pseudozmesí) má Nespresso a kapsle od Tchiba (Cafissimo). Zohnateľnejšie v SK sú kapsle od Tchiba.
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar na kapsle

Příspěvek od Ostmes »

nikes píše:Mimochodem jsem byl před 14 dny v Itálii a těšil jsem se na pravé presso. Jaké však překvapení bylo, že v hotelu ke snídani a i na coffebreaku na konferenci servírovali kapslové preso. A nebylo vůbec špatné.
To mohu potvrdit, mnozí taliáni jedou doma na Nespressu. (holt reklama s Georgem Clooneym udělala své..) V práci si dají presso z automatu za 25centů a doma Nespresso za 35centů.
Pro mne to je v práci kompromis který jsem ochoten udělat, ale doma si chci pochutnat na svým...
Takže jedině čerstvá a namletá. Zda to bude preso, překápko, či džezva, tak to zas moc neřeším...

Určitě je v tom i ekonomický dopad. Jak psal kolega výše, je rozdíl mezi 500kč a 2 000kč/kg, ale to si musí každý zvážit sám.
Ostmes
Uživatelský avatar
czhawk
více pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: pát 29. črc 2011 14:20:06
bydliště: Ústí nad Labem
kávovar: Rancilio SILVIA
mlýnek: Rancilio ROCKY

Re: Kávovar na kapsle

Příspěvek od czhawk »

Káva v kapslích taky znamená, že dnes je v kapsli káva (bez ohledu na kvalitu a stáří), zítra modifikovaná kukuřice a za rok třeba prach z březové kůry .... na druhou stranu ale za luxusní cenu - proč ne.
..... Ale beze mne ..... :grin:

PS: .... miluji tu pohádku o "luxusní potravě vyrobené naším průmyslem"
Marcela
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: sob 05. úno 2011 18:37:32
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: Kávovar na kapsle

Příspěvek od Marcela »

Kapsle do Nespresa se dají objednat na internetu. Mnoho druhů. Ale měla jsem možnost je na třech místech ochutnat , ale čerstvě pražené je něco jiného. Marcela
Zamčeno

Zpět na „Sháním levný kávovar“