fench press-chemex, kávy, voda

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
duklák
Příspěvky: 4
Registrován: stř 04. říj 2017 21:34:45
bydliště: vysočina
kávovar: frensh press, chemex
mlýnek: hario

fench press-chemex, kávy, voda

Příspěvek od duklák »

Zdravím, vím že jaksi podobný dotaz tady nějaký je ale...chtěl bych vědět jakou kávu by jste mi doporučili k přípravě ve French pressu a jakou v chemexu. FP jedu doma a chemex v práci. Zatím používám panamu don pepe shg, ale v tom chemexu mi přijde, že to není úplně ono. Vím že na FP by se měla používat káva světle pražená, ale přeci jenom bych byl radši za konkrétnější tipy(klidně i více) jak na FP i CH. Rách aby byla káva o něco silnější, ne až nějak moc silně do sladka. Kávu melu na ručním mlýnku hario takže to není úplně ideální. Voda-zalejvám asi 90° zdá se mi to lepší jak 95°(konvice mi dovoluje rozmezí 90 nebo 95), v jihlavě poměrně tvrdá voda takže přemýšlím že bych přešel na balenou.

Dál bych se chtěl zeptat jak se díváte na poměr kávy a následně vody. Na FP 1:16(chemex 1:15), tedy pro šálek 200ml tak asi 12-13g gramů kávy. Ale pokud chci dosáhnout oněh 200ml v šálku musím zalít větším množstvím kávy ne? Zkoušel jsem že když zaliju 165ml tak následně po extrakci do šálku jde 155ml(není to moc?špatné mletí hrubost?).

díky
Uživatelský avatar
duklák
Příspěvky: 4
Registrován: stř 04. říj 2017 21:34:45
bydliště: vysočina
kávovar: frensh press, chemex
mlýnek: hario

Re: fench press-chemex, kávy, voda

Příspěvek od duklák »

a ještě nemáte někdo vychytávku k mlýnku hario, když ho umývám tak je vždy problém trefit tu hrubost co chci....nebo je porlex opravdu tak lepší volba??
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „French press“