Gaggia Classic

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
garen
Příspěvky: 34
Registrován: sob 14. zář 2013 18:51:01
bydliště: Olomouc
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Porlex mini

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od garen »

Z ebay? Nevím jak to chodí, ale nerad bych měl třeba problém s případnou reklamací...
Spíš takle: Jde udělat mikropěna i bez výměny trysky? Jinak co se týče té teploty, zase na druhou stranu jsem četl, že někdo koupil dva jiný termostaty a nakonec se opět vrátil k původnímu...
A jakou jinou Gaggii byste doporučili? Asi evolution? Nějaký rozdíly jsem četl, asi jde hlavně o ten plast, co?
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od RedAce »

Bez toho panarello nástavce mikropěna jde. Musíš to brát tak, že tady na fóru jsme všichni takoví šťourové, kteří chtějí svoji kávičku pořád zlepšovat. I s přetlakovými miskami uděláš kávu stejnou nebo lepší, než drtivá většina kaváren. Když koupíš klasické misky, na lepší espresso narazíš v běžných kavárnách jen výjimečně. Cokoliv dál je už jenom třešnička na dortu...
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

Jak píšou jiní. Je to super kávovar již v základu - jediné co opravdu chybí jsou ty misky, ale to je 200,-. S přetlakovýma miskama to moc nejde. Aspoň ne kvalitně. A ty levnější kávovary budou mít ještě víc problému. Pěnění mléka je nutné se na učit a může to trvat docela dlouho. S původní tryskou to je jednodušší, ale pěna není tak kvalitní, ale spoustě lidí stačí.

A nezapomeň na kvalitní mlýnek. Bez toho se nepohneš. Ale o tom se píše jinde a hodně obsáhle.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od primacafe »

Přetlakové misky není vada kávovaru (aby to tak někdo nepochopil). Prostě je výrobce (prodejce) s kávovarem dodává. Nepřetlakové misky není vůbec žádný problém pro tento kávovar dokoupit.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
haldy
Příspěvky: 7
Registrován: pon 18. úno 2013 0:08:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od haldy »

Přidávám se taky ke spokojeným uživatelům Classica. Jak už tady bylo mnohokrát zmíněno, stačí dokupit misky a pokud nebudete spokojený s teplotou a kyselostí kávy tak ještě vyměnit termostat. Já jsem se k výměně termostatu (koupil jsem 98 st) dostal asi až po půl roce užívání a musím říct, že rozdíl tam opravdu je a káva je teď ještě lepší, s výraznější chutí. Jsou to sice investice navíc, ale myslím že ne zas tak výrazné a po součtu máte skvělý kávovar za dobrou cenu.

PS: trysku jsem měnil hned po koupi kávovaru a to jak z estetických důvodů, tak samozřejmě i kvůli kvalitnější pěně. I přesto ale musím říct, že s pěnou stále experimentuji a ne vždy se povede ideálně.
Uživatelský avatar
wurf
Příspěvky: 16
Registrován: stř 18. zář 2013 18:34:06
bydliště: České Budějovice
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od wurf »

Měl bych dotaz, jaké je dodávané příslušenství ke Gaggii Classic? Díky
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od RedAce »

Napajeci kabel, paka s dvojvypusti, single a double pretlakove misky, plastova odmerka a plastovy tamper.
Uživatelský avatar
wurf
Příspěvky: 16
Registrován: stř 18. zář 2013 18:34:06
bydliště: České Budějovice
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od wurf »

Díky, ještě jeden dotaz, jak je to vůbec se servisem Gaggie v ČR?
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

http://www.gaggiaservis.cz/

osobní zkušenost nemám
Uživatelský avatar
Petra88
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 07. lis 2013 14:15:31
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od Petra88 »

Dobrý den,

už dlouho se chystám koupit kávovar. Teď když jsem na mateřské a není tolik času si zajít na dobrou kávu je už nezbytné s tím něco udělat. Podle vašich recenzí tady na primacafe se mi nejvíce zamlouvá kombinace gagga classik plus mlýnek mdf, ale mám také obavy s některých nedostatků, které zde popisujete....výměna termostatu, doplnění misek a v neposlední řadě tryska, protože miluju capuccino s bohatou micro pěnou. A tady mi právě vyvstavá otázka, zda není jednodušší a kvalitnější si koupit kvalitní mlýnek, konvičku mokka plus šlehač mléčné pěny. Vžádném případě nechci nikoho urazit, je to otázka z pohledu laika a jen uvítám váš názor.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od Redmann »

Moka kávovar ti espresso nespraví.
Pre Classic budeš potrebovať slušný mlynček, nepretlakové misky (nemal by byť problém). Termostatom sa podľa mňa vôbec nemusíš zaoberať a tryskou tiež nie. Mikropena je pri Classicu otázka cviku. Ak budeš robiť denne niekoľko cappucin, nebudeš mať s Classicom po krátkom zaučení sa žiadny problém.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od primacafe »

Petra88 píše:....... Podle vašich recenzí tady na primacafe se mi nejvíce zamlouvá kombinace gagga classik plus mlýnek mdf, ale mám také obavy s některých nedostatků, které zde popisujete....výměna termostatu, doplnění misek a v neposlední řadě tryska,..............
a to jsou potom ty fámy které vznikají a zbytečně se tak potencionální zájemce vyplaší. Kávovar Gaggia Classic je kávovar jako každý jiný a není s ním potřeba po jeho pořízení cokoli dělat nebo upravovat. Když si koupíte De Longhi nebo podobný levný, taky hned neuvažujete co všechno na kávovaru vyměníte, ikdyž by to bylo potřebnější jak u G.Classic.
U Gaggia Classic proti jiným levným kávovarům se jedná hlavně o použitelnosti, spolehlivosti, životnosti a pod. Je to prostě kus železa.
To co některé vás při rozhodování o koupi tohoto kávovaru vyplaší, jsou už jen úpravy různých hračiček zde na foru.
Které však nejsou pro používání tohoto kávovaru vůbec potřebné

Volbou kávovaru Gaggia Classic určitě nešlápnete vedle.
Výměna misek není vůbec žádný argument při volbě tohoto kávovaru. Misky jsou běžně dostupné v širokém výběru.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od papun »

Jak píše admin a vlastně napsal něco co tu předtím nepadlo - a to o tom DeLonghi. Ono totoiž aby se ten fabrický DeLonghi vyrovnal fabrickému neupravenému Classicu, tak to by se teprve muselo dělat úprav a hlavně mnohé úpravy by vlastně nebyly ani reálné. Takže to co tu děláme my je jen šperkování.

U toho Classica je v podstatě pouze nutné vyměnit ty misky, ale to je ten nejmenší problém a jsou běžně dostupné.
Altex
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 14. úno 2013 1:45:48
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od Altex »

Mohu potvrdit jako kávový "začátečník". Po mnoha recenzích a názorech a pročtení mnoha materiálů nákupu Gaggie Classic rozhodně nelituju. Vyměnil jsem akorát misky, naučil jsem se základní údržbu a už přes půl roku funguje spolehlivě. (cca 1x za 3 týdny rozmontuju a vyčistím hlavu, odvápňovač jsem zatím nepoužil a nevidím důvod).
Jako stroj, který uvažujete jako investici na cca 5 let a který bude spolehlivě vařit kávu každý den, se Gaggia Classic rozhodně vyplatí.
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od RedAce »

I já se připojuji k názoru, že Classic je super stroj (za ty peníze) už v základu. Dokonce bych se ani tolik nebál tvrzení, že pokud plánujete převážně cappuccino a nechcete zatím investovat do mlýnku, tak přetlakové misky a kupovaná čerstvě namletá káva (třeba tady z PC) vám bude nějakou dobu sloužit velmi dobře.
Tento kávovar je v podstatě takové modulární zařízení, které už v základu podává výborné výsledky, ale dá se ještě postupně vylepšovat (investice se rozloží v čase a hlavně kávovar udělá radost hned několikrát :) ). Hlavně jsou ale ta vylepšení v podstatě neinvazivní, vratná a velmi jednoduchá. I taková instalace PIDu byla výrazně jednodušší, než jsem se zprvu obával. Ale znovu opakuji - není to nutné a už vůbec to není nutné hned.
Uživatelský avatar
Petra88
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 07. lis 2013 14:15:31
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od Petra88 »

Moc všem děkuji za příspěvky. Tak už nejsem vyplašená,.....až mi dojde mateřská jdu do něj :) Jsem ráda, že v základu podává výborné výsledky a pak budu už jen šperkovat. Nikdy jsem nechtěla do toho cpát moc peněz, protože na dvě nebo čtyři domácí kávy to opravdu pro mě nemá cenu, to bych pila hodně drahou kávu. Myslím, že o Vánocích si budu mít s čím hrát :) Opravdu jsem vděčná za primacafe, hodně se tu člověk dozví. Kdyby vás nebylo, tak už cpu kávu do DeLonghi.
Uživatelský avatar
hansace
Příspěvky: 25
Registrován: pát 08. bře 2013 8:08:15
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od hansace »

Neplašte Petru s PID-em. Normálnímu smrtelníkovi bohatě vystačí dokoupit ke Classicu mlýnek, misky a čerstvé kafe.
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od RedAce »

Nikdo nikoho nestraší. Právě naopak. Všichni jen shodně tvrdíme, že ty úpravy nutné nejsou. Já jen dodávám, že když už má člověk kávovar doma a trošku se s ním sžije, tak ty úpravy potom nejsou zdaleka tak složité, jak se zdají teď přes obrazovku počítače.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od primacafe »

Ale mnozí z toho děláte, jako kdyby ten kávovar bez PIDu a výměny trysky na páru byl nepoužitelný.
Je dost škoda, že někteří čtenáři fora to tak pochopili. A pravděpodobně budou i další.
Prostě se to zde špatně prezentovalo.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Pitras
Příspěvky: 22
Registrován: stř 20. dub 2011 13:40:28
bydliště: Kunčina
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic

Příspěvek od Pitras »

Dotaz pro pana Konečného (ale nejen pro něj :-) )
Někde na tomto fóru jste uváděl, že máte předělávaný disk sprchy, který je vyšší než z výroby, tudíž se do misky vejde méně kávy. Mohl byste mi říci, o kolik mm ho máte vyšší a z jakého je materiálu ? Uvažuji o tom, že si disk nechám udělat, přemýšlím nad nerezem nebo mosazí. Jaký materiál byste doporučil ? Myslím, že vyhraje mosaz z důvodu lepšího vedení tepla. Nebo víte o nějakém obchodě, kde by se dal disk koupit a za kolik ? Děkuji za Vaše názory.
Zamčeno

Zpět na „GAGGIA“