Gaggia Espresso PURE + COLOR

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
lubo52
Příspěvky: 30
Registrován: sob 27. lis 2010 22:33:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od lubo52 »

Ahoj
nevíte kde koupit na gaggia color tesnění páky co je zde v obchodě tam asi nejde co?
co jsem vyndal vypadá jinak
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od lukyn »

to lubo52: sorry, budu ošklivej, ale zdaleka ještě slušnej:
kdybys nebyl línej a mrknul o dvě strany zpět (takže žádný velký hledání), tak se v mém příspěvku dočteš, že ho koupíš v Hraspu pod objednávacím číslem 11004543.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
sirius
Příspěvky: 3
Registrován: pát 08. srp 2014 15:58:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od sirius »

Ahoj vsichni :ucta: Právě jsme si koupili tento presovač Gaggia New Espresso Pure. Bohužel mi stále neni jasná situace kolem misek. Dodávány jsou dvě misky. Jestli to dobře chápu, tak jsou obě přetlakové. Jedna větší a druhá menší. V originalnim manualu je napsano, že ta větši miska je na mletou kavu a ta mensi na PODy. Pricemz kdyz chceme dve kavy, tak do velke misky jedna odmerka a kdyz jednu tak jednu odmerku. V ceskem manualu je u popisu misek ale, ze mensi miska je na PODY/1salek a ta vetsi na dva salky. Je to chyba prekladu nebo jak to je? Diky moc za pomoc. :?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od primacafe »

Ono je to tak trošku jedno. Právě proto, že jsou obě misky přetlakové, tak je v podstatě jedno kolik kávy v misce je a do určité míry nezáleží na hrubosti mletí.
Samozřejmě, že je možné a asi běžnější používat na jednu porci menší misku.
To co je napsané v orig,návodu, bude z toho důvodu, aby tím nenáročného uživatele kávovaru, který si chce udělat nějaké "espresso" zbytečně nezatěžovali.
Přetlakové misky je nejhorší perverze kterou mohl kdo ke kávovaru vymyslet.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
sirius
Příspěvky: 3
Registrován: pát 08. srp 2014 15:58:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od sirius »

Jo, ted koukam, ze jsem to napsal blbe. :) Ale evidentne jsem byl i presto pochopen. Pisou, ze se proste VZDY pouziva velka miska na mletou kavu. A kdyz chceme jen jedno presso, tak tam dame jen jednu odmerku. A neni lepsi pouzivat tu mensi misku, kdyz chceme jen jedno presso? Sice ji oznacuji jako jen na PODy, ale krom velikosti se snad nijak nelisi. Je mensi, takze by tam melo jit bez uhony nasypat 7g. Az upotrebime to kafe z Tchibo prodejny, tak bychom zkusili objednat neco od vas z PrimaCafe a k tomu prihodime i nepretlakovou misku. To, co prodavate v eshopu jako Gaggia miska nepretlakova je univerzalni? i na tuto Gaggii?
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od ondrada »

Ono je to při přetlakový misce v podstatě jedno, kterou použijete. Ta přetlaková miska - jedna i druhá - je v podstatě navržená tak, aby kafe nestálo za nic ať jí naplníte jakkoliv :) Zato udělá pěnu do koupele i z jetejch fuseklí, protože podle toho se přece pozná dobrý preso, to ví každej, žejo :)

Pokud s přetlakovou miskou chcete experimentovat, kašlete na odměrky a naplňte jí tak, aby po utampování a utažení do kávovaru nezůstal prostor mezi kávou a sprchou, a zkuste zjemňovat mletí, až to poteče tak pomalu jak má (cca. 25ml za cca. 25 sekund, plusmínus podle chuti a množství kávy, který do misky nacpete) - resp. nastavit hrubší mletí, pokud to teče moc pomalu, měli byste se dostat na pitelnej výsledek (i když s kávou Tchibo... No aspoň to bude mít pěnu a bude to lepší než jen nasypat odměrku a zmáčknout knoflík). Akorát s tím generátorem náhodných částic od Krupsu bude asi těžký namlet jemně, ale tak, aby prach z kávy přetlakovou misku neucpal. Ale jestli s tou miskou nemáte nějaký velký plány tak je to asi jedno, když by se přicpávala tak často pomůže odmočení v detergentu (buď místní, nebo třeba prášek do myčky).
Uživatelský avatar
sirius
Příspěvky: 3
Registrován: pát 08. srp 2014 15:58:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od sirius »

Jo jo, dekuji za uprimnost :) . Upgradovat budeme postupne. Zacneme tema normalnima miskama a nekde musime sehnat asi i vypust na jeden salek. Pak prijde na radu lepsi zrnkovy kafe atd. atd. Kafe je uz ted pitelny. Dari se i +- 25-30ml/25s. Pena s tema pretlakovyma miskama je taky. Akorat zustava po spravnem nadavkovani (7-8g/salek) trochu vody v misce a ten puk neni uplne pevny. takze asi pridam vic kafe a namelu decentne hrubsi. Behem tydne ale asi stejne objedname regulerni misky. Akorat musim pogooglit jeste kde maji tu vypust na 1salek. Misky Gaggia jsem nasel (asi jsou univerzalni pro vsechny modely classic i pure?), ale tu vypust zadnej eshop nema. :|
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od primacafe »

Tady:

Kód: Vybrat vše

http://www.kavovarydoplnky.cz/
by se urcitě nějaká našla.
Do "Hledat" zadejte výpust
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
majo
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 03. zář 2015 21:25:16
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od majo »

Ja som po roku pouzivania spokojny.
Vyborne hreje, aj voda v nadrzi ze sa zohrieva je vyhoda, filtru to nevadi. Ked je stroj horuci, aj salky mi hore ohreje.
Kava ma byt horuca...
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od lukyn »

To že se voda v nádržce ohřívá určitě není výhoda, naopak, na druhou stranu tento kontruční problém mají v podstatě všechny kávovary s integrovanou nádrží v těle.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
mildafleck
začátečník
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14. lis 2016 22:40:37
bydliště: Čtyřkoly
kávovar: Bialetti Brikka,La Scala Butterfly
mlýnek: Porlex Tall,Compak K3 Touch Advanced

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od mildafleck »

Tak jsem koupil za pár korun kávovar Gaggia color po spuštění jsem zjistil že protéká kolem páky.Po rozebrání jsem zjistil že těsnění je v pořádku ale plastové vedení páky je po smrti.Nedalo mi to a tak jsem si vlezl na 0,5 hodky na soustruh a automat opět funguje.Pro inspiraci foto..............
Uživatelský avatar
mildafleck
začátečník
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14. lis 2016 22:40:37
bydliště: Čtyřkoly
kávovar: Bialetti Brikka,La Scala Butterfly
mlýnek: Porlex Tall,Compak K3 Touch Advanced

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od mildafleck »

IMG_6625.JPG
IMG_6626.JPG
IMG_6627.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
majko
Příspěvky: 4
Registrován: sob 02. úno 2013 0:28:06
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od majko »

Ahojte,
vyrábal niekto z Vás klzáky? Aký materiál ste použili a ako dlho vydržali?
Uživatelský avatar
portak
Příspěvky: 40
Registrován: úte 21. led 2014 14:50:24
bydliště: Přeštice
kávovar: Gaggia Classic 2019
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od portak »

Ahoj,

stalo se mi včera že jsem asi trošku moc umáčkl kávu v páce, sice to neteklo moc extra pomalu, kává napůl pokapávala a napůl tekla. Čeho jsem si ale všimnul, že mi protýkala voda kolem páky. Je možný že je to tim upěchováním?

Zkusil jsem těsnění na páku očistit, myslím si, že od předešlých extrakcí na něm mohla být lehce zaschla káva a zatím to neudělalo, ale taky jsem to neměl odvahu znova tak moc upěchovat.

Navíc když chci páku utáhnout, tak není uplně rovně, ale lehce se protočí na druhou stranu (snad chápete, co tím myslím :) ).

Kávovar byl kupovaný použitý, ale minimálně používaný, nic méně téměř 2 roky stál ve skříni. Nevím jestli to nemůže mít vliv právě na to těsnění hlavy. (ty zmiňované kluzáky se mi zdají být v pořádku, v nejhorším jsem koukal, že se celý to uchycení páky vč. kluzáků dá asi za 50 dolarů koupit + poštovné).

Myslím si, že je to asi tím, že jsem čuně a to těsnění bylo špinavé (stalo se mi 2x, že puk zůstal přilepen na sprše), ale rád bych Váš názor. Děkuji.
Pokud píšu bez diakritiky, tak se omlouvám, ale píšu z mobilu.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od j.bill »

Spíš to bude těsněním nebo nějakou nečistotou. Zkus pořádně očistit těsnění a pokud to bude protékat pořád, tak jej vyměň. Pryž časem a teplotou tvrdne, takže výměna těsnění hlavy po nějaké době je normální věc.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
portak
Příspěvky: 40
Registrován: úte 21. led 2014 14:50:24
bydliště: Přeštice
kávovar: Gaggia Classic 2019
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od portak »

Ok díky ... zrovna nedavno jsem z HASPRA objednával misky... si teď vyčítám, že jsem rovnou nepřihodil těsnění :(.

Navíc se mi ještě povedlo to zespoda (takový ty 4 šrouby) dotáhnout tak, že to na 2 místech zalezlo do toho plastu. Jsem zkrátka šikula (věřím, že podložky to spraví, nebo spíš doufám :D ).
Pokud píšu bez diakritiky, tak se omlouvám, ale píšu z mobilu.
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od dslecinka »

to je mazec, my vyměňujeme těsnění každej kvartál a u domácích mašin to doporučujeme tak jednou ročně taky, jinak to ven člověk taky doluje kladivem a šídlem... jinak ta guma tvrdrne i vysycháním, takže ty 2 roky ve skříni tomu rozhodně na měkkosti nepřidaly.
Uživatelský avatar
portak
Příspěvky: 40
Registrován: úte 21. led 2014 14:50:24
bydliště: Přeštice
kávovar: Gaggia Classic 2019
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od portak »

Tak zatim to snad vypadá, že ho stačilo jen očistit. Tak uvidim, když tak ho hold obědnám. Ale 300 Kč za kus gumy mi přijde dost.
Pokud píšu bez diakritiky, tak se omlouvám, ale píšu z mobilu.
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Gaggia Espresso PURE + COLOR

Příspěvek od Effe »

Stačí se o těsnění trochu starat , občas vytáhnout a očistit od kávových sedlin . Mám na Classiku původní z roku 2013 a pořád drží .Sem tam ho otočím . Koupil jsem i nové ,ale má nějaké příčné drážky ,kterými i při silném utažení uniká trochu vody .
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“