Re: Ruční mlýnek

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
siskin
Příspěvky: 8
Registrován: pon 08. úno 2010 16:03:25
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od siskin »

thesilentman píše:
To je divné, jestli je to tedy tenhle: , což je vlastně Hario Skerton. Mě spadnul už asi 5x a jednou dokonce i z 1.5m v kuchyni na dlaždice a jenom poskakoval a nic se mu nestalo. Čekal jsem, že bude na tisíc kusů a ono nic, akorát naposledy se z něj ulomil kousíček u okraje. Každopádně doporučuji toho Rockyho. :)
Ne, je to Kyocera CM45 CF - slepil jsem epoxidem, zas nějaký čas vydrží. Mezitím asi odejde moje letitá Arietka, tak to vezmu jedním vrzem a pořídím vše nové (Rocky & Silvia v3 nebo něco podobného)
Uživatelský avatar
mvaldo
více pokročilý
Příspěvky: 181
Registrován: úte 02. bře 2010 11:22:03
bydliště: Púchov
kávovar:
mlýnek:

Re: Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od mvaldo »

HARIO MINI MILL SLIM ma mleciu paku na 5 hran alebo 4 hran?
Uživatelský avatar
robertSVK
více pokročilý
Příspěvky: 138
Registrován: pon 23. bře 2015 16:22:07
bydliště: Bratislava
kávovar: Saeco Aroma SIN015 PID (2001), Gaggia New Baby PID
mlýnek: Gaggia MDF (1983)

Re: Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od robertSVK »

Má 5 hrán.
Kávovary: Saeco Aroma (SIN015), PID;
Mlynčeky: Hario Mini Mill, Gaggia MDF (1983), Saeco (samodomo)
Uživatelský avatar
iYary
Příspěvky: 11
Registrován: úte 16. čer 2015 11:42:46
bydliště: MS
kávovar: La Pavoni Europiccola
mlýnek: Porlex Tall

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od iYary »

Porlex TALL - schází mi nějaký český návod, ikdyž je to velice jednouchý mlýnek na pochopení, tak mi přišel utažený tak, že kameny šly hned do sebe.
Takže kdybych nasypal kávu a hned začal poprvé mlýt, tak asi příjdu o ty kameny :(
Nebylo mi hned jasné jak ho tedy správně nastavit ....
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od ondrada »

On kdyby nebyl při přepravě utaženej, tak do sebe budou cestou kameny klepat, protože jsou uložený na volno. Což by jim taky nemuselo udělat dobře. Takže proto...

Po pravdě, mít u mlýnku návod typu "Uvedení do provozu: Povolte nastavovací šroub, nastavte požadovanou hrubost mletí. POZOR! Neutahujte šroub tak, že půjde blbě točit klikou." tak bych si asi připadal jako v Americe...
Uživatelský avatar
iYary
Příspěvky: 11
Registrován: úte 16. čer 2015 11:42:46
bydliště: MS
kávovar: La Pavoni Europiccola
mlýnek: Porlex Tall

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od iYary »

Myslím, že zrovna tohle by se tam vešlo, nic by to nestálo. Tohle přitrovnání k té Americe zrovna nesedí ...
Protože např. tady pár stránek zpět někdo píše, mám kameny utaženy na max ....
Uživatelský avatar
mvaldo
více pokročilý
Příspěvky: 181
Registrován: úte 02. bře 2010 11:22:03
bydliště: Púchov
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od mvaldo »

po 4 rokoch pouzivania mlynceka Kyocera Ceramic Coffee Mill CM-45CF, ked nastavim hrubsie mletie napr. na dripper tak zo zaciatku je kava pomleta dobre, ale ku koncu mletia uz "vypadavaju" velke kusy ... :(
kamene sa proste uvolnia
spozorovali ste nieco podobne?
Uživatelský avatar
siskin
Příspěvky: 8
Registrován: pon 08. úno 2010 16:03:25
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od siskin »

Ne, tak toto nedělal ani jeden z mojich mlýnků. Nicměné po 4 letech (používám denně) byly kameny totálně obroušené a mletí trvalo hodně dlouho - ale dopadlo relativně dobře.
Uživatelský avatar
razorjaro
více pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: pát 13. úno 2015 1:28:28
bydliště: Bratislava
kávovar: Filter - V60,AeroPress, Espresso - Gaggia classic Italy
mlýnek: Filter - Commandante MK3 Espresso - San Marco SM90

Re: Keramický mlýnek KYOCERA

Příspěvek od razorjaro »

Neni to vrtacka ale elektricky skrutkovac tiez som to skulal a ide to :D
Uživatelský avatar
seeter
Příspěvky: 3
Registrován: pát 08. led 2016 10:36:34
bydliště:
kávovar: Alternativní postupy
mlýnek: Porlex Mini

Re: Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od seeter »

tady je návod pro nastavení mlýnků porlex

Kód: Vybrat vše

https://bytownbeanery.wordpress.com/porlex-manual-coffee-grinders/
snad někomu pomůže :)
Franch Press, Vacuum Pot, Mokka konvička a Aeropress
Porlex Mini
cca 750g kávy za měsíc
Uživatelský avatar
GasThan
Příspěvky: 18
Registrován: pát 25. pro 2015 21:16:36
bydliště: Trnava SVK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: ECM S 64 Automatic Antracite

Re: Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od GasThan »

Zdravim
rzohodujem sa medzi tymito tromi mlyncekmy pomohol by mi dakto ? :)
1, Hario Mini Mill Slim
2, Hario Skerton
3, Porlex Tall
ktory mam zobrat ? pripadne v tej cene iny ;)
Uživatelský avatar
Spyydy
pokročilý
Příspěvky: 92
Registrován: ned 26. kvě 2013 15:27:31
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Classic+PID, aeropress, mokka express
mlýnek: Mazzer SJ doserless, Concept KM-5120, Hario skerton

Re: Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od Spyydy »

Jediný, co ti k tomu můžu řít, že Skerton má blbě vyřešený uchycení osy (jen v jednom místě - plast) a kameny maj proti sobě poměrně velkou vůli. Produkuje fakt snad třetba čtvrtinu prachových částic a je dost nekonzistentní (exaktní info můžeš vygooglit) - osobně ho nemůžu už používat na filtr bez prosívání. Nepřijde mi ani moc dobrá ergonomie, moc a uvolňuje se mi pravidelně šroubek pro chycení kličky. Plus je docela nepohodlný nastavování hrubosti, těžko hledat orientační bod, podle kterýho se řídit jak moc kameny utáhnout. Předpokládám, že problém s (ne) konzistencí i další maj všechny zmíněný, ale u Porlexu mi přijde aspoň výhoda v kompaktnosti. Pokud bych se nechystal s mlýnkem cestovat, přidal bych tisícovku na concept 5120, u kterýho se nenadřeš a mele mnohem líp, ale to není odpověď - ptáš se na ruční.))
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od lubono »

Porlex Tall vlastním, mám jej jako cestovní (záložní) mlýnek mohu doporučit. Dnes bych koupil Zassenhaus PANAMA ale ten asi bude cenově někde jinde.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od papun »

Můj úplně první mlýnek byl Hario Skerton. Měl jsem verzi kde ještě nebylo víčko, takže zrnka skákaly ven - toto už je ale dořešeno. Uchycení osy bylo opravdu docela zoufalé. A nastavení hrubosti skokové. Třeba na espresso sem na jedno nastavení neprotlačil a o stupeň hruběji to teklo jak provalená přehrada. Prodal jsem ho kámošovi, který ho má na turka nebo clevr driper. A sobě jsem pořídíl Ascaso i-steel, který mám dodnes. Nicméně tím příběh nekončí.

Pak jsem si najivně koupil Lodos Temp, který jsem chtěl použít jen na filtrovanou kávu, abych nemusel měnit hrubost na el. mlýnku. Byl to propadák. Takže šel z domu.

No a sehnal jsem na netu starší za dobrou cenu právě zmiňovaný Porlex Tall a je rozhodně lepší jak Skerton a o Lodos ani nemluvím. Nejlépe se drží a líbí se mi i nádobka na pomletou kávu. Dobře se to zní vyklepává. A taky má tento model výlohu, že se případně dají zakoupit nové kameny.
Uživatelský avatar
GasThan
Příspěvky: 18
Registrován: pát 25. pro 2015 21:16:36
bydliště: Trnava SVK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: ECM S 64 Automatic Antracite

Re: Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od GasThan »

pressostroj mam CATLER ES 8010 ...viem ze to neni nic moc...ale ten Porlex Tall bude asi stacit pre zaciatok kym kupim nejaky lepsi preso stroj ne ? a este viete mi nejaky tamper odporucit ? je to univerzalny rozmer ci treba filter zmerat ?
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od Effe »

Nejlepší je asi změřit misku a podle toho koupit nebo vyrobit tamper.
Uživatelský avatar
GasThan
Příspěvky: 18
Registrován: pát 25. pro 2015 21:16:36
bydliště: Trnava SVK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: ECM S 64 Automatic Antracite

Re: Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od GasThan »

miska ma 51mm presne....mam dedka co robi na sustruhu tak mi vysustruzi podla tohto akurat som upravil nejake parametre

Kód: Vybrat vše

http://www.tamperking.com/productpic/TS001003-51_size.jpg
Uživatelský avatar
pelo
více pokročilý
Příspěvky: 165
Registrován: stř 27. led 2016 17:02:29
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Classic, Classic Plus, Evolution, LP Europiccola '82
mlýnek: OE Lido E, DRM OnDemand

Re: Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od pelo »

Má někdo z Vás osobní zkušenost s tím novým OE Lido E? Podle popisu výrobce a zahraničních recenzí si vede velice dobře co se mletí pro espresso týče (má jemnější nastavení). Uvažuji totiž nad kvalitním mlýnkem a vzhledem k tomu, že denně se bude jednat o cca. 4 espressa, mi ten ruční mlýnek příde vhodnejší než nějaké elektrické monstrum - navíc na to ani není prostor v kuchyni. Točení klikou mi nevadí vůbec, spíš to beru jako plus - ranní rozcvička. Člověk má alespoň pocit že pro tu kávu něco udělal. A když mě to přestane bavit tak to dám do ruky synovi, ať taky něco dělá :-D

Je možné ho sehnat u nás SK/CZ? Viděl jsem ho k prodeji na stránkách výrobce, ale kvůli clu a DPH by bylo asi lepší ho vzít od http://coffeehit.co.uk, cenový rozdíl je minimální ale je to vrámci EU.
Uživatelský avatar
fantozzi
začátečník
Příspěvky: 73
Registrován: sob 02. led 2016 12:28:54
bydliště: ČR
kávovar: Rocket R 58
mlýnek: Mazzer Mini Electronic A for Rocket

Re: Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od fantozzi »

Mne by to taky docela zajimalo. Nicmene tady na foru prevlada nazor, ze rucnim mlynkem nemuzes namlet na kvalitni espresso. Ja mam treba kamarada, ktery mel Lido a velmi si ho na pripravu espressa pochvaloval, nicmene na vanoce si udelal radost timto (ovsem cena jak Mazzer) :-)
http://mahlgut.eu/shop/mahlgut-kaffeemu ... 1/?lang=en
Uživatelský avatar
pelo
více pokročilý
Příspěvky: 165
Registrován: stř 27. led 2016 17:02:29
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Classic, Classic Plus, Evolution, LP Europiccola '82
mlýnek: OE Lido E, DRM OnDemand

Re: Re: Ruční mlýnek

Příspěvek od pelo »

Prošel jsem si pár témat ohledně ručních mlýnků, původně jsem se zaměřil z těch levných na porlex a postupně se propracoval až k Lido E. U těch předchozích verzí (2 a 3) prý pro espresso nebyl moc optimální krok nastavení a verze "E" by právě pro tento účel měla být navržená. Taky jsem se díval na elektrické v této cenové kategorii, ale nové v této ceně mě zatím nepřesvědčili a co se použitých týče tak mám obavy abych nebyl zklamán ne z důvodu nekvality mlýnku ale spíš z toho, že nebude v úplně super kondici a jako začátečník nebudu ani schopný přesně určit jestli je problém ve mě nebo v mlýnku (a původní ušetřené peníze pak utratím na přestavbě starého mlýnku a vyhozeným nepitelným espressem).

Pokud se tady nenajde někdo kdo ho má, tak se asi přikloním k těm pozitivním recenzím a nechám si ho poslat z Anglie.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Mlýnek na kávu“