SAECO Armonia Easy

Sem pište vaši zkušenost s konkretním typem kávovaru
Pište jak dobrou, tak i špatnou.
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
pavelk
Příspěvky: 0
Registrován: úte 08. črc 2008 23:05:27
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

SAECO Armonia Easy

Příspěvek od pavelk »

Dobrý den, prosím o radu. Má někdo zkušenost se Saeco Armonia Easy? A ještě mě zmátlo, že někde je uveden jako Armonia Easy, někde jen jako Armonia. Jedná se o dva typy?? I obrázky jsem našel rozdílné... Vím, že "bez peněz do hospody nelez" (a pro dobrý kafe už vůbec ne :D ), ale víc než ty cca 4000,- si teď nemůžu dovolit. Pročítal jsem vaše fórum velmi pečlivě a jsem moc rád, že jsem na něj vůbec narazil, dozvěděl jsem se spoustu věcí - výsledkem je, že jsem se rozhodl (když už nemám peníze) aspoň pro dobrou značku (doufám). Pokud někdo má tento typ tedy doma či s ním přišel do styku, podělí se se mnou o zkušenosti? Díky!
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: SAECO Armonia Easy

Příspěvek od primacafe »

Zatím přidám jen obrázek a popis. Než se někdo vyjádří a taky aby to nemusel každý hledat.
Trochu mě to připomíná Gaggia Evolution.
saeco_armonia.jpg
Armónia je model na nejvyšší technické úrovni a jeho kvalita umožňuje přípravu výborné italské kávy s excelentní chutí. Jedinečností tohoto kávovaru je nerezová vyhřívací plocha, která dostatečně vyhřeje šálky. Součástí kávovaru je odkapávací miska, ve které je ukazatel hladiny vody, odnímatelný zásobník na vodu s praktickou rukojetí, tryska horké vody a páry pro přípravu čaje, cappuccina a jiných nápojů.
Výhodou přístroje je exkluzivní systém "crema páka", která vyrábí skvělé espresso s bohatou pěnou bez ohledu na hrubost mletí nebo pražení kávy.
Technické informace:
Rozměry: 220 x 270 x 325 mm
Hmotnost: 4 Kg
Příkon: 950 W
Napětí: 230 V
Crema páka: ano
Použití mleté kávy: ano
Vyhřívací plotna: ano
Zásobník na vodu: 1 l
Tlak čerpadla: 15 bar
Bojler: nerezavějící ocel
Barva: černá

Ale jestli je pravda co se v popisu píše. Víme, že to taky tak nemusí být. Zajímavý je nerezový bojler a odkládací prostor na hrníčky.
Zase toto: Výhodou přístroje je exkluzivní systém "crema páka", která vyrábí skvělé espresso s bohatou pěnou bez ohledu na hrubost mletí nebo pražení kávy. Bych viděl spíš jako neštěstí, než výhodu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Armonia Easy

Příspěvek od hnup »

Fakt sa podobá na Gaggiu Evolution, úplne rovnaké tlačidlá, tryska na penenie mlieka Pannarello, veľmi podobná nádoba na vodu... Výhodou by mohol byť antikorový bojler, nevýhodou "crema" páka. Armonia (neviem, ako je na tom Armonia Easy) by mala mať v balení aj doplnok pre používanie PODov = misku a napeňovaciu umelú srandu pod misku - možno by to s tou miskou a bez tej srandy fungovalo aj ako normálne presso.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Armonia Easy

Příspěvek od arny71 »

Taky mi to přijde jako designově jen velmi mírně upravená Evolution. Mohl by to být dobrý strojek... kdyby nevyužíval přetlakovou "crema páku".

Docela by mě zajímalo, jestli do tohohle Saeca pasuje páka z Evolution.
Uživatelský avatar
pavelk
Příspěvky: 0
Registrován: úte 08. črc 2008 23:05:27
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Armonia Easy

Příspěvek od pavelk »

Zase toto: Výhodou přístroje je exkluzivní systém "crema páka", která vyrábí skvělé espresso s bohatou pěnou bez ohledu na hrubost mletí nebo pražení kávy. Bych viděl spíš jako neštěstí, než výhodu.
Díky za názory. Jdu se dnes podívat do předváděcího obchodu, tak se pozeptám, jak "crema páku" "obejít :D
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Armonia Easy

Příspěvek od hnup »

arny71 píše:Docela by mě zajímalo, jestli do tohohle Saeca pasuje páka z Evolution.
Určite nie.
pavelk píše:Díky za názory. Jdu se dnes podívat do předváděcího obchodu, tak se pozeptám, jak "crema páku" "obejít :D
Hmmmm.... Predpokladám, že momentálne neuvažuješ ani o mlynčeku, v tom prípade by Ti práve pretlaková ("créma") páka mohla pomôcť.
Ak však v blízkej budúcnosti uvažuješ o mlynčeku, tak výhodou by bola nepretlaková páka. A teraz si vyber :-)
Saeco kedysi robilo aj kávovary bez pretlakovej páky, ale či by pasovala aj do tohto kávovaru ťažko povedať.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
pavelk
Příspěvky: 0
Registrován: úte 08. črc 2008 23:05:27
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Armonia Easy

Příspěvek od pavelk »

Anebo nebylo by lepší Saeco Via Veneto De Luxe??? To má prý nějakou "optimální tlakovou páku - patent fy Saeco" Je to stejná páka jak u Armonie nebo je to něco jiného? No já se vlastně dnes podívám - doufám - osobně. ;) Spíš bych prosil o osobní zkušenost, má -li někdo. Díky
Uživatelský avatar
pavelk
Příspěvky: 0
Registrován: úte 08. črc 2008 23:05:27
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Armonia Easy

Příspěvek od pavelk »

Tak už jsem chytřejší ;) Saeco Armonia má vyhřívací plošinku a nerezový bojler, kdežto Armonia Easy je bez nahřívání a bojler hliníkový s nerezovou vystýlkou. Páky jsou u obou stejné, design: Armonia - černá, Armonia Easy stříbrná (plast). Na vlastní oči jsem viděl jen Armoniu Easy. Akorát mě trochu nahlodal prodejce (gastroservis - Brno), že po netu kolují i nějaké vadné výrobky a že jsou občas problémy se zárukou, pokud to není s českým záručákem a schváleno pro prodej v ČR. Ovšem cenový rozdím na netu a u nich je poměrně značný. Našel jsem si cityshop.cz, který se tváří poměrně seriózně a cenový rozdíl je o 1500,- lepší ve prospěch netu oproti gastroservisu. Tak teď nevím. Má někdo zkušenost s tímto internetovým obchodem?
To hnup: o mlynku zatim neuvažuju, takže to zkusím přežít s "crema" pákou ;)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: SAECO Armonia Easy

Příspěvek od primacafe »

Mě se Saeco Via Veneto De Luxe líbí víc.
Uživatelský návod a technická dokumentace (sestava) kávovaru je zde
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
pavelk
Příspěvky: 0
Registrován: úte 08. črc 2008 23:05:27
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Armonia Easy

Příspěvek od pavelk »

Tak jsem si objednal Saeco Armonia Easy. Za pár dní se můžete těšit na reference :-)
Uživatelský avatar
pavelk
Příspěvky: 0
Registrován: úte 08. črc 2008 23:05:27
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

SAECO Armonia Easy - první dojmy

Příspěvek od pavelk »

Tak přístroj došel, týden po objednání (cityshop.cz), cena i s dopravou 3846,- (3720,- + 6,- + 120,-). Zdržení oproti avizovaným 1-2 dnům bylo prý způsobeno inventurou u výrobce. Musím říct, že obchod jsem vždy po dvou dnech (od objednání a potom po prvním telef. kontaktu) musel kontaktovat já, vždy mi bylo řečeno něco ve smyslu "zrovna jsme Vám chtěli volat", důvodem, že nevolají oni - jak slibovali -byla údajně právě zmíněná inventura, tudíž dočasná nedostupnost artiklu. Ale po telefonu byli příjemní a ochotní. Co se týče záruky, snad bude vše v pořádku, na záručním listě je dokonce razítko Gastrosetu. Po vybalení mě překvapilo, že jsem nikde nenašel nic na upěchování kávy (?!). Možná "crema páka" nic takového nevyžaduje a udělá kafe i z nastrouhané mrkve... :-) Ale já bych cokoli na upěchování uvítal, protože odměrkou se to nedělá nejlíp, jak jsem zjistil. Jinak v krabici nebylo nic dalšího - tedy nástavec na pody apod. Jsem kávový "začátečník a amatér", takže hned první chybou bylo nedostatečné utažení páky, voda mi proto tekla kolem páky. Podruhé už to bylo v pořádku. Nevím, co přesně mám vysledovat, kdyžtak mi dejte "úkoly" :-) Prozatím jsem si stihl všimnout, že prodleva mezi spuštěním a okamžikem, kdy začne vytékat káva je cca 4-5 vteřin. Určitě jsem ji neměl dobře upěchovanou, ani s množstvím to asi nebylo optimální, o jemnosti mletí nemluvě - kávu jsem pro začátek použil čerstvě mletou z Tchiba (Brazil Mild a Gutemala Medium, mletí myslím č.5). Jakýsi rozdíl v chuti - udělal jsem si obě - jsem poznal. ;-) Pěna též byla, ale jak už na tomto fóru bylo řečeno, ta by byla téměř z čehokoli díky "crema páce". Přístroj mám doma asi hodinu, takže víc ze mě teď nedostanete :-D Ale rád bych se zeptal, jak to mám udělat s tím pěchováním?? Sehnat nějaké pěchovátko? Přímo v Saecu? Všechny rady uvítám :-)
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: SAECO Armonia Easy

Příspěvek od David »

Sleduj zlaté pravidlo: káva by měla být umletá tak jemně, aby za 25 vteřin nateklo 25 ml tekutiny. Pěchovátka najdeš v sekci prodávám a dalších :) Není ale nezbytně nutné.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: SAECO Armonia Easy

Příspěvek od primacafe »

Pěchovátko - dusátko, není vůbec nutné, nejdůležitější je správně namletá, správná káva a samozřejmě správné množství. Ale to asi nebude platit ve velké většině při použití páky s napěňovacími doplňky.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Armonia Easy - první dojmy

Příspěvek od arny71 »

pavelk píše:kávu jsem pro začátek použil čerstvě mletou z Tchiba Brazil Mild...
Jak ti ta káva chutnala? Já ji jednou z nouze zkoušel taky a byla to kyselá katastrofa. Mimochodem, tahle káva není určena na espresso, viz informace na obalu.

(Ohledně mé zkušenosti s Tchibo Brasil Mild viz: viewtopic.php?f=74&t=213&p=1687&hilit=tchibo#p1687 )
Uživatelský avatar
pavelk
Příspěvky: 0
Registrován: úte 08. črc 2008 23:05:27
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Armonia Easy - první dojmy

Příspěvek od pavelk »

"Katastrofa" si tvrdit netroufám, nejsem odborník, ale souhlasím, byla docela kyselá. A Guatemala je ještě kyselejší.
Uživatelský avatar
pavelk
Příspěvky: 0
Registrován: úte 08. črc 2008 23:05:27
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Armonia Easy

Příspěvek od pavelk »

David píše:Sleduj zlaté pravidlo: káva by měla být umletá tak jemně, aby za 25 vteřin nateklo 25 ml tekutiny. Pěchovátka najdeš v sekci prodávám a dalších :) Není ale nezbytně nutné.
Dobrá, zkusím se to naučit bez pěchovátka a budu hledat kávu i mletí... Až snad najdu... :-)
Uživatelský avatar
pavelk
Příspěvky: 0
Registrován: úte 08. črc 2008 23:05:27
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

SAECO Armonia Easy - první dojmy

Příspěvek od pavelk »

Jo a napoprvé a napodruhé mi zůstala v páce voda. Potřetí už ne. Bylo to upěchováním? Jinak ten zbytek v páce (nějak se tomu říká, že? :-) ) je spíš blato než pevný. Souvisí to s mletím nebo s množstvím?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Armonia Easy

Příspěvek od hnup »

Všetko začína a končí u créma páky. Správna hrúbka mletia sa trafiť (podľa mňa) nedá, lebo či je káva umletá jemne alebo hrubo, vždy to bude tiecť rovnako. Taktiež utláčanie kávy v miske nemá v tomto prípade veľký efekt, ak vôbec nejaký, preto asi to chýbajúce "dusátko".
Predpokladám, že v balení bola len jediná miska, takže ak chceš robiť len jedno espresso, tak ju plníš len do polovice - v takom prípade nikdy nedosiahneš pevný a suchý puk a v páke bude vždy voda. Ak misku naplníš doplna (ale aby sa ešte dala zatiahnuť páka), potom možno bude puk vyzerať ako tak (ak sa Ti ho podarí vyklepnúť, mne z pretlakovej misky takmer nikdy - a to mám fakt dobrý knock-box).

Ja by som sa netrápil veľmi mletím a "pěchovaním", v prípade créma páky vedie cesta k lepšiemu výsledku hlavne cez výber suroviny. Takže už len kliknúť na link do kávového obchodu na vrchu stránky.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
pavelk
Příspěvky: 0
Registrován: úte 08. črc 2008 23:05:27
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: SAECO Armonia Easy

Příspěvek od pavelk »

hnup píše:Ja by som sa netrápil veľmi mletím a "pěchovaním", v prípade créma páky vedie cesta k lepšiemu výsledku hlavne cez výber suroviny. Takže už len kliknúť na link do kávového obchodu na vrchu stránky.
Což je výzva zejména pro šéfa tohoto obchodu - co mi doporučí na zkoušku?? :-) (i když to je asi do jiného tématu už) Btw: jsem též z Brna, můžu si pro kávu dojít někam osobně? Případně na kávu??
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: SAECO Armonia Easy

Příspěvek od David »

Já ti dopporučim Brasil facenda lagoa jako zástupce jemně kořenitých a indonesii jávu jako zástupce kávově kávovitých - obojí bez kyselosti. Pokud máš stejné chuti jako já, tak si dole klikni :)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Odpovědět

Zpět na „Moje zkušenost s levným kávovarem“