Nuova Simonelli Oscar II

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
slavoo
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: úte 25. lis 2014 16:57:58
bydliště: Skalica
kávovar: QM Alexia EVO
mlýnek: Eureka MIGNON SILENZIO black matt

Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od slavoo »

Zvažujem do budúcna tento stroj ale mrzí ma že nemá PID alebo aspoň nejakú radiacu jednotku na konštantnú teplotu vody v kotle. Keď posudzujem rozdiel v Gaggia Classic po rokoch bez PIDu a teraz sním je to pre mňa dosť podstatný rozdiel a dôležitý faktor kávovaru. Nejakú elektronickú reguláciu teploty v bojleru ale predsa má kde je teplota regulovaná na 120°C ale na paru tak by ma zaujímalo jak je to u kávy.
Uživatelský avatar
slavoo
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: úte 25. lis 2014 16:57:58
bydliště: Skalica
kávovar: QM Alexia EVO
mlýnek: Eureka MIGNON SILENZIO black matt

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od slavoo »

Kde ste Oscara 2 kupovali (overení eShop) ? Nejaký typ na akciu, dobrú cenu zahraničie ?
Uživatelský avatar
pifko
Příspěvky: 48
Registrován: úte 26. pro 2017 12:11:07
bydliště: Praha
kávovar: DIY saturated grouphead, Aeropress, V60
mlýnek: Eureka Olympus 75 E HS, DIY brew grinder

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od pifko »

V italském Elektro's ho mají za 678,- euro. Zkušenosti výborné, mám odtud mlýnek.
https://www.elektros.it/cz/en/
Uživatelský avatar
Fanda007
Příspěvky: 11
Registrován: úte 02. říj 2018 14:33:34
bydliště: Praha
kávovar: NS Oscar II
mlýnek: Baratza Sette 270

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od Fanda007 »

Neodolal som Oscarovi II. V stredu večer som spravil objednávku na Elektro´s. Tak som strašne zvedavý ako to dopadne. Moja vůbec prvá objednávka zo zahraničia.
Uživatelský avatar
slavoo
začátečník
Příspěvky: 74
Registrován: úte 25. lis 2014 16:57:58
bydliště: Skalica
kávovar: QM Alexia EVO
mlýnek: Eureka MIGNON SILENZIO black matt

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od slavoo »

@Fanda007
To som zvedavý aj ja. :) Hlavne na rýchlosť dodávky a zabalenie. Mal som zlú skúsenosť z Bertazzo Food kde mi poslali mlynček Eureka MIGNON SILENZIO a trvalo to dosť dlho. Originál krabica bola už evidentne otváraná a celé vo vnútri polystyrén polámaný akoby spadla ale našťastie mlynček prežil bez ujmi. Nemal som z toho dobrý pocit ale pri vzdialenej doprave je to tak keď to prejde niekoľkými dopravcami cez ruky. ;)
Uživatelský avatar
mab
nováček
Příspěvky: 56
Registrován: ned 11. bře 2012 16:43:57
bydliště: Vyškov
kávovar: Profitec pro300, aeropress, moka konvička, filtr
mlýnek: Rancilio Rocky, Nuova Simonelli MDX, ceramill

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od mab »

V elektros jsem bral "drobnosti" za cca € 270,- a přišlo to za 4 pracovní dny. V pondělí zpracovali objednávku a ve čtvrtek jsem doma vybaloval.
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od RedAce »

Oscara z Elektros jsem bral nedávno. Doručení rychlé, bezproblémové a zabaleno to bylo tak, že i kdyby mi ten balík z Itálie střelili na zahradu kanónem, tak to bude v pohodě.
Kávovar jako takový v pohodě. Kupoval jsem ho pro bráchu a požadavky byly okamžitá pára, nový stroj, cena cca do 20k. A v tomhle segmentu jsem moc nenašel konkurenci. Pro mě je to trochu nepraktický stroj, když dělám mléko jen výjimečně. Single bojler s PIDem je pro mě praktičtější. A úplně hloupé mi přijde programování podle času - když chtěli ušetřit a nedávat tam volumetriku, tak radši manuální ovládání. Protože si nedokážu představit, že by někdo skutečně využil automatiku na čas...
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od j.bill »

RedAce píše:... A úplně hloupé mi přijde programování podle času - když chtěli ušetřit a nedávat tam volumetriku, tak radši manuální ovládání. Protože si nedokážu představit, že by někdo skutečně využil automatiku na čas...
Úplně hloupé to není. Je to to nejjednodušší řešení. Kdo má všechny ostatní parametry trvale téměř konstantní, klidně se může na čas spolehnout stejně jako na volumetriku. Ani volumetrika nefunguje 100% přesně a v množství jednotlivých extrakcí jsou určité nepřesnosti.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od RedAce »

Chápu, že to je to je nejjednodušší, ale čas nikdy nemá být vstupní parametr, to absolutně nedává smysl. I když budu dělat jen jeden druh kafe a nic jiného. Volumetrika může být lehce nepřesná, ale víceméně to funguje. A hlavně, i když budu mít úplně ustřelené parametry, tak mi fur nateče požadovaná dávka kafe. Sice bude hnusné, ale nic hrozného se neděje. Ale hlavně když jsem jen trochu mimo, tak mi většinou nateče v pohodě pitelný shot. I když teče třeba 40s místo 30s. Ale když mi ho automatika utne po 30s, můžu to vyhodit, protože v hrnku mám pár ml nepitelného kafe. A naopak když to teče rychle, u volumetriky to asi bude trochu kyselé, u časomíry mi přeteče hrnek.
Navíc ke konci extrakce to logicky teče nejrychleji a každá vteřina má dost velký vliv na celkový objem.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od j.bill »

RedAce píše:.... ale čas nikdy nemá být vstupní parametr, to absolutně nedává smysl. ....
To pak budeš muset vysvětlit Taliánům, jak si mohli dovolit dát jeden ze základních parametrů definice "Italského Espressa" čas. ;)
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od RedAce »

Já netvrdím, že to není jeden z parametrů. Ale není to parametr vstupní, nýbrž výstupní/kontrolní. Můžu si vybrat jakou kávu použiju, kolik jí použiju, jak jí namelu, jakou vodou budu používat, kolik jí použiju a jakou bude mít teplotu a tlak,... Ale jak dlouho bude celý proces probíhat je až výsledek. Stejně jako to, jak bude káva chutnat, vypadat, kolik bude mít cremy a buhvíco ještě. A ještě jsem se nikde nesetkal s tím, že by někdo čas extrakce stanovil jako jednu hodnotu. Vždycky je to interval a pokud se do něj vejdu, tak je to pro mě indikace, že to asi proběhlo, jak má. Ale zafixovat si čas jako vstupní parametr a doufat, že se všechno sejde je bláznovství. Chceš mi snad říct, že i když máš jednu kávu, tak všechny tvoje extrakce (klidně v rámci jednoho dne) se ti sejdou na vteřinu přesně?
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od RedAce »

A ještě možná z té druhé strany - té praktické. Konkrétně pro bráchu by ta automatika byla ideální. Stejně jako jsem mu nastavil mlýnek na časovač (Sette 270), tak by mu vyhovovalo mít nastavený kávovar na automatiku. Nechce s tím nijak experimentovat ani nic moc ladit a upravovat. Kafe mu pražím přímo já každý týden až 14 dní. Takže z praktického hlediska těžko hledat konzistentnější prostředí. Káva se moc nemění, je vždy víceméně stejně čerstvá a majitel by automatiku ocenil. A opravdu jsem se snažil to nějak inteligentně nastavit. Ale prostě to k tomu nebylo. Měl jsem ten kávovar nějakou dobu doma a spoléhat se na ten čas je jak ruská ruleta. Takže nakonec u toho stejně člověk stojí, hlídá to sám a má to naprogramované radši na delší čas a v případě potřeby to utne. A to už není automatika.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od j.bill »

RedAce píše:Já netvrdím, že to není jeden z parametrů. Ale není to parametr vstupní, nýbrž výstupní/kontrolní. Můžu si vybrat jakou kávu použiju, kolik jí použiju, jak jí namelu, jakou vodou budu používat, kolik jí použiju a jakou bude mít teplotu a tlak,... Ale jak dlouho bude celý proces probíhat je až výsledek. ....
Trochu si to pleteš. Čas extrakce je vstupní parametr, stejně jako množství, tlak nebo teplota. Výstup je to, co je v hrnku. :lol:
Volumetriku mám, ale nepoužívám. Jedu na manuál a pro orientaci mám stopky s pípákem. Víc ale dám na kontrolu toku a barvy. A z vlastní praxe mohu potvrdit, že pokud jednou nastavím mletí u jednotlivých směsí nebo jednodruhovek, co používám, tak to časově sedí pro každou extrakci (jednotlivé vážené dávky). Rozptyl možná pár sekund. Takže si dokáži představit, že by pro někoho mohl být časovač přínosem.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od RedAce »

No vstupní parametr to rozhodně není (resp. opravdu by být neměl), ale to je asi jedno...
Sám říkáš, že máš rozptyl pár sekund (a to budu předpokládat, že jsi relativně dost zběhlý v přípravě a máš slušný mlýnek). Tak řekněme, že rozptyl 10s je hodnota, kvůli které si nikdo z nás výrazně lámat hlavu nebude. Vzhledem k tomu, jak se chová průtok během extrakce, těch posledních 10s bude tvořit minimálně třetinu celého objemu shotu (spíš polovinu). Pokud jedeš na váhu, objem nebo volumetriku, nateče ti těch 40g, které máš v "receptu", pohybuješ se třeba v rozmezí 25-35s a bereš to jako super stav. Chuťově pravděpodobně nepoznáš rozdíl, protože mnohem větší vliv má brew ratio než čas. Ale pokud se časově zafixuješ třeba na 30s, tak ti bude výsledný shot létat třeba v rozmezí 20-80g. A to už na chuti sakra poznáš a ty krajní extrémy budou v podstatě nepoživatelné.
K tomu ti dodávám, že to mám skutečně vyzkoušené - ten systém je koncepčně hloupý a prakticky nepoužitelný. Si to doma na nějakou dobu zkus. Zvol si nějaký čas a při něm si to nemilosrdně vypínej. I když třeba na extrakci vidíš, že to teče celkem v pohodě...
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od j.bill »

Právě že to tak dělám. :grin: Prostě to mám vyladěné a rozdíl 10s a 60g? To je z jiné galaxie. Mám tak 1-2-3s. Spíše to koriguji podle toho, pro koho to je a jestli mu dopřeji půl gramu silnější nebo slabší kávu, nebo to natáhnu pro latte. Když budu dělat přesně, tak to bude také poměrně přesné. Pokud máš tak velké rozdíly, budeš mít někde nějakou proměnnou mimo kontrolu. Třeba kanálkování.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od RedAce »

Vždyť si říkal, že se spíš řídíš průtokem a barvou. Že ti pípnou stopky je jedna věc. Že ti to autoamtika stopne a odfrkne si přes ventil je něco jiného. Tam s tím prostě nic nenaděláš a je konec...
U někoho, kdo chce využíat to pohodlí automatiky, nevidím moc reálně, že by se babral s nějakou složitou přípravou, vážil kávu apod. A v takovém režimu je těch 10s a 60g v klidu reálných. Já si to ohlídám, ale já zas po žádné automatice netoužím...
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od j.bill »

RedAce píše:..... A hlavně, i když budu mít úplně ustřelené parametry, tak mi fur nateče požadovaná dávka kafe. Sice bude hnusné, ale nic hrozného se neděje.....
Já mám tedy rád dobré kafe, proto ustřelené parametry nemám.
Pokud navážím pokaždé stejně, mohl bych to nechat na automatice. U mě by platilo: vážíš-nehlídáš, nevážíš-hlídáš. ;)
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od RedAce »

Nechapu proc se vracis zase asi 10 prispevku zpet a jeste citujes uplne irelevantni cast. Myslel jsem tim treba prave vyrazne kanalkovani nebo podobny necekany defekt. A tim, ze se nic nedeje jsem myslel, ze ti proste natece 50ml nepovedene kavy, kterou vylejes. S casovacem ti minimalne pretece hrnek a je s tim vic starosti nez uzitku.
Ale ocividne aspon jeden clovek to vidi jako super napad, takze beru zpet sve tvrzeni, ze to nikdo nevyuzije. Porad mi to prijde jako totalni blbost, ale to uz neni v ramci vlakna moc prinosna diskuze...
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od j.bill »

Neber to ve zlém, není to nic osobního, jen moje zkušenost. Když jsem kdysi hledíval na trubku na různé typy kávovarů a nahých pák, extrakcí a Latte artu, nezřídka jsem tam vídával časovače, různé stopky a slyšíval pípáky. Možná nebudu sám, komu to funguje stejně....
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nuova Simonelli Oscar II

Příspěvek od RedAce »

Ja mam taky vahu se stopkami bez ktere nedam ani ranu. Je to velmi cenna informace, ktera me navede k pripadne uprave parametru. Ale vidim prave velky rozdil v tom, kdyz zjistim, ze mi to tece treba o tech 5s dele nez bych chtel, ale porad mam dobre kafe a moznost podle toho upravit mleti/davku a tim, kdyz mi to automatika usekne po naprogramovane dobe. Z toho mam totiz nepitelne kafe (protoze ho treba tretina chybi) a jen castecnou informaci k uprave parametru.
Tot muj nazor a hlavne skutecna zkusenost s tim kavovarem. Mimochodem nevim o zadnem dalsim kavovaru s timto systemem...
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“