LELIT PL 41 EM

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
rogerer
Příspěvky: 50
Registrován: pon 21. lis 2016 12:58:21
bydliště: Praha
kávovar: Lelit PL41 TEM
mlýnek: Ascaso iSteel

Re: LELIT PL 41 EM

Příspěvek od rogerer »

mohl by bejt bytelnější, při utahování páky se jakoby kroutí, nádržka na vodu taky není řešena úplně ideálně, pořád ty hadičky tam :-D , a dost často mi pri extrakci vibruje to plechovy víko nad nadrzkou :(
Jinak zatim supr ale pořád se učím (mám verzi s PID doporucuju si rovnou priplatit).
Nic levnějšího a lepšího určitě neseženeš, pak jedině připlatit za Rancilio Silvia apod....
Uživatelský avatar
petermlynaric
Příspěvky: 1
Registrován: stř 25. led 2017 21:24:13
bydliště: Malcov
kávovar: Lelit PL41EM
mlýnek: Lelit PL043MMI

LELIT PL 41 EM

Příspěvek od petermlynaric »

Ahojte.
Tak vo stvrtok mi dosiel tento zazrak, mozem sa teda pochvalit s prvymi postrehmi. Po precitani diskusie ku mlynceku KRUPS GVX 242, som sa ho rozhodol narychlo kupit, no bude nutna vymena za iny. meliem na 1-1,5 do dvojiteho sitka, tak aby sitoko bolo zarovno plne, utempujem a tecie. zatial sa ucim. za 25s mi natecie cca 50 ml. krema pekna husta, no rychlo sa strati :( chce to este cvik.
mlieko, krasna mikropena zakazdym, ale penim bez nadstavca. zajtra sa pokusim spravit nejake foto.
Uživatelský avatar
Scale940
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 12. led 2017 0:52:53
bydliště: Ústecký
kávovar: Lelit PL41EM
mlýnek: zatím nemám

Re: LELIT PL 41 EM

Příspěvek od Scale940 »

Dobrý den, tento kávovar vlastním už asi cca 2rok. Jsem nad míru spokojen. Snažím se o late art, bohužel mléko nenapenin tak, jak má být. Zkoušel jsem i Lascato, někdy se povede krásná roseta, někdy to nejde. Vlastním samozřejmě i kvalitní konvicku. Myslím, že to je tím, že nelze dát trysku pod úhel, kloub není pohyblivý. Myslete, že půjde sehnat pohyblivý kloub z vyšší rady a vyměnit? Zkoušel někdo?
Uživatelský avatar
MirekCek
více pokročilý
Příspěvky: 111
Registrován: pát 16. zář 2016 8:50:37
bydliště: Ostrava
kávovar: Lelit PL41TEM, AP
mlýnek: Eureka Mignon, Porlex mini

Re: LELIT PL 41 EM

Příspěvek od MirekCek »

Nespuhlasim, ze nejde napenir. Ta tryska je vyborna. Je to pouze v rukou.
Uživatelský avatar
Scale940
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 12. led 2017 0:52:53
bydliště: Ústecký
kávovar: Lelit PL41EM
mlýnek: zatím nemám

Re: LELIT PL 41 EM

Příspěvek od Scale940 »

Neříkám, že nejde napěnit, ale nelze tak dobře kreslit late art. Kdyby šla tryska zvednout, tak by byla pěna mnohem lepší.
Uživatelský avatar
MirekCek
více pokročilý
Příspěvky: 111
Registrován: pát 16. zář 2016 8:50:37
bydliště: Ostrava
kávovar: Lelit PL41TEM, AP
mlýnek: Eureka Mignon, Porlex mini

Re: LELIT PL 41 EM

Příspěvek od MirekCek »

Scale940 píše:Neříkám, že nejde napěnit, ale nelze tak dobře kreslit late art. Kdyby šla tryska zvednout, tak by byla pěna mnohem lepší.

Jo tak, tak to potom asi ano. Ja mam zase takovou zkusenost, ale to bude v mych rukou, ze se dobre nasleha pouze 70 % objemu, zbytek neni ono... Ale to je asi mou spatnou technikou.. Jinak jak jsem psal, pomer cena/tryska je velmi solidni :)
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: LELIT PL 41 EM

Příspěvek od wladas »

70% je uz myslim celkom slusny vysledok.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
Rockhlik
Příspěvky: 5
Registrován: pon 11. bře 2019 11:04:27
bydliště: Ostrava
kávovar: Delonghi ec 156 B
mlýnek: Lodos buclák

Re: LELIT PL 41 EM

Příspěvek od Rockhlik »

Dobrý den,
plánuji koupi kavovaru Lelit pl41em nebo RS. Hodně už mám načteno z tohoto fóra, tedy vím, že ani u jednoho neudělám chybu. Přesto jsem ještě nerozhodný ohledně funkce PID, kterou lelit má a RS ne. Nevím jestli by mi to mohlo scházet nebo ne. Následně mam druhý dotaz a to na páku. K oběma kavovarum jsou nějaké základní se kterými se to dodává. Prosím o info jaky typ a proč bych si měl následně pořídit. Každý den se dělá min dvakrát jedno a jednou dvě espressa najednou. Tedy potřebuji jedno i dvojpaku. Tedka bych potřeboval vysvětlit v čem je v těch pákach zásadní rozdíl a jestli je třeba řešit jiny typ než standardne dodány radši co nejdříve, nebo můžu fungovat i s tím co bude popř v čem mě to limituje. Děkuji.
Uživatelský avatar
Monco
Příspěvky: 37
Registrován: pon 25. čer 2018 8:20:16
bydliště: Bludov
kávovar: Lelit PL41PLUST, Faema Smart A1
mlýnek: GAGGIA MDF, Casadio Instantaneo

Re: LELIT PL 41 EM

Příspěvek od Monco »

Zdravím, RS je oproti základnímu Lelitu uplně někde jinde. Pokud se mu chcete alespoň přiblížit, investujte alespoň do PLUS varianty (300ml bojler, profi páka) i tak to ale bude s kompromisy. Otázka PID tu už byla rozebírána několikrát. Pokud budete pít jen jednu kávu a nebudete je střídat, dá se na stroji bez PID dle mého názoru v pohodě fungovat. Pokud budete každý měsíc kupovat jiné kafe, tak PID rozhodně doporučuji, taky vám usnadní samotnou přípravu. Tak jako tak, nejslabší článek bude váš mlýnek, tam taky zainvestujte ;-)
Uživatelský avatar
Rockhlik
Příspěvky: 5
Registrován: pon 11. bře 2019 11:04:27
bydliště: Ostrava
kávovar: Delonghi ec 156 B
mlýnek: Lodos buclák

Re: LELIT PL 41 EM

Příspěvek od Rockhlik »

Děkuji. Abych to uvedl na pravou míru. Dostanu tento kávovar jako dárek. Konkrétně tedy temd jsem zjistil. Tedy pid mlýnek v jednom. Co si o vestavných mlyncich mysli zdejší komunita moc dobře vím. Ale i když jsem opravdu chtěl extra mlýnek nakonec budu asi rád vzhledem k místu v kuchyni. Vlákno na téma spokojenosti s tímto kompletem jsem četl a lidé jsou velice spokojeni. Tak snad to tak bude i u mě. Prosím ještě o vysvětlení rozdílu mezi pakami. Jakou a proč. Netuším jaka bude u tohoto kavovaru. To jsem z webu nevyčetl.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: LELIT PL 41 EM

Příspěvek od j.bill »

Většinou tam bývá jedna páka s dvojvýpustí a jedno a dvojporcová miska.
https://kavovary-cajovary-espressa.heur ... =6#reviews ;)
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
Rockhlik
Příspěvky: 5
Registrován: pon 11. bře 2019 11:04:27
bydliště: Ostrava
kávovar: Delonghi ec 156 B
mlýnek: Lodos buclák

Re: LELIT PL 41 EM

Příspěvek od Rockhlik »

Díky. To je spatne toto :( to ukážu kupujícímu. A je tedy třeba dokoupit nějakou jinou páku nebo tato stačí? V čem je rozdíl? Např v nějaké profi. Jsou snad i nějaké bezedne atd.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: LELIT PL 41 EM

Příspěvek od j.bill »

Prostuduj fórum, myslím, že tu už vše je. Standard je páka pro misky 58mm. Na tento rozměr lze sehnat nejvíce doplňků (misky, tampery,výpusti). Dá se žít s jednou pákou (držákem misky), kde měníš misky podle požadavku dávky (porce 1-2) a síly (množství) kávy. Mít dvě páky i s miskami je ale pohodlnější.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
Monco
Příspěvky: 37
Registrován: pon 25. čer 2018 8:20:16
bydliště: Bludov
kávovar: Lelit PL41PLUST, Faema Smart A1
mlýnek: GAGGIA MDF, Casadio Instantaneo

Re: LELIT PL 41 EM

Příspěvek od Monco »

S dalšími pákami bych si zatím nedělal starost. První věc co budete potřebovat je pořádný tamper místo přiloženého plastového (pozor velikost je podle páky), a dobré kafe. A pokud máte možnost zvrátit ten integrovaný mlýnek, tak to vážně zvažte :-). Hodně zdaru.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: LELIT PL 41 EM

Příspěvek od j.bill »

Monco píše:.... První věc co budete potřebovat je pořádný tamper místo přiloženého plastového (pozor velikost je podle páky).....
Pozor, velikost je podle misky. ;)
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
Rockhlik
Příspěvky: 5
Registrován: pon 11. bře 2019 11:04:27
bydliště: Ostrava
kávovar: Delonghi ec 156 B
mlýnek: Lodos buclák

Re: LELIT PL 41 EM

Příspěvek od Rockhlik »

Zajímavé je, že na stránkách lelit vůbec v popisu nemají info o nestandardním rozměru páky. Kdybych to tady nečetl nevím, že je jiná. Tak zřejmě temper a slepou misku budu potřebovat. To vše vezmu z lelitu když už.
Uživatelský avatar
lelit
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 14. bře 2019 16:08:48
bydliště: Havlickuv Brod
kávovar: LELIT PL62
mlýnek: LELIT PL043MMT

Re: LELIT PL 41 EM

Příspěvek od lelit »

Omlouvame se, pripravujeme jiz delsi dobu nove stranky, kde budou detaily vice rozepsany a bude k dispozici i vetsi vyber prislusenstvi. Standartni prislusenstvi je paka se dvema vyvody, jednoporcova a dvouporcova miska. A plastovy tamper. Ten je pro kocku , jak uz tady nekdo psal, ale jako nouzovy postaci. Je lepe prikoupit kovovy.
Prodej a servis kavovaru Lelit. La Marzocco je kram!!
Pokud budu vedet, rad poskytnu informace zcela zdarma. Bude mi potesenim, pokud Vam moje rada pomuze ve zdokonaleni domaciho baristy. www.lelit.cz
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: LELIT PL 41 EM

Příspěvek od j.bill »

lelit píše:_________________
Prodej a servis kavovaru Lelit. La Marzocco je kram!! .....
:lol: 8-)
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
OndraMikus
více pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: čtv 14. črc 2016 11:51:04
bydliště: Vsetín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer mini electronic-A, Rancilio rocky

Re: LELIT PL 41 EM

Příspěvek od OndraMikus »

La Marzocco je kram!! :rofl: :rofl:
Perfektní reakce na hunta :rofl:
Nicméně i celý příspěvek profilu "Lelit" mě pobavil. Respektive rozesmálo mě to, že renomé tohoto fóra je takové, že lelit si tu udělá profil. Perfektní!
Kávovar: Carimali Alfa
Alternativy: Chemex CM-8A | Hario V60-01 | Aeropress | 3x Moka konvička (100 ml, 150 ml, 250 ml) | 1L Frenchpress | Džezva 320 ml | Hario Wood Neck DPW-1 | Bonavita immersion dripper | Hario Vaccum pot NXA-5 | Kalita wave 185
Mlýnky: Mazzer mini electronic-A | Rancilio rocky SD | Porlex Mini
.....a mnoho dalších kávových serepetiček.....
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „LELIT“