Niche zero

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
pan_dan
Příspěvky: 26
Registrován: ned 21. zář 2014 18:30:16
bydliště: Praha
kávovar: rocket appartamento, moccamaster, hario v60, aeropress, moka
mlýnek: Niche zero

Niche zero

Příspěvek od pan_dan »

zdravím,
zariskoval jsem a šel do crowdfundingového mlýnku Niche zero.

Kód: Vybrat vše

https://www.nichecoffee.co.uk/
doposavaď mám zkušenosti jen s ručními mlýnky - Porlex mini a Feldgrind. Tento mlýnek je opatřen 63mm kónickými kameny, identické má Mazzer kony. Mlýnek nemá hopper, co si navážíte by z něj mělo po mletí i vypadnout - jedna z hlavních výhod dle výrobce - což lze potvrdit, rozdíl je cca 0,1g. Krom turecké kávy zvládá všechno - zatím nemám vyzkoušené espresso, ale recenze na coffeeforums.co.uk jsou více než pozitivní :-) Sám využívám na drip, moccamaster, v60 a aeropress, plánuji upgrade na nějaký kávovar s e61. Tak až to jednou vyzkouším, postnu update.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
OndraMikus
více pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: čtv 14. črc 2016 11:51:04
bydliště: Vsetín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer mini electronic-A, Rancilio rocky

Re: Niche zero

Příspěvek od OndraMikus »

A kolik si za to dal peněz?
Kávovar: Carimali Alfa
Alternativy: Chemex CM-8A | Hario V60-01 | Aeropress | 3x Moka konvička (100 ml, 150 ml, 250 ml) | 1L Frenchpress | Džezva 320 ml | Hario Wood Neck DPW-1 | Bonavita immersion dripper | Hario Vaccum pot NXA-5 | Kalita wave 185
Mlýnky: Mazzer mini electronic-A | Rancilio rocky SD | Porlex Mini
.....a mnoho dalších kávových serepetiček.....
Uživatelský avatar
pan_dan
Příspěvky: 26
Registrován: ned 21. zář 2014 18:30:16
bydliště: Praha
kávovar: rocket appartamento, moccamaster, hario v60, aeropress, moka
mlýnek: Niche zero

Re: Niche zero

Příspěvek od pan_dan »

kupoval jsem v promoakci před půl rokem, takže asi 415 liber + něco za dovoz. Myslím že to vyšlo dohromady na 12,5-13 tisíc.
Uživatelský avatar
JiriH
Příspěvky: 5
Registrován: pát 17. srp 2018 12:54:20
bydliště: Praha
kávovar: -
mlýnek: -

Re: Niche zero

Příspěvek od JiriH »

Ja bych ho mel dostat behem listopadu, tak jsem zvedavej. Budu ho vyuzivat primarne na espresso (e61). Podelim se pak o zkusenost. Soude dle recenzi ma US a UK forech to zatim vypada na vseobecnou spokojenost a naplneni ocekavani.
Uživatelský avatar
jaho
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 25. pro 2008 14:06:49
bydliště: Liberec
kávovar: DeLonghi ECAM 353.75, Hario V60, ex. Rocket Appartamento,
mlýnek: Niche Zero, ex. Eureka Mignon Specialita

Re: Niche zero

Příspěvek od jaho »

Vypadá docela dobře... ale není zbytečná komplikace to přesypávání do portafiltru?

Edit: Tak jsem to více nastudoval a asi to tak bude OK... ;) Líbí se mi čím dál tím víc...
Uživatelský avatar
pan_dan
Příspěvky: 26
Registrován: ned 21. zář 2014 18:30:16
bydliště: Praha
kávovar: rocket appartamento, moccamaster, hario v60, aeropress, moka
mlýnek: Niche zero

Re: Niche zero

Příspěvek od pan_dan »

jj na UK foru to řešili a někdo snad i vyrobil serepetičku na mletí přímo do portafilteru, ale většina to klepe z kelímku přes "násypku" , údajně to zlepšuje distribuci. Až opět pořídím mašinu, tak vyzkouším :-)
jinak za ty peníze mi to přijde perfektní. lituju jen toho, že jsem nestihl úvodní cenu 350 liber
Uživatelský avatar
jaho
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 25. pro 2008 14:06:49
bydliště: Liberec
kávovar: DeLonghi ECAM 353.75, Hario V60, ex. Rocket Appartamento,
mlýnek: Niche Zero, ex. Eureka Mignon Specialita

Re: Niche zero

Příspěvek od jaho »

Tak od včerejška je již za plnou cenu 499£...
dandu
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 29. lis 2016 10:41:47
bydliště: Ostrava
kávovar: Sage BES920/Catler ES9010 <- ex.Rancilio Silvia 2016
mlýnek: Niche Zero <- Fiorenzato F4e nano v2 <- ex. Catler CG8030

Re: Niche zero

Příspěvek od dandu »

Ahoj, nějaké nové zajímavé poznatky z používání? Já jsem se už taky rozhoupal a objednal. Budu si muset počkat do března.
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: Niche zero

Příspěvek od jerrymouse »

Jo já už se taky rozhoupal ... to čekání bude krutý :)

Nějaké zahraniční zkušenosti jsou na fórech HB a Coffee Forums (vč. informací od recenzenta DaveC).

Další info najdete na
Jinak zahraniční zkušenosti jsou tady:

Kód: Vybrat vše

https://www.home-barista.com/grinders/niche-zero-grinder-t48287.html
https://coffeeforums.co.uk/showthread.php?39577-Niche-Grinder
https://coffeeforums.co.uk/showthread.php?47170-My-observations-on-the-Niche-Zero-grinder
https://coffeeforums.co.uk/showthread.php?46467-The-Niche-Zero-user-experience
Asi nejlepší/nejobsáhlejší review je od DaveC (Niche ho odkazuje přímo na stránkách).
Naposledy upravil(a) jerrymouse dne ned 27. led 2019 19:59:12, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
pan_dan
Příspěvky: 26
Registrován: ned 21. zář 2014 18:30:16
bydliště: Praha
kávovar: rocket appartamento, moccamaster, hario v60, aeropress, moka
mlýnek: Niche zero

Re: Niche zero

Příspěvek od pan_dan »

Já jsem 100% spoko. používám každý den, převážně na drip (espresso plánuju až v novým bytě, nemám to teď kam dát),aeropress, moka.. Je to opravdu rychlý a tichý. Co do něj nasypu, to z něj +- 0,1g vypadne.
esteticky - nám se líbí a zatím to každý chválí, ale každý má jiný vkus.

nevýhody - vzácně se mi nedaří vysypat vše z kelímku najednou (statická retence na stěnách) ale spraví to pár klepnutí prsty, občas maličko brajgl kolem mlýnku, možná to ani nestojí za zmínku, těch pár zrnek zametu 1x za týden, když mě na to už nebaví koukat

určitě bych doporučil projet výše zmíněná fóra, někdo tam zmiňoval nevýhody konceptu single dose a conical vs flat kamenů.. jestli to běžný smrtelník pozná, netuším.
taky se tam kdysi řešila špatná várka, naštěstí to byla blbost (něco s pérky?) a vyřešilo se to individuálně rychle, komunikace s týmem Niche je bezproblémová, není to žádný scam - většina lidí, co přispěla, nešetří chválou.

kdybych to měl shrnout, pokud sháníte něco na domácí použití, chcete téměř bezpracně střídat metody s jedním mlýnkem a nevadí vám si odměřovat kávu na gramy, pak za ty peníze nic lepšího nejspíš neseženete. Myslím že to akorát nezvládá mletí na tureckou kávu.
Uživatelský avatar
jaho
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 25. pro 2008 14:06:49
bydliště: Liberec
kávovar: DeLonghi ECAM 353.75, Hario V60, ex. Rocket Appartamento,
mlýnek: Niche Zero, ex. Eureka Mignon Specialita

Re: Niche zero

Příspěvek od jaho »

Tak jsem taky neodolal a dnes objednal...už se těším jak malý Jarda na vánoce...prý v březnu... ;-)
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: Niche zero

Příspěvek od jerrymouse »

To ti nezávidím. Ten měsíc a něco, než Niche Zero přišel, byl pěkně dlouhej (3.1. - 15.2.) ... ale stálo to za to.

Mám teď na lince 3 různý kafe, na všech akorát čísla (nastavení hrubosti a in/out/time) a kdykoliv se rozhodnu pro jedno, nastavím číslo, hodím gramy, utampuju ... a je to pokaždý stejný.

Rozdíl v chuti jsem nějakej zásadní nezaznamenal, ale stejně na to nemám buňky (rozlišuju sink it/drink it ... a pak "hmmm...sakra dobrý!"). Měl jsem Mazzer Super Jolly ... a občas se mi s ním podařil shot (god shot), ke kterému jsem se zatím nepřiblížil ... ale se SJ se mi povedl jen jednou za uherák a už jsem ho nezopakoval, takže tomu dám s Niche čas. Na druhou stranu je prakticky všechno, co z Niche vyleze, pitný (to se SJ jsem občas vylejval ... byl vybíravější na nastavení). A nemusím plácat kafe při změně hrubosti ani ráno na vymetení kávy mezi kamenama ... je to možná blbost, ale vadilo mi to (plýtvat tak dobrou kávu).
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: Niche zero

Příspěvek od jerrymouse »

Na HB se začíná rozjíždět seriál recenze Niche Zero.
Jsem zvědavej hlavně na porovnání s "Titan class" mlýnkama.
dandu
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 29. lis 2016 10:41:47
bydliště: Ostrava
kávovar: Sage BES920/Catler ES9010 <- ex.Rancilio Silvia 2016
mlýnek: Niche Zero <- Fiorenzato F4e nano v2 <- ex. Catler CG8030

Re: Niche zero

Příspěvek od dandu »

Tak mám za sebou dva měsíce čekání. Niche Zero je dva týdny doma. Zatím jsem se nepustil do žádného přímého srovnání. Fiorenzato F4e je stále doma. Čistě si užívám tuhle jednoduchou single dose rutinu. Vymlel jsem pro lepší pocit kilo Segafreda a pustil se do hraní. Úroveň hluku je dle meřeni na telefonu stejná jako na F4e nano ale tón je nižší. Uchu rozhodně příjemnější. Všechno už bylo asi všude řečeno a napsáno ale dnes mě naprosto dostala jedna věc. Sešly se mi doma 3 různé kávy. Když mě navštívil známý, který chtěl ochutnat nabídl jsem mu, že se mohu pokusit udělat malou espresso degustaci. Během týdne jsem si odladil nastavení pro všechny tři druhy káv a vše poznačil.Stupeň mletí, in-out/time a teplotu na kávovaru. Dnes se mi bez plýtvání jakéhokoliv zrnka povedlo udělat 3 double espressa přesně podle údajů jak jsem si je poznamenal.Rozdíl byl veskrze minimální a chuťově jsem byl vždy spokojen. Prostě tak, jak jsem si to nastavil, tak to vyteklo i teď. Na mém púvodním F4e nano by to znamenalo 2 čistění a nastavování a věřím, že by ve výsledku padlo více jak půl kila kávy.

Tohle je teď na Niche Zero naprostá paráda. Asi se mi teď trochu změní styl objednávání kávy.
Uživatelský avatar
busch
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 20. zář 2012 21:48:55
bydliště: Praha
kávovar: Rocket type V
mlýnek: Niche Zero

Re: Niche zero

Příspěvek od busch »

Stale majitele spokojenost?
Premyslim, jestli Ascaso isteel nevymenit za Niche a zabvit se dvou mlynku (druhy mam na decaf pro zenu) a nevyhod ascasa jako hrudkovani, velka retence a s tim spojeny bordel, kdyz z mlynku za pul dne vypadne hrudka kafe...
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: Niche zero

Příspěvek od jerrymouse »

Jo, pořád plná spokojenost. Už bych neměnil. Možná jen za Kafetek Monolith Flat Max :D
Uživatelský avatar
jaho
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 25. pro 2008 14:06:49
bydliště: Liberec
kávovar: DeLonghi ECAM 353.75, Hario V60, ex. Rocket Appartamento,
mlýnek: Niche Zero, ex. Eureka Mignon Specialita

Re: Niche zero

Příspěvek od jaho »

Maximální spokojenost... I manželka si ho velmi oblíbila a prý ho nikdy neprodáme.
Uživatelský avatar
blacks
Příspěvky: 19
Registrován: pát 20. úno 2015 18:08:50
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Niche zero

Příspěvek od blacks »

Zacinam vahat stejne jako Busch, tedy vymena za Ascaso i steel , priorita na espresso. to hrudkovani a retence je u isteelu silena a ten hluk.
dandu
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 29. lis 2016 10:41:47
bydliště: Ostrava
kávovar: Sage BES920/Catler ES9010 <- ex.Rancilio Silvia 2016
mlýnek: Niche Zero <- Fiorenzato F4e nano v2 <- ex. Catler CG8030

Re: Niche zero

Příspěvek od dandu »

Když si představím, jak jsem zápasil s nastavováním,konzistencí, občas i velikostí samotnou. V neposlední řadě kolik jsem vyplýtval kávy. Nelituji ani vteřinu nákupu Niche zero. Teď si mohu dovolit mít doma i 3 různé druhy kávy. Teď dokonce i s decaff mám 4 druhy. Paráda. Melu 80% espresso a střídám k tomu mletí na Aeropress. Nedávno pro mě naprosto nepředstavitelné.
Uživatelský avatar
busch
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 20. zář 2012 21:48:55
bydliště: Praha
kávovar: Rocket type V
mlýnek: Niche Zero

Re: Niche zero

Příspěvek od busch »

Tak jsem dopřemýšlel a objednal :)
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“