PRIMAcafé - Hpresso

pražené v PRIMAcafé
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *

Tuto kávu:

1. kupuji pravidelně (vyhovuje mě)
11
30%
2. nekupuji (měl jsem, nevyhovuje)
3
8%
3. kupuji občas (pro zpestření)
6
16%
4. ještě jsem ji neměl (uvažuji)
17
46%
 
Celkem hlasů: 37

Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od hnup »

Výborná čokoládová chuť, pripomenulo mi to Honduras, ktorý mi veľmi chutil. Táto zmes mi chutila viac ako X-presso, ktoré mi prišlo trochu kyslé (na môj vkus).
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od Maroslav »

To je zvláštní, mě zas přišlo jako kyselejší právě H-presso, a čokoládovější X-presso, takže přesně opačně :-)
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od primacafe »

Směs Hpresso je tvořená záměrně výběrem jednoho druhu kávy ve směsi, do čokládova a lehce kysela. Vaše chuťové buňky ji charakterizovaly přesně tak jak by měla vyznít.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od hnup »

Poslednú dávku H-pressa som dopil včera, bolo výborné, hneď potom som napísal hodnotenie. X-presso som mal dnes ráno aj poobede, no fakt mi pripadá jemne kyslejšie.
Som z toho hňup...
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od Maroslav »

:-) Hlavně že chutná ne?
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od hnup »

Chutí, samozrejme, ono totiž je rozdiel medzi kyslá a kyslá.
Práve som si dal rannú šálku kávy, tá acidita je neprehliadnuteľná, ešte som aj prehrabal smetný kôš, aby som našiel obal - X-presso. Inak výborná káva, s perfektnou cremou. Ak môžem porovnať s jedným iným nemenovaným výrobcom - u jeho kávy bola crema každým dňom od otvorenia balenia menšia, svetlejšia, a káva nepitnejšia. PRIMA café mám otvorené týždeň a káva je rovnaká, výborná. Iba mletie som nastavil o stupeň hrubšie.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od primacafe »

Hrubší nastavení mletí je asi závislé na natahování vzdušné vlhkosti do zrn kávy. Možná i částečné změny tuku uvnitř zrna.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
r3000
Příspěvky: 19
Registrován: pát 13. čer 2008 17:52:25
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od r3000 »

Příjemná nasládlá vyrovnaná výrazná kávová chuť s menší kyselostí. Vhodná k dlouhodobému pití, myslím že dlouho se neomrzí.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od David »

Vůně této kávy je kávová, lehounce do ovocna. Chuť je kávová, s čokoládovo-ovocným podtónem a velmi jemnou příjemnou kyselostí. Hořkost je jemná, obsah kofeinu spíše nižší. Pěna kvalitní, oříšková.
Základem bude zřejmě nějaká africká káva (Guatemala/Zambia)

Osobní poznámka: Příjemná vyrovnaná směs pro denní pití s jemnější hořkostí.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
xhonza
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: pon 15. zář 2008 18:56:58
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od xhonza »

tuhle kávu mám už podruhé a dost mě chutná. Měl bych jednu šťouravou otázku, v e-shopu je uvedeno směs arabik, ale na obalu kávy je napsáno arabica + robusta. Tak su z toho zmatenej ;)
Uživatelský avatar
pajo
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 07. led 2009 14:27:27
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od pajo »

Tuto kavu som porovnaval s kavou X-preso, ta mi sadla na moj vkus viac. Hpreso sice jemnejsia, ma krasnu vônu,ale citim v nej urcitu kyslost, co ja na kave moc nemam rad. Viac mi sedi Xpreso. Ale pravdepodobne som ju tak isto nemal posledny krat, lebo stretol som sa doma aj s presne opacnym nazorom... :-) Doporucil by som ju ludom, co maju radi kyslost v kave, len tolku k nej.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od primacafe »

xhonza píše:tuhle kávu mám už podruhé a dost mě chutná. Měl bych jednu šťouravou otázku, v e-shopu je uvedeno směs arabik, ale na obalu kávy je napsáno arabica + robusta. Tak su z toho zmatenej ;)
Ve směsi je velmi malé množství kvalitní robusty (míň jak 10 %), pro doladění chuti podle našich představ.

Od r. 2013 v této směsi používáme jen arabiky (robusta 10% ve směsi se už nepoužívá)
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od hnup »

Hpresso z mašiny za 100€
(Káva putovala takmer týždeň poštou, potom 10 dní skladovaná v pôvodnom balení v mrazáku.)
Hpresso_1.jpg
Hpresso_2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od mill »

Ale ale, tygři se nám scházejí. Pěkné, móc pěkné, krásně pravidelné, kdyby jsme je dali dohromady, třeba by měli mladé. (škoda, že je fotka málo ostrá)
Taky jsi zjistil, že ze směsi to jde téměř samo? H presso mám teď doma nenačnuté, už se na něj těším. Jestli to půjde stejně dobře jako s Q pressem, tak tygry vypustím na zahradu, kočky od sousedů nám se...ou na práh, tak ať je šelmy proženou. :grin:
Uživatelský avatar
pajo
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 07. led 2009 14:27:27
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od pajo »

Bol som rozhodnuty, ze tato kava mi chuti asi najmenej, lebo mi v nej trosku vadi ta kyslost,ale zrazu som v nej nasiel nejaku chut, ktoru nema ani Hpreso,ani Xpreso, hmm, zacala mi velmi chutit, hned dosli zasoby, potrebujem dalsiu aspom 300gr vzorku, nech porovnam... :-)
Ale vazne, stava sa z nej horuci favorit, co bol na zaciatku Qpreso, to sa mi zas dnes zda trosku horke, ale zas, nieje kazdy den nedela. Pre toto rad striedam kavy, aspom mozem stale porovnavat a vzdy najdem nieco nove,aj ked si myslim, ze uz tam nic nieje.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od hnup »

Pozri si, čo som kedysi napísal o Colombii. Teraz je moja veľmi obľúbená. Chute sa časom menia, a nielen kávovým hňupom. :-)
mill píše:(škoda, že je fotka málo ostrá)
Nuž keď ten japonský bazmek zaostril o 20cm vedľa a na tom pidi displeji prd vidno, kde ako je zaostrené...
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
DeadMan
pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: pon 07. dub 2008 18:00:32
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od DeadMan »

Tak tahle směs je na mě jako samotné presso trochu moc kyselá. Tím ovšem neříkám, že je špatná. Jinak má velice příjemnou čokoládovou chuť.
Ale musím říct, že je výborná v kombinaci s mlékem. Na kapučíno je opravdu ideální právě svojí nakyslostí...
Uživatelský avatar
r3000
Příspěvky: 19
Registrován: pát 13. čer 2008 17:52:25
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od r3000 »

Jak jsem vařil na Roventě, tak to byla má nejoblibenější. Na Ranciliu mi už tak nechutná, nevím proč.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od Zizass »

Včera mi došla nová zásilka z Primacafé, dělal jsem pořádek v lednici a narazil tam na asi 4 týdny starou namletou H -presso.Byla v původním balíčku (asi polovina 100g balení) a strčená do skleněné dozy a zarovnaná v lednici.
Takže jsem se rozhodl ji dorazit.Naplnil jsem double misku a výsledek mně mile překvapil.Crema tak poloviční,ale chuť excelentní,jemně hořká,čokoládová a kyselost minimální.Takže je vidět ,že při správném skladování káva z primacafé vydrží i tuto poměrně dlouhou dobu (na mletou kávu) ve výborném stavu.Káva H-presso mi chutnala a to jsem před ní pil čerstvě praženou a mletou do páky...Brasil Facenda Sáo Silvestre. ;)
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od ringo »

Chvíli mi trvalo, než jsem si na chuť H pressa zvykl. Přijde mi Velmi silně čokoládová,téměř jako černé kakao, mírně do kysela a s jemným dřevitým robustovým ocasem. 3 šálek už si vyloženě vychutnávám.

19.11.09: Tak jsem nastavil o stupeň větší hrubost mletí a více upěchoval, a z černého kakaa chuť ustoupila na tmavou čokoládu, robustový ocas skoro zmizel a nahradila jej velmi silná vůně po hořkých mandlích, která zůstávala velmi dlouho na patře. Předpokládám, že ne proto, že by mi polovička dala do kávy kyanid.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Odpovědět

Zpět na „PRIMAcafé - směsi“