Kávovar +- 20k

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Rostacl

Kávovar +- 20k

Příspěvek od Rostacl »

Dobrý den,

chtěl bych vás zkušenější poprosit o radu. Jaký přístroj vybrat v cenové relaci do 20k? Mám v hledáčku Silvii s PID...nicméně bych se chtěl zeptat, zdali není nějaká lepší volba po jakém stroji radši sáhnout? Priorita je pro mne co nejlepší espresso...mléko je na druhém místě :D Díky moc...
Uživatelský avatar
hunt01
více pokročilý
Příspěvky: 350
Registrován: sob 14. led 2012 10:40:25
bydliště: Šaratice / Brno
kávovar: Carimali Uno, Brasilia Portofino, Astoria Compact
mlýnek: Anfim Cody, Anfim Scody II

Re: Kávovar +- 20k

Příspěvek od hunt01 »

Za 20 nic lepšího není, ale furt tady píšeš nejlepší espresso, základ je mlýnek, ten je důležitější než kávovar. Ten máš na nejlepší espresso ?
Servis a prodej profesionálních kávovarů.
www.baristaservis.cz a nové www.kafenapisku.cz
Rostacl

Re: Kávovar +- 20k

Příspěvek od Rostacl »

No mám Ascaso I-Steel s plochými kameny. Dobře, děkuji...20k pro mne není úplně málo, tak se radši ptám, zdali se nevyplatí jít do něčeho jiného. Mě třeba zaráží, že se všude uvádí ideální tlak čerpadla 9 bar, ale u Silvie píší 15?Nebo je to tak,že tlak čerpadla je sice 15, ale na výstupu je již těch +- 9?...
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Kávovar +- 20k

Příspěvek od wladas »

Ano presne tak. Cerpadlo vie dat 15bar ale OPV ho redukuje na 10-11bar
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
hunt01
více pokročilý
Příspěvky: 350
Registrován: sob 14. led 2012 10:40:25
bydliště: Šaratice / Brno
kávovar: Carimali Uno, Brasilia Portofino, Astoria Compact
mlýnek: Anfim Cody, Anfim Scody II

Re: Kávovar +- 20k

Příspěvek od hunt01 »

Tak narovinu, se Silvii bude ten mlýnek nejslabší článek. Pokud je to moc peněz, nedělejte espresso. Dělejte alternativy.
Servis a prodej profesionálních kávovarů.
www.baristaservis.cz a nové www.kafenapisku.cz
Rostacl

Re: Kávovar +- 20k

Příspěvek od Rostacl »

Ok :D tak já nevím: přijde mi, že zavedenou dvojkou je Silvie s Rockym. A když jsem tu pročítal forum, tak na Ascaso jsou podobny nazory co na Rockyho... :) ...Myslel jsem to tak, že 20k pro mě není tak málo, abych se neporadil :)
Uživatelský avatar
MirekCek
více pokročilý
Příspěvky: 111
Registrován: pát 16. zář 2016 8:50:37
bydliště: Ostrava
kávovar: Lelit PL41TEM, AP
mlýnek: Eureka Mignon, Porlex mini

Re: Kávovar +- 20k

Příspěvek od MirekCek »

Vřele doporučuji jít za někým, kdo má požadovanou sestavu, popřipadě alternovanou sestavu a udělat nlind test. Bude asi problém někoho takto najít (nevím), ale každopádě jsem si celkem jist, že při stejném postupu se stejnou kávu bude u tebou požadovaných mlýnků rozdík v šálku takový, že jej nepoznáš, bude minimální..

Jinými slovy chci říci, že je fajn si vyzkoušet, zda takové investice skutečně v šálku poznáš nebo ne... pokud nechlastáš denně hektolitry espressa a nemáš napito stovky litrů kávy...
Rostacl

Re: Kávovar +- 20k

Příspěvek od Rostacl »

Jasně, asi úplně nepoznám-tolik napito nemám...Nicméně se stávajícím přístrojem (DeLonghi) je ta práce hrozná: naprosto nekonstantní výsledky, alternativní misky-netěsnící....Proto se ohlížím po něčem lepším a jsem ochoten dát max 20k....A když jsem zde pročítal forum, tak jsem pochopil,že Silvia je takový "zlatý standard"......A co se mlýnku týče: jestli to bylo šlápnutí vedle, tak mě to mrzí:přesvědčilo mě mikrometrické nastavení hrubosti...
Uživatelský avatar
MirekCek
více pokročilý
Příspěvky: 111
Registrován: pát 16. zář 2016 8:50:37
bydliště: Ostrava
kávovar: Lelit PL41TEM, AP
mlýnek: Eureka Mignon, Porlex mini

Re: Kávovar +- 20k

Příspěvek od MirekCek »

Mrkni a procti si jeste i zahranicni fora, tam jsou takove sajby (jak par zdejsich) kumulovany ve velkem, rekl bych :grin:
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Kávovar +- 20k

Příspěvek od j.bill »

Já bych to tak černě s tím mlýnkem neviděl. ;) Samozřejmě profesionální mlýnek to není, ale proti jiným na domácí použití není špatný...
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Rostacl

Re: Kávovar +- 20k

Příspěvek od Rostacl »

No a myslis, ze Rocky je lepsi?...Jinak jsem tedy po znovuprocteni fora usoudil, ze Silvie je asi nejlepsi varianta. Tak to padne na ni :)
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Kávovar +- 20k

Příspěvek od j.bill »

Konstrukcí asi ano, zase má hrubší nastavení. Ale každý mlýnek má své + a -. Nic není dokonalé. :) Mlýnek už máš, tak to neřeš. Kup kávovar a experimentuj. Podzim je tu, tak dobrá káva zahřeje nejen na jazyku. :grin:
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Kávovar +- 20k

Příspěvek od danst »

Souhlasím, mlýnek je použitelný, Rocky je spíš problém, díky nešťastnému nastavování hrubosti.
Samozřejmě jde o to naučit se to používat, zrovna jako kávovar. Tam klidně Silvii nebo některý z Lelitů, je tu toho napsáno hodně, je to možná pro neznalého problém, ale dá se tím prokousat.
Důležitější je , nezkoušet to dlouho s nekvalitní kávou, pak se hledá moucha na mlýnku a kávovaru nebo u sebe. Přitom jde o tu kávu.
Nesednout na lep 3.wave kávám, které pak budou vždycky kyselé, samozřejmě nekupovat v supermarketu a neověřených místních malých pražírnách, někdy jsou to vyloženě hrůzy. Nechci zde řešit co koupit, možnosti jsou za míň i víc peněz, s cenou většinou roste kvalita. U PC je spokojených zákazníků víc než dost.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Kávovar +- 20k

Příspěvek od primacafe »

:) Nikdy není dost. :)
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Rostacl

Re: Kávovar +- 20k

Příspěvek od Rostacl »

Díky moc za odpovědi. Prokousal jsem cele forum znovu a nejak jsem se utvrdil v Silvii-i proti Lelitu. Jeste se mi libil Oscar II, ale vzhledem k tomu, ze s mlekem pracuji zcela vyjimecne: jen, pokud prijde navsteva, tak jsem ho vyřadil-psalo se tu, ze espresso se da udelat se Silvii i Oscarem “stejne” dobre :) Jinak kavu kupuji z doubleShotu...nicmene se chystam, ze budu ted zkouset a ochutnavat kavy zde z PrimaCafe-tesim se na ne ;)
Uživatelský avatar
vpasek
Příspěvky: 1
Registrován: úte 30. říj 2018 17:43:50
bydliště: Letkov
kávovar: DeLonghi ECAM 22.110 SB
mlýnek: nemám

Re: Kávovar +- 20k

Příspěvek od vpasek »

Já si nemůžu pomoct, ale RS je podle mě dost neestetická. Možná vám to přijde směšné, ale pro mě i pro manželku není rozhodující jen dobré espresso, ale i estetika stroje. Kdyby tak vypadala jako Sage BES :)
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Kávovar +- 20k

Příspěvek od j.bill »

Sage BĚS ?
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
pelo
více pokročilý
Příspěvky: 165
Registrován: stř 27. led 2016 17:02:29
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Classic, Classic Plus, Evolution, LP Europiccola '82
mlýnek: OE Lido E, DRM OnDemand

Re: Kávovar +- 20k

Příspěvek od pelo »

Rostacl píše:Jeste se mi libil Oscar II, ale vzhledem k tomu, ze s mlekem pracuji zcela vyjimecne: jen, pokud prijde navsteva, tak jsem ho vyřadil-psalo se tu, ze espresso se da udelat se Silvii i Oscarem “stejne” dobre
Pokud je budget na Oscar II, tak jdi do toho. Espresso sice udelas s obema, ale u Oscara s tim bude mene prace a vysledky budou mnohem stabilnejsi. Sice ma proti Silvii na sobe vice plastu, ale v ostatnich ohledech je to uplne jina liga, je to uplne jina konstrukce.

Silvia je podle mne dost precenovana jen z duvodu, ze ve stejne cenove relaci lepsi kavovar proste nebyl ale neznamena to, ze by to byl nejaky etalon kvality...
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Kávovar +- 20k

Příspěvek od j.bill »

Silvia se právě tím etalonem stala. Bohužel, nic není dokonalé a také každý může mít jiné estetické cítění. Někomu se líbí, někomu ne, ale provedením a materiály (užitnou hodnotou) to je etalon mezi kompaktními domácími kávovary.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“