DeLonghi EC 820B

Domácí pákové kávovary DeLonghi
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Maxim
Příspěvky: 4
Registrován: pon 26. lis 2012 12:02:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od Maxim »

Díky PavelN. Asi to tak je. Ale nevim jestli si dobře rozumime. Ja když přepnu vlevo na paru a kontrolka sviti připraveno, už mi jde voda do odkapni misky. Přestane až při odběru páry nebo horké vody z pěniče.
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od Rodom »

Jdu to zkusit, za chvíli se ozvu....
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od Rodom »

Tak už mám uvaříno :) Při dosažení teploty na páru - levý ovladač sklopen do levé spodní polohy - si to krátce zabublá a pár kapek vody do odkapávače přišlo, pak už to jen v klidu při svítící zelené kontrolce čeká, kdy spustím pravým ovladačem páru. Po páře jsem si navykl vždy přepnout na horkou vodu, s jejíž pomocí si ohřeju hrníček a zároveň přispěju ke zchlazení a můžu rychleji dělat kávu.
Uživatelský avatar
Maxim
Příspěvky: 4
Registrován: pon 26. lis 2012 12:02:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od Maxim »

Rodom díky za obětavost. :ucta: Ja dělal ted dělal to samé co ty - jen vypinač vpravo byl vypnutý. pak začala tect voda do misky a sla i pára. po nekolikerem zapnuti a znovunavoleni byl stoj pripraven na tvorbu pary a nic neteklo.
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od Rodom »

Hmmm, tak tohle mi stroj nedělá, aby šla současně voda do misky( myslíš zřejmě odkapávací misku) i pára při vypnutém pravém ovladači a muselo se to opakovaně zapínat a vypínat, aby se to srovnalo. Nejsem kávovarový kutil, ale tohle mi nepřipadá v pořádku.
Uživatelský avatar
Maxim
Příspěvky: 4
Registrován: pon 26. lis 2012 12:02:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od Maxim »

Doufam, že se to srovna. Jak jsem malinko testoval neděla to stále.
Uživatelský avatar
Achim
Příspěvky: 1
Registrován: pon 31. pro 2012 2:43:09
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od Achim »

Zdravím,
dostal jsem ho nyní k vánocům a mám asi stejný problém:

Když si dělám latté do vysoké sklenice a oddělám odkapávač, z pravé strany (vlevo je zásobník na vodu) úplně ze spod mi při výdeji kávy podtéká voda.
Zřejmě to je tedy NORMÁLNÍ a není důvod reklamaci.
Předem děkuji za názor někoho zkušeného- jsem úplný laik.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od David »

Zřejmě "přepad" od ventilu, ne?
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
skovino
Příspěvky: 7
Registrován: ned 17. bře 2013 17:31:50
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od skovino »

No my ho mame od vianoc na neni s nim problem, nikde ziadna voda, paka je velmi solidna. Kava sa vacsinou podari, niekedy je vyborna inokedy menej (vyslovene zla niekdy nie je), najviac zalezi na namleti a natlaceni kavy. Prilis jemne namletu kavu pre echtovne presso stroje nepretlaci, tak treba jemne doladovat idealnu hrubku. Pri hrubsej kave treba poriadne natlacit a tiez je vysledok celkom dobry. Celkovo u nas spokojnost ( ako zacinajuci domaci kavickar). Kavu pouzivame z tych stankov so zrnkovou kavou :

Kód: Vybrat vše

http://www.oxalis.cz/kolumbie-supremo-kava-1-kg/d-71567/
nieco taketo. Napenovanie moc nepouzivame, najlepsia je cista kava.
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od Seky »

někdy je to tu jak návrat v čase :rofl:
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od Fox_25 »

Já už přemýšlel co na to říci trefného, ale Seky to řekl v podstatě za mě.

Ovšem vidím v tom pozitiva, pokud vynechám použitou kávu a chválu páky tak uživatel se nebojí experimentovat a když si zjistí normy tak za čas bude schopen udělat slušné espresso. Když někdy vidím co za eksperty nejen zde přispěje kteří nejsou schopni pochopit souvislost mezi mletím, čerstvou kávou a rychlosti průtoku vody pákou tak je mi šoufl.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od primacafe »

Seky píše:někdy je to tu jak návrat v čase :rofl:
Je to přesné vyjádření mého pocitu, mnohokrát mě to taky tak přijde.
Je však potřeba to vzít z pohledu druhé strany, ne každý má vysoké nároky (stačí mu málo), ale chce jít s dobou.
Ale na druhou stranu, psal jsem to zde dříve poměrně často.
I levným kávovarem jse udělat pitelné espresso. Třeba v začátcích tohoto fóra často používaný Rowenta Prelude.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od Rodom »

Já tento kávovar také mám. Po drahé zkušenosti se Saecem automatem za 20.000 Kč, které vydrželo akorát dva roky, než protékající voda z přepínače na páru-horkou vodu ráčila díky použitým levným plastům zničit kompletní elektroniku a udělat z toho neopravitelnou sakra drahou srandu, jsem se pokorně vrátil k pákovkám. Ale protože jsem neznal toto forum, tak jsem vybíral podle recenzí na Heuréce, asi jako hodně běžných spotřebitelů. A tam se mi tohle DeLonghi líbilo.
Když DL přišlo, měl jsem skutečnou radost z velké mašiny s těžkou kovovou pákou, kovově vypadajícího vzhledu. Byl jsem spokojený podobně jako píše skovino...( ve skutečnosti je to plasťák jak vyšitý, jen zvenku potažený tenoučkým nánosem a la nerez chrom).
Kávička měla pořádnou pěnu a pár měsíců jsem měl radost ze života. Pak jsem dostal choutky na čerstvě namletou zrnkovku. Znal jsem dvě pražírny z dřívějška, tak jsem sedl na internet...jenže našel jsem Primacafé a hlavně zdejší forum. Začetl jsem se...a bylo po radosti. Zjistil jsem, že piju všechno jen ne espresso, že kávovar má napěňovací misky, nestandardní rozměr páky a že klasické misky jsou k tomu nesehnatelné.

Po měsíčním studiu fora jsem si řekl, že experimenty typu odříznout dvojité dno misky nejsou pro mě a že už chci konečně ochutnat vlastní espresso, a že se to naučím. Koupil jsem na to učení z Aukra Gaggii Pure, k tomu repasovaný profi mlýn, digitální zlatnickou váhu za stovku a od té doby se to učím...a je mi dobře. Asi je můj příběh podobný příběhům jiných zkušenějších kolegů. A tak si říkám, že někdo třeba u takové pákovky jako je DL 820b skončí a bude žít s vědomím, že má lepší kávu než logrovku se zrníčky mezi zuby a že tohle mu vyhovuje. Někdo se třeba časem posune dál ke klasickým miskám, kvalitnímu mlýnku, zkoušení různých druhů kávy atd.
A z někoho se třeba stane kávový vědátor, kterému žádný stroj není dost dobrý.
Znám to od motorkářů...
Uživatelský avatar
skovino
Příspěvky: 7
Registrován: ned 17. bře 2013 17:31:50
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od skovino »

Priatelia ja s Vami suhlasim, urcite to nie je ziadny zazrak a dobry espresso stroj. Avsak splna to tom co sa ocakava od pristroja v danej kategorii (teda aspon zatial) a v ramci evolucie kavickara od Lavazza turka k ozajstnemu espressu je to celkom dobry medzistupen. Takze pre ludi s podobnym rozpocom ako som mal ja, je to dobra volba a kym nenasetrym na lepsi stroj aj s mlyncekom tak to bude postacovat.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od Fox_25 »

Evoluce? Vždyť za ty prachy už je použitelná Gaggia, to nemluvím o bazaru. Za evoluci považuji když si koupí někdo pákovku za cca 2-3 tisíce, bude ho to bavit, zajímat se o to a koupí si něco normálního cca do 6000, pak zjistí že by byl lepší bojler atd.

820B stojí 6000, za to je Gaggia color, EC 850 je už za necelých 9000, za to je zase Gaggia Classic nebo baby twin.

To nemluvím o tom že Delohnij ani nemá normální páku. Ať to je jak chce já to považuji za předražený kávovar který marketingem hlásá že z amatéra udělá baristu s desetiletou praxí už u druhé kávy. Ano, bohužel jsem viděl kousek předváděčky na tyto úchvatné stroje. Ti co je obsluhovali a předváděly samozřejmě neměli ani páru o čem mluví. Nejdůležitější bylo že v hrnku není žádný bordel a že to dělá pěnu i z kávy kterou si naposledy dělal Kryštof Kolumbus. A když jsem záškodnicky překazil jeden prodej tohoto skvostu tím že jsem vysvětlil pánovi jak se to má měl jsem ohromnou radost, místo EC 850 si koupil Gaggia Classic a je spokojený. Sice nevím od koho teď bere kafe, ale psal mi že už jej v kavárně jen tak neuvidí.

Kurňa že radši nemlčím.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
skovino
Příspěvky: 7
Registrován: ned 17. bře 2013 17:31:50
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od skovino »

To ja vase rady beriem a som za ne aj vdacny, vyber dalsieho kavovaru sa bude uberat urcite inym smerom. Len som chcel povedat ze to nie je totalne sklamanie a da sa s tym spravit aj dobra kava. Zatial som nemal moznost robit s nicim lepsim, mozno sa po tom moj nazor na "dobru kavu" z tohto stroja zmeni.
Uživatelský avatar
SadaP12
Příspěvky: 1
Registrován: úte 10. pro 2013 23:13:35
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od SadaP12 »

Jak tady čtu, tak nepřetlaková miska dělá asi divy. Ale kde ji sehnat. A co se tak domluvit a nechat si jich poslat po moři pár kousků. Myslím, že tohle by mohlo pasovat nejen na Dé longhi, ale i na jiné levné přístroje.

http://www.seattlecoffeegear.com/non-pr ... o-machines
Uživatelský avatar
OndraPod
začátečník
Příspěvky: 78
Registrován: sob 30. lis 2013 20:28:48
bydliště: Praha východ
kávovar: Rancilio Silvia BC PID
mlýnek: ECM S-Manuale 64mm

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od OndraPod »

Ty do EC820/850/860 pasují pouze pokud se vyjme(nebo obrousí) z páky ten umělohmotný bazmek s kanálky co je ve dně. Bohužel jsou momentálně "Out of stock" navíc nabízejí pouze doubleshot verzi :(
Já mám po novém roce v plánu pořídit mlýnek a náhradní přetlakové misky pro DeLonghi a budu dělat pokusy s úpravou na nepřetlakové, buď zvětšením otvoru, nebo to upajcnu dremelkou.
O výsledek se urcitě podělím, mám EC850, ale páka a vnitřnosti kávovaru budou stejné jako EC820.
Uživatelský avatar
marcoo81
Příspěvky: 2
Registrován: úte 07. led 2014 14:30:06
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od marcoo81 »

Po roce užívání tohoto přístroje, jsem si myslel, že si doma dělám opravdu nějaké espresso. Zakoupili jsme mlýnek stejné značky, dobrou kávu, jelikož si na kávě celkem potrpím. Nicméně jaké překvapení přišlo, když si rodiče zakoupili espresso od konkurenční firmy, za stejnou cenu co jsme ho kdysi kupovali My s manželkou? Káva z něj, měla bohatou, hustou pěnu cca 1 cm vysokou. Žádný jarový bubliny. Ale opravdovou krému.

U delongi? Ten akorát překape kafe. Žádnou pěnu nevytvoří a když, tak jen minimální. A to se o něj starám jak o mimino. Pravidelně vše rozeberu, čistím, mystičky taktéž.
Máte stejný problém? Nebo jsem jediný? Tenhle presovač opravdovou krému prostě neudělá. A to jsme ho měl tak rád. Nyní bych ho s chutí vyhodil do konťasu. :nesouhlas:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od primacafe »

Používáte přetlakové misky u tohoto kávovaru (předpokládám, že ano)? Ten kávovar co mají rodiče má jaké misky, že je výsledek výrazně lepší.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Odpovědět

Zpět na „DELONGHI“