Catler 8010 ANO nebo NE

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: ES8010

Příspěvek od Seky »

to že vám i levný kávovar vydrží dlouho, není nic divného. Můj starý Zelmer projel půl republiky, jde z ruky do ruky. A hodně let "funguje" bez problému. Ale jen a pouze "funguje" a to je ten rozdíl. Je zajímavé, že pár jedinců po něm šáhlo po produktech klasických výrobců.
Co se Dtestu týče, doufám v jeho nezávislost, ale i tak ho beru s rezervou. Ale třeba test kávovarů byl vyloženě smutný, jabka s hruškama...
Uživatelský avatar
mleitgeb
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 14. zář 2008 19:28:44
bydliště: Jihočeský kraj
kávovar: LelitBianca,MCE Perla 1gr SAE,R.S.,LaPavoni Europic.,Hario
mlýnek: Macap 2xMXD,4xM5D,M5,R. Rocky, Baratza Sette 270wi

Re: ES8010

Příspěvek od mleitgeb »

Možná trochu mimo, ale tyhle diskuze jsou nekonečný... Naposledy mne pobavila ta s nadpisem "piccolo" nebo jak to bylo... Kávě zdar! Učení se zvláště!
ajfel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 30. dub 2013 12:51:52
bydliště: Vysočina
kávovar: Catler, Nespresso
mlýnek: Catler

Re: ES8010

Příspěvek od ajfel »

David píše:Jakkoliv nevěřím, že by D-Test podváděl, jejich testy kávovarů jsou naprosto tristní. Porovnávají neporovnatelné kategorie, Gaggii a podobné tradiční výrobce jsem tam neviděl, chybí test základních parametrů, jako je teplota vody, teplota kávy atd., atd. Prostě je to taková hehe recenze. Konzumentské "recenze" na coffegeek - sorry, ty nemají výpovědní hodnotu žádnou. Když budu výrobce kávovaru, tak první co udělám bude, že zadám, aby tam pár lidí naflákalo několik pozitivních hodnocení (a konkurenci pár negativních).
D-Test: Kdo je pro Vás tradiční výrobce? Oni testují přístroje, které jsou v běžné prodejní síti u nás, případně v Německu. A to pro laické spotřebitele. Podle mne dělají dobrou osvětu, na tu šíři záběru u nás zcela jedinečnou...
CoffeeGeek a podobná fóra: Myslíte vážně, že jsou zmanipulovaná? A to včetně toho na Primacafé? To mi přijde trošku paranoidní. Když by totiž výrobce postupoval podle Vašeho návodu, tak by časem neprodal ani zouvák na boty, jakou by utržil ostudu.
Ale možná je to tím, že tohle fórum, jakkoliv je zajímavé a užitečné, není pro začátečníky. Když se neutopí v množství informací, tak je mohou odradit emotivní reakce některých účastníků...
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od David »

I tady jsme měli výrobce/prodejce, co si vychválili vlastní produkt do nebe. Při jejich blbosti ovšem z IP jejich firmy. Jinak ale A) tohle fórum není tak významné jako cofeegeek a není tu žádné průměrné hodnocení, takže se tu nikdo moc nesnaží svinit b) dostuduje si pojmy jako guerilla marketing a další formy podpory prodeje c) sešlo se tu dost lidí, co se v kávě a mašinkách vyznají, takže působí jako lokální autority a snahy o marketing dokáží rozpoznat. Testy kávovarů v D-testu považuji za to nejslabší, co časopis nabízí
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
ajfel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 30. dub 2013 12:51:52
bydliště: Vysočina
kávovar: Catler, Nespresso
mlýnek: Catler

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od ajfel »

Fajn. Takže zkuste přestat s náznaky a dojmy a uveďte fakta.
Zde na fóru: Který výrobce/prodejce?
CoffeeGeek: Nějaké důkazy marketingové manipulace, které jste jako zkušený barista rozpoznal?
D-test: Z Vašeho pohledu možná. Bohužel jste zase neuvedl nic konkrétního. Ale opakuji: mám za to, že D-test je určen laikům pro základní orientaci na trhu.
Víte, autority jsou fajn, když dokážou nahlédnout předmět svého zájmu i očima ostatních, třeba nezkušených. Nic ve zlém...
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od elwoodblues »

Laika bych pro základní orientaci na trhu upozornil, že v drtivé většině jsou to šmejdy, místo abych hledal, který z těch šmejdů je nejlepší šmejd.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od elwoodblues »

Jinak mám fakt rád to volání po faktech. Zeman byl ožralý? Jak to víte, že to nebyla viróza? Uveďte fakta!
Fakt, tohle jsem taky četl...
Každý svého kafe strůjcem
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od Fox_25 »

Dejte prosím odkaz na ten test kávovarů, rád bych se pobavil.
mám za to, že D-test je určen laikům pro základní orientaci na trhu.
V tomhle bude základní problém, proto bych zrovna zde na fóru neargumentoval tím že nějaký pákový kávovar v Dtestu vyšel dobře, přitom je to drahá šunka ze separátu. Také silně pochybuji že si k testu přizvali baristu nebo někoho kdo ohledně této problematiky má zkušenosti. Vezměte si třeba takovou Gaggii Color, mě trvalo pár dní než jsem si na ní udělal normální kafe. Jak by se asi v testu promítlo to že na tom bez nějakých zkušeností neuděláte kafe? Jednoduše by v testu nevyšel zrovna příznivě protože na něm obsluha nezvládla udělat kafe. K tomuto bohužel nestačí přečíst si postup, chce to i praxi.

Ke CoffeeGeek, kde je možnost něco "nezávisle" ovlivnit věřte tomu že velké společnosti toho okamžitě využijí. Jde přece v první řadě o peníze a co největší prodej. Jestli se to na těch stránkách děje nevím.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
ajfel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 30. dub 2013 12:51:52
bydliště: Vysočina
kávovar: Catler, Nespresso
mlýnek: Catler

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od ajfel »

elwoodblues píše:Jinak mám fakt rád to volání po faktech. Zeman byl ožralý? Jak to víte, že to nebyla viróza? Uveďte fakta!
Fakt, tohle jsem taky četl...
Nejste trošku OT? Když zabrousíte na začátek, zjistíte, že tam byla jednoduchá otázka, na kterou zde asi nikdo nezná odpověď. Pak jsem Catlera přece koupil a snažil se vypořádat s námitkami na fóru a ozřejmit důvody, proč Catler 8010. S předsudky a bláboly se ovšem diskutuje obtížně. Proto by bylo v zájmu tématu lépe, kdybychom se více drželi pojmů a méně dojmů...
ajfel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 30. dub 2013 12:51:52
bydliště: Vysočina
kávovar: Catler, Nespresso
mlýnek: Catler

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od ajfel »

elwoodblues píše:Laika bych pro základní orientaci na trhu upozornil, že v drtivé většině jsou to šmejdy, místo abych hledal, který z těch šmejdů je nejlepší šmejd.
Tím jim ale nijak nepomůžete v rozhodování. Každý nechce nebo si nemůže dovolit utratit skoro dvacet litrů za mlýnek a šerednou krabici (kde zůstal italský cit pro design?), která se nahřívá půl hodiny a trvá půl roku, než se naučíte vyrobit pitelné espresso... (To byla žertovná nadsázka.)
Uživatelský avatar
kuck
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: ned 02. pro 2012 15:29:27
bydliště: Brno
kávovar: Astoria CKE, G. Classic+PID, Mypressi Twist
mlýnek: Mazzer SJ, Macap MXT

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od kuck »

Teď jste ale udeřil hřebíček na hlavičku. Kdo si chce doma dělat espresso, tak prostě musí počítat s patřičnou investicí a časem k získání know-how - bez toho to nejde Kdo si chce doma dělat dobrou kávu, má mnoho jiných jednodušších a levnějších metod (frenchpress, drip, aeropress...).
ajfel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 30. dub 2013 12:51:52
bydliště: Vysočina
kávovar: Catler, Nespresso
mlýnek: Catler

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od ajfel »

Fox_25 píše:Dejte prosím odkaz na ten test kávovarů, rád bych se pobavil.
To si můžete vygooglovat... Upozorňuju ale, že já jsem obhajoval D-test (tiskovina), jehož úroveň znám dlouhá léta a je pro mě zárukou solidnosti. Tam uvedené testy (kávovarů) jsou i na netu, ale v plné verzi pouze pro předplatitele. Catlera nikdy netestovali. Jediný test, který vyhrál Catler 8012 (to je ten model s mlýnkem) vyšel v iTESTu. To je zcela jiný subjekt, nevím, kdo za ním stojí a neznám ani úroveň testů povšechně. To jen, abychom nemluvili každý o něčem jiném...
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od elwoodblues »

ajfel - 1) když zabrousíte na svůj příspěvek z 18.5. 16:35, voláte tam po faktech. Dovolil jsem si tedy reagovat. Můžu být vůl, antizemanovec, ale nemůžu být OT. Jestli to nechápete, chtěl jsem tím sdělit, že fakta nejsou vždycky dostupná, na podstatě věci to ovšem nic nemění.
2) Jesli si představujete pomoc tak, že vás nasměruju na nejlepší ze špatných výrobků za 3500, pak kdybych někdy opravdu pomoc potřeboval, prosím, otočte se zády a nepomáhejte mi...
Každý svého kafe strůjcem
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od Fox_25 »

ajfel píše:Každý nechce nebo si nemůže dovolit utratit skoro dvacet litrů za mlýnek a šerednou krabici
Jakých 20000? Slušný kávovar se dá koupit i za 5000 a mlýnek za 4000. Ono se dá na čas vegetovat i bez mlýnku.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
ajfel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 30. dub 2013 12:51:52
bydliště: Vysočina
kávovar: Catler, Nespresso
mlýnek: Catler

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od ajfel »

Přesně to jsem udělal. Koupil jsem set - kávovar a mlýnek Catler 8010 za Kč 9500,-.
Já jsem si jen dovolil vtipkovat o produktech, které si nemůžete nikde prohlédnout, natož vyzkoušet, jejichž jediný(?) dovozce je nemá již týdny skladem a které jsou (po pročtení příspěvků šťastných majitelů zde) určeny pro skalní příznivce experimentu v přípravě nápoje, jehož příprava snad není smyslem života, nebo ano?
Naposledy upravil(a) ajfel dne sob 18. kvě 2013 19:02:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od elwoodblues »

...no, ono jde spíš o národní folklór. 20000 dá kdekdo za to, aby jeho auto mělo jinou metalízu. Zatímco kávovar by měl být v ceně kastrólku s vařící vodou.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od elwoodblues »

ajfel - na začátku se hodně opíráte o uživatelské recenze. V úplně jiné oblasti (kytary + kytarové aparáty) jsem zaznamenal zajímavou věc. Ty superdrahé mají kolikrát horší hodnocení, než levné krámy. Nejde o kvalitu, jde o dva nepropojené okruhy uživatelů. Jedni hodnotí v jiném levelu, než druzí. Bez znalosti věci to nepoznáte a budete tu stupnici vidět jako absolutní, ale ona je sakra relativní...
Každý svého kafe strůjcem
ajfel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 30. dub 2013 12:51:52
bydliště: Vysočina
kávovar: Catler, Nespresso
mlýnek: Catler

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od ajfel »

V tom Vám nebudu odporovat. Může jít o jiná měřítka u profíků, jiná u zasvěcenců a zase jiná u prostých konzumentů - zcela bez pejorativního významu. Je zřejmé, že na tomto fóru profíci moc nejsou (výjimky potvrzují pravidlo) a konzumenti jsou zde bráni jako hlupáci, se kterými je třeba zamést. Dovolil bych si připomenout, že všichni jsme v něčem dobří (v ideálním případě se tím živíme nebo máme jako koníčka), v ostatních oborech jsme prostě konzumenti. Kouzlo civilizace je v toleranci jedněch druhými...
kika
více pokročilý
Příspěvky: 113
Registrován: pát 14. říj 2011 15:48:51
bydliště: Nitra
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Rancilio Rocky SD

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od kika »

ajfel...keď som prišla na fórum, bola som ako vy hovoríte konzument a tiež naprostý "hlupák". Ale nikto mi to tu na fóre nepovedal. Ono ide skôr o to, ako sa my hlupáci chováme, či robíme zo seba majstrov sveta, alebo čítame...
Ale, neberte to osobne, je to skôr len taká rada pre ostatných ;)
Uživatelský avatar
kuck
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: ned 02. pro 2012 15:29:27
bydliště: Brno
kávovar: Astoria CKE, G. Classic+PID, Mypressi Twist
mlýnek: Mazzer SJ, Macap MXT

Re: Catler 8010 ANO nebo NE

Příspěvek od kuck »

To jste napsal krásně. A já to cítím tak, že domácí espresso prostě není pro konzumenty, tak jako např. v oblasti automobilů neni pro konzumenty veterán. Chcete-li mít veterána, musíte mít čas, know-how a dostatek nadšení, nebo peníze (abyste některé ze zmíněných věcí outsourcoval). Takže jste-li konzument kávy a nechcete být nadšenec, doma si dělejte kávu některým z alternativních způsobů přípravy a najděte si kavárnu, kde vám profík připraví opravdové a dobré espresso.
Zamčeno

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“