Colombia Excelso decaffinated

pražené v PRIMAcafé
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět

Tuto kávu:

1. kupuji pravidelně (vyhovuje mě)
1
13%
2. nekupuji (měl jsem, nevyhovuje)
2
25%
3. kupuji občas (pro zpestření)
0
Žádná hlasování
4. ještě jsem ji neměl (uvažuji)
5
63%
 
Celkem hlasů: 8

Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Colombia Excelso decaffinated

Příspěvek od primacafe »

Zrovna jsem ji dopil. Obětoval jsem se jen proto abych mohl napsat o této kávě, protože tato káva se u nás nepije.
Pil jsem ji samozřejmě jako espresso v malém hrníčku (asi 35ml)
Protože se jedná o Kolumbii a arabiku, může se tato káva někomu zdát trošku kyselejší.
Svojí chuťí je trošku zvláštní, asi bych to přirovnal (momentální nápad) k vůni jako když se na pávničce z cukru dělá karamel. Tato káva tak i trošku chutná při pití.
Je to jen můj pocit, rád uvítám Vaše.
bezkof_skl_1.jpg
bezkof_skl_2.jpg
Ke Colombia Medellin Supremo se moc přirovnávat nedá, právě tou zvláštní jemnou příchutí ke karamelu. Snad jen lehce jemnou kyselostí, podobnou této kávě.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Colombia bezkofeinová

Příspěvek od primacafe »

Dnes jsem ji udělal jestě a opravdu není špatná. Jen tak lehce vzdáleně připomíná kávu instantní. Určitě se na její chuti podepsala bezkofeinová úprava.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
pajo
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 07. led 2009 14:27:27
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Colombia bezkofeinová

Příspěvek od pajo »

Tuto kavu som si objednal na skusku s ostanimi zmesami z PRIMAcafe a neviem co k nej dodat. Otvoril som balik a prvy pocit, nevonia mi ako kava, tak som si spravil presicko, tak ako vonala, tak aj chutila. Chut bola mierne kavova, s klasickou kavou sa to porovnat neda, ale nieje zla, keby som pridal mlieko a cukor, mozno by som ani nespoznal, ze je bezkofeinova. Nevedel som identifikovat chut ani vônu, na nic sa mi to nepodoba, nieco mi to pripomina...pri dalsej salke mozno napisem. Horka nieje, mozno trosku kyslejsia ako mam rad. V kazdom pripade, nieje zla,no nebude patrit medzi moj enajoblubenejsie. Pravdepodobne vsak u mna chybat nebude, ak niekto pije bezkofeinovu, je to asi zatial najlepsia co som pil. Ma kremu a vyzera ako prave preso, dokonca niekde v dialke ho citim....
Uživatelský avatar
tehu
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 23. říj 2014 10:10:57
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Colombia Excelso decaffinated

Příspěvek od tehu »

Dobrý den, nedočetl jsem se nikde, jakým způsobem je vaše káva zbavovaná kofeinu? Máčení nebo chem. rozpouštědla? Děkuji za info
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Colombia Excelso decaffinated

Příspěvek od primacafe »

Odstraňuje se chemicky (rozpouštědla)
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
OndraMikus
více pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: čtv 14. črc 2016 11:51:04
bydliště: Vsetín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer mini electronic-A, Rancilio rocky

Re: Colombia Excelso decaffinated

Příspěvek od OndraMikus »

No, manželka tuto kávu objednala, tak jsme to testnuli. Byl jsem zvědav. Výsledek je ten, že to chutná jako normální káva, což mě velmi překvapilo. Očekával jsem nějakého kávového mutanta. Byla příjemně hořká a v chuti jsem cítil takovou kořenitost či spáleninku. Rozumějte mi dobře, nepíšu, že byla spálená, ale že chuť mi jemně připomínala něco takového. Kdyby mi někdo tuto kávu udělal a neřekl, že nemá kofein, tak nemám šanci to poznat. Za mě díky, že je v nabídce!
Kávovar: Carimali Alfa
Alternativy: Chemex CM-8A | Hario V60-01 | Aeropress | 3x Moka konvička (100 ml, 150 ml, 250 ml) | 1L Frenchpress | Džezva 320 ml | Hario Wood Neck DPW-1 | Bonavita immersion dripper | Hario Vaccum pot NXA-5 | Kalita wave 185
Mlýnky: Mazzer mini electronic-A | Rancilio rocky SD | Porlex Mini
.....a mnoho dalších kávových serepetiček.....
Odpovědět

Zpět na „PRIMAcafé - bezkofeinová“