Rowenta ES 640020

Domácí kávovar pákový Rowenta
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Rowenta ES 640020

Příspěvek od Seky »

Co tototo je??? Před chvilí sem na ni narazil v obchodě, ale měli ji za sklem, tak sem se k tomu nedostal, bylo tam lidi jak sra.ek, tak se mi nechtělo čekat na prodavače. Co to má za vejmysl na tu páku??? Sektali jste se s tim???

* Čerpadlo 15 barů
* Thermoblok
* Automatické dávkování a nastavení 1 nebo 2 šálků
* Odnímatená nádržka na vodu 2l (!)
* Sytém filtrů OPTIPRESS (žádná sítka)
* Výklopný systém pro použitou kávu
* Možnost použití všech druhů polštářků s porcovanou kávou
* Možnost použití 7 - 14g kávy na jednu přípravu
* Schránka na 2 šálky uvnitř přístroje (nejsou součástí dodávky)
* Funkce přípravy páry pro cappuccino
* 1450W
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta ES 640020

Příspěvek od David »

No, celkem dobrej patent, je fuk, kolik fafe tam nasypeš, umáčkneš ho vždycky. Ale ošklivá jak prtel.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta ES 640020

Příspěvek od primacafe »

Ještě jste se stále neponaučili? Dobrej patent to může být, ale je to Rowenta. Je vidět že některým už zase otrnulo. Mimochodem kde skončila ta tvoje Rowenta Prelude?
Tento kávovar má tak "atraktivní" vzhled, že bych si ho určitě nekoupil. To se musel někdo zbláznit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta ES 640020

Příspěvek od Seky »

primacafe píše:Ještě jste se stále neponaučili? Dobrej patent to může být, ale je to Rowenta. Je vidět že některým už zase otrnulo. Mimochodem kde skončila ta tvoje Rowenta Prelude?
Nemám se z čeho poučovat :) Ale všechno bude :grin:
Ptal sem se jen pro zajimavost...
A ošklivá je, to jo :)

Sytém filtrů OPTIPRESS (žádná sítka) - to je co?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta ES 640020

Příspěvek od primacafe »

Špatně (nejasně) jsem to formuloval. Větší část mého příspěvku byla směrovaná na Davida. Ale to ponaučení lze získat už jen čtením tohoto fóra. Nebo opravdu potřebujete napřed koupit krám který bude jen na problémy a potom si lámat hlavu jaký pořídit další kávovar. Psalo se to zde už také několikrát, že levný kávovar a od výrobce který se nespecializuje na kávovary, bývá velmi často problémový. Domníval jsem se, že už snad pominulo nadšení pro levné kávovary (asi naivně).
Co poradit. S velmi malou pravděpodobností zde bude na foru někdo s tímto kávovarem, takže by bylo od vás velmi ušlechtilé když si ho pořídíte a pak budete ostatní informovat o tom jaký je. Ale to určitě nebude zrovna to, co se chystáte udělat. Potom bych doporučil koupit některý z kávovarů které jsou zde popisovány jako bezproblémové. Tím obejdete všechny problémy s kávovarem spojené a budete se moci plně věnovat zdokonalování v dělání dobrého espressa.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Rowenta ES 640020

Příspěvek od David »

Já říkám, že optipress je dobrej patent, ne že je rowenta dobrá :!:
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta ES 640020

Příspěvek od Seky »

Musím říct že ste mě tady zvyklali a s pořízením posečkám a budu nadále usrkovat frenchpress :grin:
Ale tuto cenovou kategorii (+-5000) hodlám sledovat nadále, sem zvědavej, kam bude směřovat její úroveň, jestli dolů, nebo nahoru...
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta ES 640020

Příspěvek od primacafe »

Jsem to pojal tak, jako že celý kávovar je dobrý patent. A není ten optipress je další alternativou napěňovacího vynálezu? Možná je to to, co jsem kdysi viděl u Saeca. V páce se jaksi divně protáčela miska. Myslím, že nebyla vyndavací. Byla nějak na pevno. Aby to nebyl jen další případ kdy z nedostatku je dělaná cnost. S tím výklopným systémem na použitou kávu.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rowenta ES 640020

Příspěvek od primacafe »

Seky píše:....Ale tuto cenovou kategorii (+-5000) hodlám sledovat nadále, sem zvědavej, kam bude směřovat její úroveň, jestli dolů, nebo nahoru...
Je to asi tak jako by se měl pořídit nový kávovar do kavárny za 30tis. Ani pro domácí použití dobrý kávovar nemůže být levný.
Raději bych u toho frenchpressu zůstal o něco dýl, ale ne z důvodu sledování, ale z důvodu dospoření.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta ES 640020

Příspěvek od Seky »

ale z důvodu dospoření - tak to bylo míněno
Uživatelský avatar
qqbofi
Příspěvky: 3
Registrován: pon 27. pro 2010 20:53:57
bydliště: Lučenec
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta ES 640020

Příspěvek od qqbofi »

Na uzavretie temy - par mesiacov po poslednom prispevku, ked uz sa tato Rowenta ani nepredava (ale predpokladam ze najnovsie modely maju vnutro take iste):

Dostal som tento kavovar a kedze to bol prvy kavovar, subjektivny pocit z kavy bol dobry. Az do doby, kedy zacali problemy s funkcnostou. Asi po roku nebol schopny pretlacit vodu cez paku (napriek odvapnovaniu). Obcas pomohla rozborka-zborka paky. Kedze autorizovany servis je 70km daleko, trapil som sa s tym skoro dalsi cely rok, az kava uz nepretiekla nikdy. Vylet do servisneho strediska sa teda stal nevyhnutnostou. Tam najskor len vymenili paku s tym, ze to sa u tohoto pristroja stava pomerne casto. Nepomohlo, a pristroj siel na opravu druhy a treti krat; po tretej oprave mi bol uz len doruceny dokument s informaciu, ze pristroj bol ekologicky zosrotovany a mam si od predajcu pytat peniaze naspet. To sa hladko podarilo - a teraz vyberam medzi Gaggiou a Saeco...

V dobe ked este kavovar fungoval sme kupili pribuznym taky isty kavovar, a jeho zivotny osud je podobny ako toho nasho - prave prestal prepustat vodu cez paku a pojde do servisu.
Uživatelský avatar
xmusil@gmail.com
Příspěvky: 2
Registrován: pon 26. kvě 2014 13:08:44
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta ES 640020

Příspěvek od xmusil@gmail.com »

Dobrý den,
taky se potýkám s problémem, že voda neproteče přes páku, pokud je tam káva. Vše je očištěno, z čerpadla voda normálně teče. Může být problém v tělese kávovaru, jak tento díl nazývaji na stránkách servisu zde?

Kód: Vybrat vše

http://www.mmservis-pracky.cz/teleso-pressa-rowenta-es6200-ms-621864
Diky
Michal
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Rowenta ES 640020

Příspěvek od Redmann »

Keď v páke nie je káva, voda cez ňu v pohode pretečie?
Ak áno, buď je káva priveľmi jemne namletá, alebo je jej priveľa, alebo je priveľmi utlačená. Alebo kombinácia všetkých troch.
A ešte mi napadá, že môže byť pretlaková miska čiastočne upchatá a po pridaní kávy to už čerpadlo nepretlačí.
Uživatelský avatar
xmusil@gmail.com
Příspěvky: 2
Registrován: pon 26. kvě 2014 13:08:44
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rowenta ES 640020

Příspěvek od xmusil@gmail.com »

Bez kávy voda proteče. Páka a sítka jsou do detailu vyčištěná. Celé jsem to rozdělal a čistil. Nechal jsem v přístroji protékat vodu s octem na odvápnění. Stejně tak jsem čistil sestavu sítka a dalších demontovatelných komponent v hlavě přístroje (protikusu páky).

Chyba trvá i při vypojení z činnosti termostatu na čerpadle (předpokládal jsem jeho špatnou funkci kvůli stáří). Dále jsme zkoušel odpojit čidlo tlaku z tělesa stroje (také jsem tento prvek podezříval z vyřazení přístroje z provozu).

Mletím, či upěchováním to není. Tyto parametry zůstyla zachovány. A pokud by tomu bylo tak, předpokládám, že by voda dál tekla někudy kolem (minimálně přes "chladící labirynt" dolů do zásobníku v odkapávací misce) . V mém případě se stroj zcela vyřadí z činnosti. Čerpadlo přestane pracovat. Zhasne dioda značící ohřívání přístroje.
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Rowenta ES 640020

Příspěvek od Rodom »

Neznám tu konstrukci, ale v dobách, kdy jsem ještě věřil na levné domácí kávovary a do Rowenty si namlel moc jemnou kávu, tak to žádným vnitřkem neproteklo a já jen poslouchal, jak se čerpadlo marně snaží protlačit aspoň pár kapek. Jestli to vaše čerpadlo, jakmile dáte kávu do páky (předpokládám, že různé hrubosti mletí už jste vyzkoušel) dokonce přestane fungovat, postavil bych se k tomu velmi, ale velmi pozitivně - je čas na změnu kávovaru ! :) :tany:
Odpovědět

Zpět na „ROWENTA“