La Pavoni Puccino PCL

Domácí pákové kávovary La Pavoni
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
oskar
Příspěvky: 5
Registrován: ned 22. led 2012 16:20:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od oskar »

Tak isto, by som polemizoval s tým, že turbotryska sa používa tak, že sa ponorí až po dierku ktorou si nasáva mlieko. Myslim, že je to inak, cez dierku si nasáva vzduch, ktorý pomáha vytvárať penu
Uživatelský avatar
maco
Příspěvky: 45
Registrován: ned 11. dub 2010 22:41:18
bydliště: Beroun
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od maco »

Tak to se omlouvám.
Uživatelský avatar
Wizik
Příspěvky: 24
Registrován: sob 10. lis 2012 19:31:24
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od Wizik »

Prajem pekny vecer pani a damy.

Nedavno som si zaobstaral kavovar La Pavoni Puccino a mlyncek isomac machino.

Ako sa snazim, tak sa snazim, kava nie je dobra. Momentalne na test pouzivam iba lacnu kavu universal caffe costarica, co je samozrejme tiez problem, ja sa skor snazim docielit to, aby kava bola husta, mala cremu.

Kavovar vzdy necham nahriat aspon 12-15 minut, trusku vody naprazdno odpustim, nameliem si kavu z mlynceka, utlacim, zatiahnem do kavovaru a spustim extrakciu.
Kava vacsinou zacne tiez velmi rychlo, dokonca pretekat aj po bokoch.

Je to tym, ze davam malo kavy ? Uz sa mi podarilo trafit aj hodnotu cca 11 barov, ale kava aj tak bola velmi vodova, vlastne ziadna crema.

Viete mi poradit, co robim zle ? Mlyncek mam nastaveny na stupen 3 (3 najjemnejsie mletie).

Vopred dakujem za odpovede. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od Redmann »

Začal by som množstvom kávy. Páka sa musí doťahovať nasilu. Po extrakcii musí byť suchý puk v páke.

Ale s nejakou pochybnou starou kávou cremu bez pretlakových misiek nebudete mať nikdy.
Uživatelský avatar
Wizik
Příspěvky: 24
Registrován: sob 10. lis 2012 19:31:24
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od Wizik »

Kava je sice nic moc, bola kupena iba na naucenie sa spravneho espressa. Bola vsak len dnes otvorena, takze aj ked to lacna kava (10e za 250g), tak by snad mala vytiect daka crema a nemala by byt kava vodova, kysla a bez cremy. Dakujem za kazdu radu.
Obrázek
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od Redmann »

10€ za 250 g je lacná káva? :-o
Nejde o to, koľko stojí, ale kedy bola upražená.
Ako som písal, nájsť správne množstvo, potom mletie. Manometer nie podľa mňa potrebný. A začnite najprv s dvojmiskou, s tou to ide ľahšie.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od pedro13 »

Nezáleží na ceně a na tom kdy byl sáček otevřen,ale na tom kdy byla káva pražená. Pokud je ta káva starší než měsíc, tak může být i za 100E a stejně Vám poteče kalná voda.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
Wizik
Příspěvky: 24
Registrován: sob 10. lis 2012 19:31:24
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od Wizik »

Tak to som nevedel, asi zbehnem do obchodu s poriadnou kavou a vyskusam nieco cerstvejsie. Dakujem. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od Redmann »

Trošku mám obavu, aby taký obchod u nás bol... Najlepšie kúpiť priamo z pražiarne.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od hnup »

Wizik píše:Uz sa mi podarilo trafit aj hodnotu cca 11 barov...
Manometer Ti akurát ukáže, ako je nastavený OPV, nesnaž sa ním riadiť pri príprave kávy. Ide hlavne o pomer 25s/25ml (+/-).

Čo sa týka kávy - už ma s odpoveďou predbehol Redmann.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Wizik
Příspěvky: 24
Registrován: sob 10. lis 2012 19:31:24
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od Wizik »

No lenze uz mi kava tiekla aj okolo styroch barov, asi si viete predstavit kolko toho natieklo za par sekund. Proste voda.
Redmann, kde v Bratislave kupujes kavu, teda ak kupujes tu ?
Obrázek
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od Redmann »

Nikde. :-) Objednávam výhradne z pražiarní.

Ale núdzovo môžeš kúpiť Barzuz v Caffepointe v Poluse. Ale skús pozrieť najprv, kedy bola pražená, neviem ako čerstvú ju budú mať.
Uživatelský avatar
Wizik
Příspěvky: 24
Registrován: sob 10. lis 2012 19:31:24
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od Wizik »

A z tych praziarni, vies dat dake blizsie info ? Kludne so sukromnej spravy, nech neriesime kavu v debate o konkretnom kavovare. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od martin.b »

stale ma tato masina mata a laka. aka najvyssia salka sa pod nu zmesti? dlhodobe skusenosti majitelov - kazi sa na nej nieco? ako casto menite tesnenie v sprche?
nechce ju niekto predat?:)
Uživatelský avatar
satchieee
více pokročilý
Příspěvky: 185
Registrován: pon 29. říj 2012 12:20:58
bydliště: SK, Senec
kávovar: Racilio Silvia
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od satchieee »

Redmann píše:Nikde. :-) Objednávam výhradne z pražiarní.

Ale núdzovo môžeš kúpiť Barzuz v Caffepointe v Poluse. Ale skús pozrieť najprv, kedy bola pražená, neviem ako čerstvú ju budú mať.
V Cafepointe uz barzuz nekupis, ked tak uz len zvysky zasob. Odoberaju od nejakeho praziara z Talianska. kupil som tam balicek teraz v sobotu, s tym ze mala byt prazena 7.6. Zdala sa mi ale starsia ako 3 tyzdne. Nedal sa z toho vydolovat krem ani za svet.
Nobody dies a virgin... Life fucks us all.
Uživatelský avatar
berna
začátečník
Příspěvky: 66
Registrován: sob 15. čer 2013 23:41:57
bydliště: Praha Západ
kávovar: Ecm Technika PID, aeropress, hario vacpot, clever dripper
mlýnek: Mahlkonig Vario, Hario skerton

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od berna »

Tak jsem novým majitelem tohoto krásného stroje.
Jak už jsem psal jinde objednávka z coffeeitalia.de.
Co se týče kávovaru, čekal jsem že přijde s chromovanou mřížkou misky. Nakonec je to PVC. A odpadní miska přišla na přední straně trochu poškrábaná.
Napíšu pár zkušeností, které jsem doposud zjistil.
- Tamper mám Motta 58 flat, bohužel do Single misky je hodně natěsno, když jsem ho chtěl vyndat, tak jsem jej vytáhl i s miskou. Do double misky je taktéž na těsno, ale je to o trochu lepší. Takže Tamper budu pravděpodobně prodávat a pořídím o kousek menší.

- Můžu potvrdit výše napsané, že i prázdná páka u nového kávovaru jde zatahovat dost ztuha.

- Při několika pokusech správného odhadnutí množství namleté kávy/hrubosti mletí/síly potřebné k utlačení se stalo, že nic neteklo a všiml jsem si, že voda teče krátkou hadičkou zpět do zásobníku na vodu.
Domníval jsem se, že u tohoto kávovaru pokud neprojde voda přes páku (díky příliš velkému utlačení nebo kvůli velké jemnosti)tak projde kolem páky..

- Nepodařilo se mi dosáhnout tlaku 12,5baru, stále je to kolem 12ti a pokud semelu jemněji nebo utlačím více, tak už voda přes páku neprojde a teče dozadu.
– Prosil bych jedno preso, ale ne to úplně malý, nějaký větší.
– Moment, takže budete si přát ristretto, espresso nebo lungo?
– NE, TY GASTROFAŠOUNE S DVOUHODINOVÝM KURZEM, CHCI NORMÁLNÍ PRESO, A PŘESTAŇ NA MĚ HRÁT TYHLE POŠAHANÝ HRY.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od Redmann »

Ak by prechádzala okolo páky, tak je to chyba tesnenia. Práve na to tam je spätný ventil (či je to OPV? v tomto mám zmätok), ktorý pri priveľkom tlaku vráti vodu do nádržky miesto toho, "aby ti vybuchol kávovar" ;) .
A opravte ma, ak neuvediem presné, správne číslo, ale káva sa má robiť pri +/- 9 barov a nie 12,5 - preto ti vracia vodu späť...
Aj keď ja by som sa zatiaľ kľudne riadil princípom 25/25.
Uživatelský avatar
berna
začátečník
Příspěvky: 66
Registrován: sob 15. čer 2013 23:41:57
bydliště: Praha Západ
kávovar: Ecm Technika PID, aeropress, hario vacpot, clever dripper
mlýnek: Mahlkonig Vario, Hario skerton

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od berna »

Ok, tak už v tom mám jasněji.. Vím, že na ten manometr nemá cenu moc koukat, spíš je to jen orientační. Někdo tu psal zkušenosti, že mu teče káva nejlepší při těch 12,5 barech, tak proto jsem toho chtěl dosáhnout. Nicméně už vím, že už se přes hodnotu 12 nedostanu. Zítra budu pokračovat se zkoušením a nafotím i nějaké sexyfotečky.

Ještě jsem zapomněl, zkoušel jsem samozřejmě i trysku, ale pěna se teda vůbec nepodařila.. no chce to cvičit.

No a jelikož mám doma Raspberry Pi, tak mám do budoucna v plánu nějaký upgrade. Už mám objednány relátka a teplotní sondy.
Pár skriptů jsem si napsal v době čekání na kávovar dopředu :)))
1) nejdříve se chystám jen zapínat napájení kávovaru přes mobil/web/ z postele.
2) monitoring teploty na displeyi
3) pokud už bude ten monitoring, tak k PIDu je to jen malý krůček. Co jsem tak pochopil, tak má kávovar dobrou teplotní stabilitu, takže záleží na nabytých zkušenostech v budoucnu. Třeba na PID nedojde.
– Prosil bych jedno preso, ale ne to úplně malý, nějaký větší.
– Moment, takže budete si přát ristretto, espresso nebo lungo?
– NE, TY GASTROFAŠOUNE S DVOUHODINOVÝM KURZEM, CHCI NORMÁLNÍ PRESO, A PŘESTAŇ NA MĚ HRÁT TYHLE POŠAHANÝ HRY.
Uživatelský avatar
berna
začátečník
Příspěvky: 66
Registrován: sob 15. čer 2013 23:41:57
bydliště: Praha Západ
kávovar: Ecm Technika PID, aeropress, hario vacpot, clever dripper
mlýnek: Mahlkonig Vario, Hario skerton

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od berna »

S tamperem už je to mírně lepší. Dokonce i v single misce s ním jde pootočit.

Dneska jsem nakoupil v Coffeesource a co se týče připravy espressa, tak jsem pokročil, trefil jsem těch 25ml/25s (+/- 2-3s). Jen tu krému to dělá nízkou.
Po celou dobu extrakce vzadu do nádržky stále teče voda. Zajímalo by mě, jestli lze dosáhnout stavu, kdy všechna voda teče přes páku. Nějaký majitel Puccina ať mi dá vědět, jestli to má stejně.
Když jsem zkusil stejný nastavení na kávě Doubleshot Tamdem, tak proteklo pákou jen pár kapek. S touto kávou musím ještě potrénovat.
Obě zmíněné kávy jsou pražené do světlé barvy. Včera jsem dopotřeboval balík tmavější kávy a přišlo mi, že s ní byla výsledná crema lepší.(tmavší a vyšší)
Mikropěnu jsem zkoušel dělat pouze tryskou bez širokého nástavce. Ze včerejších prvních pokusů s velkýma bublinama jsem dnes pokročil do stavu, kdy mám v konvičce (0,35ml) půl napůl mikropěnu s mlékem.
Kávy se mi osvědčilo dávat 8g při stupni mletí č. 3 na mlýnku Nemox Lux nebo 9g při hrubším mletí na stupni č. 4. Cokoli mezi těmito stupni je ok, jakmile je to mimo, tak buď nic neproteče, nebo to proteče rychle.
– Prosil bych jedno preso, ale ne to úplně malý, nějaký větší.
– Moment, takže budete si přát ristretto, espresso nebo lungo?
– NE, TY GASTROFAŠOUNE S DVOUHODINOVÝM KURZEM, CHCI NORMÁLNÍ PRESO, A PŘESTAŇ NA MĚ HRÁT TYHLE POŠAHANÝ HRY.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Puccino PCL

Příspěvek od ondrada »

Coby ne? Akorát toho nateče kýbl...
Odpovědět

Zpět na „LA PAVONI“