PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

k PRIMAcafé
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od primacafe »

Je nějaký rozdíl v kávě PRIMAcafé a kávě od vyhlášených kávových firem? Čím Vás naše káva zaujala a proč u ní setrváváte?

Chtěl bych tímto tématem být nápomocen v rozhodování u Těch, kteří stále kupují různé kvalitní kávy, aby zkusili i méně kvalitní naši kávu. Třeba to bude konečně ono. Snad 14 let které se kávě věnujeme už aspoň trochu o něčem vypovídá. A také to, že neděláme kafe jen na kšeft, taky ji pijeme sami a máme ji rádi. K Vám se dostává ta stejná, kterou používáme pro přípravu espressa u nás.

Je zde ještě další malý problém, já sám vám zde psát nebudu v čem je naše káva jiná proti běžné kávě z obchodu. Zdá se mě to z mé strany nevhodné. Je dnes běžně zvykem, že si kde kdo svoje produkty vychvaluje, ale skutečnost většinou taková nebývá. Je vás mnoho kteří hledáte kávu s dobrou kvalitou a naše káva vám otevře jiný svět kávy. Jenomže skoro všichni si velmi rychle na tuto kvalitu zvyknou a předpokládají, že je to u nás samozřejmost.
Ano u nás to samozřejmost je, ale né u těch kteří si myslí, že když koupí značkovou kávu, tak nic lepšího být nemůže.

Apeloval bych proto na ty z vás, kterým se dostane naše káva do rukou poprvé a něčím rozdílným proti kávě z obchodu vás zaujme. Napište to sem do fora pro ostatní. Pro takové kteří skončili u špičkových vyhlášených káv a ani ty jim nedaly očekávané maximum z požitku při pití kávy.
A nejen na ty, i na Vás už stabilní konzumenty naší kávy, kteří už dávno poznali, že jen tak je nějaká káva jinde nenadchne.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od zdenok »

Tak z vlastnej skúsenosti:
Začínal som s Rowentou najjednoduchšou Rowentou, ktorá dá sa povedať robila prekvapávanú kávu aj keď sa tvárila ako Espresso. Do nej som sypal Lavazza 100% Arabica v čiernom balení a keďže som na doma nič lepšie nepoznal, tak som bola istý čas aj celkom spokojný.
Potom som sa ale o kávu začal zaujímať trocha viac a kúpil som lepší kávovar Ariete Cafe Roma DeLuxe a keďže som si na internete predtým niečo naštudoval, tak som vyskúšal použiť Lavazzu ale porovnať ju aj s kávou od jednej Bansko Bystrickej pražiarne. Tu sa ukázala dôležitosť čerstvosti praženia a samozrejme aj mletia. Lavazzu som odvtedy nekupoval ale keďže som informácie o espresse získaval aj z tejto stránky, tak som si povedal, že vyskúšam, či spozorujem este nejaký rozdiel Primacafe vs viacmenej veľkovýroba z BB. Na moje prekvapenie rozdiel bol veľký a už som si viac kávu z BB neobjednával (aj keď stále sú ako záložné riešenie lepší ako značková káva z obchodu). U PrimaCafe mám totiž istotu, že káva je vypražená až po objednaní a tesne pred odoslaním a teda pri vhodnom skladovaní mi aj pri menšej spotrebe vydrží dlho ako čerstvá. A čerstvosť je základný predpoklad k dobrej káve.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od David »

Čerstvá je čerstvá, o tom není žádná diskuse. Tomu se prostě nic nevyrovná. Já bych ale třeba uvítal o něco světlejší pražení, možná :)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od zdenok »

Tak si objednaj z BB, tam máš na výber stupeň praženia :lol:
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od primacafe »

V tom případě bude hnusná, už to nebude naše kafe a taky by z toho mohl bolet žaludek. Toto všechno už máme vyzkoušené.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od hnup »

Prečo PRIMAcafé? V čom je iné oproti ostatným kávam? Jednoduchá odpoveď - vo všetkom. Z tých "špičkových" značkových káv mám toho odpité dosť - Lavazza (3 alebo 4 druhy), Illy, Segafredo, Taylors, Corsini, Cagliari, ... Fakt mi toho mlynčekom prešlo dosť, kým som nenatrafil na PRIMAcafé a ochotu majiteľa doviezť kávu až na Slovensko. Už len vôňa zrnkovej kávy je úplne iná, ako tých predošlých. Krásne zrná, takmer bez defektov, rovnomerné praženie - taká normálna vec, kým si človek nevysype napr. Lavazzu alebo Illy, niekedy som ani nevedel, či to všetko je kávové zrno (o kovovej strune v Corsini už ani nehovorím). Že aj výsledný produkt (teda šálka espressa) z PRIMAcafé je potom tiež o niečom inom, to už je samozrejmé.
Oceniť treba ale aj ten kopec práce navyše - prístup k zákazníkom, aj toto fórum, ktoré pomohlo viacerým nielen začínajúcim "espressomaniakom".
Vždy ma preto vie vytočiť, keď si niekde prečítam názor, ako skvele si niekto pochutil na takej alebo hentakej talianskej (či dokonca nemeckej alebo rakúskej!!) značkovej káve, ktorá pritom stála len dvakrát toľko ako PRIMAcafé. Čo by dali za to iní (narážam na nás, ľudí za riekou Moravou), keby si mohli len tak za dve-tri minútky objednať z x druhov kávy a o dva dni si ju už vychutnávať ako espresso z úplne čerstvo napraženej suroviny.
Tož asi tak.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od mill »

No v čem, v čem, přece ve všem! Ale trochu vážněji ( že já si, idiot, teprve teď přečetl, že se má psát s čárkama. Do teď jsem psal bez nich, ani moc nevím, kde na klávesnici jsou). Moje kávové začátky měly tu výhodu, že jsem nikdy Jihlavanku apod. nepil, a vyhnul se cestě " pravýho českýho turka". Dalo by se skoro říct, že jsem se o kávu začal vážněji zajímat až poté, co se v Praze otevřely Vzpomínky na Afriku, malý obchod a dovozce jednodruhové kávy. Je to už pěkných pár let, tipnul bych si to na 15. Od té doby se snažím hledat nezávislé, malé dovozce a pražírny. Na značkové "super kávy" vůbec nereflektuji, kdo jednou zkusil kávu čerstvou, okamžitě pozná, že třeba Lavazza, která leží na pultě nějaký ten měsíc, není to pravé ořechové, a podobné je to s většinou káv, které koupíte v běžné maloobchodní síti. Trošku jsem pookřál, když se na trhu objevilo Henry cafe ( např. v Brně se dalo sehnat jen na dvou místech) a k němu jsem většinou obdržel i informaci, kdy se pražilo. Ale to bylo vždy jen " na vykrytí hluchých míst", když zrovna nebylo co pít. Náhodou jsem objevil jednu menší firmu, která obchoduje s čajem a kávou, a díky dobré domluvě, že dostanu vždy to, co je čerstvé, jsem takhle fungoval cca 4 roky.
Tento rok jsem se rozhodl pro výměnu kávovaru a díky tomu narazil na tohle fórum. Všichni tady Primacafe vychvalují, proč bych to nezkusil taky, i když jsem byl doteď s dodavateli kávy docela spokojený a Primacafe neznal. Následoval šok! Srovnávání nesrovnávatelného. Udělal jsem si šálek ze stejné arabiky, kterou jsem měl doma, a od Primacafe. Tu mou jsem vylil a půl kila zrn, které mám doma, půjde na buchty a na maso. Stejně kvalitní kávu jsem pil asi před dvěma roky, když mi kamarádka americká kávičkářka přivezla z New Yorku nějakou směs z velmi ceněné místní kavárny a pražírny (jméno si nepamatuji), samozřejmě čerstvě praženou a balenou do sáčku "s ventilkem". Ach jo, a to jsem měl Primacafe pár kilometrů od baráku.
Nepíšu to pro neplacenou reklamu Primacafe, ale hlavně pro ty, kteří neustále tápají a snaží se kupovat " značkové" kávy někde v potravinách či " lahůdkách" ( mimochodem, před vánoci měli v Makru Kopi Luvak a Jamaica Blue Mountain, to jsem zvědavý, kolik "fajnšmekrů" poučených časopisy pro horních deset tisíc si ji koupilo, za nehorázné peníze a praženou před rokem). Zkuste Primacafe. Objednejte si třeba po 100g od třech druhů Primacafe a potom si udělejte kafíčka vedle sebe i s tou svou, kterou jste do teď měli za nejlepší. Vypijte od každého trochu a uvidíte ten rozdíl. Pro jistotu si k sobě ještě někoho vezměte, ať to máte potvrzené z více míst, teda více jazyků a dutin ústních. Určitě pochopíte, proč na tomto fóru všichni Pc tak chválí.
Pražení kávy a míchání kávových směsí je v jistém směru uměním. Hodně se to podobá například výrobě tabákových směsí do dýmek, které mám taky rád. V podstatě ze stejné suroviny dokážou různí míchači a výrobci dostat rozdílné chuťě jenom rozdílným postupem, který se liší v maličkostech, a konečný produkt je potom naprosto odlišný. To, co jsem zatím měl možnost od Primacafe ochutnat, bylo skvělé.
Smekám a svůj klobouk odhazuji v dál......
Přeji Primacafe hodně nových a spokojených zákazníků nejen v dalším roce ....
....a doufám, že z tolika káv, co teď denně piju, nedostanu infart....
Uživatelský avatar
Hromo
Příspěvky: 4
Registrován: stř 08. říj 2008 21:26:23
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od Hromo »

Koncom minulého roka, pred Vianocami, som si prvýkrát objednal kávu od PRIMAcafé. O PRIMAcafé som sa dozvedel z internetu a z tohoto fóra. Po dobrých referenciách od niekoľkých účastníkov fóra som bol na kávu od PRIMAcafé skutočne zvedavý. Na prvýkrát som si objednal dva druhy zmesí a dva druhy jednodruhovej kávy. Dobré referencie sa potvrdili. Pre všetky kávy platí, že káva bola kvalitná, čerstvá, veľmi dobre upražená, bez známok neprirodzenej kyslosti /ktorú mimochodom nemám rád/. Pritom každá káva bola iná, niečím charakteristická. Zo všetkých káv som mal veľmi dobrý dojem. V porovnaní s kávami ostatných dodávateľov, ktoré som doteraz pil, obstála káva PRIMAcafé veľmi dobre. Takže už teraz začínam rozmýšľať akú kávu si objednám od PRIMAcafé nabudúce. Zvedavý som však na to, či sa takýto trend podarí PRIMAcafé udržať dlhodobo a u všetkých produktov. To je podľa mňa najťažšie, to je to čo mnohým výrobcom kávy chýba.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od primacafe »

Děláme to už 17let a každá další káva o kterou jsme naši nabídku rozšířili, byla vždy jen přínosem co do kvality. Není logické abychom přicházeli s kávou horší. O kvalitu nemusíte mít vůbec strach, protože tu stejnou kávu kterou odesíláme k Vám (našim zákazníkům), pijeme sami.
Je jen trochu škoda, že všem kdo u nás nakupují, káva velmi rychle zevšední a kvalita se stane samozřejmostí. Nikdo už nevzpomene na to, že je kvalita kávy stále dobrá. Občas by neškodilo se vrátit na chvíli ke špičkové italské kávě.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od hnup »

No neviem ako iní zákazníci zo Slovenska, no ja si tie špičkové kávy vždy pripomeniem, keď mi tá Tvoja skončí... Takže sa nemôže stať, že by mi zovšednela :-)
Veď my máme vlastne oproti zákazníkom z ČR obrovskú výhodu!!! :-)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
saddam
Příspěvky: 25
Registrován: stř 14. led 2009 2:50:50
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od saddam »

Tak očekávaný balík od PRIMAcafé dorazil, obsah jsem v rámci začátečnických kávových experimentů (popsaných zde) vyzkoušel. Trochu jsem se obával, jestli mé necvičené smysly poznají nějaký rozdíl mezi kávou od PRIMAcafé a z prodejny Oxalis. Obavy mne rázem přešly, už když mi pošťák balíček podával se slovy, že mu provoněl celé auto, a já nemusel ani příliš větřit, abych mu dal za pravdu.

"Káva" z Oxalisu připomíná takové suché piliny (i když jsem ji čerstvě namlel), kdežto PRIMAcafé od pohledu oplývá dostatkem olejů a má daleko bohatší a plnější vůni. Ono už doporučení Oxalisu přímo na obalu, že kávu nutno zalévat zásadně vroucí vodou, hovoří samo za sebe. Káva mi v Oxalisu byla prodána z takového skleněného zásobníku, který byl sice efektní, ale jak dlouho z něho zrnka od svého upražení smutně koukala na nakupující, to těžko soudit. Naopak z PRIMAcafé jsem byl telefonicky ještě v den objendávky informován, že má káva se právě dopražila.. Inu smekám, prostě jiná liga..

Co se vlastností připraveného nápoje týče, srovnal jsem Santosky z obou zdrojů. U vzorku z Oxalisu jsem si nebyl jist, jak se "to preso" vlastně liší od takového silněšího turka, v koutku mysli mi to pořád přišlo nějaké slabé, crema trochu světlá (fotky taky tam). U PRIMAcafé jsem ještě nevychytal parametry extrakce, ale již od prvních pokusů jsem měl pocit, že v tom bude stát lžička, a pokorně dopíjel s mlékem. Také vzhled kávy hovoří za sebe, PRIMAcafé jasně hustší (viskóznější), navíc ořiškově tygrovaná a výrazně trvanlivější crema.

Trochu jsem se rozpovídal, stačilo vlastně jen napsat: "Nebe a dudy".
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od hnup »

Pred týždňom som bol na večeri u jedného taliana, ukázal mi "špičkové" kávovary, čo má doma - DeLonghi na kapsle Nespresso, Bialetti Mokona a x moka kanvičiek od Bialetti. Ako každý talian vychválil tú svoju mletú Illy...
Včera bol talian na návšteve u mňa, neukázal som mu žiadny špičkový kávovar, žiadnu špičkovú zmes Illy, iba som mu urobil jedno espresso (PRIMAcafé Indonesia Jáva) - talianovi padla sánka a hneď chcel ďalšie. Nasledovalo 5 minút superlatívov na pripravenú kávu a potom sa už talian prejavil a pol hodinu mi dával prednášku o káve, kávovaroch, ... (bla-bla).
V každom prípade - ak talian pochváli niečo "netalianske", a zvlášť ak ide o kávu, tak je to malý zázrak. Ja som ten zázrak zažil s PRIMAcafé.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
ZDRI
začátečník
Příspěvky: 70
Registrován: sob 17. pro 2011 19:59:57
bydliště: ČB
kávovar: aeropress, moka
mlýnek: Porlex

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od ZDRI »

V posledních měsících jsme vyzkoušel kávu z hodně zdrojů z celé ČR.
Kávu z místních malých pražíren a když jsem postupně dokupoval kávovou výbavu tak i vzorky od větších prodejců.
Výsledek- znovu objevená Amerika - káva z PRIMACAFE je špičková.

Zatím jsem zkoušel 6 různých odrůd.
Nikdy nepřišla vadná surovina (přepálená, nedopražená ani jinak defektní).
Většina káv měla svůj zajímavý odrůdový charakter, právě to mě na kávě baví.

Ještě si zde chci najít nějakou výraznou Afriku (třeba i trochu více kyselou).
Dáte mi prosím nějaký tip?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od primacafe »

Vzhledem k tomu, že nemáme rádi kyselejší a kyselé kávy, budeme hledat dost obtížně. Ale i mezi kávama které máme v nabídce se najdou méně kyselé (s minimální kyselostí) a s výraznější kyselostí.
Z Afriky, snad jen Tanzánie, mám ji teď před sebou v zrnu a jdu ji otestovat.

Jak to dopadlo jsem napsal ZDE u příslušné jednodruhové kávy.
Naposledy upravil(a) primacafe dne čtv 24. led 2013 12:57:52, celkem upraveno 1 x.
Důvod: doplnění
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Wayne
Příspěvky: 30
Registrován: úte 29. led 2013 0:37:16
bydliště: Znojmo
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od Wayne »

Hledal jsem vhodné vlákno, kde bych se mohl vyjádřit ke kávě z Primacafé a jak se říká, kdo hledá, najde :)...No, člověk ani neví kde začít, z kterého konce, jelikož je těch rozdílů opravdu mnoho. Patřím k začátečníků a asi jako každý jsem začínál na komoditních kávách, nejdříve těch levnějších, poté Lavazza, Sagefredo, Illy a myslel jsem si bůh ví jaký nepiji skvost...Neustále jsem chtěl někomu dělat espresso a čekal na slova chvály, no dneska po odzkoušení opravdové kávy se divím, že mi spíš nedali facku...Myslím, že porovnání Primacafé s komerčními kávami je nedůstojné a asi jako vše čemu se dostává přílišná publcita a obdiv široké veřejnosti se nemůže ani z jedné miliontiny rovnat s kvalitním, poctivým produktem připravovaným z lásky...Když dám mnou úplně stupidní příklad, který mě momentálně napadl, jelikož jsem včera pozoroval debatu na ČT1 a nedávno jsme měli zabíjačku, tak téměř každý snad ví, jak chutná první ořez, maso které je vlastně pečené hned jako první tudíž čerstvé a jak chutná, po nějakké době v mrazáku, nebo koupené v masně, je to diametrální rozdíl, tak je to i s kávou, čerstvá káva je opravdu vyjímečná a nedá se porovnávat s kávou zakoupenou v obchodě, na druhou stranu i to maso se musí umět připravit a tak je to i s kávou...Poté co jsme tedy zjistil, že je potřeba čerstvá káva, abych vůbec mohl usilovat o pořádnou, hutnou crému a abych si užíval ten pohled, kdy je šálek plný cremy...začal jsem tudíž objednávat v jedné nejmenované pražírně čerstvou kávu, byly to vše jednodruhové arabiky tížený efekt, tedy oku lahodící šálek plný crémy se dostavil, avšak to bylo asi vše...Jednoho dne jsem narazil na forum primacafé a usilovně hledal a četl všechny možné příspěvky, vyzkoušel jsem jednu objednávku a nyní musím říci,že je to poprvé co mohu rozpoznávat nějaké chutě v kávě, poprvé co mi každá káva chutná jinak a když si rozkliknu Davidovi názory k vůni a chuti, můžu si říct jo to tam cítím, ne to tam necitím, to dělám špatně a to jinak, mám v rukou tu stejnou surovinu a mohu s ní manipulovat a zkoušet podle ostatních uživatelů, ale to nejdůležitější je, že káva je naprosto vyjímečné chuti...Z předešlé prazírny jsem měl jednodurhovou arabiku, avšak i její chut byla mnohem drsnější než chuť kávy standart, která je v podstatě z 60 % z robusty, v předešle pražírně příliš tmavé pražení a celkem nerovnoměrné, bylo mi po kávě často nevolno, dnes s kávou z Primacafé si užívám každý doušek a odkládám co nejdéle doušek vody, abych měl v ustech stále tu krásnou, doznívající a čistou kávovou chut...Úplně se mi rozzáří oči, když si prohlížím zrna a ty mají krásnou zlatavou čárku uprostřed a já vím, že mám v rukou opravdové "zlato" opravdu kvalitní surovinu se kterou musím zacházet velmi uvážlivě...Konečně si mohu prohlížet zrna a říkat si, co je to za kávu podle jejich velikosti a tvaru, už jen ta pečlivost se kterou jsou dělány balíčky, nádhera...Je to opravdu zážitek, který musí každý zažít a ocenit.
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od Fox_25 »

I když nepatřím mezi pravidelného konzumenta kávy z PC dovolím si zde nechat pár řádek.

Káva z Primacafe mi ukázala jak má chutnat ristreto, potažmo káva obecně, za což má pan Konečný můj obrovský dík a dlužím mu sedmičku dobré slivovice i za toto fórum.
Při rozbalení se na mě nelinula nijak výrazná vůně na kterou jsem byl zvyklý, ovšem už při mletí mi začalo docházet co jsem to pil za žbrndy. Když jsem kávu umlel tak jsem z ní cítil lískové oříšky a čokoládu, hlavně byla vůně prosta jakékoliv spáleniny na což jsem rozhodně nebyl zvyklí.
Při samotné přípravě ristreta, se mi hrozně moc líbilo že káva konečně teče krásně jednolitým pomalým proudem světlé kapaliny. Pěna měla krásnou barvu, světle hnědá s příměsí žluté a vydržela během usrkávání až do samotného konce. Chuť byla krásně ohraničená, lískové oříšky s hořkou čokoládou a lehce zemitým ocáskem, tedy nic co bych dříve pil.
Zatím z žádné jiné pražírny takto káva nechutnala. Ne že by byly vyloženě špatné, či snad na úrovni hypermarketových káv, ale prostě to nebylo ono. Bohužel se také najde dost pražíren které kávu shazují pomalu na úroveň nepitelných břeček. Ani nikde v kavárně jsem se nedočkal kávy která by se tomuto alespoň vzdáleně přiblížila.

Pro vyznavače alkoholu mám jednoduché srovnání, Primacafe je jako XO koňak, ostatní pražírny jsou VSOP koňak a káva z hypermarketu je jako koňak z hypermarketu za pár stovek. I pro vyznavače hifi je pěkné srovnání, Primacafe je jako DIY stereo sestava za 100000, ostatní pražírny jsou jako komerční Hifi sestava za 40000, no a hypermarket coffee je "jako" dřevěné bedýnky z lisovaného papíru od známé firmy Genius.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od primacafe »

Děkuju, že jste si vzpomněl.
Děkuju i za ty tekutý švestky. Ani bych neměl čas si je v klidu vychutnat. Jste z té strany, kde se to umí a kde jsem zatím měl možnost slivovicu pít minimálně dobrou, většinou však výbornou.

A o tom tohle forum je a je to jeho prvotní myšlenkou. Pomoci lidem při výběru kávovaru, z přípravy kávy nedělat vědu a v klidu si na kávě pochutnat.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
zunicka
více pokročilý
Příspěvky: 168
Registrován: ned 13. pro 2009 15:29:40
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od zunicka »

Vdaka tomuto foru sme si kupili pakovy kavovar, mlyncek - najprv rucny potom elektricky.
Vdaka kave z PrimaCafe si vieme doma urobit espresso lepsie ako v ktorejkolvek kaviarni.
Vdaka pan Konecny!
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od primacafe »

Za málo. V podtatě takto končí všichni naši stabilní zákazníci. Stěžují si, že už nikde mimo svůj kávovar, dobrou kávu nedostanou.
Teď jde o to jestli je to dobře nebo špatně. :)
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
PetrLa
Příspěvky: 6
Registrován: pát 20. pro 2013 12:35:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé, v čem je jiná proti ostatním kávám?

Příspěvek od PetrLa »

Abych se taky zapojil. Co k tomu říct. Beru z PrimaCafé už necelý rok...nebo už to je rok? No to je jedno. Jelikož nemám mlýnek a nejsem majitelem žádného extra profi přístroje, tak kupuji kávu mletou. Většinou dva sáčky po 300g. Bylo to chvilku laborování, než jsem se s tím mým strojem naučil zacházet, ale musím se podělit o stejnou zkušenost. Nikde mi už kafe nechutná.

PrimaCafé je špička. Pokaždé dostanu svoji oblíbenou kávu ve stejné kvalitě a vždy se na ni hrozně těším. Nedávno koupila manželka kávu z Tchiba a bylo to tak o 10 levelů jinde. Vonělo to slušně, ale pitelné to moc nebylo. Dokonce mi byla na jedné návštěvě uvařena káva instantní a dvakrát jsem lokl a pak jsem s díky odmítl, že už nebudu. Než takové kafe, tak radši nic.

Takže děkuju PrimaCafé, že dělají dobrou práci a nepolevují.....a zároveň vlastně neděkuju, protože už si kafe dávám jen doma a když jsme v restauraci tak na tom hledám mouchy, protože tomu něco chybí :))))))) Kdybych na PrimaCafé nenarazil, tak bych to asi ani neřešil :))))
Odpovědět

Zpět na „Vaše připomínky, dotazy k nám“