Automat na doma

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
jaydoo
Příspěvky: 25
Registrován: ned 08. zář 2013 22:37:39
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Automat na doma

Příspěvek od jaydoo »

Mám otázku, na ktorú nie je asi ľahká odpoveď, ale aký automat na kávu na doma..aby bolo espresso aspoň piteľné , ked nie chutné..Moja predstava je mať doma auomatický kávovar, kvoli jednoduchosti obluhy mojou drahou polovičkou.
V práci mám pákovú Gaggiu aj s mlynčekom ale to je na ňu komplikované. Spotreba kávy je povedzme 5 šalok denne, cez víkend 10. Cenová hranica cca 500 - 600€. To nie je veľa, ale myslím, že dať 1600€ na doma je veľa. Skúšal som piť kavu z roznych automatov po návšťevách a vždy je to taka "vodička" oproti pákovemu espressu..Ale tak uz z princípu mi je jasné, že káva, ktorá sa extrahuje 8 sekund aj taká bude..
Niekto tu radil Saeco Royal Gran Crema, jeho cenu by som možno prežil, ale sa mi zdá trošku veľký. Trošku niečo menšie...
Alebo kúpiť Nespresso a piť kapsuolú kávu ? Tam je obrovskou výhodou jednoduchosť obsluhy a Nespresso kapsule sú pre mna z výberu všetkch kaspul nabližšie ku káve.

Verím, že táto téma pomôže viacerím pri rozhodovaní..
Uživatelský avatar
OndraMikus
více pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: čtv 14. črc 2016 11:51:04
bydliště: Vsetín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer mini electronic-A, Rancilio rocky

Re: Automat na doma

Příspěvek od OndraMikus »

V práci máme Jura a je to v pohodě. Konkrétně Jura ENA Micro 9, ale myslím, že je jedno jaký model to bude. Zásadní je jaké kafe do toho nasypeš. Kafe je z toho samozřejmě řídké, ale při vhodném výběru zrn chutná celkem dobře. No...nechce se manželka naučit dělat espresso? Vypadá to jak ohromná věda, ale vůbec není. Kdyby si koupil kávovar s volumetrikou a věděla jak dlouho je potřeba aby se kávovar nahříval, tak pak hlídá už jen hrubost mletí a je šťastná.
Kávovar: Carimali Alfa
Alternativy: Chemex CM-8A | Hario V60-01 | Aeropress | 3x Moka konvička (100 ml, 150 ml, 250 ml) | 1L Frenchpress | Džezva 320 ml | Hario Wood Neck DPW-1 | Bonavita immersion dripper | Hario Vaccum pot NXA-5 | Kalita wave 185
Mlýnky: Mazzer mini electronic-A | Rancilio rocky SD | Porlex Mini
.....a mnoho dalších kávových serepetiček.....
Uživatelský avatar
johneer
více pokročilý
Příspěvky: 229
Registrován: čtv 21. pro 2017 13:04:51
bydliště: Praha
kávovar: Rancilio Silvia BC PID, Aeropress, Puck-Puck
mlýnek: Rancilio Rocky doserless, 1Zpresso JX-PRO

Re: Automat na doma

Příspěvek od johneer »

Hledal bych automat, který má širší možnosti nastavení mlýnku. V kombinaci s nastavením dávky se pak dá přimět stroj k pomalejšímu průtoku. Upřímně, zkoušel jsem to několikrát a nikdy se mi to úplně nepovedlo, ale každé přiškrcení průtoku tak, aby to nevychrstlo decku za 10s je k dobru věci. Prý existují stroje, které jsou schopny skutečného espressa, ale předpokládám, že cena bude jinde.
Uživatelský avatar
tomikn
Příspěvky: 19
Registrován: pon 15. srp 2016 11:31:46
bydliště: Pardubice
kávovar: Rancilio Silvia PID BunaCafé edice
mlýnek: DF64, Rancilio Rocky Doserless

Re: Automat na doma

Příspěvek od tomikn »

Já mám doma pákovku a manželka (která to s ní neumí) používá Nespresso. Jednoduchý kávovar od nich je levný. A spokojený jsme oba.
Tomáš
Uživatelský avatar
jaydoo
Příspěvky: 25
Registrován: ned 08. zář 2013 22:37:39
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Automat na doma

Příspěvek od jaydoo »

To nespresso asi bude najschodnejšia cesta...Ale kávu mám dobrú, čerstvu od pražiara kúsok odo mna, tak rad by som ostal u tej kávy. Pákovka doma je nepriechodná, detaily hádam nemusím vysvetlovať. Ale aj tak by som najradšej išiel cestou automatu. Takže budem pozerať taký, čo má najvačšie rozpätie nastavenia mlýnku. A ten aký ? keramicky, alebo ocelový ? či je to jedno ?
Uživatelský avatar
Muzzy
Příspěvky: 31
Registrován: úte 31. bře 2015 9:45:02
bydliště: Nelahozeves - Lešany
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: La San Marco SM 90

Re: Automat na doma

Příspěvek od Muzzy »

Doma mam pakovku a v praci stroj na E.S.E. pody, tece z toho celkem prijatelna kava za rozumnou cenu a odpad temer zadny na rozdil od kapsli...
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - automatu“