IBERITAL CHALLENGE

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: IBERITAL CHALLENGE

Příspěvek od tomas.vlk »

Výborný nápad a udělátko, již jsem si taky vytvořil, takže tímto díky Vojtovi. Přikládám foto, kde je vidět střelka pohybující se po číselníku. (právě je na čísle 35)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: IBERITAL CHALLENGE

Příspěvek od martin.b »

mas nejako vymyslenu aretaciu zasobniku? niekedy sa stane ze sa pootoci, najma ked je v nom viac kavy ako jedna davka
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: IBERITAL CHALLENGE

Příspěvek od tomas.vlk »

To jsem zatím nevymyslel, každopádně jsem si pootočení ani nevšiml. Takže pokud se to objeví tak nad tím pouvažuji.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: IBERITAL CHALLENGE

Příspěvek od papun »

Pěkné to máte. Ma z klanu Ascaso mlýnku to používáme už dlouho.

Když jsem měl ještě MDF, tak tam měl zásobník drážky a ty zapadly do mlínku a tím pádem nehrozilo, že se zásobník točí a bylo možné vždy přesně zásobník zpět osadit. U Ascaso nic takového není, takže to pootočení hrozí, ale zatím jsme si nevšiml ničeho zásadního. Každopádně by tam šla dát teflonová pásky, která by to aretovala, ale pozor ať to nejde moc natvrdo, aby ten zásobník nepraskl.

Z počátku jsem se snažil nastvit na stupnici nulu, tak aby odpovídala nulové poleze kamenů, ale po čase, kdy melu občas tak, že jdou kameny o sebe už to neřeším a mám to hlavně proto, abych vědel, když měním hrubost o kolim to bylo a mohl se případně vrátit na původní nastavení.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: IBERITAL CHALLENGE

Příspěvek od tomas.vlk »

Taky máte problém s kávou v mlýnku, když se jí dá do zásobníku tak na 2-3 kávy dopředu, že to špatně nabírá zrna? Musím to tlačit většinou tamperem ke dnu aby to souvisle mlelo. Nemáte na to nějaký chyták? Kromě naplnění kávou do poloviny :grin:
Uživatelský avatar
Klouda
Příspěvky: 5
Registrován: úte 04. úno 2014 21:52:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: IBERITAL CHALLENGE

Příspěvek od Klouda »

Zdravím, taky jsem v lednu pořídil Gaggii Classic a tento mlýnek Iberital Challenge. Nejdříve pár postřehů pro případné zájemce pro koupi.. pak mám pár otázek ke stupnici.
- Meleme jen na espreso takže jsem za tuto cenu spokojený, kdybych potřeboval často měnit kávu nahrubo a najemno tak nevím jak dlouho bych musel točit.
- Vyhovuje mi to jemné nastavení, mezi 2 různýma druhama kávy pro espreso musím měnit nastavení i o 5 celých otáček, je teda dost možností doladit jemnost namletí.
- Váha mlýnku mi vyhovuje, dobře sedí, nehýbá se na lince. Dizajn je v pohodě, je to mlýnek a vypadá jako mlýnek :-)
- Káva mi jde špatně do mlýnku jen když tam mám kávu jen na jednu porci, a to jen když tam zůstanou na konci 2- 3 zrna tak samozřejmě do mlýnku nejdou tak ochotně a vyskakují, musím vypnout mlýnek zrna spadnou na kameny a po zapnutí už se pomelou. Když je kávy na více porcí tak žádný problém není.
- Zbylou kávu z toho sosáku dostávám starší delší lžičkou na latte která byla z měkčího kovu a proto šla lehce ohnout tak jsem ji ohnul na 2 místech, uprostřed a hned u nabírací části, tím se dostanu až směrem ke kamenům a káva jde perfektně ven všechna.
- stupnice .. no tady je to horší, zásobník se mi otáčí pořád při mletí, přidělat na něho stupnici nebo rysku je teda nepoužitelné. Více o stupnici v dalším příspěvku.
K.
Uživatelský avatar
Klouda
Příspěvky: 5
Registrován: úte 04. úno 2014 21:52:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: IBERITAL CHALLENGE

Příspěvek od Klouda »

Stupnice na Iberital - zajímalo by mě kde máte tu rysku? Tu máte na tom zásobníku? U mě nepoužitelné pokud bych zásobník nějak nezafixoval k tomu kruhu kde se vkládá. Nebo máte tu rysku nějak vyvedenou zvnitřku mlýnku? .. z toho kruhu jak já píšu. Asi to raději vyfotím.
Jinak díky za to pdf se stupnicí, super že to nemusím vytvářet na PC já! Díky :) Jen ještě vyřešit tu rysku.

Já to zatím vyřešil tak, že po sundání zásobníku jsem udělal nožem rysky na plastech mlýnku kde se zásobník zasouvá, na tom kruhu kde se dává zásobník nějaká ryska už je, takže pak můžu trochu kontrolovat jak mám mlýnek nastavený. Jen musím zásobník vytáhnout abych rysky viděl, nemůžu to teda kontrolovat když je v zásobníku káva protože pak zásobník nemůžu vytáhnout.
Uživatelský avatar
Klouda
Příspěvky: 5
Registrován: úte 04. úno 2014 21:52:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: IBERITAL CHALLENGE

Příspěvek od Klouda »

K čemu stupnice .. no taky jsem si myslel že se obejdu proto mi nevadilo že tento mlýnek nemá .. ale ... mám koupené 2 - 3 kávy třeba .. a měním je .. nechci stále zkoušet a ladit na jak to mám nastavit na tu kterou kávu. Nebo mám 200 g. kávy a naladím mlýnek a za 14 dní koupím jinou kávu, zase poladím .. 5 otoček tam, 2 zpátky .. a pak zase koupím tu první kávu .. no já vím, teď rekneš 3 otočky zpátky .. ale to si po 3 týdnech už nepamatuješ jak jsi s tím hýbal, kolik kam .. jedině si to nějak napsat, ale to je nereálné asi .. a to jsem jen u 2 druhů káv.
.. takže jsem si udělal na pevném plastu (u otáčivé části mlýnku) 3 rysky po 5ti otáčkách a to mi bohatě stačí. Měním kávu, sundám zásobník, podívám se na jak jemno to mám nastaveno, pootočím a je to.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: IBERITAL CHALLENGE

Příspěvek od papun »

Stupnice je dobrá věc. Taky ji na svém mlýnku používám.

Aby se ti neotáčela násypka při mletí, co tak ji parkrát omotat teflonkou, aby těsněji držela v uložení. Ale zase to nepřehnat, ať něco nepraskne.
Uživatelský avatar
hewlo
Příspěvky: 7
Registrován: pon 08. čer 2009 15:00:25
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: IBERITAL CHALLENGE

Příspěvek od hewlo »

Molino Challenge je to samy o cem se tu bavite?
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: IBERITAL CHALLENGE

Příspěvek od papun »

Ano je to tak.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: IBERITAL CHALLENGE

Příspěvek od tomas.vlk »

šipku nebo rysku také zatím nemám vyřešenou, Uvažoval jsem, že vrtnu malou dírku a protáhnu kus kytarové struny nalakované na bílo. Jinak dostávání zbytku kávy po mletí jsem vyřešil tím, že po umletí zvednu víko na zásobníku (v mlýnku skladuju max. dvě porce kávy) a rýchlym tlakem nasazením zpět na nádobu "vyfouknu" zbytek kávy do páky. A je to.. :tany:
Uživatelský avatar
MadMike
Příspěvky: 4
Registrován: pon 21. pro 2015 14:04:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: IBERITAL CHALLENGE

Příspěvek od MadMike »

Ahoj,
chci se zeptat na kolečko regulace množství umleté kávy - nevím jestli jsem blbej nebo co, ale ať s ním točím jakkoliv, vždy se mi umele stejné množství. Přijde mi to jako by byla někde vyhozená nějaká pružina, kolečko při otáčení chvíli nejeví žádný odpor, pak se při jedné z otáček jakoby něco "reguluje", ale výsledek nic. Máte někdo podobnou zkušenost? Asi to budu dělat tak, že mlýnek vždy natvrdo vypnu - ale štve mě to. Je to nová mašina. Díky
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: IBERITAL CHALLENGE

Příspěvek od dslecinka »

je pod tím obyčejný trimr s rozsahem nastavení cca 280 °. pokud s tím jde otáčet úplně dokola, tak jste to pravděpodobně rozbil úplně a nebo jen ten klobouček vyskočil z trimru. zevnitř je malá DPS na pár šroubech, zkuste to rozebrat a znovu korektně sestavit.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: IBERITAL CHALLENGE

Příspěvek od tomas.vlk »

Zdravím vas, da se někde dokoupit dozer k mlýnků nebo upravit elektroniku tak, aby mlýnek mlel při stlačení tlačítka a při uvolnění přestal?

Díky za postrehy
Uživatelský avatar
luxy
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 07. črc 2016 7:59:05
bydliště: Slovensko, Lučenec city
kávovar: Gaggia Baby Class; Rowenta addagio; Hario V60
mlýnek: Iberital Challenge, Porlex mini

Re: IBERITAL CHALLENGE

Příspěvek od luxy »

Ahoj,
dnes pri pravidelnom čistení ma čakalo toto...
WP_20161011_17_32_09_Pro.jpg
presne 4g.
Vedel som, že niečo v mlynčeku zostáva, ale že až toľko to mi je divné... :o
Riešil to už niekto z vás?
Ďakujem za rady
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Neugebauer
pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: čtv 21. kvě 2015 14:02:07
bydliště: Brno
kávovar: la Pavoni Puccino PCL
mlýnek: Mazzer Luigi srl Mini A Electronic

Re: IBERITAL CHALLENGE

Příspěvek od Neugebauer »

Ahojte, jsem čerstvým majitelem.
Podařilo se vám někomu vyřešit to, aby mlýnek mlil pouze tehdy, když je pákou stisknuté tlačítko - tzn aby se po uvolnění hned vypl? Časovač je jediná věc, která mi na něm vadí, protože pokud chci domlít třeba gram, musím to vypnout hlavním vypínačem.
Já to každopádně nějak zkusím, kdyžtak dám vědět.
Uživatelský avatar
luxy
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 07. črc 2016 7:59:05
bydliště: Slovensko, Lučenec city
kávovar: Gaggia Baby Class; Rowenta addagio; Hario V60
mlýnek: Iberital Challenge, Porlex mini

Re: IBERITAL CHALLENGE

Příspěvek od luxy »

To je asi najjednoduchšia úprava. Zapojíš motor napriamo cez to tlačítko a hotovo. :ok:
Uživatelský avatar
Jimbean99
Příspěvky: 4
Registrován: sob 21. črc 2018 21:31:53
bydliště: Brno
kávovar: Moka konvicka, French press
mlýnek: Hario Skelter, Iberital Challenger

Re: IBERITAL CHALLENGE

Příspěvek od Jimbean99 »

Zdravím, mohl bys (kdybys měl chvíli čas a náladu) toto vylepšení rozvést trošku detailněji aby uplný laik (to jest já) věděl co udělat? Děkuji :-)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: IBERITAL CHALLENGE

Příspěvek od primacafe »

To je tak hrozně jednoduchá úprava, že na tom není co popisovat.
Rozhodně bych to neviděl jako úpravu pro úplného laika.
Aby to nebyla laikova poslední úprava v životě.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“