Gaggia NEW CLASSIC

pákové kávovary Gaggia
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
mila001
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: úte 19. srp 2008 22:29:25
bydliště: Roudnice n.Labem
kávovar: Vibiemme Domobar,Lelit PL 41TEM, Gaggia Baby Class
mlýnek: Ascaso I-Steel,Nemox

Re: Gaggia NEW CLASSIC

Příspěvek od mila001 »

Některé kávovary měly jen jednu hadičku.
Uživatelský avatar
babacho
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 25. říj 2012 22:05:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia NEW CLASSIC

Příspěvek od babacho »

Na mé Gaggia CLASSIC se v poslední době stává, že po extrakci kávy, nemohu dát zpět páku do hlavy. Za studena to potom jde bez problému. Když naplním při první kávě misku páky kávou, tak páku nasadím na hlavu a dotáhnu na 6 hodinu. Po extrakci, při snaze udělat druhou kávu páka prostě nejde nasadit. A to ani prázdná páka s miskou. Mám tam relativně nové těsnění, ale už to bude snad rok co jsem jej vyměnil. Nicméně původní těsnění jsem měnil snad po 4-5 letech provozu, kdy už mi netgěsnilo a voda protékala při extrakci mimo hlavu. Má někdo zkušenost a poradil by?
Uživatelský avatar
sixo
Příspěvky: 5
Registrován: ned 29. led 2017 10:16:20
bydliště: TN
kávovar: Gaggia new classic 2019
mlýnek: La Spaziale top manual

Re: Gaggia NEW CLASSIC

Příspěvek od sixo »

Čaute kúpil som si tento kávovar len pred nedávnom a pomaličky sa sním zoznamujem. Môžte mi prosím povedať prečo Gaggia dáva tamper (ten plastový) ktorý má len 55mm keď sitko je 58?! Je to nejaká chyba či je to štandard. Nedá sa sním utlačiť káva.
Uživatelský avatar
martinovic
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 15. lis 2015 18:44:22
bydliště: Košice
kávovar: Lelit Bianca, Lelit Elizabeth, LaPavoni Professional postmil
mlýnek: Kafatek Flat SSP, DF64 + SSP MP, Ceado E37j, Comandante NB

Re: Gaggia NEW CLASSIC

Příspěvek od martinovic »

Sixo : to je jedno s plastovym aj tak neutlacis, neviem ake sitko davaju teraz, do starsieho modelu vojde v pohode aj 58.55. Cim mensia medzera tym lepsie (rim seal je velmi dolezity). Pri velmi malej medzere je ale riziko vcucnutia puku pri rychlom vytiahnuti tampera.
Uživatelský avatar
sixo
Příspěvky: 5
Registrován: ned 29. led 2017 10:16:20
bydliště: TN
kávovar: Gaggia new classic 2019
mlýnek: La Spaziale top manual

Re: Gaggia NEW CLASSIC

Příspěvek od sixo »

Mám otázočku páka do hlavy mi ide strašne ťažko dotiahnuť (žena ju ani nedá prázdnu do zvislej polohy) s kávou to ide ešte horšie. Sadne si to ešte je to normálne?
Uživatelský avatar
martinovic
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 15. lis 2015 18:44:22
bydliště: Košice
kávovar: Lelit Bianca, Lelit Elizabeth, LaPavoni Professional postmil
mlýnek: Kafatek Flat SSP, DF64 + SSP MP, Ceado E37j, Comandante NB

Re: Gaggia NEW CLASSIC

Příspěvek od martinovic »

paka sa zaklada tak aby tesnila nie aby bola v nejakej polohe, ked je rozdiel ci mas alebo nemas kavu znamena to ze davas vela kavy do sitka.
Uživatelský avatar
sixo
Příspěvky: 5
Registrován: ned 29. led 2017 10:16:20
bydliště: TN
kávovar: Gaggia new classic 2019
mlýnek: La Spaziale top manual

Re: Gaggia NEW CLASSIC

Příspěvek od sixo »

Problém je že aj prázdna páka ide dosť ťažko. Do páky (jednoporcovej misky) vážim 7-8g. Je pravda že ten plastový tamper nestojí za nič a musím počkať kým mi dojde kovový. Kým to nebudem mať doma celé aj s mlynčekom tak to bude utopia...
Uživatelský avatar
Mikymoto
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 29. lis 2019 18:00:11
bydliště: Vysoké Mýto
kávovar: Gaggia Classic, Gaggia Selecta Deluxe
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia NEW CLASSIC

Příspěvek od Mikymoto »

Jen hádám - nemůže to bejt u novýho stroje těsněním hlavy, který si musí používáním sednout? Případně kouknout, zda není těsnění nějak blbě osazený, nebo nemá otřep, kterej by zvyšoval výšku toho těsnění (a snižoval tak prostor pro páku).
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Gaggia NEW CLASSIC

Příspěvek od j.bill »

Pokud je těsnění správně nasazeno a přesto to jde špatně, mázni ho trochou potravinářské vazeliny, páka půjde lépe. Časem si to sedne, těsnění se vymačká.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
pm74
Příspěvky: 45
Registrován: pon 05. říj 2015 11:48:09
bydliště: praha 4
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Gaggia MDF, Mazzer Mini

Re: Gaggia NEW CLASSIC

Příspěvek od pm74 »

sixo píše:Problém je že aj prázdna páka ide dosť ťažko. Do páky (jednoporcovej misky) vážim 7-8g. Je pravda že ten plastový tamper nestojí za nič a musím počkať kým mi dojde kovový. Kým to nebudem mať doma celé aj s mlynčekom tak to bude utopia...
asi uz mate vyreseno, ale pokud ne, mam tip. zmerte vysku tesneni hlavy a zkuste koupit nizsi. melo by to pomoci.
Uživatelský avatar
portak
Příspěvky: 40
Registrován: úte 21. led 2014 14:50:24
bydliště: Přeštice
kávovar: Gaggia Classic 2019
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia NEW CLASSIC

Příspěvek od portak »

Ahoj,

mám takový dotaz. Dnes jsem si koupil kávovar Gaggia new classic a když dělám kafe, tak během výtoku kávy z páky teče i trošku vody z té trubičky, co míří do odkapávací nádržky. Je to normální? Díky za odpověď.

Jirka


Edit: ještě mě napadla jedna věc, dřív tyto new classic měli v nádržce na vodu 2 hadičky a teď se dělají jen s 1 hadičkou, nemůže tohle zároveň nahrazovat tu druhou hadičku s tím, že to přetlak nesrovnává tím, že to pouští vodu do zásobníku na vodu ale rovnou do odpadní misky.
Pokud píšu bez diakritiky, tak se omlouvám, ale píšu z mobilu.
Uživatelský avatar
sixo
Příspěvky: 5
Registrován: ned 29. led 2017 10:16:20
bydliště: TN
kávovar: Gaggia new classic 2019
mlýnek: La Spaziale top manual

Re: Gaggia NEW CLASSIC

Příspěvek od sixo »

Presne tak rovno si si odpovedal :souhlas:
Uživatelský avatar
blackwhit
Příspěvky: 7
Registrován: stř 06. kvě 2020 0:35:12
bydliště: Praha
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: Gaggia NEW CLASSIC

Příspěvek od blackwhit »

rad bych se zeptal, proc vyrobce kalibruje tlak na 13baru, kdyz urcite moc dobre vi, ze spravne +-10baru? Buna Cafe to pak upravuje zpatky, ale neni mi jasny, proc to z vyroby chodi takto... nemate nekdo tuseni?
Uživatelský avatar
Mikymoto
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 29. lis 2019 18:00:11
bydliště: Vysoké Mýto
kávovar: Gaggia Classic, Gaggia Selecta Deluxe
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia NEW CLASSIC

Příspěvek od Mikymoto »

No esli to nesouvisí s přetlakovýma miskama, který jsou standardně součástí dodávky.
Zrovna včera jsem na naší Gaggii laboroval s nastavením OPV a fabrický nastavení bylo u té naší lehce přes 12 barů - po cca 1/2 otáčky imbusem je aktuálně tlak cca 9,5 baru. Teď jen budu muset znovu přenastavit mlýnek.
Uživatelský avatar
blackwhit
Příspěvky: 7
Registrován: stř 06. kvě 2020 0:35:12
bydliště: Praha
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: Gaggia NEW CLASSIC

Příspěvek od blackwhit »

aha, ja myslel, ze ma gaggia new classic prave standardni misky...
Uživatelský avatar
Mikymoto
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 29. lis 2019 18:00:11
bydliště: Vysoké Mýto
kávovar: Gaggia Classic, Gaggia Selecta Deluxe
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia NEW CLASSIC

Příspěvek od Mikymoto »

Pokud nekecají některé weby a videa, tak jsou součástí balení stále přetlakovky. Nouzově lze tu pididírku na spodním dně odvrtat a udělat z toho "beztlakové" - nějakou dobu jsme to takhle vytuněný používali, než jsme pořídili normální misky.
Nicméně to ohledně nastavení tlaku je jen moje domněnka, ověřené to nemám. Ve specifikacích píší dokonce 15 barů, což bude nejspíš nominální hodnota čerpadla - mě to na manometru oscilovalo někde mezi 12 a 13 bary. Ale mám už letitou mašinku, takže je možná unavevý čerpadlo :grin:
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Gaggia NEW CLASSIC

Příspěvek od dslecinka »

12 bar je standardni hodnota off-shelf expanznich ventilu. pro to. nechat specialne kvuli domacim kavovarum tyhle ventily nastavovat na nizsi tlak by stalo penize, ktere se vyrobce rozhodl, ze se mu do toho investovat nevyplati.
Uživatelský avatar
Mikymoto
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 29. lis 2019 18:00:11
bydliště: Vysoké Mýto
kávovar: Gaggia Classic, Gaggia Selecta Deluxe
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia NEW CLASSIC

Příspěvek od Mikymoto »

Dotaz: off-shelf expanzní ventil je jiné označení pro over pressure valve? - chápu správně (ten termín vidím poprvé).
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Gaggia NEW CLASSIC

Příspěvek od dslecinka »

off-the-shelf ve smyslu standardniho dilu co vyrobce kavovaru nemusi poptavat u vyrobce ventilu jako special, ale proste vybere z katalogu standardnich vyrabenych ventilu, pripadne "sebere z police" v obchode...
expanzni ventil = pretlakovy ventil. OPV pouzivaji amateri, expanzni ventil je standardizovany termin u odborneho publika, znamena to to same.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Gaggia NEW CLASSIC

Příspěvek od j.bill »

OPV je běžně používaná zkratka překládaná jako "přetlakový ventil" (z angl. OverPressure Valve). Nešvar bude spíše to, že za zkratku ještě připojíme slovo "ventil", které už je ale ve zkratce obsaženo.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Odpovědět

Zpět na „GAGGIA“