Mlýnek do 3000,- Kč?

výběr nového mlýnku
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 22
Registrován: sob 14. dub 2012 15:35:35
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia, Saeco, G.A.T., ...
mlýnek: Lelit, Eta,...

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od bloke »

Nuž určite tá kvalitná káva vyjde lacnejšie než 5,2kg za cca 800 EUR v kaviarni za kávu-surovinu (podielový odhad z celkových 1000-1500 EUR bez ďalších tringeltov, dopravného a parkovného) ;) Tak ale fajn že už si si nejaký vybral.
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od martin.b »

chapem ta a uznavam ze mas pravdu. stale vsak neviem ci zo mna bude nejaky extra kavickar, mozno ma to o pol roka prejde a celkova investicia nebude taka hrozna. clovek ma aj ine konicky treba premyslat co kde investovat :)
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od dinoo3 »

To si robíte srandu, nechať sa obsluhovať v kaviarňach. A akých prosím Vás? Tam kde mi spravia akože pikolino, preso za 2 Eurá ľudia, ktorí k tomu nemajú vzťah? Akože keď mám chuť si spraviť ráno kávu o siedmej al večer budem bežať do kaviarne? Budem mať návštevu tak s ňou pôjdem do kaviarne? Veď to je nezmysel. Každý koníček niečo stojí, keď na to nemám tak to nebudem robiť. Za kvalitu sa hold musí aj platiť.
Jednoducho príprava espressa má isté zákonitosti medzi ktoré patrí kvalitný mlynček schopný pomlieť kávu na prípravu tohto nápoja kde cena nového schopného mlynčeka sa začína na cca 160 Euro +-10. To je fakt, ktorý sa nedá zmeniť a je nutné sa zmieriť s náležitou investíciou.
Vymýšľaním a zakúpením niečoho lacného nevhodného v konečnom dôsledku len a len preplatíte.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od martin.b »

chcete povedat ze kupovat TENTOmlyncek je uplne zbytocne? zas to neprehanajme. mame rovnakeho konicka tak hladajme nieco co nas spaja a nie postavit sa k tomu sposobom "ked do toho nenarves 500eur (tak si chudak) ani s tym nezacinaj", vela zaciatocnikov to zbytocne znechucuje...
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od dinoo3 »

No áno, na mlynček je potrebných cca 160 Euro na MDF a stroj Gaggia Classic za 260, takže sme na 450 Euro aj s poštou. Oj...bkať to lacnými náhradami nejde. Ja som začínal s novým MDF, potom som kúpil cez bazár Mazzer za 220. Je to na Vás, nik Vás neodrádza od kúpy čohokoľvek ale skúsenosti od ľudí kt. sa tomu už nejaký ten rok venujú padnú vhod. Budem si stáť za tým nadaľej, že štartovací bezproblémový mlynček je MDF.
Ten mlynček, čo uvádzate v linku by som si ja nekúpil. Je to na Vás ako sa rozhodnete.
Naposledy upravil(a) dinoo3 dne čtv 28. bře 2013 20:40:26, celkem upraveno 1 x.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od martin.b »

ok mate skusenosti, rad si vas vypocujem. skuste dat par logicky dovodov preco radsej MDF ako tento mlyncek. a v com je zasa Mazzer lepsi ako MDF ze sa zanho oplati doplatit. myslim to vazne, nie ako provokaciu. nemam kde a u koho vyskusat tieto mlynceky vychadzam len z for a fotiek.
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od dinoo3 »

MDF je rokmi celosvetovo preverený , bezproblémový, schopný mlieť na espresso. Talianská výroba.

MAZZER SJ - je pojem, rovnako je rokmi preverený a vyrábaný v rovnakom šate ako MDF. Mazzer je profi, predimenzovaný na domáce použitie. Talianska výroba.
Porovnanie s MDF:
- kamene 64mm vs. 50mm
- rýchlosť mletia
- kvalita mletia
- mikrometrický posuv, stepless
- robustnosť 14kg vs. 5kg
- oceľový odliatok vs. tvrdený plast
- 64mm kamene výdrž 400kg
- oceľovo hliníkový doser
- nižšia hlučnosť
- nezničiteľnosť



Oba mlynčeky sú kvalitné, ktoré budu spoľahlivo a kvalitne mlieť veľmi dlhú dobu. Rozdiel je ten, že MDF je určená pre domáce použitie.

IBERTIAL - španielska výroba, nepozdáva sa mi spracovanie. Jednoducho ma nepresvedčil. Podľa môjho názoru dostupnosť kónickych kameňov bude zložitejšia ako u plochých u MDF al MAZZER (30Euro aj s dopravou, jednoduchá výmena). Predpokladám horšiu kvalitu mletia ako u MDF.
Naposledy upravil(a) dinoo3 dne čtv 28. bře 2013 21:13:10, celkem upraveno 1 x.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od martin.b »

zamerajme sa na chut espressa. ked pred Gaggia classic postavime tieto tri mlynceky, bude nejaky rozdiel v kvalite vysledneho napoja? (konicke vs. ploche kamene a pod)
neberme do uvahy to ze mazer vydrzi aj prejdenie kamionom, dajme tomu predpokladajme zivostnost 3 roky s 3 kavami denne. nechcem znevazovat vase argumenti ale to ze je nieco vyrobene v taliansku neberiem ako padny dovod, taliani su diletanti a kvalita ich vyrobkov je silne zavisla na dni v tyzdni, mesiaci, vlhkosti vzduchu a neviem coho este (vlastna skusenost - nie kavove hobby)
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od dinoo3 »

Tak to pozor, nenazval by som Talianov diletantami. My nedokážeme a už ani nevieme vyrobiť čo vyrábajú oni. Oni majú živé strojárstvo s vývojom, my sme u len montážnici.
Kávovary a všetko okolo kávy vyrábajú najlepšie Taliani.
Aj Mazzer Robur je vyrábaný s kónickými kameňami, žiaľ neodpoviem na otázku či sú lepšie kónické al ploché, nemám s tým skúsenosť.

Je ťažké Vám to vysvetľovať nakoľko nemáte skúsenosti ani so strojom ani s mlynčekom. Pokiaľ sa budete tomu venovať 4 roky budete mať úplne iný pohľad. Je to na Vás, buď vám bude mlynček vyhovovať a budete spokojný alebo Vás to chytí a budete zisťovať že to chce ešte zlepšiť.
Naposledy upravil(a) dinoo3 dne čtv 28. bře 2013 21:28:59, celkem upraveno 1 x.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od martin.b »

zle som sa vyjadril. taliani dokazu navrhnut a vymysliet uzasne fukncne veci (casto aj velmi stylove). avsak ich kontrola kvality je niekde na urovni cinskej produkcie strednej triedy. rovnaky vyrobok vie by zaroven uplne odlisny. nezapodievajme sa vsak tym, v tomto momente je to zbytocne odbocenie.
ked ste menil Mazzer za MDF, pocitili ste nejaky rozdiel v chuti espressa? ak je zivotnost aspon 2-3 roky, neriesme plastove vs. kovove uchytenie. kazdemu zmyslajucemu cloveku je jasne co je lepsie. riesme chut espressa
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od dinoo3 »

Ja som menil aj espresso stroj, mazzer má bezkonkurenčne najlepšie nastavovanie hrubosti. Gaggia je OK ale niekedy bolo veľa jeden stupeň, hl. pri staršej káve.
Naposledy upravil(a) dinoo3 dne čtv 28. bře 2013 21:34:47, celkem upraveno 1 x.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od martin.b »

dinoo3 píše:
Je ťažké Vám to vysvetľovať nakoľko nemáte skúsenosti....... buď vám bude mlynček vyhovovať a budete spokojný alebo Vás to chytí a budete zisťovať že to chce ešte zlepšiť.
viem ze to je tazke, preto dakujem. stepless nastavenie ma aj spanielsky sunt. viem ze hlavne ked sa zameriame na chut kavy je to uplne bezpredmetne, ale keby je MDF aspon o chlp krajsi tak by to rozhodovanie bolo lepsie. ked vsak MDF prinesiem domov mozem si hladat bud novu kuchynsku linku (rozumej byvanie) alebo frajerku:)
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od dinoo3 »

Pokiaľ by mi žena mala kecať do strojov okolo kávy tak mením ženu. Ona má svoje hobby ja mám svoje hobby. Kuchynská linka nie je výstavna galéria je to linka na varenie a prácu okolo toho.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od martin.b »

ked je kuchyna spojena s obyvackou tak to musi aspon nejako vyzerat.. na toto som haklivy aj ja
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od David »

Někde ve foru k Ibertial je test různých značek podle chuti kávy z nich připravené. Rozdíly tam i jsou, otázka je, jestli je průměrný kafař pozná. Já bych se třeba z principu vyhnul čemukoliv, co je osazené v plastu a co nemá pomaloběžné mletí.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od martin.b »

asi som slepy, nevidim to tam. pomalobezne mletie ma, holt za tu cenu sa nic ine ako osadenie v plaste cakat neda.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od David »

Prdon, bylo to k Ascaso, ale mám dojem, že střeva jsou stejný, nebo?

Kód: Vybrat vše

http://www.bellabarista.co.uk/pdf/compact-grinder-1-closerlook.pdf
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od ondrada »

Iberital Challenge a jeho klony by snad měly mít převodovku
Uživatelský avatar
czhawk
více pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: pát 29. črc 2011 14:20:06
bydliště: Ústí nad Labem
kávovar: Rancilio SILVIA
mlýnek: Rancilio ROCKY

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od czhawk »

Přidám i já, tak například nabrousit kónické kameny je proti plochým více jak 2x dražší.
Mimochodem, kvalita práce Italů a Španělů je cca rovna. Takže to nemá cenu řešit. Předpokládám ale, že licence na výrobu kávovarů a mlýnků pochází původně z Itálie.
S otáčkama u mlýnků to také bude asi trochu jinak. Protože mlýnky na mletí větších objemů točí přeš 1000 ot/min. a káva se v nich nepálí. Význam to bude mít asi více u hodně malých nebo kónických kamenů, kde výrobce dohání nedostatečnou sílu motoru otáčkama. Rozhodně bych upřednostnil mlýnek který má ploché kameny - raději ocelové než keramické. Automatické je, že i u nového mlýnku nechám kameny nabrousit. Zbytek rozhodnutí je již jen o výši investice, případně toho, jak moc rychle pospíchám na kompletní vybavení.
;)

PS: Značku záměrně nezmiňuji, na zdejším PCfóru je jasná.
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Mlýnek do 3000,- Kč?

Příspěvek od dape »

David píše:Prdon, bylo to k Ascaso, ale mám dojem, že střeva jsou stejný, nebo?
To nevím, ale ascaso i-1 má osazení v kovu a ploché mlýny. O i-2 je známo, že je nepovedené (asi snahou ušetřit, tam je ten plast a kónické).
Zamčeno
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jaký mlýnek“