v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Sháníte levný kávovar - TOTO je Vaše fórum
NEZAPOMEŇTE se podělit o zkušenosti s Vašim kávovarem
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
dusan333
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: sob 24. lis 2012 2:51:43
bydliště: Košice
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso i-steel i1

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od dusan333 »

Dnes (vlastne už včera) sa mi podarilo v bazári za 1€ kúpiť filter ktorý je rozmermi presne rovnaký, ako originál Silvercrest. Dokonca sa dajú diely oboch filtrov navzájom kombinovať. Je to pravdepodobne prevedenie zo staršieho DeLonghi, vnútorné sitko je ale omnoho tuhšie. Má však dvojité dno a to spodné má len 9 otvorov. Tak som to hneď hodil na sústruh, viď. obrázky pred a po úprave dna. Výsledkom je normálny filter.
Kávu ale skúsim urobiť až ráno. Ak to bude ok, ďalším povinným krokom bude kúpiť mlynček ... :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od Kynio »

Taky mrknu do bazaru :) kávička (směs) Presso od PC mi chutná ze všech vyzkoušených nejvíc. A i tento kávovar ji dokáže udělat dobrou. Mně to stačí a nechám si ho. Vracet ho nebudu. Sítko zkusím taky někde sehnat v bazarech :)
Uživatelský avatar
dusan333
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: sob 24. lis 2012 2:51:43
bydliště: Košice
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso i-steel i1

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od dusan333 »

Nové, upravené sitko funguje ok. Popri pôvodnému ale pôsobí ako jeho luxusný VIP brat.
Predpokladal som, že nový filter zoženiem v servise, ten bol zatvorený a pomohla náhoda v bazári. Podobných filtrov je na SK nete viacej, ťažšie je to ale kúpiť na diaľku, pri ochote predávajúceho by to ale snáď šlo aj mailom vykomunikovať. Priemer filtra je 52,7mm.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od ondrada »

Aspoň je i tady vidět, že někde se vždycky ušetřit musí. A když je potřeba snížit cenu levnýho výrobku, tak obzvlášť. Část sice udělá "velkonákup", ale i tak. A taky vidíme že to "DeLonghi z Lidlu" alias SilverCrest není tak úplně DeLonghi a že i z levnýho nepříliš kvalitního kávovaru jde udělat kávovar ještě levnější a ještě méně kvalitní :) Jak už to tak bývá u těch "Však je to to samý jen s jinou nálepkou" - nebývá to jen o nálepce a výrobce by takový výrobek pod svou značkou asi neprodával (proto sice levnější věc pro zákazníka vyrobí, ale pod jeho značkou)
Uživatelský avatar
Kynio
Příspěvky: 50
Registrován: ned 26. pro 2010 14:00:37
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od Kynio »

dusan333: jak Ti jde šlehat mlíko? Já docílím pouze husté jemné pěny (která nepropustí ani lžičku cukru, opravdu hustá pěna) a ohřátého mlíka. V každým případě to nevypadá tak, jako na videích na youtube. Kde mlíko v nádobce nabyde, ale nahoře se v podstatě nevytvoří žádná extra vrstva s pěnou, protože celý mlíko je v podstatě pěna, krémovitý mlíko, nebo jak to nazvat :)
past
Příspěvky: 4
Registrován: stř 21. lis 2012 23:30:20
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od past »

salis píše:Dneska jsem byla v Lídlu. Esprsso-var SILVER CREST už neměli. Chtěla jsem ho pro babičku. Viděla ho u kamarádky a za Boha jiný kávovar nechce...
Salis, sice nevim odkud jsi, ale u nás v Rakovníku ještě jeden Silver Crest mají !!

Jinak já jsem s ním opravdu moc spokojený, vařil jsem kafe švagrovi - ten pil kafe na všech benzinách po celý Evropě a říkal mi, že tak dobrý kafe nikde nepil. Začal vážně přemýšlet nad tím, zapojit si ho do kabiny svého TIRáku.

Zdravim všechny kafaře! Strejček
Uživatelský avatar
dusan333
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: sob 24. lis 2012 2:51:43
bydliště: Košice
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso i-steel i1

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od dusan333 »

to Kynio: S mliekom som urobil pár pokusov ešte na začiatku. Výsledok nič moc, tak som to nateraz nechal tak a riešil som tie sitká.

Sitko, ktorého úpravu som vyššie popisoval, nie je z DeLonghi ale z nejakej mne nič nehovoriacej nemeckej značky. Je ale veľmi pravdepodobné, že to bol zase nejaký výrobok DeLonghi pre firmu XY. Je to ale nakoniec úplne jedno, dôležitý je ten rozmer filtra 52,7mm.
V každom prípade SilverCrest dobrú kávu so sitkom (filtrom) v pôvodnom prevedení nedokáže urobiť. S tým treba pri jeho kúpe počítať. Vylezie z toho len hnedá voda s peknou penou, no bez kofeínu, majúca pofidérnu chuť a vôňu.
Uživatelský avatar
Ivoss
Příspěvky: 9
Registrován: pon 27. pro 2010 16:59:41
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od Ivoss »

ondrada píše:Aspoň je i tady vidět, že někde se vždycky ušetřit musí. A když je potřeba snížit cenu levnýho výrobku, tak obzvlášť. Část sice udělá "velkonákup", ale i tak. A taky vidíme že to "DeLonghi z Lidlu" alias SilverCrest není tak úplně DeLonghi a že i z levnýho nepříliš kvalitního kávovaru jde udělat kávovar ještě levnější a ještě méně kvalitní :) Jak už to tak bývá u těch "Však je to to samý jen s jinou nálepkou" - nebývá to jen o nálepce a výrobce by takový výrobek pod svou značkou asi neprodával (proto sice levnější věc pro zákazníka vyrobí, ale pod jeho značkou)
Lidl kávovary rozhodně nejsou přeznačené DeLonghi, nevím, jak tento poslední, ale ten předchozí, který prodávali dva roky zpátky, měl shodné misky, páku a sprchu s kávovarem AEG (Electrolux) EA1x0. Tyhle misky, co sem někdo nafotil, vypadají úplně jinak než misky z DeLonghi, které mají přetlakový ventilek. Osobně používám v kávovaru delonghi upravenou originální misku s odříznutým napěňovačem (pokud se napěňovač pouze vyndá, sítko časem rozřeže těsnicí manžetu...), které však má velké sklony ke kanálkování, nebo upravenou originální misku z AEG EA120 - s odříznutým vnějším přetlakovým dnem - tato miska má pro změnu sklony k ucpávání. Problémem misek těchto levných pseudokávovarů je příliš velký průměr děrované části dna a absence konického tvaru směřujícího ke dnu - puk se během extrakce rozpadá a dojde buď k ucpání sítka, nebo ke kanálkování. Obecným problémem je malý průměr 53 mm, pro který vychází mnohem menší optimální tampovací síla a naopak optimální tlak při extrakci je mnohem více, než 9 bar (menší plocha puku). Na svém kávovaru mám dodělaný meřič tlaku vody a optimální extrakce je až někde okolo 15 barů, kde už původní čerpadlo nebylo schopno dávat potřebný průtok. Pokud bych udělal extrakci při 9 barech, nateče jen slabá káva se světlou pěnou, když jsem v kávovaru zkoušel přetlakový ventil, který nad 9 bar propouštěl vodu zpět do nádrže (od výroby je v kávovaru na výstupu čerpadla cosi jako pokus o přetlakový ventil, ten je však stále pootevřený, tak jsem ho vyřadil z funkce), nebylo možné udělat žádné jiné kafe, než onu parodii se světlou pěnou. Jinými slovy, tyhle levné zázraky jsou z výroby nedomyšlené a nedotažené a úpravou misek to teprve začíná. Na druhou stranu, já jsem momentálně celkem spokojen a než se odhodlám koupit pořádný pressomat s 58 mm miskami s konickým dnem, ještě nějaké to espresso ze svého DeLonghi udělám.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od Fox_25 »

Rodiče kamarádky dostali na vánoce delonghi které je úplně stejné jako silver crest z lidlu. Řekl bych že silver crest není přeznačené delonghi, ale jen přeznačený silver crest na delonghi. Dřív to pro delonghi možná dělal aeg, ale lidl je prostě levnější.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
kuslak
začátečník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 18. lis 2011 12:35:38
bydliště: BRATISLAVA
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od kuslak »

napríklad tieto?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
dusan333
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: sob 24. lis 2012 2:51:43
bydliště: Košice
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso i-steel i1

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od dusan333 »

Zníženie priemeru sitka z 58mm na 53mm znamená zníženie plochy sitka o 20% . O 20% teda bude aj hrubší puk. zdá sa mi, že žiadna tragédia. Najmä ak dvojitá rep. single káva tento pomer rozhodí o 100%.
Na kávovar SilverCrest by som sa díval trošku z iného pohľadu. Niekto potrebuje urobiť týždenne 7 káv, niekto ešte menej. A nie je ochotný vyvaliť za kávovar + mlynček 700€ - 1000€, tak hľadá kompromis. A nie je to až tak zlé, ako sa snažia za každú cenu niektorí prezentovať. SilverCrest určite nie je dokonalý, no po vyriešení sitka sa dá urobiť slušná káva. A nezabudnite, má záruku 3 roky a stojí pod 50€.
Asi by to chcelo špeciálny príspevok, prečo kúpiť lacný kávovar. :)
Uživatelský avatar
dusan333
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: sob 24. lis 2012 2:51:43
bydliště: Košice
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso i-steel i1

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od dusan333 »

P.S. Presne je zmenšenie plochy o 16,5%. (Vychádzam z toho, že základom je sitko 58mm, opačne by to bolo 20%.)
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od dinoo3 »

dusan333 píše:Niekto potrebuje urobiť týždenne 7 káv, niekto ešte menej. A nie je ochotný vyvaliť za kávovar + mlynček 700€ - 1000€, tak hľadá kompromis. A nie je to až tak zlé, ako sa snažia za každú cenu niektorí prezentovať.
Nejde o počet káv týždenne, ide o kvalitu káv. Pokiaľ si chcem pochutnať na dobrom espresse tak treba zainvestovať aj do HW a aj do suroviny, nejde to oklamať. Nie je možné čakať od stroja za 50 Euro, že urobí dobré espresso, jednoducho neurobí. Radšej frenchpress alebo mokka konvičku ako kávovar z lidla. Najlacnejšia a najrozumnejšia možná varianta na prípravu espressa je Gaggia Classic + Gaggia MDF.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
tomba123
Příspěvky: 40
Registrován: pon 24. pro 2012 6:49:52
bydliště: Benešov nad Černou
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od tomba123 »

Nejde o počet káv týždenne, ide o kvalitu káv. Pokiaľ si chcem pochutnať na dobrom espresse tak treba zainvestovať aj do HW a aj do suroviny, nejde to oklamať.
Tak pod tohle se můžu podepsat. Nejde o počet, ale o KVALITU. A to ve všem, ne jenom v kávě a vše kolem ní. Ze surovinou už mám svou malou zkušenost, a ten rozdíl je až neskutečný (už jsem o tom psal) a o HW se nemá ani cenu bavit. Sám to vidím na svém DeLonghi (nebo Silver Crest a nebo, že by obráceně :lol:, protože jsi sou úplně podobný a stejně "kvalitní"), protože, i když ani pomalu nespím, študuju, zkouším a bůhví co ještě, prostě dál už mě asi nepustí (což může potvrdit spousta lidí). Jak bylo napsáno, chce to pomalu šetřit a koupit něco kvalitního a ne ty naše mašinky, co se tváří jako kávovary, ale ve skutečnosti jsou to jenom ohřívače vody.
Člověk nechápe, že je štěstí být a proto je nešťastný...
Uživatelský avatar
dusan333
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: sob 24. lis 2012 2:51:43
bydliště: Košice
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso i-steel i1

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od dusan333 »

Že aj lacný kávovar po upgrade a po poriadnom štúdiu dokáže urobiť úplne inú kávu, o tom niet pochýb. Určite by som to nezatracoval. Napr. tomba123 so svojim Delonghi tu má po nete hromadu príspevkov a fotiek plných nadšenia, kde je vidieť, čo sa dá z lacného kávovaru vyžmýkať. Bohužiaľ je tu hranica, za ktorú sa žiaľ nedá dostať. Niekomu tá hranica môže stačiť. Ľudia pod názvom káva pijú všeličo, proti tomu Silvercrest s nepretlakovými miskami a na mieru namletou kávou dokáže zázrak. Ale odtiaľ potiaľ. Musel by som vymenovať zo 20 vecí, ktorá by bolo treba na lacnom kávovare prerobiť, aby z neho tieklo to, čo chcem. A aby to bolo opakovateľné. A to by bol už ale úplne nový kávovar. :)
Takže aj ja som to už vzdal a už sa teším na nový HW - kávovarovú classic-u. Je to trošku na dlhé lakte, no snáď sa podarí. Potom dám vedieť, či to stálo zato.
Uživatelský avatar
dusan333
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: sob 24. lis 2012 2:51:43
bydliště: Košice
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso i-steel i1

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od dusan333 »

Pred tromi dňami Gaggia Classic došla, hneď som odsústružil dno pretlakových misiek a ... Aj keď som s tým absolútne nepočítal, hneď prvá káva bola o 100% lepšia, ako dokázal SilverCrest. O ďalších detto. Keď to mám spätne zhodnotiť, tak SilverCrest bude mať najskôr asi ešte veľkú rezervu v sprche. Tlak bol dobrý, teplota sa dá ustrážiť časovaním, nedokázal som však zabrániť kanálikovaniu. Samozrejme sa tým už nebudem ďalej zaoberať, je to len tip pre ďalších kutilov. Rovnaký postup robenia kávy pri SilverCreste aj pri najväčšej snahe nezaručoval rovnaký výsledok a aj najpodarenejšia káva sa nechytá na Gaggia Classic. Ten pri vynaložení 50% námahy urobí opakovane vždy perfektnú kávu. Už len ustrážiť tlak pri tampovaní.
Priznám sa, obával som sa, že rozdiel medzi Gaggia Classic a upraveným SilverCrest-om (s upravenými miskami) nebude veľký a budem sklamaný zbytočným minutím peňazí. Opak je pravda. Rozdiel je veľký. Z môjho (!) finančného pohľadu to bolo jednoznačne dobré rozhodnutie.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od Fox_25 »

Takže jednoduše řečeno silver crest byl jen ztráta času nebo to bylo alespoň o tom že člověk zjistil že pákovka bude vyhovovat?

A jsem rád že jste to takto napsal, alespoň se potvrdila slova ostatních někým "nezávislým".
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
dusan333
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: sob 24. lis 2012 2:51:43
bydliště: Košice
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso i-steel i1

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od dusan333 »

Ak by som si úplne na začiatku prečítal podobné fórum, ako je toto, pri mojej povahe všetko naštudovať a vyhrať sa s tým by som SilverCrest nekúpil. Šiel by som rovno do Gaggia Classic. Ale aj so SilverCrestom, DeLonghi a pod. sa dá pohrať, dá sa urobiť lepšia káva, ako s pretlakovými miskami resp. ako často dostaneme v meste. Sú to kávovary len za cca 50 Eur, čo pre niekoho môže byť podstatné. Aj tu však treba mlynček. Bez mlynčeka bez šance. Ale aj pri najväčšej snahe je rozdiel výslednej kávy voči dospelejším kávovarom viac než výrazný.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od Fox_25 »

S tím se dá souhlasit. Bohužel vidím průser v tom, že ke stabilním výsledkům je třeba vybavení které dává stabilní výsledky, jinak je riziko že to uživatele přestane bavit a koupí si třeba automat což by byla škoda.

Ano, bez slušného mlýnu to nejde, já začínám koukat že ani bez pražičky to nepůjde.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: v LIDLu mají pákový espresso-var SILVER CREST

Příspěvek od Rodom »

Jj, kvalitní mlýn je základ. S tou pražičkou může být i zábava, ale na pokusy mi bohatě stačí učení se jak dobře dělat espresso. Na špičkovou kávu mám naštěstí dodavatele - především pana Konečného zde z jeho Primafora - takže vlastní pražička mě nechává v klidu.
Jak říká moje žena : "Ještě toho trochu..." :grin:
Zamčeno

Zpět na „Sháním levný kávovar“