Gaggia Classic

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od Galina »

Tak fanfáru si zasluhujete, skoro Vám závidím ! Vybral jste určitě nejlépe. Mám od zkrachované Interlinei před 2 lety koupenou Gaggii New Baby Class za 9 500 Kč, ale dnes bych vybrala Classic. Tedy podle ohlasu zde. Tak přeji - ať šlape bez nehod /moje už po necelém roce musela na výměnu parního ventilu/ a sdílím s Vámi radost !
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

Teď prosím omluvte mých pár hloupých dotazů, ale pořád se seznamuju.

1. na youtube jsem viděl jak dělají na Classic espresso, ale mají asi jinou páku, neboť tam nemají žádný vítok, ani díru, ale je vidět přímo miska. Co je toto za tuning? Ne že bych to hned chtěl, ale zajímá mě v čem to je jiné. Co jsme našel na netu, tak to je asi jen objímka na misku.

2. Když nasadím páku co je součástí a nedám tam výtok změní se něco?

3. Když tam tam ten výtok nasadím (dvojitý) a budu dělat singl presso, tak by to mělo být jeno ne? Protože podstatné je jak mám namleto, nadávkováno a stalčeno. Protože se to stejně tlačí do té středové díry a z té se to maximálně rozdělí na dva pramínky. U singl výtoku by byl pramínek dvojnásobný. Je tak?

Ještě jednou pardon, že se ptám tka blbě, ale dřív jsme dělal na plastové Rowentě a tam bylo možné úplně všechno.
Uživatelský avatar
Sinpa
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: čtv 12. úno 2009 15:47:32
bydliště: Zbůch
kávovar: Rancilio Silvia BC, PID Auber
mlýnek: Niche Zero

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od Sinpa »

1. Ano, je to tunning - tzv. bottomless páka

Kód: Vybrat vše

http://www.google.cz/search?hl=cs&q=bottomless+espresso&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.1355534169,d.Yms&bpcl=40096503&biw=1676&bih=911&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=Hl7TUMOfFJDdsgaej4HoAw
2. ne

3. ano, je to jedno
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

K bodu 1. Pochopil jsme to zhruba teda dobře. No a má to nějaký přímý dopad na výsledné espresso?
Uživatelský avatar
maco
Příspěvky: 45
Registrován: ned 11. dub 2010 22:41:18
bydliště: Beroun
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od maco »

Vzhledem k tomu že je vidět extrakce, je možné vychytat nedostatky v plnění misky a tampování. A taky to pěkně vypadá.
Uživatelský avatar
ian
více pokročilý
Příspěvky: 182
Registrován: úte 09. říj 2012 17:23:43
bydliště: Šimonovice
kávovar: La Nuova Era Cuadra, Hario V60, French Press Ultimo
mlýnek: La Spaziale MXT single dose, Carimali Junior, Hario Skerton

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od ian »

Vůli u trysky mám taky. Časem bude větší, očekávám. Škoda, že tam není kloub.
Dostupnost na kavovary.cz je skutečně pochybná, potvrzuji. Navíc jejich miska mi způsobila problém. Doporučuji již doporučené kavovarydoplnky.cz.
Keep Calm and Drink King’s Coffee
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

Stroj je doma. A mám pár otázek:

1. z páky mi nejde odšroubovat výpusť. Zkoušel jsem to chytit do svěráku. Šlo s tím pootočit na obě strany, ale kladlo to dost odpor tak jsme toho nechal.

2. Misky co jsou součástí balení jsou přetlakové to je jasné a měla by to být jednoporcová a dvouporcová že? Nebo na pody?

Hlavně mě zaráži ta výpusť že tak drží :(. Doufám, že nemám zase pech na nějaký vadný kus:(
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

Jo a ještě jedna věc. V páce pod přetlakovou miskou je takový platový šulek. To je co za bazmek?
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

Tak jsem to povolil... bylo to normálně zalepené něčím. Proč? I v návodu je, že se to dá rozmontovat. Závit jsme očistil a už je vše OK, ale první pruda... Proč? Snad už budou jen samá pozitiva:)
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od Redmann »

Plastový čudlík je na to, aby sa káva nerozstrekovala po prechode pretlakovou miskou.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

V návodu je napsáno, že se to má použít pouze u double misky. No to je jedno.

A co si myslíte o tom výtoku co nešel dolů. Přišlo mi to, že to je fakt úmyslně zalepené něčím. Ale proč by to dělali. I v manuálu je to nakreslené jako demontovatelný díl. Jsem to očistil a už to chodí, ale stejně.
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od Seky »

nebyla to taková ta hmota, co se patlá na závity aby nezarostli a šli rozebrat?
Uživatelský avatar
Sinpa
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: čtv 12. úno 2009 15:47:32
bydliště: Zbůch
kávovar: Rancilio Silvia BC, PID Auber
mlýnek: Niche Zero

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od Sinpa »

Měl jsem to přilepený taky. Kávu v přetlakové misce bez toho černého čudliku nedělejte, jinak budete mít kávu všude kolem kávovaru.
Uživatelský avatar
babacho
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 25. říj 2012 22:05:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od babacho »

Dobrý den, po nějakém rozvažování jsem se rozhodl, že zakoupím tento přístroj. Mám jej asi 14 dní a po prvním seznamování se začínám učit dělat espesso. Jsem začátečník takže to asi bude chvíli trvat než se doberu nějakých výsledků. Zkoušel jsem dělat i cappuccino, ale jenom za pomocí Ikea metličky. A protože je kávovar s parní tryskou, tak jsem si říkal, že by nebylo špatné zkusit udělat pěnu s ní. A nyní se dostávám k mému problému. Zkoušel jsem postupovat dle návodu který byl ke kávovaru přiložen, ale to kolečko na otevření ventilu páry, na puštění páry, nelze otočit. Nevím zda tam je nějaká tepelná pojistka, zda nepostupuji špatně. Ale to kolečko na pouštění páry se ani nehne. Nevím jestli mám víc zabrat (stará dobrá zásada vždy tvrdila, že co nejde silou, musí jít ještě větší silou), ale nerad bych tam něco utrhl. Zkoušel jsem i zatlačit, zatáhnout, jestli to není zaaretované či podobně. Díval jsem se na tomto fóru a nejsem si jist zda se to tady řešilo. Nekamenujte mne proto za to pokud ano. Nemáte s tímto problémem někdo nějaké zkušenosti. Předem díky za vaše rady či zkušenosti.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

Taky jsem měl problém s ventilem na páru, ale stačilo trošku zabrat a teď už chodí.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od primacafe »

Neřešilo, protože to asi všichni normálně otočili. Ventil se otevírá otočením proti směru hodin. Není v tom žádný zádrhel.Jestli to nějaký šikula při výrobě zatáhl tak šíleně, tak by možná nebylo od věci knoflík stáhnout a povolit to např. kombinačkama. Nový plastový knoflík by se asi sháněl dost špatně.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
babacho
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 25. říj 2012 22:05:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od babacho »

Díky za rady, neměl jsem tu odvahu zabrat, tak jsem sundal plastový díl a otočil pomocí kleští ten trn a zjistil jsem, že byl ten ventil páry opravdu jen fest zatažený.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

Pro mého mazlíka bych chtěl pořídit tamper. Vzhledem k tomu, že mám kolem sebe soustružníky i stolaře, tak zvažuji výrobu. Něco jsme naštudoval už ve vlákně konvexní x rovný. Ale stejně z toho moc moudrý nejsem. Jsem na začátku své cesty, takže pro mě by byl lepší asi spíš rovný ne?

No a taky průměr mě zajímá. Zatím mám doma pouze přetlakové misky original Gaggia Classic. Ty nepřetlakové z Hraspa budu teprve objednávat. Jsou stejné vnitřním průměrem?

No a když jsme posuvkou měřil ty přetlakové, tak mi vyšla míra 59 mm. Většinou se tu mluví o průměru 58mm. Ale když mi to budou dělat na míru, tka je lepší to nechat udělat 58,5 mm nebo je to v začátku stejně šumák?
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od dinoo3 »

Daj to na 58,5mm. V prípade nespokojnosti ubrať nie je problém.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

Po pár dnech užívání jsme našel jednu nepraktickou stránku. Pro někoho to možná bude znít hloupě, ale já to tak vidím. Jde o vylévání zbylé vody z nádržky. Není nutné popisovat co to obnáší, však to znáte. Napadlo mě apspoň tošku si to zjednosušit tím, že bych sehnal kousek stejné trubičky co slouží k odvodu přetlaku z kávovaru. Tu bych zasunul jak patří, ale na zbytek bych natáhnul vhodnou silikonovou hadičku. Což by znamelo, že by to bylo pružné spojení a nebylo by nutné to pořád vytahovat z mašiny.
Zamčeno

Zpět na „GAGGIA“