Re: ZLEPŠOVÁK - French & Fluid Press

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
hubm
Příspěvky: 4
Registrován: úte 30. črc 2013 7:13:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ZLEPŠOVÁK - French & Fluid Press

Příspěvek od hubm »

Ahojte, používám zlepšovák, filtr jsem si vystřihl z polyesterové tkaniny. Po otavení okrajů (aby se netřepila) je použití stejné jako u Silvie, výhodou je trvalost řešení, nevýhodou nutnost umýt po použití. Ale umýt jde snadno a na rozdíl od papírových filtrů není potřeba opatrnosti při manipulaci s mokrým filtrem. Také odpadá nutnost proplachování filtru kvůli odstranění papírové chuti :). Dobré je po výrobě nového "filtru" jej nasadit do konvice a zalít vařící vodou. Vlivem tepla se polyesterová tkanina pěkně natvaruje a po vytažení už drží tvar a nepadá ze sítka. Časem dodám foto. Jinak takto připravená káva je úplně čirá bez jakéhokoliv zaprášení. Jenom je potřeba při stlačování postupovat opravdu opatrně a nesnažit se tlačit víc pro urychlení, jak už psala Silvie.
Uživatelský avatar
hubm
Příspěvky: 4
Registrován: úte 30. črc 2013 7:13:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ZLEPŠOVÁK - French & Fluid Press

Příspěvek od hubm »

Ahojte, tak doplňuji svůj příspěvek. Jednak jsem to nafotil, takže fotky jsou v příloze. Mám 2 konvice, jednu z Tesca, druhou z Tchiba. Ta z Tchiba má plastové těsnění. První plátnový filtr jsem dělal s dírou uprostřed na konvici z Tesca, další filtr je už bez díry a použitelný na oba druhy sítka.

Od Silvie mi přišla SZ s dotazem na upřesnění tkaniny. Takže nejedná se o netkanou textílii, ale o obyčejnou polyesterovou látku koupenou v textilní galanterii, kde prodávají metrový textil. Něco jako v odkazu: http://www.alkatex.cz/Rongo/1504-rongo-bile.html

Polyester hlavně kvůli snadnosti otavení/opálení, aby se po vystřižení netřepil.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Vlad
více pokročilý
Příspěvky: 145
Registrován: stř 15. čer 2016 12:49:19
bydliště: Michalovce
kávovar: jura, delonghi, french press bodum, bialetti, atd.
mlýnek: Lodos

ZLEPŠOVÁK - French & Fluid Press

Příspěvek od Vlad »

Ahoj,
Mne sa trochu roztrhlo sitko na fp bodum tak mi tvoj napad pride ako sikovna finta na opravu. Ale viac bu zaujimalo preci si tam vobec dal tu tkaninu?
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Re: ZLEPŠOVÁK - French & Fluid Press

Příspěvek od papun »

No dosáhnul tím čistšího nápoje - bez kávového prachu.
Uživatelský avatar
Vlad
více pokročilý
Příspěvky: 145
Registrován: stř 15. čer 2016 12:49:19
bydliště: Michalovce
kávovar: jura, delonghi, french press bodum, bialetti, atd.
mlýnek: Lodos

ZLEPŠOVÁK - French & Fluid Press

Příspěvek od Vlad »

Aha:) ja mam kovovu sietku a napoj je dokonale cisty. Teda bol. Teraz uz nie je. Nevies nahodou kde sa predava kovova sietka? Nemozem si pomoct ale bojim sa ze plast bude pod vplyvom tepla vypustat nejake nezdrave latky....
Odpovědět

Zpět na „French press“